ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Vize za SAD > Ne-imigrantske vize

Ne-imigrantske vize Opšte teme o dobijanju i apliciranju za turističke, poslovne, medicinske i ostale ne-imigrantske vize

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #41  
Staro 28.03.2013, 23:39
vrhunski vrhunski je offline
Proteran
 
Datum prijave: 17.06.2010
US lokacija: San Jose, CA
YU lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 488
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik olivera77 Prikaz poruke
Hajde Vrhunski,ali iskreno,recimo treba tebi da dodje kum,drugkomsija,bilo ko od rodjaka.Sta bi mu savetovao da kaze na intervjuu-da nema nikoga ili da ide kod tebe.
ja bih mu rekao otvoreno pre interview-a sta ja mislim a na njemu je da odluci da uradi kako hoce. Ja licno ne bih lagao u ambasadi. On jeste postupio iskreno i posteno tu nema sta ali njegov slucaj je takav da deluje kao da ce da emigrira.
Tipa:
35 godina, sam nema dece i jos ima nekoga u Americi ko bi mogao da mu pomogne. Deluje lose.
Barem neka nadje zenu i napravi decu pa da pokusa ponovo mislim sta reci.
Citat:
Ja sam za to da se ne treba lagati pogotovu kada su tako ozbiljne stvari u pitanju koje mogu dovesti do nekih penala.
I ja isto, potpuno se slazem treba da napravi problem i sebi a mozda i nekom drugom potencijalno ali ja samo kazem da za one koji stvarno nemaju nikoga da ne traze nekoga nego da kazu realno sta je i kako je. Posto kod nas ima masa ljudi koji "TRAZE" nekoga da im posalje pismo a u stvarnosti nemaju nikoga u US.
Citat:
Moja prijateljica,udata,dvoje dece,htela da ode kod sestre od tetke u US sama,znaci ostavlja muza i maloletnu decu u Srb na dve nedelje.Odbijena.Pritom radi vise od 10 godina u istoj firmi.
To je znaci jos extremniji slucaj ali sestre i braca su generalno veci problem nego prijatelji. Jer za njih postoji veca sansa da ce im "pomoci".
Citat:
I koja je poenta da ona bude odbijena,a da masovno studenti od kojih veliki broj ostane na crno tamo dobiju vizu.
Ovo za J1 studente ni meni nikad nece biti jasno. Verovatno to gledaju ovako. J1 viza omogucava SSN a B1/B2 ne. Ok pusticemo ih da odu u US na J1 a ako ostanu na crno "nema veze" barem ce morati da placaju godisnji TAX (jer imaju SSN) a na kraju krajeva ipak mogu da 'regulisu' status ako se ozene/udaju i ostanu u US. Na taj nacin 'pokupe' studentariju....i tu zato gledaju malo redovnije studente i slicno. Ja ne vidim neko drugacije objasnjenje ...nego to.
Reply With Quote
  #42  
Staro 28.03.2013, 23:43
vrhunski vrhunski je offline
Proteran
 
Datum prijave: 17.06.2010
US lokacija: San Jose, CA
YU lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 488
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik shanzy Prikaz poruke
ne razumem ovaj deo, sta ce njima pasosi mojih roditelja?
Dobro pitanje
Ja nisam nikad nosio ali oni to "verovatno" gledaju ovako. Ok dokazao si nam da su ti roditelji u zemlji i da ste 'bliski' cim su ti dali svoje pasose tako da su oni potencijalno razlog da se vratis kad-tad a njih cemo upisati da su ti roditelji i ako budu hteli da ti dodju u posetu a ti ostao na crno nece moci. Hvala ti na tome +1.
Reply With Quote
  #43  
Staro 28.03.2013, 23:55
shanzy shanzy je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.07.2011
YU lokacija: Srbija
Poruke: 170
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vrhunski Prikaz poruke
Dobro pitanje
Ja nisam nikad nosio ali oni to "verovatno" gledaju ovako. Ok dokazao si nam da su ti roditelji u zemlji i da ste 'bliski' cim su ti dali svoje pasose tako da su oni potencijalno razlog da se vratis kad-tad a njih cemo upisati da su ti roditelji i ako budu hteli da ti dodju u posetu a ti ostao na crno nece moci. Hvala ti na tome +1.
pa ne znam, meni to nije neka garancija, posebno kad se tamo status moze promeniti, produziti ovako ili onako, tj ne mora se nuzno ostati potpuno ilegalno jednom kad se ode. ja bih pre rekla da su roditelji (ako su zivi) u srbiji ni plus ni minus, ipak su ilegalni emigranti necija deca, a ne mozemo reci da oni svi nisu imali dobar odnos sa roditeljima pre nego sto su zapalili u ameriku.
Reply With Quote
  #44  
Staro 29.03.2013, 00:49
girl_from_belgrade girl_from_belgrade je offline
Član
 
