ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 30.04.2019, 14:20
Zika90 Zika90 je offline
Član
 
Datum prijave: 26.06.2018
US lokacija: Memphis TN
Poruke: 8
Nepromenjeno Otvaranje firme za renoviranje kuca u USA

Cao ljudi,pre svega da kazem da jos uvek nisam u USA,ali ako dodjem tamo(preko zelene karte) zeleo bih da pocnem da se bavim kupovinom kuca(za sitne pare) potom renoviranjem i kasnije prodajom(za vece pare).Zanima me kakva je situacija sa tom vrstom posla,da li ima posla,koliko je otprilike zarada po renoviranoj kuci(zanima me LA,NV,FL i mzd jos par drzava).Uglavnom,da li je tesko prodati kucu,kolika su otprilike pocetna ulaganja(kapiram da je bar 120k+) i kakva je konkurencija?
Reply With Quote
  #2  
Staro 01.05.2019, 01:59
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Zika90 Prikaz poruke
Cao ljudi,pre svega da kazem da jos uvek nisam u USA,ali ako dodjem tamo(preko zelene karte) zeleo bih da pocnem da se bavim kupovinom kuca(za sitne pare) potom renoviranjem i kasnije prodajom(za vece pare).Zanima me kakva je situacija sa tom vrstom posla,da li ima posla,koliko je otprilike zarada po renoviranoj kuci(zanima me LA,NV,FL i mzd jos par drzava).Uglavnom,da li je tesko prodati kucu,kolika su otprilike pocetna ulaganja(kapiram da je bar 120k+) i kakva je konkurencija?
Pogledaj seriju na Discovery kanalu. Prilicno preteruju, ali to je otprilike to. Treba puno para za takav posao.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #3  
Staro 01.05.2019, 19:21
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

kuce u Americi i kuce u Srbiji to su dva paralelna univerzuma.

Dodji prvo u Ameriku kao turista da vidis sta oni smatraju pod kucom pa ce ti biti jasno o cemu pricam.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #4  
Staro 01.05.2019, 20:50
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik uran Prikaz poruke
kuce u Americi i kuce u Srbiji to su dva paralelna univerzuma.

Dodji prvo u Ameriku kao turista da vidis sta oni smatraju pod kucom pa ce ti biti jasno o cemu pricam.
Ovo je dobra preporuka. Sve je razlicito. Prvo treba covek da se privikne na USA, onda da malo upozna ljude, pa tek onda da razmislja o poslu.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #5  
Staro 02.05.2019, 20:44
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Zika90 Prikaz poruke
Cao ljudi,pre svega da kazem da jos uvek nisam u USA,ali ako dodjem tamo(preko zelene karte) zeleo bih da pocnem da se bavim kupovinom kuca(za sitne pare) potom renoviranjem i kasnije prodajom(za vece pare).Zanima me kakva je situacija sa tom vrstom posla,da li ima posla,koliko je otprilike zarada po renoviranoj kuci(zanima me LA,NV,FL i mzd jos par drzava).Uglavnom,da li je tesko prodati kucu,kolika su otprilike pocetna ulaganja(kapiram da je bar 120k+) i kakva je konkurencija?
Ono sto meni prvo pada na pamet su licence i dozvole koje morate da obezbedite. Evo dva linka koja ce Vam pomoci da steknete sliku sta bi sve bilo potrebno za takav biznis.
- Link 1

- Link 2
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #6  
Staro 04.05.2019, 03:42
botexag's Avatar
botexag botexag je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.12.2010
Poruke: 187
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Zika90 Prikaz poruke
Cao ljudi,pre svega da kazem da jos uvek nisam u USA,ali ako dodjem tamo(preko zelene karte) zeleo bih da pocnem da se bavim kupovinom kuca(za sitne pare) potom renoviranjem i kasnije prodajom(za vece pare).Zanima me kakva je situacija sa tom vrstom posla,da li ima posla,koliko je otprilike zarada po renoviranoj kuci(zanima me LA,NV,FL i mzd jos par drzava).Uglavnom,da li je tesko prodati kucu,kolika su otprilike pocetna ulaganja(kapiram da je bar 120k+) i kakva je konkurencija?
Ova vrsta posla nije za pocetnike u Americi iz vise razloga.

Prvo moras da poznajes trziste/grad gde planiras da kupis nekretninu. Za tako nesto je potrebno vrlo detaljna analiza, koji deo grada je popularan, koji je prezasicen, gde ce biti potencijalni rast, gde ce sta da se gradi da se unapredi kraj itd...

