ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Prva koverta

Prva koverta Dobili ste prvu kovertu sa formularima koje treba poslati američkoj vladi. Šta sad?

Prva koverta » Statisticki Podaci » Bitni linkovi
O prvoj koverti Formulari Korisne informacije Proverite prijavu Učlanite se

 
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 28.10.2013, 06:22
IgorMAD's Avatar
IgorMAD IgorMAD je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.01.2013
US lokacija: ?
YU lokacija: Srbija
Poruke: 660
Nepromenjeno

Imas ovde http://travel.state.gov/visa/bulleti...etin_6050.html broj izvucenih po zemljama.
Mrzi me sad da racunam ali znam da je broj oko 150 000.
__________________

01.05.2013. Izvucen 2014EU00008xxx
21.05.2013. Poslati papiri u Kentucky
28.05.2013. Stigli papiri u Kentucky
13.09.2013. Zakazan intervju
13.11.2013. Obavljen lekarski pregled
21.11.2013. Intervju uspesno zavrsen
Od 12/13/2013 u USA
  #12  
Staro 28.10.2013, 08:02
sombrero sombrero je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2013
YU lokacija: Beograd
Poruke: 120
Nepromenjeno statistika

Salec ne ide to sabiranje bas tako .Gledaj to sve kao jedan isti pool naravno sa rupama izmedju brojeva, gde se recimo broj 25 moze pojaviti i za EU i za AS i za AF itd..Koliko sam ja uspeo da ispratim za Evropu ima negde oko 46000 winner-a, a najveci broj je neko prijavio u Ukrajini ili Poljskoj oko 58xxx ili 59xxx(info sa nekog foruma).E sad od ukupno 140660 koliko ima izvucenih kad odbijes deo winnera iz zemalja koje ulaze u onaj limit od 7% tj 3850 mislim da ostaje tih 125000 winnera kao sto je i navedeno u prvom "pismu".

Koje su sanse nas sa visokim brojevima to niko ne moze da kaze, zavisi od broja poslatih dokumenata, odbijenih slucajeva itd..Nesto najrealnije sto mozemo da ocekujemo (ako do toga dodje) po meni za brojeve >45000 (tj current) je jul 2014.Ovo je posebna godina sa povecanim brojem dobitnika da bi se osiguralo popunjenje kvote.Kad bi znali eventualno koliko su izvlacili u drugom krugu prethodnih godina to bi znatno olaksalo predvidjanja za ovogodisnje "visoke brojeve" (imali bi situaciju 105-110k + oct?).Naravno ovo su sve nagadjanja posto ima dosta nepoznatih faktora.Srecno svima nama koji smo visa klasa



Citat:
Prvobitno poslao korisnik Salec Prikaz poruke
Obzirom na naš visok broj, statistika mi je ovih dana, nedelja, meseci glavni drug!

Tom prilikom, evo još malo statistike, meni nerazumljive..

Dakle, svima nama koji smo izvučeni ove godine na strani na kojoj nam piše Case Number stoji i:
"Approximately 125,000 individuals were registered for further processing."

Koliko razumem do ove godine je tu pisalo 100.000 (ispravite me ako grešim).

Navodno najveći broj za Evropu je 55.000.

Navodno najveći broj za Afriku je 116.000 (negde sam pročitala i 119, ali ne mogu sada da nadjem. izvor za 116 je http://forums.immigration.com/showth...-CN-for-Africa )

Navodno najveći broj za Aziju je 27.000 (izvor: http://forums.immigration.com/showth...65#post2657565 ).

Kada se saberu ova tri najveća dela dobija se cifra od 198.000..

Dakle, ukupno ima cca 200.000, a na zvaničnom sajtu piše 125.000. Ne razumem.. Da li nas zaista ima 200.000 ili ima baš puno rupa u brojevima...

Eto, morala sam to da podelim sa vama!
  #13  
Staro 28.10.2013, 08:21
Rusici Rusici je offline
Član
 
Datum prijave: 08.10.2013
Poruke: 19
Nepromenjeno

Drugari, super je ova statistika, samo sto me sad jos vise boli glava...:P Nisam uspela da pronadjem na forumu, ali da li neko zna nekoga ciji CN bio visok i stvarno nije stigao na intervju?! Nesto mi ne lici na Amerikance da daju broj, ti sve uredno poslao, cekao godinu dana, pa posle kao mosa, evo ti, nisi stigao na intervju??! Duboko se nadam da to nije istina i da dobro znaju sta rade i zasto su ove godine izvukli vise brojeva ili se to tesim zato sto imam CN 52xxx?!
P.S. Da li ce neko od ovih vise rangiranih CN aplicirati za DV2015 i da li je to uopste dozvoljeno?! Tnx...
  #14  
Staro 28.10.2013, 08:34
IgorMAD's Avatar
IgorMAD IgorMAD je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.01.2013
US lokacija: ?
YU lokacija: Srbija
Poruke: 660
Nepromenjeno

Iz evrope i se nije desilo da neko ne stigne na red (bar se to nije desavalo). Jedino iz ovih evropskih zemalja sa velikim brojem prijava i posebnim zakazivanjem intervjua je bilo takvih slucajeva. U sustini mi na Balkanu nemamo sta da brinemo, svi dolazimo na red.

