ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 05.01.2012, 04:36
Good Spirit's Avatar
Good Spirit Good Spirit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: Bay Area, CA
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 264
Nepromenjeno

[QUOTE=mikiSA;26679]Tamara, ako si na J1 koju sponzorise State department NE SMIJE se igrati lutrija dok se ne vratis kuci (ovo je bilo 2003, kad su meni rekli) ja sam tek pocela 2006 igrati. Ak si igrala, i hoces da se prijavis na te iste programe u buducnosti: neces moci, jer znaju da imas immigration intent.[/QUOTE]

Ko ti je to rekao? Ako su ti to rekli ovi iz naših agencija koje organizuju te programe, to nemoj uzimati za ozbiljno ...

Ja sam igrao lutriju i pre apliciranja za J1 vizu i nakon (2007).

[B]Nemojte širiti dezinformaicije.[/B]

@Tamara85: Igranje lutrije ti ne utiče ni na jednu vizu. Ako te pitaju što igraš, lepo reci: Zato što bih želela da živim i radim u SAD. tačka. To je poenta igranja lutrije. Ajmo da prestanemo više sa teorijama zavere. Sigurno je neko dokon rešio da objavi lutriju kao navlakušu za ljude koji će da se prijavljuju na razne programe pa da imaju eto razlog da ih odbiju ... dajte stvarno ...


Jedina stvar vezana za J1 vizu je ako ideš na program gde je sponzor SAD agencija a ne npr privatna kompanija. Onda dobijaš zabranu vraćanja u SAD na 2 godine. I to ne zato da bi te kaznili nego već da bi ta znanja primenila u svojoj državi jer je to poenta programa. Nakon isteka 2 godine bez probelma možeš da apliciraš opet.

Za J1 vizu je najbitnije da si redovan student i da si dala neki ispit u skorije vreme.

Moj savet svima ne zamarajte se oko pitanja vezana za lutriju. Mene nikada nisu pitali za istu a bio sam 4 puta na intervjuima za razne vize. Takođe nikoga koga znam lično nisu nikada pitali za lutriju ... a svi je igraju.

Sve ovo zasnivam na ličnim iskustvima i ljudih koje znam, takođe sam prisustvovao dva puta na tribinama koja se tiču lutrije i drugih programa gde su direkzno konzuli ambasade odgovarali na pitanja.
  #22  
Staro 05.01.2012, 07:46
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

[QUOTE=Good Spirit;26689]Ko ti je to rekao? Ako su ti to rekli ovi iz naših agencija koje organizuju te programe, to nemoj uzimati za ozbiljno ...

Ja sam igrao lutriju i pre apliciranja za J1 vizu i nakon (2007).

[B]Nemojte širiti dezinformaicije.[/B]

@Tamara85: Igranje lutrije ti ne utiče ni na jednu vizu. Ako te pitaju što igraš, lepo reci: Zato što bih želela da živim i radim u SAD. tačka. To je poenta igranja lutrije. Ajmo da prestanemo više sa teorijama zavere. Sigurno je neko dokon rešio da objavi lutriju kao navlakušu za ljude koji će da se prijavljuju na razne programe pa da imaju eto razlog da ih odbiju ... dajte stvarno ...


Jedina stvar vezana za J1 vizu je ako ideš na program gde je sponzor SAD agencija a ne npr privatna kompanija. Onda dobijaš zabranu vraćanja u SAD na 2 godine. I to ne zato da bi te kaznili nego već da bi ta znanja primenila u svojoj državi jer je to poenta programa. Nakon isteka 2 godine bez probelma možeš da apliciraš opet.

Za J1 vizu je najbitnije da si redovan student i da si dala neki ispit u skorije vreme.

Moj savet svima ne zamarajte se oko pitanja vezana za lutriju. Mene nikada nisu pitali za istu a bio sam 4 puta na intervjuima za razne vize. Takođe nikoga koga znam lično nisu nikada pitali za lutriju ... a svi je igraju.

