ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Prijava na Lutriju

Prijava na Lutriju Pitanja i procedure za prijavu na Lutriju preko zvaničnog sajta američke vlade

Prijava na Lutriju » Dv 2020 » Bitni linkovi
O Lutriji Uputstvo za prijavu Agencije za prijavu Korisne informacije Učlanite se

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #381  
Staro 21.11.2018, 16:25
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Nije tacno, ima i u uputstvu za DV da moze . .


Citat:
15. I’m already registered for an immigrant visa in another category. Can I still apply for the DV
program?
Yes.
Reply With Quote
  #382  
Staro 21.11.2018, 18:51
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

mislim da to nije odgovor na pitanje.

Stavka 15. se odnosi na ANOTHER COUNTRY tj da li osoba sa nemackom boravisnom dozvoloim moze da aplicira za DV.

Nju pak interesuje stavka da li moze konkurisati za DV ako je vec u nekom postupku za vizu ili statusu u usa.

Jedan deo tog pitanja pokriva recimo 29:

29. I am already in the United States. If selected, may I adjust my status with USCIS?

Yes, provided you are otherwise eligible to adjust status under the terms of Section 245 of the Immigration and Nationality Act (INA), you may apply to USCIS for adjustment of status to permanent resident. You must ensure that USCIS can complete action on your case, including processing of any overseas applications for a spouse or for children under 21 years of age, before September 30, 2018, since on that date your eligibility for the DV-2018 program expires. The Departnment of State will not approve any visa numbers or adjustments of status for the DV-2018 program after midnight EDT on September 30, 2018, under any circumstances.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #383  
Staro 21.11.2018, 19:44
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Kako si uopste zakljucio to da se odnosi na drugu zemlju?

Ne pise u drugoj zemlji, vec da l neko ko je registrovan u drugoj KATEGORIJI imigrantske vize da li moze da aplicira za DV. Neko ko npr ceka za f3 ili f4 koja traje mnogo dugo, u medjuvremenu moze da se prijavi za DV. Ako bude izvucen ide preko DV u Ameriku, a povuce aplikaciju u drugoj kategoriji.
Reply With Quote
  #384  
Staro 21.11.2018, 20:30
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

o da category umesto country, pardon.

onda znaci da clan 15 se prakticno odnosi na ove sto cekaju porodicno spajanje jer to je valda jedina imigrantska viza koja se ceka ?
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #385  
Staro 23.11.2018, 12:21
pelcer224 pelcer224 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 12.10.2013
Poruke: 79
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik nemanjaq Prikaz poruke
Kada imate u vidu da su ovaj forum pokrenuli entuzijasti pre desetak godina koji su svoje iskustvo nesebično želeli da prenesu drugima, prepoznaćete da je tada bilo malo "opinion maker"-a i dovoljno "opinion taker"-a.

U međuvremenu se situacija dosta promenila jer se nekoliko stotina, ako ne i hiljada, iskustava skupilo, pa je samim tim i margina tolerancije na odstupanje postala sve manja. Ako tome dodamo i komponentu uvećane kompleksnosti iskustava ("Conwey's law"), situacija je još komplikovanija.

Odnosno, da skratim: 100 ljudi, 1000 mišljenja jer je svako iskustvo po sebi posebno.

Svima, koji ste se prijavili, želim da vas izvuku u maju i da stignete na red za vize!
To je zato sto nema dobitnika ali se ne zali pogledati realnost. Pratim forum godinama i bilo je po 25 izvucenih a registrovanih pre 1.5. te godine. Ja kad kazem da sada svako igra da je u porastu masovan broj igraca sa prvim pokusajem i da su sanse nikakve meni kazu nije tako pogledaj zvanican podatak koliko igra. Ne teba meni niko reci jer ja znam po svojoj okolini sada ko igra a kako je bilo pre 10god. Verujte u zvanicne podatke i citajte frustirane pokusaje ovde sta da vam kazem jer sanse nisu vise ni 2% sa sve vecim brojem igraca.
Reply With Quote
  #386  
Staro 23.11.2018, 15:07
jo98 jo98 je offline
Član
 
Datum prijave: 22.10.2018
YU lokacija: Beograd
Poruke: 17
Nepromenjeno

Pozdrav svima.
Zanima me da li bi u slučaju izvlačenja na lutriji u daljoj proceduri bio problem to što sam u prezimenu kod slova Đ stavio Dj umesto D?
Reply With Quote
  #387  
Staro 24.11.2018, 09:13
HalfBlue91 HalfBlue91 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.09.2018
Poruke: 42
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik uran Prikaz poruke
za entuzijaste:

ovo je forum o GC i DV. Normalno ovde se okupljaju ljudi koji su dobili GC, intenzivno se raspituju sta ako i dosta ljudi koji su otisli u USA na neki drugi nacin preko gomile drugih viza.

Zato nemojte da vas zavara jer kad citas forum mozes pomisliti WOW pa ovo je lako svaki drugi dobija. Ne, daleko od toga. Evo nadjite statistiko koliko je aktivnih clanova forumu bas bilo i izvuceno, a ne onih koji posle pogotka dodju da se raspituju. Mozda 2 od 100 ako i toliko.

drugo, mozda sam vec dosadan, ali ne mogu da ne kazem sledece:

cekati DV 6,7 puta je stvarno losa strategija. Recimo imate SSS a hocete u Norvesku, a Norveska trazi minimum bachelor da ga uvezete za vizu. Sta je problem danas zavrsiti neki privatni fax za 3 godine i usput jos nesto nauciti ?