Datum prijave: 11.09.2012
Poruke: 24
Nepromenjeno

Od 2007 radim u US, gomila viza u pasosu, kao i nekoliko B1/B2 viza, a sada imamo muz i ja imigracione vize i uskoro idemo tamo opet. Sto se tice nosenja roditeljskih pasosa, to ne igra nikakvu ulogu stvarno. Dosta ima faktor sreca kao i nacin na koji se postavite na salteru i ko vam zapadne.(lepa zena na salteru kod zene povecava sansu da ne dobije vizu i obrnuto - psiholoska strana). Prosli put smo muz i ja cekali za vize vise od 4 sata i naslusali smo se svega i svacega. Cak su poceli i da odbijaju te "studente" za work and travel zato sto se svacega nalupetaju tipa "udacu se mozda u las vegasu" ili "nisam cak ni procitao bulletan gde cu i sta da radim". Iskrenost je vazna prilikom intervjua, kao i sto vole da vide da vam je zaista velika zelja da vidite "obecanu" zemlju, vole kada vide novac na racunu,jer cete ga najverovatnije potrositi tamo, ako navodite prijatelje onda recite bolje imam poznanike, a ne bliske rodjake. obavezno nosite radnu knjizicu, ukoliko niste udati/ozenjeni,ako vas pitaju recite da uskoro planirate zenidbu jel? ili neka i devojka/drugarica ide u posetu sa vama, puno parova je tako otislo lakse,nego individualno. ili idete na neki seminar vezano za posao, dosta ljudi tako prolazi. ili dosta ljudi ide na krstarenja (ona su sve jeftinije i jeftinija) ili trazi posao na kruzu. tu je rate za dobijanje viza skoro 100%.
Drzanje i stav su jako bitni, budite sigurni u to sto govorite. To dosta povecava sanse da dobijete tur.vizu. Takodje sta sam primetila, ukoliko tamo imate prijatelje koji su USC, drugacije gledaju, nego kada su nasi u pitanju.
Ako mi jos nesto padne na pamet, pisem.
Reply With Quote
  #45  
Staro 29.03.2013, 05:23
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Mislim da treba da se odvoje vize za turizam i posetu clana porodice. To odbijanje roditelja i clanova familije je suludo - zasto bi oni dokazivali bilo kakve racune i pare kad mi placamo sve? Ako ova drzava potencira family values onda neka im je na cast kako to pokazuju. Ono sto je zalosno je sto te procene donose "nasi" u ambasadi a ne amerikanci, vece su pape od pape.
Reply With Quote
  #46  
Staro 29.03.2013, 13:47
Ivy's Avatar
Ivy Ivy je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.09.2012
US lokacija: Texas
YU lokacija: Hrvatska
Poruke: 84
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vrhunski Prikaz poruke
Dobro pitanje
Ja nisam nikad nosio ali oni to "verovatno" gledaju ovako. Ok dokazao si nam da su ti roditelji u zemlji i da ste 'bliski' cim su ti dali svoje pasose tako da su oni potencijalno razlog da se vratis kad-tad a njih cemo upisati da su ti roditelji i ako budu hteli da ti dodju u posetu a ti ostao na crno nece moci. Hvala ti na tome +1.
Iz mog iskustva s ambasadom u RH, ovo je netočno. Ja sam donijela svoj stari pasoš prvi put, da vide da sam putovala, imala i britansku vizu, vratila se doma očito i da je sve bilo ok. Nije ih zanimao niti najmanje, odmah su mi ga vratili. Ako ih moj nije zanimao, onda ih sigurno ne bi zanimao niti tuđi.
__________________
DV-2014 - Has not been selected
CR-1/IR-1 (6/2013)
Reply With Quote
  #47  
Staro 29.03.2013, 20:18
vrhunski vrhunski je offline
Proteran
 
