ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Priznavanje strucne spreme u US » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #161  
Staro 09.06.2017, 15:58
ejpril88 ejpril88 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 27.05.2015
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 191
Nepromenjeno

Meni je diplome i transkripte ocena prevodila zena koja radi kao prevodilac na mom fakultetu. Master rad mi je prevodila neka agencija, Oxford nesto... ne secam se naziva ali znam da su u Beogradskoj i odradili su OCAJAN prevod, vracala sam im da isprave greske. Mnogo bih bolje prosla da sam sama prevodila, nego ja reko' ajde da bude profi posto mi je trebalo da konkurisem za PhD. Katastrofa su, nikako ne idite kod njih.
__________________
oktobar 2014 - prvi put aplicirali (dve prijave)
maj 2015 - muz izvucen
septembar 2015 - vencanje
oktobar 2015 - intervju, vize odobrene
mart 2016 - sleteli u Cikago
Reply With Quote
  #162  
Staro 09.06.2017, 17:18
markoni markoni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 12.10.2014
Poruke: 148
Nepromenjeno

Razumem, znaci prevod diplome ne znaci koliko evaluacija.

a evaluacija se vrsi u US, uz prevod koji cak i ja sam mogu da uradim jer ne mora da bude uradjen od strane ovlascenog prevodioca.

znaci valja da original diplome bude pri ruci, makar i ne prevedene diplome
Reply With Quote
  #163  
Staro 11.06.2017, 15:40
markoni markoni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 12.10.2014
Poruke: 148
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Magelan Prikaz poruke
Ukoliko je u pitanju diploma vise ili visoke strucne spreme, mnogo vise vredi evaluacija diplome nego sam prevod. Postoji vise agencija u US usko specijalizovanih za evaluaciju stranih diploma kao su ECE i gore pomenuti WES.

Po dolasku u US 2010. sam odradio evaluaciju preko ECE-a i imam dokumentaciju o broju kredita i stecenom zvanju (transcript). Ono sto je potrebno poslati u ECE jeste kopija originala diplome i prevod iste. Prevod za ECE moze, ali NE MORA da bude izvresen od strane prevodioca - moze i licni prevod podnosioca zahteva ukoliko je sposoban da ga sam prevede. Sto se tice kredita po pojedinim predmetima, za to sam dodatno prilozio kopiju indeksa (sve strane) sa prevodom. Ovo je konkretno bila "Course by Course" evaluacija koja kosta $160.

Za WES nemam informacije iz prve ruke.
Da li je fotokopija vase diplome bila overena u Srbiji ili u US (znaci li to da original diplome nije ni bio neophodan za ECE, tj. original diploma moze da ostane cak i u Srbiji)?

Pretpostavljam da ni overavanje prevoda diplome nije bilo neophodno?

da li umesto kopije indeksa moze kopija dodatka diplomi (na njemu takodje stoji spisak ispita), pretpostavljam da se i to prevodi, ali da takodje ne mora biti overen prevod...
Reply With Quote
  #164  
Staro 12.06.2017, 14:32
ejpril88 ejpril88 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 27.05.2015
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 191
Nepromenjeno

Za dodatak diplomi dobro proverite, meni je npr. bilo navedeno da traze transkripte (spiskove polozenih ispita sa ocenama) ali su mi na mom faksu rekli da mogu i dodatak diplomi da odnesem jer "sto bih bacala pare na jos jedan prevod". Od 7 univerziteta gde sam konkurisala, njih 6 mi je zaista prihvatilo dodatak diplomi, ali je jedan izricito trazio transkript, iako sve sto pise u transkriptu pise i u tom dodatku.
__________________
oktobar 2014 - prvi put aplicirali (dve prijave)
maj 2015 - muz izvucen
septembar 2015 - vencanje
oktobar 2015 - intervju, vize odobrene
mart 2016 - sleteli u Cikago
Reply With Quote
  #165  
Staro 12.06.2017, 16:40
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik markoni Prikaz poruke
Da li je fotokopija vase diplome bila overena u Srbiji ili u US (znaci li to da original diplome nije ni bio neophodan za ECE, tj. original diploma moze da ostane cak i u Srbiji)?
Fotokopije nisu bile overavane, ni u Srbiji, ni u USA.
Kako je evaluacija radjena pre 7 godina, postoji velika mogucnost da su pojedini detalji u proceduri izmenjeni i postoji mogucnost da vam traze da prilozite originale na uvid. Stoga ponesite originale sa sobom i svakako proverite sta je trenutno potrebno priloziti od dokumentacije.

