ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » USA Taxes » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #111  
Staro 09.06.2017, 17:11
markoni markoni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 12.10.2014
Poruke: 148
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
Ukoliko platu primas preko racuna, znaju da si ovde imao prilive na racun, imaju pristup svim racunima od mislim 2013.
Odkud sad taj podatak da imaju pristup svim racunima, prvi put cujem da imaju uvid u sve racune sirom Sveta?

mada sam nacuo da ako je zarada ispod neke cifre, nismo ni u obavezi da je prijavljujemo (ako je premala po njihovim kriterijumima).

Dal treba da im ponesem platne listice iz srbije ako prijavljujem ovudasnju zaradu ili im samo usmeno kazem bez "papirnih" dokaza, tj kazem "Zaradio sam toliko i toliko"

pretpostavljam bruto zarada se prijavljuje (ili neto)?
Reply With Quote
  #112  
Staro 09.06.2017, 22:30
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

2013. godine je Inteza poslala svim korisnicima da po nekom sporazumu bla bla bla IRS ima uvid u racune i da ce se provere odnositi na ljude koji imaju US drzavljanstvo ili dvojno. Ako zivis u inostranstvu 330 dana godisnje i imas prebivaliste, ne placas nista ako zaradjujes manje od 100 000$.
Ti prijavljujes na rec, ali svakako mogu da te "izvuku" za proveru podataka.
Mislim da nam je ovaj lik sto je popunjavao stavio bruto platu.
Reply With Quote
  #113  
Staro 11.06.2017, 14:46
markoni markoni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 12.10.2014
Poruke: 148
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
2013. godine je Inteza poslala svim korisnicima da po nekom sporazumu bla bla bla IRS ima uvid u racune i da ce se provere odnositi na ljude koji imaju US drzavljanstvo ili dvojno. Ako zivis u inostranstvu 330 dana godisnje i imas prebivaliste, ne placas nista ako zaradjujes manje od 100 000$.
Ti prijavljujes na rec, ali svakako mogu da te "izvuku" za proveru podataka.
Mislim da nam je ovaj lik sto je popunjavao stavio bruto platu.
Pa ja nemam US drzavljanstvo, samo GC imam...

tokom prve godine mog GC statusa cu biti u van Amerike oko 300 dana... tih 300 dana nisam non stop bio u Srbiji...

Obzirom da sam proveo veci deo godine u Srbiji, imao sam Srpski prihod... a to je bilo bruto manje od 10 000$...

I ne primam preko banke Intesa platu, nego preko Komercijalne...
Reply With Quote
  #114  
Staro 11.06.2017, 21:52
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik markoni Prikaz poruke
Pa ja nemam US drzavljanstvo, samo GC imam...

tokom prve godine mog GC statusa cu biti u van Amerike oko 300 dana... tih 300 dana nisam non stop bio u Srbiji...

Obzirom da sam proveo veci deo godine u Srbiji, imao sam Srpski prihod... a to je bilo bruto manje od 10 000$...

I ne primam preko banke Intesa platu, nego preko Komercijalne...
Kakve veze ima preko koga primas platu, naveo sam primer jer smo u Intezi imali racun. Svuda imaju pristup.
Raspitaj se sta i kako, ali vazi i za one koji su nosioci zelene karte, a sprazum se mislim zvao FATCA
Reply With Quote
  #115  
Staro 17.06.2017, 12:23
markoni markoni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 12.10.2014
Poruke: 148
Nepromenjeno

Znaci ovako, suma sumarum:

Pametnije je ipak prijaviti i prihode iz Srbije, koji su ostvareni od datuma pocetka statusa Permanent Resident-a,(tj. prvog ulaska u Ameriku, ne pre tog datuma), jer su ionako toliko mali za Americke standarde, da nece traziti povracaj novca, tj. nista ne kosta...

Ali ako nekad uzmu da izkontrolisu-provere prilive za tu godinu, mogu pronaci neprijavljen dohodak iz npr. Srbije i tu se moze imati problema... ali ako se prijavi, to me nista ne kosta, a nema mogucnosti da se ima problem po tom pitanju nekad u buducnosti...

Znaci ne traze papirne dokaze-platne listice, nego unesu podatke na moju rec... kako sam shvatio, prijavljujem bruto plate (znaci ono sto mi je leglo na ruke-neto, plus ono sto je islo za doprinose, penziono itd... tj. sto mi nije leglo na ruke plus cena mesecne markice za javni prevoz npr. koja mi je uplacivana od firme u kojoj radim..)