Datum prijave: 17.06.2010
US lokacija: San Jose, CA
YU lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 488
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Ivy Prikaz poruke
Iz mog iskustva s ambasadom u RH, ovo je netočno. Ja sam donijela svoj stari pasoš prvi put, da vide da sam putovala, imala i britansku vizu, vratila se doma očito i da je sve bilo ok. Nije ih zanimao niti najmanje, odmah su mi ga vratili. Ako ih moj nije zanimao, onda ih sigurno ne bi zanimao niti tuđi.
RH je na putu ukidanja viza za US i mislim da je ceo proces relaksiraniji zbog toga.
Reply With Quote
  #48  
Staro 29.03.2013, 23:59
kaneolopa kaneolopa je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.02.2009
US lokacija: SF Bay
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 329
Nepromenjeno

Zasto se ocekuje od svih da moraju stati u kalup sa zenom i decom. Mozda je kum iz dreamerns-ove price gay, mozda ne zeli ikada da se zeni niti bilo kakvu decu da pravi (a mozda i ne moze da ima decu), a mozda jednostavno ima takav pogleda na svet gde mu je suludo da se ikada zeni jer ipak tamo ne postoje neke preterane beneficije za vencane supruznike.
Reply With Quote
  #49  
Staro 31.03.2013, 08:53
raylucca76 raylucca76 je offline
Član
 
Datum prijave: 24.03.2013
US lokacija: Indianapolis/Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 5
Nepromenjeno

Hvala...kooolega
Nadam se da ce i moj ishod biti pozitivan kao
i tvoj!!!!
Reply With Quote
  #50  
Staro 02.05.2013, 10:38
chupacabra chupacabra je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.09.2012
Poruke: 32
Nepromenjeno

Hteo bih da uzmem turisticku vizu sa bratom pa bih voleo da mi kazete koje su nam sanse. Plan nam je da idemo da proslavimo Novu godinu u NYC.
__________________
JA:
1. Imam stan na svoje ime
2. Imam posao u najboljem hotelu u Srbiji (ali radim tek 3 meseca preko omladinske)
3. Vec sam 2x bio u Americi preko J1vize i uredno sam se vratio
4. Dosta sam putovao po evropi
5. Imam sportski klub na svoje ime
6. Imacu 5.000 evra na racunu
7. Uskoro zavrsavam fax (imam par ispita do kraja) ali evo vec 7 godina studiram
8. Nemam nikog u Americi

___________________
BRAT:
1. Ima stan na svoje ime
2. Radi u jednoj poznatoj ali vec pomalo propaloj fabrici vec 10 godina
3. Nije bio u Americi
4. Putovao je po Evropi ali malo, dole juzno od Srbije na odmor
5. Imace oko 5.000 evra na racunu
6. Sto se tice skole zavrsio srednju pre 12 godina.
7. Nema nikog u Americi
____________________
Hvala.
Reply With Quote
Odgovori

Tags
problemi sa vizom, turisticka viza

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Hotelijersko-turistički tehničar(HITNO) Volf Vodič za emigrante 4 28.06.2014 02:11
Šta je potrebno da me prijatelj pozove u SAD na turističku? Good Spirit Vaša strana 18 28.10.2009 15:55

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 11:46.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.