ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 02.09.2013, 17:27
Vodavoda Vodavoda je offline
Član
 
Datum prijave: 31.08.2013
Poruke: 7
Smile Ventiliranje

nikad mi nisu bili jasni ljudi koji citaju teme koj ih ne interesuju
Reply With Quote
  #2  
Staro 15.11.2014, 09:15
mijan mijan je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.09.2010
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 412
Smile Ventiliranje

Tu sam godinama, i znam tacno koji ce euforicni likovi nestati posle 1.5.2015. sa foruma, uostalom kao i svake godine sto imamo grupu takvih. Nista novo, stara otrcana prica, nema pomoci.
Reply With Quote
  #3  
Staro 15.11.2014, 09:17
Kuguar's Avatar
Kuguar Kuguar je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 09.10.2014
YU lokacija: Beograd
Poruke: 211
Nepromenjeno

Svakako tera na razmišljanje, i otvara oči.
Digresija jedna, ja na GC ne gledam kao na mogućnost, nego kao na šansu koju treba iskoristiti. Svestan svega, apsolutno i bez izuzetka.
__________________
DV2015 - has not been selected x2
DV2016 - has not been selected x2
DV2017 - has not been selected x2
DV2018 - has not been selected x2
DV2019 - has not been selected x2
DV2020 - has not been selected x2
Reply With Quote
  #4  
Staro 15.11.2014, 10:18
Andrija89's Avatar
Andrija89 Andrija89 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.03.2013
US lokacija: O tome kad me izvuku...
YU lokacija: Nis
Poruke: 122
Nepromenjeno

Ja mislim da ljude vise privlaci z. lutrija iz jednog razloga koji je vrlo bitan ( s obzirom gde zivimo ) a to je da je potpuno besplatna do trenutka kad i ako budes izvucen. Za imigraciju u druge zemlje sve se placa unapred, a da ne pominjemo vreme za koje trebate da prikupite papire kao i vreme za obradu podataka. Sto se tice '' pustanja filmova'' - slazem se da se ne treba puno nadati, ali kako kada svakodnevna politicka i ekonomska situacija te prosto teraju da se nadas da ces biti izvucen/na i da odes iz ove ludare.
__________________
13.10-20.10.2014 - Dve prijave (prvi put) ---- NISTA
08.10.2015 - Dve prijave (drugi put) ---- NISTA
09.10 - 10.10 -Dve prijave (treci put)----NISTA
05.11 - Dve prijave ----
Reply With Quote
  #5  
Staro 15.11.2014, 14:54
srecica srecica je offline
Proteran
 
Datum prijave: 09.10.2014
Poruke: 155
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mijan Prikaz poruke
Tu sam godinama, i znam tacno koji ce euforicni likovi nestati posle 1.5.2015. sa foruma, uostalom kao i svake godine sto imamo grupu takvih. Nista novo, stara otrcana prica, nema pomoci.
E ovo nije lepo od tebe...pa šta što smo na forumu,koga to na kraju ugrožava...i na kraju ko si ti da sebi daš za pravo da toliko mračiš...u ljudskoj prirodi je da se nada i ne kaze se za djabe nada umire poslednja...pa i ako ishod bude drugaciji niko se nece ubiti zbog toga,ali će se do tad nadati da ce biti izvučen, kraj priče!
Reply With Quote
  #6  
Staro 15.11.2014, 16:13
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

DV 2016 izvlacenje je pomjereno na 5.5.2015 : da ne provjeravate bez veze ranije. (Kad sam ja izvucena bilo je 1.5, ali sam ja provjerila tek 4. kad sam se vratila sa kampovanja; i onda opet 14.7.)
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #7  
Staro 15.11.2014, 21:10
Kuguar's Avatar
Kuguar Kuguar je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 09.10.2014
YU lokacija: Beograd
Poruke: 211
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik srecica Prikaz poruke
E ovo nije lepo od tebe...pa šta što smo na forumu,koga to na kraju ugrožava...i na kraju ko si ti da sebi daš za pravo da toliko mračiš...u ljudskoj prirodi je da se nada i ne kaze se za djabe nada umire poslednja...pa i ako ishod bude drugaciji niko se nece ubiti zbog toga,ali će se do tad nadati da ce biti izvučen, kraj priče!
Kraj priče je kad sudija odsvira kraj, a do tada se uživa u životu, a nadati se je sasvim prirodno...