Sve ovo zasnivam na ličnim iskustvima i ljudih koje znam, takođe sam prisustvovao dva puta na tribinama koja se tiču lutrije i drugih programa gde su direkzno konzuli ambasade odgovarali na pitanja.[/QUOTE]

Ne sirim dezinformacije, ovo su meni rekli na pre-departure orientation iz State Departmenta, kod mene je J1 sponzor bio vlada USA, pa valjda zato. Djevojka nije rekla preko koje ide J1 vize, pa sam pomislila da ide preko nekog programa akademske razmjene za koje vazi ovo pravilo.
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
  #23  
Staro 05.01.2012, 18:15
salsoul salsoul je offline
Član
 
Datum prijave: 11.06.2011
Poruke: 6
Nepromenjeno

[QUOTE=Tamara85;26688]Nisam jos, sad 2011 sam igrala lutriju prvi put u zivotu a jad 2012 bi trebalo da idem na J1 vizu, internship program za studente na godinu dana u SAD. Imam drugare koji to rade vec godinama (i lutriju i u SAD [/QUOTE]
Pokusao sam da ti posaljem private msg ali nisam uspeo (ako ti uspes odgovori mi slobodno preko privatne), ja sam u slicnoj situaciji, pa ako mozes napisi mi samo preko koje agencije planiras da dobijes posao i jel ti je fakultet vezan za turizam ili? Hvala unapred
  #24  
Staro 09.01.2012, 17:31
Tamara85 Tamara85 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 30.09.2011
Poruke: 83
Nepromenjeno

Nisam dobila privatnu poruku :no:

Ja idem na program Internship/Training preko agencije iz Srbije koja je u saradnji sa sponzorskom agencijom u USA, nije mi taj deo najjasniji a ni najbitniji (bar bio do sad, dok niste rekli to za tu zabranu od 2 godine....) :wtf:

I ja kontam da je najvaznije biti iskren u ambasadi sta god da te pitaju :)
  #25  
Staro 09.01.2012, 22:29
salsoul salsoul je offline
Član
 
Datum prijave: 11.06.2011
Poruke: 6
Nepromenjeno

[QUOTE=Tamara85;26719]Nisam dobila privatnu poruku :no:

Ja idem na program Internship/Training preko agencije iz Srbije koja je u saradnji sa sponzorskom agencijom u USA, nije mi taj deo najjasniji a ni najbitniji (bar bio do sad, dok niste rekli to za tu zabranu od 2 godine....) :wtf:

I ja kontam da je najvaznije biti iskren u ambasadi sta god da te pitaju :)[/QUOTE]
Mislim da nema sta da izgubis ako placas agenciji tek po dobijanju vize. Ako znas kako posalji mi privatnu imam par pitanja oko te agencije jer i ja jurim istu pricu (ja nikako ne mogu da nadjem gde i da li uopste postoji opcija slanja prv msg)
  #26  
Staro 09.01.2012, 22:42
Jack. Jack. je offline
Član
 
Datum prijave: 09.01.2012
US lokacija: San Diego, California
YU lokacija: EX-Yugoslavia
Poruke: 23
Nepromenjeno

Pozdrav svima! Nisam htio otvarati novi topic, pratim ovaj forum nekih 3 godine i mogu reci da je stvarno napisano puno korisinih informacija.

Nadam se da isto tako mogu pomoci svojim iskustvom te puno toga korisnoga cuti od drugih.

Da se vratimo na temu. Isao sam u US na J1 vizu i nisu uopce spomenili DV Lottery. Puno mi je prijatelja i poznanika takodjer islo na J1 te ni njih nisu nikad pitali. Inace Lottery igram evo vec trecu godinu.

Osobno sta bi ja napravio je jedino govorenje istine. Ako se uvjeti za Lottery zadovoljavaju onda se imate pravo prijaviti i to nebi smilo utjecat na dobijanje nekih drugih tipova viza bili one imigrantske namjere ili non-immigrant.
  #27  
Staro 09.01.2012, 22:46
Tamara85 Tamara85 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 30.09.2011
Poruke: 83
Nepromenjeno

^ Isto i ja mislim!

