ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Lekari u Americi - Physicians in USA » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 10.04.2013, 19:31
fipe's Avatar
fipe fipe je offline
Član
 
Datum prijave: 10.10.2012
US lokacija: Milwaukee
Poruke: 28
Pošalji Yahoo poruku korisniku fipe
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Magelan Prikaz poruke
@fipe

Kao sto sam gore napisao, lekari ukoliko se match-uju dobijaju vize, a posle residency-ja se dobija Employment Based Green Card. Stoga, ukoliko zelis ovamo, ti si jedan od retkih koji moze relativno lako do GC i van lutrije

Ma u nekim sam dvojbama, trojbama 😄 pa sam odigrao lutriju da mi olaksa mozda malo. Vidjet cemo. Ako dobijem, pakiramo se i preko bare pa tamo ponove laganini
Reply With Quote
  #12  
Staro 10.04.2013, 19:38
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

@fipe

Ok Nikad nije lako napraviti tu odluku, pogotovo ako imas posao u struci kuci i plus ako je u drzavnoj sluzbi...

Vecina ovih nasih lekara koji su na residency-ju su kolege koje su par godina sedele kuci, bez ikakvih naznaka da ce u BGD ili bilo gde u Srbiji naci posao, i onda im je USMLE bio jedina opcija.
Reply With Quote
  #13  
Staro 26.12.2013, 11:10
SolakM SolakM je offline
Član
 
Datum prijave: 26.12.2013
Poruke: 1
Nepromenjeno

Zavrsavam fax u januaru i pripremala bih ze za nostrifikaciju, pa me zanima da li neko u Beogradu trenutno sprema USMLE?
Reply With Quote
  #14  
Staro 26.12.2013, 20:17
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik SolakM Prikaz poruke
Zavrsavam fax u januaru i pripremala bih ze za nostrifikaciju, pa me zanima da li neko u Beogradu trenutno sprema USMLE?
Grupa koju ja znam se okupila preko fejsa, to je bilo pre neke 3 godine sigurno. Svi ti ljudi su vec uveliko ovde, mahom na drugoj godini residency-ja. Vidi po fejsu, siguran sam da je dosta kolega koji se pripremaju, pitanje je da li i dalje postoji timski rad u BGD po tom pitanju.
Reply With Quote
  #15  
Staro 26.12.2013, 23:04
pile pile je offline
Član
 
Datum prijave: 19.03.2012
Poruke: 11
Nepromenjeno

Evo i ja da se oglasim.Mene isto muci taj problem,spremanje za USMLE.Ustvari ja pocnem da pripremam,prikupljam literaturu,pa stanem,pa ponovo,sve iznova. Naravno da hocu da to sve polozim i bavim se poslom za sta sam se skolovala.Ali uvek postoji ali.Verovatno je to strah,strah od toga da li to mogu,da li cu uspeti,pa jezik treba da savladam...i tako bezbroj pitanja.A ovamo posla nema ni za zivu glavu,ili bar za mene.Sta da se radi,tako je kako je.Pozdrav
Reply With Quote
  #16  
Staro 08.06.2015, 22:40
kirilnik kirilnik je offline
Član
 
Datum prijave: 15.05.2015
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Radovis
Poruke: 12
Nepromenjeno Pozdrav

Dali ima nekoj ovde iskustvo so ECFMG i registriranje za USMLE step1?Se registrirav na sajtot ECFMG,dobiv broj,popolniv Aplication for ECFMG certification,plativ 65$ i sega mi dava da se prijavam za USMLE step1.Ne mozam da razberam koga ke mi gi baraat diplomata i kup dokumenti od faks?I sto da pisam na aplikacijata za status,so ogled na toa sto sum dobitnik na green card,ama ovaa godina,ne sum ja dobil seuste vizata?Sakam da polagam vo Solun pred da zaminam.Blagodarm odnapred
Reply With Quote
  #17  
Staro 08.06.2015, 22:58
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Ovo ti je link sa uputstvom.

Tvoj medicinski fakultet treba da im posalje transkript tj. dokaz da si stekao zvanje Doktora Medicine da bi ti ECFMG dao zeleno svetlo da se prijavis za Step 1.

Sto se statusa tice, upisujes onaj koji trenutno imas.
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
  #18  
Staro 09.06.2015, 11:51
kirilnik kirilnik je offline
Član
 
Datum prijave: 15.05.2015
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Radovis
Poruke: 12
Nepromenjeno

Fala Magelan.Gi procitav od prethodno site bulletin-i i informacii,ama nekako kompliciran e mnogu sajtot na ECFMG,ili mene taka mi se cini.Inaku i jas rabotev dva meseca vo Alexandria,VA pred sedum godini.Ne mi se dopadna nitu D.C.,nitu metro area Pozdrav
Reply With Quote
  #19  
Staro 18.01.2016, 04:11
Nemanja Jolovic Nemanja Jolovic je offline
Član
 
Datum prijave: 28.10.2015
Poruke: 1
Nepromenjeno

Izinjavam se sto se javljam ovako kasno, ali nadam se da ce neko videti. Da li je moguce da se prijavim za nostrifikaciju i sve ove stavke sa medicinskog fakulteta u Kragujevcu ili to vazi samo za Beograd? Hvala unapred.
Reply With Quote
  #20  
Staro 18.01.2016, 16:09
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

www.wdoms.org sadrzi listu akreditovanih medicinskih fakulteta koju ECFMG koristi. U Republici Srbiji to su:
Beograd
Nis
Novi Sad
Kragujevac

Fakultet u Kosovskoj Mitrovici nije na listi.
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 21:12.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.