Pretpostavljam da ako na nekom racunu (racunima) na kojima imam neki novac koji je tu stajao pre datuma mog prvog ulaska u US, tj. pre pocetka mog statusa nosioca zelene karte, taj novac ne prijavljujem, nije legao na moj racun za vreme mog statusa permanent residenta, vec datira od pre tog datuma, ali stoji na tom racunu i ja ga nisam dirao niti sa njim radio nista... znaci to ne prijavljujem iako je na racunu...
Reply With Quote
  #116  
Staro 19.06.2017, 16:38
markoni markoni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 12.10.2014
Poruke: 148
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik markoni Prikaz poruke
Znaci ovako, suma sumarum:

Pametnije je ipak prijaviti i prihode iz Srbije, koji su ostvareni od datuma pocetka statusa Permanent Resident-a,(tj. prvog ulaska u Ameriku, ne pre tog datuma), jer su ionako toliko mali za Americke standarde, da nece traziti povracaj novca, tj. nista ne kosta...

Ali ako nekad uzmu da izkontrolisu-provere prilive za tu godinu, mogu pronaci neprijavljen dohodak iz npr. Srbije i tu se moze imati problema... ali ako se prijavi, to me nista ne kosta, a nema mogucnosti da se ima problem po tom pitanju nekad u buducnosti...

Znaci ne traze papirne dokaze-platne listice, nego unesu podatke na moju rec... kako sam shvatio, prijavljujem bruto plate (znaci ono sto mi je leglo na ruke-neto, plus ono sto je islo za doprinose, penziono itd... tj. sto mi nije leglo na ruke plus cena mesecne markice za javni prevoz npr. koja mi je uplacivana od firme u kojoj radim..)

Pretpostavljam da ako na nekom racunu (racunima) na kojima imam neki novac koji je tu stajao pre datuma mog prvog ulaska u US, tj. pre pocetka mog statusa nosioca zelene karte, taj novac ne prijavljujem, nije legao na moj racun za vreme mog statusa permanent residenta, vec datira od pre tog datuma, ali stoji na tom racunu i ja ga nisam dirao niti sa njim radio nista... znaci to ne prijavljujem iako je na racunu...
Molim ako neko ko je upoznat sa ovim cinjenicama potvrdi ili negira moje citirane zakljucke, da znam da li sam u pravu ili nisam.
Reply With Quote
  #117  
Staro 19.06.2017, 18:22
markoss markoss je offline
Proteran
 
Datum prijave: 19.05.2015
Poruke: 393
Nepromenjeno

Uzmi lepo zovi ambasadu americku kad si toliko zapeo da prijavis sve prihode i imas nedoumicu oko toga. Pitaj ih sta ti nije jasno jer ovde ne dobijas odgovor
Reply With Quote
  #118  
Staro 25.09.2017, 00:29
kuki kuki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 28.06.2015
Poruke: 95
Nepromenjeno

A ako neko ni ne prijavi uopste prihode, koji su npr. ispod svakog minimuma po americkim kriterijumima (mislim bruto dosta manji od 10000$).

Da li treba da ocekuje neku novcanu kaznu ili neku drugu vrstu kazne?

Ili mozda moze da prodje i bez ikakve kazne?
Reply With Quote
  #119  
Staro 03.01.2018, 14:27
Ggaga Ggaga je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.05.2017
US lokacija: Washington DC
YU lokacija: Beograd
Poruke: 171
Nepromenjeno

Pozdrav svima! Da li se neko od clanova udubljivao u novi poreski zakon koji je nedavno usvojen i koje su glavne izmene tj. posledice? Kako sam razumela nije bas tacna Trumpova propaganda da su porezi znacajno manji posebno jer su ukinute mnoge tax deduction. Da li znate kako ce se odraziti na nas buduce sveze imigrante?
Reply With Quote
  #120  
Staro 21.02.2019, 15:04
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Cudi me da niko ne pise na ovu temu...

Mene zanima sledece:
Ja sam bio na mesec dana da zavrsim papirologiju sve sto je trebalo, nista nisam radio ni u US niti u Srb, da li trebam da "file taxes"?

Koliko sam razumeo lice koje ne ostvari prihod do neke granice ne treba nista tu da dira?
Kopka me to jer je krajnji rok 15. april, vrlo verovatno je da cu se ja vratiti u US negde oko tog datuma , verovatno oko 10. aprila pa da eventualno nemam problema pri ulasku

Takodje sam popunio neki upitnik na IRS-ovom sajtu i kao odgovor sam dobio da ne bi trebao nista da radim, nadam se da neko ima slicno iskustvo da podeli ...
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 18:31.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.