A sto se tice prijave za DV-2015 naravno da je dozvoljeno. Ako mislis da neces doci na red slobodno se prijavi ponovo.
__________________

01.05.2013. Izvucen 2014EU00008xxx
21.05.2013. Poslati papiri u Kentucky
28.05.2013. Stigli papiri u Kentucky
13.09.2013. Zakazan intervju
13.11.2013. Obavljen lekarski pregled
21.11.2013. Intervju uspesno zavrsen
Od 12/13/2013 u USA
  #15  
Staro 28.10.2013, 09:02
sombrero sombrero je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2013
YU lokacija: Beograd
Poruke: 120
Nepromenjeno

Kao sto rece IgorMad za EU se nije desavalo da dobitnici ne dodju na red.Jednim delom zato sto EU prednjaci u odustajanju mislim na zapadnu EU, a opet ima dosta i odbijanja recimo u Ukraini.E sad za ovo ponovno slanje iskreno nemam pojma, mislim sta se desi da saznas da si opet izvucen a recimo imas intervju u junu, julu.Ili te automatski diskvalifikuju ako te vec imaju u sistemu.Da li zapravo to moze da dovede do neke diskvalifikacije...Tako da te price mozes ili ne bez potvrde nisu primenjive, sve zavisi o dobitniku.Ako neko ima zvanicnu informaciju to bitno menja stvar, ali tako nesto ne videh do sad.

Last edited by sombrero; 28.10.2013 at 09:07.
  #16  
Staro 28.10.2013, 09:29
Rusici Rusici je offline
Član
 
Datum prijave: 08.10.2013
Poruke: 19
Nepromenjeno

Hvala drugari na odgovoru, pa da i ja sam u dilemi da li ima smisla aplicirati ponovo sta ako ipak stignemo na intervju...ili opet zbog neceg te odbiju pa naravno da ce te odbiti i sledece godine...nisam pametna...
  #17  
Staro 28.10.2013, 14:41
minimaxus minimaxus je offline
Drug član
 
Datum prijave: 29.10.2012
YU lokacija: Banja Luka, RS-BiH
Poruke: 96
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Rusici Prikaz poruke
Hvala drugari na odgovoru, pa da i ja sam u dilemi da li ima smisla aplicirati ponovo sta ako ipak stignemo na intervju...ili opet zbog neceg te odbiju pa naravno da ce te odbiti i sledece godine...nisam pametna...
I ovo smo apsolvirali vise puta, bas je skoro bila tema o "sebicluku" ljudi koji su izvuceni a igraju ponovo. Dakle, kao sto gotovo na svakom dokumentu vezanom za DV lutriju pise, izabrani ste i ulazite u proces za dobijanje zelene karte, ali niko vam ne garantuje da cete istu dobiti - samo ste stekli uslove!

Odgovor bi bio, da moguce je ponovo igrati lutriju. Mada moram priznati da je isto tako i nelogicno ali...
  #18  
Staro 28.10.2013, 17:24
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Salec Prikaz poruke
Obzirom na naš visok broj, statistika mi je ovih dana, nedelja, meseci glavni drug!

Tom prilikom, evo još malo statistike, meni nerazumljive..

Dakle, svima nama koji smo izvučeni ove godine na strani na kojoj nam piše Case Number stoji i:
"Approximately 125,000 individuals were registered for further processing."

Koliko razumem do ove godine je tu pisalo 100.000 (ispravite me ako grešim).

Navodno najveći broj za Evropu je 55.000.

Navodno najveći broj za Afriku je 116.000 (negde sam pročitala i 119, ali ne mogu sada da nadjem. izvor za 116 je http://forums.immigration.com/showth...-CN-for-Africa )

Navodno najveći broj za Aziju je 27.000 (izvor: http://forums.immigration.com/showth...65#post2657565 ).

Kada se saberu ova tri najveća dela dobija se cifra od 198.000..

Dakle, ukupno ima cca 200.000, a na zvaničnom sajtu piše 125.000. Ne razumem.. Da li nas zaista ima 200.000 ili ima baš puno rupa u brojevima...

Eto, morala sam to da podelim sa vama!
Uz duzno postovanje, to sto navodis ovde nije statistika nego donosenje zakljucaka na osnovu povrsno procitanih, neproverenih i rekla-kazala podataka sa postojecih foruma tipa "na nasem lokalnom forumu se javio dobitnik sa tim i tim brojem" i "cuo sam...". Na tom istom forumu su objasnjene "rupe" na mnogo tema: takodje, sam postupak selektovanja i dodeljivanja brojeva je objasnjen od strane USCIS tokom sudjenja za 2012 godinu. Znaci, cinjenica je da se kandidati prvo odaberu bez ikakvih brojeva, onda se tim kandidatima dodele brojevi, pa se nakon toga izabrane aplikacije proveravaju da li su duplikati i tako dalje. Da li USCIS odbaci aplikacije zbog fotografija - to ne znam ni ja, a ne moze ni da zna niko pouzdano dok USCIS ne potvrdi.