A dace Bog da dobijemo GC pa nam J1 nece ni trebati :)

salsoul - ni ja pojma nemam kako se salju pp, reci sta te interesuje? Ima vise agencija u Srbiji koje to rade....
  #28  
Staro 10.01.2012, 02:15
salsoul salsoul je offline
Član
 
Datum prijave: 11.06.2011
Poruke: 6
Nepromenjeno

[QUOTE=Tamara85;26725]^ Isto i ja mislim!

A dace Bog da dobijemo GC pa nam J1 nece ni trebati :)

salsoul - ni ja pojma nemam kako se salju pp, reci sta te interesuje? Ima vise agencija u Srbiji koje to rade....[/QUOTE]
Pretpostavljam da ima vise, ali koja je proverena za Intership pricu? Jel ti zavrsen fakultet ima veze sa turizmom jer znam da su ponude 90% iz te struke? Takodje koliko je proverena informacija da je ovaj program dosta skup u pocetku, gde treba i do 4,5000$...dok plata ne moze da bude veca od 1200/1300$ ??
  #29  
Staro 10.01.2012, 09:56
Jack. Jack. je offline
Član
 
Datum prijave: 09.01.2012
US lokacija: San Diego, California
YU lokacija: EX-Yugoslavia
Poruke: 23
Nepromenjeno

Također ja sam isao preko WISE agencije za internship. Mogu preporuciti, brzo je i efikasno bilo. Trebala mi je agencije koja me nece previse pilat tako da je ovo odlicno ispalo jer sam vec znao cijelu proceduru oko J1.

Istina je da je vecina ponuda za turizam ali nadje se tu i tamo posao koji nema veze s turizmom i koji moze bit bolje placen nego onaj u turizmu (gdje vam sve ovisi koliko ste sposobni da dobijete tipa).

Mene je sve kostalo oko $3000 sa avionskom kartom, ambasadom, vizom, osiguranjem i agencijom. Stvar je da se dobro raspita gdje se ide. Nikad ici grlom u jagode jer se poslovi nemogu promijeniti na tom tipu vizu kao na Work and Travel J1 pa iskustvo moze biti jako lose.

Neki su poznanici isli doslovno kuci prvih par tjedana jer nisu ni znali di dolaze. Ako se ide na godine program je lani bio skuplji za jos $1000 sta je vjerovatno i danas u tom price rangeu.

Placa moze bit veca, meni je bila tolki svaki paycheck (svaka 2 tjedna) nakon odbijanja State Tax-a i Federal Taxa, meals i housing.

Znaci po meni je jako bitno dobro se informirat, pitajte ih koliki occupancy imaju u tom vremenu kad bi vi trebali radit i koliko sati se moze zapravo radit osim ona minimalna 32 sata. Sa tom satnicom tesko da se moze nesta zaradit, ako se daje prilika za OT i ima posla samo naprijed.
  #30  
Staro 10.01.2012, 14:23
Tamara85 Tamara85 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 30.09.2011
Poruke: 83
Nepromenjeno

Pa ne znam sta je provereno jer prvi put idem, razna su iskutva ucesnika... Znam da to ide sporo, jer je kao kriza pa nema bas puno dobro (ili uopste) placenih poslova... Al ide :)

Ja sam iz oblasti ekonomije, zavrsila sam fax i zaposlena sam za stalno ovde. Ceo program me kosta izmedju 2-2500 $ plus karta avio na godinu dana idem...

Koliko brzo je islo preko te WISE agencije? Mozes li mi dati neki kontakt?? U Srbiji svi kazu da ne moze brze od 3-6 meseci od prijave do pronalaska posla i odlaska....
 


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
USAFIS - Agencija za prijavu za zelenu kartu! V777 Agencije za prijavu 48 13.11.2018 18:33
prijava za zelenu kartu u USA mirjana72 Stare teme 7 26.01.2012 21:45
Da li redovna radna viza utice na prijavu za zelenu kartu? Nikolica014 Stare teme 2 07.12.2009 08:25
koliko je sigurno da cu dobiti zelenu kartu? wingreen Druga koverta 61 28.06.2009 22:05
Lutrija za zelenu kartu je besplatna! emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 13.11.2007 18:08

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 03:15.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.