Mislite da cete u USA daleko dogurati sa srpskom SSS kad cak ni nase faxove ne priznaju. Pa i ovde u USA ako zelite da se odmaknete od McDonaldsa i Walmarta moracete na neki fax ili bilo kakvo drugo strucno usavesavanje: za sofera, varioca, elektricara....

Radite na sebi i tako povecate sanse da odete bilo gde pa i u Ameriku, a ako sedite skrstenih ruku i cekate da vas ubode DV, bojim se da cete biti u problemu kad dodjete u Ameriku...
Zbog cega si ti uopste ovde na forumu? Mnogo me nerviraju ljudi kao ti, mnogo... Daj sirite tu negativnu energiju negde drugde.
Reply With Quote
  #388  
Staro 24.11.2018, 13:01
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Možda pogrešno shvatate komentare koje daje uran. To što vam on piše je surova istina. Možda može da se kaže sa nekim cvetićem ili smajlijem u komentaru, ali ljudima se mora reći da GC mogu da dobiju bilo kojom srednjom školom, ali im to ne vredi puno u USA. Samo određena zanimanja su tražena. Dakle, pogledajte šta se traži i vidite da li ste u toj grupi.
Ako možete da završite fakultet, završite ga. I to ne bilo kakav fakultet. Vidite koja zanimanja se traže. Ako mislite da ćete se provući sa kupljenom diplomom nekog fakulteta, varate se.

Dakle, ako mislite da ćete uspeti da se provučete, svi dobronamerni ljudi će vam reći da vam je plan pogrešan.
Mogu da se provuku oni koji su rođeni tamo i oni koji imaju veze, a uz to su rođeni tamo. Vi ćete tamo biti još jedan gastarbajter. Za vas nema prečica, prijatelja i fazona koji će vam obezbediti da bolje živite i da se snađete. Morate da radite.

Možete da maštate i da se nadate, ali onda ne treba da napadate druge ako vam kažu da imate loš plan.

Neko će mi zameriti da dolivam ulje na vatru. Želim samo da znate da sam video ljude koji su bili izvučeni, ali nisu mogli da dobiju GC zato što nisu ispunjavali osnovne kriterijume. Neki nisu ni otišli na intervju, zato što su shvatili da nemaju šanse. Neki su se uplašili i odustali. Neki su dobili GC i pokajali se. Svima je bilo lepše dok su maštali. Kad su se probudili, videli su da im je lepše bilo ranije i počeli su da pričaju kako "nije tamo baš sve tako dobro". Da, upoznao sam i neke koji su se vratili.

A znam i ljude koji su ostali u Americi. Nije im sjajno, ali se bore za bolji život. Ne žele da odustanu. Ako ste sigurni da ste takvi, ako ste sigurni da vas ništa neće pokolebati, ako se i ovde borite da imate bolji život, onda popunite prijavu i poželite da dobijete GC.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #389  
Staro 24.11.2018, 19:33
HalfBlue91 HalfBlue91 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.09.2018
Poruke: 42
Nepromenjeno

^ Ali sve se to podrazumeva. Kome se vi obracate i zbog cega imate potrebu da ponavljate jedno te isto kao papagaji na svakih 5 stranica? To je ono sto mi nije jasno. Brate, ja bih na vasem mestu odustala jer se vec godinama na ovom forumu upinjete da "prosvetlite" ljude. Da ne pricam koliko je debilno da na forumu o emigraciji u Ameriku vi bukvalno skacete ljudima po ganglijama da idu u Nemacku. Tako da ponovom pitanje - zbog cega ste ovde na forumu?
Reply With Quote
  #390  
Staro 24.11.2018, 20:49
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik HalfBlue91 Prikaz poruke
^ Ali sve se to podrazumeva. Kome se vi obracate i zbog cega imate potrebu da ponavljate jedno te isto kao papagaji na svakih 5 stranica? To je ono sto mi nije jasno. Brate, ja bih na vasem mestu odustala jer se vec godinama na ovom forumu upinjete da "prosvetlite" ljude. Da ne pricam koliko je debilno da na forumu o emigraciji u Ameriku vi bukvalno skacete ljudima po ganglijama da idu u Nemacku. Tako da ponovom pitanje - zbog cega ste ovde na forumu?
sto se mene tice ja sam na forumu aktivno mozda neka 2 meseca.

Rekao sam svoje misljenje i moj savaet kao nekoga ko je vec dosta godina u imigraciji su i VISE NEGO DOBRONAMERNA. Ako nekome smeta da cuje neku ne bas lepu vest ja bih takvom preporucio da bolje da sedi kuci jer imigracija nije za ljude sa tankim zivcima.

Svensone,

u redu hvala na podrsci, dobijam ja podrsku od dosta ljudi, na zalost vecina Srba ima komunisticko-staljinisticki mindset gde neistomisljenika treba prognati, kazniti, iskljuciti, zatrti, baciti mu kamenicu za potiljak, zbog takvih sam i otisao iz onanije zvane Srbija. Thankjuverimuc.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 22:21.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.