Uostalom na svakom forumu ima osoba koje nadju dlaku u jajetu, Al ok, njihovo pravo...
__________________
DV2015 - has not been selected x2
DV2016 - has not been selected x2
DV2017 - has not been selected x2
DV2018 - has not been selected x2
DV2019 - has not been selected x2
DV2020 - has not been selected x2
Reply With Quote
  #8  
Staro 16.11.2014, 01:20
Priceza's Avatar
Priceza Priceza je offline
Član
 
Datum prijave: 16.08.2013
US lokacija: Misliću o tome sutra
YU lokacija: Beograd
Poruke: 18
Nepromenjeno Mnogo dugačko

@Magelan

Kako ovo da sročim, a da ne zvuči usiljeno diplomatski? Ja se sa svima slažem...

Ne šalim se, ozbiljno. Ima istine u tome da su nadanje i euforija generalno loša rabota, ali je istina i u tome da se ljudi oslobađaju od stresa takvim stavom. Ima istine i u tome da se neki previše koncentrišu na kuknjavu, umesto na druge opcije za bolji kvalitet života. Ima istine i u tome da neki nemaju drugih opcija. Ima i onih koji imaju jaaaaako ograničene opcije, ili su opcije dugo-dugo-dugoprocesne, i zapravo rade nešto I na drugim opcijama, ali im je opet potrebno malo odvrtanja ventila.

To ventilisanje će pasti na ovom forumu, sasvim logično, gde drugo? Ovde su ljudi koji to razumeju, svi dobro znamo kako većina okoline reaguje na priče o boljem životu van rodne grude, te je ovo safe place za kuknjavu tog tipa.

Ok, oko prijava i malo pre izvlačenja ljudi se povampire ponovo, opet sasvim logično, tih se dana to dešava zar ne? Ja recimo više postujem za vreme tih dešavanja (mislim, broj postova mi je oko 10 za cele dve godine, tako da uzmi to sa rezervom ), ali poenta je da van tog perioda ne postujem uopšte. A da li sam tu? Jesam. Čitam tako, šetam po forumu, čisto da ako bude prilike da se i ja obradujem, ne obradujem stare članove sa gomilom pitanja na koje je već X puta odgovoreTo... Jerbo bi u mene... , opravdano.

A i logično mi je da ljudi malo utihnu sa postovima od sredine maja do sredine avgusta. Realno, osim članova koji su skoro stigli u USA, i traže konkretne savete od iskusnijih, i članova koji su izvučeni pa ih zanima svašta oko slanja formulara i sl., ostali nemaju oko čega da postuju, baš iz razloga koje si naveo. Ja sad ne razumem da li ti smatraš da treba da su aktivni na forumu, da postavljaju pitanja i sl. ako nisu izvučeni, ili smatraš da treba da ćute dok ih ne izvuku?

Da bi neko, po onome što si napisao, potpuno ispunio tvoje kriterijume normalne osobe (pritom te ne osuđujem ako je tako, najiskrenije me zanima, jer mislim da i u tome ima malo istine), mora da se uopšte ne javlja i ne postuje, samo da čita? Mislim, mora čovek da čita, ako neće da spamuje forum za sve pare u momentu kada ga - ako ga - izvuku?

Ja lično mislim da ljudi treba da sanjare ako im je tako lakše, ili da kukaju ako im je tako lakše, ali i da rade na ostvarenju snova na svim frontovima, a ne samo na ovom forumu. I bolje ako ne postuju za vreme pauze, neka rade nešto drugo, nešto divlje... I mislim da se u tom periodu malo treba čituckati forumsko štivo. A ako vam i padne na pamet da postujete nešto sanjalački, tipa nađete sajt za pretragu USA tezga-klub muzičara, pa to podelite sa forumašima ()... Pa mislim, malo maštarije nikoga nije ubilo, zar ne? Ali samo malo...