Renovanje i preprodaja kuca moze da se radi samo u "pozeljnim" gradovima/mestima gde se iz nekog razloga populacija naglo uvecava i potraznja za nekretninama je velika. Cim se to desi, cene nekretnina se naglo povecavaju i vec u mnogim mestima (ja sam na zapadnoj obali) cene su basnoslovne (prosecna cena kuce $500k-$700k) Bez da uvredim nekoga, sa $120k se ne moze nista kupiti , sto se posle moze prodati za vise novca u kratkom vremenskom periodu. TV serije su napravile famu od ovog biznisa, ali zaista su smesne cifre kojima oni barataju u njima.

Pocetnik ne moze da dobije kredit od banke, znaci da mora sve sam da finansira. Cak i da moze da dobije kredit, ne bih preporucio nekom veliki kredit, jer su kamate velike (a svi znamo da prvih 5 godina maltene samo kamata se vraca bankama) i zarada se znacajno topi.

Vrlo cesto kad kupite nekretninu, nije sve kao sto je izgledalo na pocetku. Drugim recima morate imati odredjenu kolicinu novca u rezervi da se ne bi desilo da ne mozete da zavrsite projekat.

Desava se i da nekretnina se ne proda odmah, onda opet treba imati novca da se izdrze svi troskovi do prodaje.

Svakodnevno maltretiranje sa radnicima svih profila je zaista frustrirajuce, i nije za svakoga. Cene rada su visoke, kvalitet bas i nije neki, u svakom slucaju se probije budzet za renoviranje. Mnogi sami renoviraju uz minimalnu pomoc profesionalaca, ali kod te racunice morate da uracunate koliko ste svog vremena potrosili i taj deo se ne moze iskazati kao profit (to je plata)

Cak i kad sve to zavrsite i prodate, ne zaboravite na porez koji se zove capital gain od 50%.
Na pr. ako ste nesto platili $200k i ulozili jos $100k ($300k trosak ukupno), i na kraju prodali za $400k...
Zarada je $100k ali sad morate da platite razne poreze na prenos i svog agenta i recimo da vam je ostalo $80k profita.
Na kraju vas saceka drzava kojoj morate da platite capital gain (50%) i vama ostaje $40k pre takse.

I tako...
Reply With Quote
  #7  
Staro 04.05.2019, 05:01
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

A kako je to 50% taksa na kapitalnu dobit?!? .......
Reply With Quote
  #8  
Staro 04.05.2019, 15:49
botexag's Avatar
botexag botexag je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.12.2010
Poruke: 187
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
A kako je to 50% taksa na kapitalnu dobit?!? .......
U tom postu sam samo ukratko napisao o mogucim dodatnim troskovima, a medju njima je i capital gain koji moze da bude od 0-50% (USA & Canada) narocito ako je nekretnina klasifikovana kao komercijalna.
Ovde iskljucivo govorimo o short-term tax (kada posedujete nekretninu manje od godinu dana)
Moze da se nadje na internetu, ali rekao bih da je u zavisnosti od drzave tax bracket od 0-37% (CA 37%) u Americi i do 50% (50% BC) u Kanadi.
Puno Usa investitora to radi u Kanadi jer je do prosle godine vrednost nekretnina naglo rasla i prodaja bila izuzetno brza. Verovali ili ne, u Vancouver BC su se stanovi prodavali za 7 dana i to je bila borba sa ponudama preko trazene cene (kupci iz Kine pretezno).

Postoje razliciti nacini da se capital gain smanji ili ne plati, i to zavisi od toga da li je investicija kratkorocna ili dugorocna, da li je nektretnina primarno prebivaliste, kojoj se tax lestvici pripada tj koliko se prijavljuje zarada godisnje, da li je nekretnina rezidencijalna ili komercijalna...

Uglavnom, sustina je da se treba dobro informisati oko svih potencijalnih obaveza pre nego sto se upustite u ovakav poduhvat. Bio sam u prilici da vidim nekoliko puta investitore koji nisu uspeli da zavrse projetak pa su ili bankrotirali ili bili "iskorisceni" od strane drugih ljudi koji su toboze hteli da im pomognu.
Zillow je super site, gde moze da se radi instrazivanje trzista, da se vidi sta se nudi i po kojoj ceni, i jako vazna informacija je koliko je prosecno vreme prodaje.