Citat:
Prvobitno poslao korisnik markoni Prikaz poruke
Pretpostavljam da ni overavanje prevoda diplome nije bilo neophodno?
2010. nije bilo potrebno. Proverite trenutnu proceduru i listu potrebnih dokumenata na zvanicnom sajtu ece.org

Citat:
Prvobitno poslao korisnik markoni Prikaz poruke
da li umesto kopije indeksa moze kopija dodatka diplomi (na njemu takodje stoji spisak ispita), pretpostavljam da se i to prevodi, ali da takodje ne mora biti overen prevod...
Nisam siguran. I za ovo pitanje je najbolje da konsultujete ece.org
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
  #166  
Staro 17.06.2017, 12:38
markoni markoni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 12.10.2014
Poruke: 148
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Magelan Prikaz poruke
Fotokopije nisu bile overavane, ni u Srbiji, ni u USA.
Kako je evaluacija radjena pre 7 godina, postoji velika mogucnost da su pojedini detalji u proceduri izmenjeni i postoji mogucnost da vam traze da prilozite originale na uvid. Stoga ponesite originale sa sobom i svakako proverite sta je trenutno potrebno priloziti od dokumentacije.



2010. nije bilo potrebno. Proverite trenutnu proceduru i listu potrebnih dokumenata na zvanicnom sajtu ece.org



Nisam siguran. I za ovo pitanje je najbolje da konsultujete ece.org
Znaci u sustini je tada bilo dovoljno priloziti neoverene fotokopije i neoverene (mozda cak i sopstvene) prevode (diploma, indeksa, dodataka diplomi, programa...)

Moguce da se i nije promenilo od tada... ako ponesem samo neoverene fotokopije svega navedenog, tu mogu prevesti, i ukoliko se nije promenilo pravilo koje je tada vazilo, to bi moglo biti dovoljno...

ukoliko se nesto ipak promenilo, uvek mogu zamoliti nekog da mi donese iz Srbije originale... ako ih ja sam ne mogu tada doneti a trebaju mi npr...

ja nemam u planu da to uradim kao nesto od prvih stvari koje cu uraditi... mozda posle godinu dana ili tako nesto... nije mi zurba, samo se raspitujem...

Hvala na informacijama svakao

Last edited by markoni; 17.06.2017 at 12:43.
Reply With Quote
  #167  
Staro 05.02.2018, 23:37
subman subman je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.05.2017
Poruke: 68
Nepromenjeno

Zanima me kakvo je sada stanje?
Ja bih da mi urade evaluaciju Fakulteta iz Beograda,
da li mora i opis predmeta i sta se ucilo iz njega - curriculum, znam jednom su mi u inostranstvu trazili kad sam se prebacivao na Faks tamo....

1) da li treba plan i program studija (curriculum) na engleskom da prilozim tamo gde mi evaluiraju?

2) Da li je uopste moguce zaposliti se s Fakultetom iz Srbije, moj je ekonomske struke
Reply With Quote
  #168  
Staro 18.02.2018, 09:11
tile83 tile83 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: VA
Poruke: 86
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik subman Prikaz poruke
Zanima me kakvo je sada stanje?
Ja bih da mi urade evaluaciju Fakulteta iz Beograda,
da li mora i opis predmeta i sta se ucilo iz njega - curriculum, znam jednom su mi u inostranstvu trazili kad...
Suprug I ja smo odradili nostrifikacije preko WES (World Educational Services), pogledajte na njihovom sajtu detalje, a ako zelite na srpskom kucajte na krstarica forumu. U sustini, dok. Treba da posalje fakultet te vam fax mora udariti pecat na zatvorenu kovertu... Pozzz
__________________
03.05.2017. Selected - 2. prijava
CN: 2018EU00004***
Lekarski - 26.06.2018.
Interview - July 2018
Rejected

Last edited by tile83; 18.02.2018 at 09:17.
Reply With Quote
  #169  
Staro 18.02.2018, 23:58
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Jedno pitanjce Da li se nasa Gimnazija ( bilo koji smer ) u Usa tretira kao High school,ili je potrebno pozavrsavati nesto dodatno da bi se nasao neki odgovarajuci posao? Ili se to ne vrednuje uopste? ( Upoznata sam da se nasa strucna sprema ne vrednuje tamo i da je potrebno doskolovavanje,ali rekoh opet da pitam ). I da li se kurs 'Poslovna korespodencija na Engleskom jeziku' moze 'smatrati' ekvivalentnim ili je potrebno jos nesto dodatno?
Hvala puno na odgovoru
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
  #170  
Staro 19.02.2018, 02:02
Aura's Avatar
Aura Aura je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.11.2010
Poruke: 63
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Makica@ Prikaz poruke
Jedno pitanjce Da li se nasa Gimnazija ( bilo koji smer ) u Usa tretira kao High school,ili je potrebno pozavrsavati nesto dodatno da bi se nasao neki odgovarajuci posao?
Priznaje se nasa Gimnazija kao americka High School i ne trebas nista dodatno zavrsavati.
I ja sam zavrsila Gimnaziju, prevela i nostrifikovala diplome i dalje sam bila spremna za rad i/ili nastavak skolovanja.
Za posao mi niko nije trazio diplome, samo u aplikaciji napises da imas zavrsenu high school i to je to.
Za dalje skolovanje sam morala predati jedan primjerak diplome.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 14:34.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.