A volela bih da, pošto si već u USA, baciš pogled i na sledeći post (ne može da stane sve u ovaj), jer me zanima da li si naletao kod emigranata uopšte (ne obavezno Balkanaca), na ovakve ljude? Ako uopšte imaš kontakte sa skorašnjim emigrantima... So,
Reply With Quote
  #9  
Staro 16.11.2014, 02:48
IgorMAD's Avatar
IgorMAD IgorMAD je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.01.2013
US lokacija: ?
YU lokacija: Srbija
Poruke: 660
Nepromenjeno

Potpuno se slazem sa tobom.
Svi imaju pravo da se nadaju i da budu euforicni i da se na kraju raduju ili razocaraju. U ovom drugom slucaju bolje da se iskljuce sa foruma i okrenu stvarnom zivotu, nisu nista izgubili jer nisu to ni imali, nikakav problem.

Nazalost upoznao sam dosta nasih ljudi koji su vec desetak godina ovde a da ne mogu da komuniciraju ni na koji nacin na engleskom jeziku, prosto neverovatno. To su ljudi koji su dosli u svojim dvadesetim i tridesetim godinama ovde, mrze ameriku i sve sto je americko, navijaju da rusija baci atomsku bombu na zemlju u kojoj oni i njihova deca zive.
To su ljudi koji tvrde da su amerikanci glupi i da nemaju smisla za humor (samo ne znam kako su dosli do tog zakljucka kad znaju par reci engleskog), tvrde kako ih amerikanci ne vole jer su srbi a u isto vreme mrze meksikance jer "vidi ga ovaj cigan..." i crnce jer "vidi ga ovaj kako se oblaci i hoda m...m....j...."...

Daleko od toga da pljujem samo nase, potpuno isti procenat neobrazovanih i glupih ljudi ima u svakom narodu, to su isti oni koji mrze prvo same sebe pa onda i sve ostale jer su svi krivi za ono sto se njima dogadja, a ne oni sami.

Nije ovde sve idealno, daleko od toga, ali je tacno pet puta bolje od onoga na sta smo navikli u Srbiji.

Svi ljudi pamte samo lepe stvari iz proslosti, ruzne zaboravljaju (to je u psihi svakog coveka tako). Citacu ovaj post za godinu dana i reci cu sebi da sam preterao, da nije pet puta bolje ovde, nego mozda duplo. Citacu ga za tri godine i reci cu da je malo bolje ustvari. Posle deset godina cu reci, ma sta mi je to trebalo, ko zna sta bi bilo da sam ostao, lepo je bilo tamo, a ustvari cu se secati dana kad sam bio mlad i kad je sve bilo lakse
__________________

01.05.2013. Izvucen 2014EU00008xxx
21.05.2013. Poslati papiri u Kentucky
28.05.2013. Stigli papiri u Kentucky
13.09.2013. Zakazan intervju
13.11.2013. Obavljen lekarski pregled
21.11.2013. Intervju uspesno zavrsen
Od 12/13/2013 u USA

Last edited by IgorMAD; 16.11.2014 at 02:53.
Reply With Quote
  #10  
Staro 16.11.2014, 03:41
Priceza's Avatar
Priceza Priceza je offline
Član
 
Datum prijave: 16.08.2013
US lokacija: Misliću o tome sutra
YU lokacija: Beograd
Poruke: 18
Nepromenjeno

U fazonu "sve je bilo lakše" i "svega je bilo manje"?

Ma ne kontam ja nikako tu srdžbu kod ljudi (ne znam kako drugačije to da nazovem). Ni ove srpske Amere što mrze Ameriku, ni ove odavde što smatraju da ni jedan srpski Amer ne sme da se požali na bilo šta (samo zato što je negde gde je bolje). Jer nekako mislim da su to sve isti ljudi: ovi što se ovde srde na Srbe iz Amerike kad se požale na nešto na šta bi se svako normalan požalio, obično ako odu postanu ona sorta Srba iz Amerike koja, kako ti kažeš, mrzi sve što je američko. To mi deluje kao sasvim logična tranzicija između ova dva stanja. Mada kontam da uopšte nije smešno.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 12:51.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.