Kada bi ja pocinjao da se bavim ovim poslom, ja bih nasao nekretninu u delu grada koji ima nisku stopu kriminala, skolu i radnje u blizini i svakako popricao sa lokalnim stanovnistvom. Pre ili posle renovacije, tu bi stanovao par godina (da se izbegne capital gain). Uvek je atraktivno ako moze da se dogradi neka dodatna soba, kupatilo, preuredi tavan ili ako ima podrum koji moze da se sredi izdaje.

Last edited by botexag; 04.05.2019 at 15:59.
Reply With Quote
  #9  
Staro 04.05.2019, 23:01
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Ne znam kako funkcionise tacno, ali sam poprilicno siguran da se lako zaradjuju pare i da nisu veliki porezi i da je 50% taj porez. Ako mozes navedi izvor za ovo, jer ja nalazim mnogo manje procente i to se ne placa toliki procenat na celu zaradu nego kao i za prihode po razredima je podeljeno... U gradicu kojem ja zivim, znam za 3 kuce koje su kupljene za jednu cenu i prodate za 50-60% vecu cenu posle renoviranja. Nije zarada u stotinama hiljada, ali 20 hiljada cisto je ljudima i vise nego dovoljno.

I naravno na kraju, da je tako "katastrofalno" ne bi ljudi to masovno radili.
Reply With Quote
  #10  
Staro 05.05.2019, 05:37
botexag's Avatar
botexag botexag je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.12.2010
Poruke: 187
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
Ne znam kako funkcionise tacno, ali sam poprilicno siguran da se lako zaradjuju pare i da nisu veliki porezi i da je 50% taj porez. Ako mozes navedi izvor za ovo, jer ja nalazim mnogo manje procente i to se ne placa toliki procenat na celu zaradu nego kao i za prihode po razredima je podeljeno... U gradicu kojem ja zivim, znam za 3 kuce koje su kupljene za jednu cenu i prodate za 50-60% vecu cenu posle renoviranja. Nije zarada u stotinama hiljada, ali 20 hiljada cisto je ljudima i vise nego dovoljno.

I naravno na kraju, da je tako "katastrofalno" ne bi ljudi to masovno radili.

Bez ljutnje, ali iz tvog posta je ocigledno da se ne bavis gradjevinom.
Postoje razne vrste poreza i oni su za svaku drzavu drugaciji, a takodje zavisi od toga i koliko se prijavljuje godisnja zarada. Neko se time bavi na svoje ime a neko kupuje na kompaniju...zaista puno varijacija.
Ako imas konkretnu nekretninu, mozemo da diskutujemo o troskovima na koje treba obratiti paznju prilikom izrade biznis plana. Ovako ne znam sta da ti odgovorim, mogu samo iz svog iskustva, tj da sam u OR platio 30%, u CA 37% a u Kanadi i citavih 50%. Jako je bitno razumeti da su to tax% za "short term investments".

Naravno da se novac moze zaraditi ali se moze i izgubiti. Nista tu nije "katastrofalno" ali je vrlo stresno i novcano zahtevno i za iskusne gradjevinare, a kamoli za pocetnike. Nikoga ja ne odvracam, samo iznosim cinjenice da to nije bas laka zarada, a nisi ti jedini koji to tako misli. Kupis kucu, pozoves par majstora i sve to ide samo od sebe...i na kraju se pojavi kupac sav srecan sto ce da kupi kucu 50% skuplje nego sto si je ti platio! Svi podaci o nekretninama su javni i dostupni svakome, za svaku nekretninu moze da se nadje za koliko je kupljena, sta je renovirano/unapredjeno sa dozvolom i koliko je dugo na marketu.

To sto je neko prodao kucu za 50% skuplje ne znaci mnogo dok se ne znaju podaci koliki su bili troskovi renoviranja i prodaje.
U principu je igra brojeva, sto skuplja nekretnina - veca zarada. Opis poslova za renoviranje kuce od $150k i $600k je slican, a zarada je drasticno razlicita.
$20k zarade je vrlo diskutabilno, ja to merim kroz utroseno vreme. Ako sam proveo 3-4 meseca na tom projektu onda tih $20k kad podelim, znaci da sam zaradio platu od $5k mesecno. Fina plata, ali ako sam morao da ulozim $200k u projekat, ocekujem osim mesecne plate da i neki profit sa strane napravim.

Drugim recima, svaki projekat je specifican, i tesko je raspravljati uopsteno.
Zelim srecu svakom ko se bavi ovim poslom, cak sta vise raspolozen sam da razmenimo iskustva.

Last edited by botexag; 05.05.2019 at 05:51.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Otvaranje firme u Americi Lucian Vodič za emigrante 0 15.11.2015 22:40

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 16:52.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.