ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #71  
Staro 10.04.2011, 19:32
katarina katarina je offline
Član
 
Datum prijave: 16.01.2011
Poruke: 25
Nepromenjeno

Koliko pre mora da se najavi da pas putuje.U mom slucaju mali je pas od oko 8 kg mesanac dugogodisnji ljubimac.Posedujem karton o vakcinaciji.Sta moram jos da uradim pre puta.Molim vas pisite.
  #72  
Staro 10.04.2011, 20:09
ZeljkoUSA's Avatar
ZeljkoUSA ZeljkoUSA je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 13.05.2010
US lokacija: Realno: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 425
Nepromenjeno

[QUOTE=katarina;21855]Koliko pre mora da se najavi da pas putuje.U mom slucaju mali je pas od oko 8 kg mesanac dugogodisnji ljubimac.Posedujem karton o vakcinaciji.Sta moram jos da uradim pre puta.Molim vas pisite.[/QUOTE]

Ovaj post ima 8 strana...., procitaj ih i naci ces odgovor... Samo letis aa teme na temu i postavljas pitanja :wtf:

Samo polako...!!!
  #73  
Staro 11.04.2011, 16:24
katarina katarina je offline
Član
 
Datum prijave: 16.01.2011
Poruke: 25
Nepromenjeno

Hvala na savetu da malo usporim sa pitanjima.Kako se priblizava vreme za putovanje sve je veca frka.Zato i postavljam pitanja na koja vec znam odgovore makar ono sto sam procitala.O stvarnom zivotu nasih ljudi pokusavam da stvorim sliku pre nego sto se pridruzim a to je uskoro u septembru.
  #74  
Staro 26.06.2011, 11:57
spectra's Avatar
spectra spectra je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.10.2009
US lokacija: California
YU lokacija: BiH
Poruke: 291
Nepromenjeno

Obzirom da sam u fazi priprema dokumentacije za macora, nadjoh na sajt [URL="http://www.pettravel.com/passportnew.cfm"]http://www.pettravel.com[/URL], gdje samo odaberete drzavu u koju putujete (u kojoj imate konekciju letova) i dobicete listu potrebne dokumentacije.

USA je prilicno liberalna, ali EU dosta stroge propise.

Npr za putovanje preko Njemacke:
Ono sto sam primijetila, jeste da je Srbija na listi zemalja s visokim postotkom bjesnila, pa je zato potrebno uraditi i titar test (GoodSpirit je pisao o tome).

Srecom, BiH nije na toj listi tako da mi vjerovatno necemo to ni raditi (svakako je kasno jer se treba uraditi 3 mjeseca prije leta).
__________________
*****************************
Case No: 2011EU00021xxx
Koverta poslana iz KCC: 28.04.2010.
Prva koverta stigla: 25.05.2010.
Prva koverta vracena: 31.05.2010.
Stigla koverta u KCC: 02.06.2010.
Završen ljekarski: 21.03.2011.
The Day: 01.04.2011.
*****************************
Green Day 06.04.2011
  #75  
Staro 22.06.2012, 00:05
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

[QUOTE=dreamerns;14135]Kada smo vec kod kucnih ljubimaca, ja stvarno ne znam sta im ovde rade. Generalno, ovde psi uopste ne laju...ne naskacu na ljude i sl. Ma ne laju ni jedni na druge, ne tuku se....nista... Ne znam jesu li kastrirani, drogirani, ogrlica sa strujom...ili je svako ko poseduje psa ovde svetski prvak u treniranju pasa.[/QUOTE]

400 dolara kazna ako te komsija prijavi da ti pas laje i ometa njegovu meditaciju (cuvala sam neku decu i jedno kuce pa mi rekli). Ovde u ovom mom selu laju itekako, jedan komsija ima 8 komada razlictih pasa. Mislim da je pre svega u velikim gradovima tako da su psi unutra i obicno tihi.
  #76  
Staro 22.06.2012, 18:54
albertas's Avatar
albertas albertas je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.08.2011
US lokacija: New York City
Poruke: 51
Nepromenjeno

Pozdrav zna li neko koliko bi moglo biti para da se posalje pas od nekih 30 tak kila za new york iz zagreba ili beograda....mozda je neko putovao?
  #77  
Staro 22.06.2012, 23:14
sonofamom sonofamom je offline
Proteran
 
Datum prijave: 11.05.2012
Poruke: 79
Nepromenjeno

e svasta ce covek ovde da procita....

pa ako vam je toliko bitno da vodite psa ili macku, sto ih onda niste naveli u prijavi za lutriju kao clanove svoje porodice?


:)
  #78  
Staro 23.06.2012, 00:22
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

[QUOTE=albertas;30168]Pozdrav zna li neko koliko bi moglo biti para da se posalje pas od nekih 30 tak kila za new york iz zagreba ili beograda....mozda je neko putovao?[/QUOTE]

Zovi avio kompanije s kojima planiras da ides i pitaj ih. Moja sestra je platila oko $300 za dvije macke (bile su u kargo, dole s prtljagom) Pas mora biti vakcinisan, cipovan, mora imati svoj pasos, provjeri i sa svojim veterinarom... Sretno!
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
  #79  
Staro 23.06.2012, 00:24
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

[QUOTE=sonofamom;30171]e svasta ce covek ovde da procita....

pa ako vam je toliko bitno da vodite psa ili macku, sto ih onda niste naveli u prijavi za lutriju kao clanove svoje porodice?


:)[/QUOTE]

Zasto je to toliko cudno??? I kucni ljubimci imaju isti tretman kao i ostali clanovi porodice (jeste da nisu u rodbinskoj vezi:)) Malo ti je pitanje glupo, ako ne i zavidno....
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
  #80  
Staro 23.06.2012, 03:33
Good Spirit's Avatar
Good Spirit Good Spirit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: Bay Area, CA
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 264
Nepromenjeno

[QUOTE=albertas;30168]Pozdrav zna li neko koliko bi moglo biti para da se posalje pas od nekih 30 tak kila za new york iz zagreba ili beograda....mozda je neko putovao?[/QUOTE]

Pročitaj od početka temu, naćićeš sve što ti treba. Mi smo doveli mačora ovde i imaš objašnjen ceo proces. A koliko će da košta i kakvi su uslovi zavisi od avio kompanije.

[QUOTE=sonofamom;30171]e svasta ce covek ovde da procita....
pa ako vam je toliko bitno da vodite psa ili macku, sto ih onda niste naveli u prijavi za lutriju kao clanove svoje porodice?
:)[/QUOTE]

Stvarno svašta će čovek da pročita ... :wtf:
 

Tags
kanarinci, kucni ljubimci, kućni ljubimci, macka, macke, mačka, mačke, papagaji, pas, psi, ribice, zivotinje, životinje

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 03:48.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.