Statistika koja postoji i za koju moze da se kaze da je tacna je jedino ona koja je zasnovana na zvanicnim podacima - onim koji su postovani na CEAC sajtu i koje je obradio Raevsky sa pomenutog foruma (ili Alexander ili kako god vam vec drago). Njegova tabela je postovana na Wikipedia stranici o DV Lottery.

Tu moze na primer da se vidi da je od preko 300 dobitnika iz Srbije, vize dobilo nesto manje od 80 dobitnika. Takodje moze da se vidi da je cini mi se cetvoro bilo odbijeno na intervjuu (a o tome niko od njih nije nigde pisao), da se mnogo njih uopste nije ni pojavilo na intervjuu i isto toliko nije uopste poslalo dokumenta nazad. Tu moze da se vidi procenat odbijanja po zemljama kao i sva ostala statistika.

To je sve bazirano na zvanicnim podacima - najvisi broj iz EU koji je bio na intervjuu 2013-te je 30532. Kada CEAC pocne da objavljuje podatke za 2014, moci ce da se uradi preliminarna analiza, distribucija brojeva, i tako dalje. Sve ostalo je nagadjanje zasnovano na rekla-kazala i licnim zeljama.
  #19  
Staro 28.10.2013, 19:37
jony001's Avatar
jony001 jony001 je offline
Član
 
Datum prijave: 22.09.2013
Poruke: 24
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Zana Prikaz poruke
Uz duzno postovanje, to sto navodis ovde nije statistika nego donosenje zakljucaka na osnovu povrsno procitanih, neproverenih i rekla-kazala podataka sa postojecih foruma tipa "na nasem lokalnom forumu se javio dobitnik sa tim i tim brojem" i "cuo sam...". Na tom istom forumu su objasnjene "rupe" na mnogo tema: takodje, sam postupak selektovanja i dodeljivanja brojeva je objasnjen od strane USCIS tokom sudjenja za 2012 godinu. Znaci, cinjenica je da se kandidati prvo odaberu bez ikakvih brojeva, onda se tim kandidatima dodele brojevi, pa se nakon toga izabrane aplikacije proveravaju da li su duplikati i tako dalje. Da li USCIS odbaci aplikacije zbog fotografija - to ne znam ni ja, a ne moze ni da zna niko pouzdano dok USCIS ne potvrdi.

Statistika koja postoji i za koju moze da se kaze da je tacna je jedino ona koja je zasnovana na zvanicnim podacima - onim koji su postovani na CEAC sajtu i koje je obradio Raevsky sa pomenutog foruma (ili Alexander ili kako god vam vec drago). Njegova tabela je postovana na Wikipedia stranici o DV Lottery.

Tu moze na primer da se vidi da je od preko 300 dobitnika iz Srbije, vize dobilo nesto manje od 80 dobitnika. Takodje moze da se vidi da je cini mi se cetvoro bilo odbijeno na intervjuu (a o tome niko od njih nije nigde pisao), da se mnogo njih uopste nije ni pojavilo na intervjuu i isto toliko nije uopste poslalo dokumenta nazad. Tu moze da se vidi procenat odbijanja po zemljama kao i sva ostala statistika.

To je sve bazirano na zvanicnim podacima - najvisi broj iz EU koji je bio na intervjuu 2013-te je 30532. Kada CEAC pocne da objavljuje podatke za 2014, moci ce da se uradi preliminarna analiza, distribucija brojeva, i tako dalje. Sve ostalo je nagadjanje zasnovano na rekla-kazala i licnim zeljama.
Mozes li da postavis link do te statistike?Nisam uspeo da je nagjem.
  #20  
Staro 28.10.2013, 20:04
ASSI's Avatar
ASSI ASSI je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.11.2012
US lokacija: gde me zivot odvede :)))
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 192
Pošalji Skype™ poruku korisniku ASSI
Nepromenjeno

Imas na ovom linku:
https://docs.google.com/spreadsheet/...rive_web#gid=7

Dvadeseta referenca na wiki stranici te vodi do te tabele.

Nadam se da si to pitao
__________________
(Amer u pokusaju od 01.11.2012.)!!!!!!!!!
DV 2014 x2 DV 2015 x2 DV 2016 x2 DV 2017 x2 DV 2018 x2 DV 2019 x2 DV 2020 x2 DV 2021 x2 DV 2022 x2
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Tacni podaci o adresi steficacvek Prva koverta 6 09.06.2008 03:34

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 17:04.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.