ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Pronalaženje prvog posla u Americi » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 05.12.2009, 18:46
dragance dragance je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.05.2009
Poruke: 139
Nepromenjeno

Kako pratim dosta foruma gde se mogu procitati iskustva ljudi u trazenju posla u IT, mislim da je skoro pa nemoguce naci posao programera bez iskustva.Nista te ne kosta da saljes CV za poslove na monsteru pa ces i sam videti, ne moras nagadjati.Sto se tice posla u Srbiji, i nije tako tesko pronaci posao za programera(pricam za php).Koliko vidim svakodnevno izlaze oglasi gde se traze programeri, i ti ako imas dovoljno znanja svakako ces naci posao, ako ne, sedi i uci.U svakom slucaju uvek imas freelance sajtove gde se moze dosta dobro zaraditi i ako ne mozes naci posao ovde to je samo zbog tebe jer nemas sta da ponudis poslodavcu.
Reply With Quote
  #22  
Staro 06.12.2009, 02:58
milimelo milimelo je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.07.2009
Poruke: 49
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik moni Prikaz poruke
Ajde, jos jednom wc da pomenemo.Poslovi baba sera i ciscenja su rezervisani zaista samo za meksikance i crnce.
U svakom slucaju dolazak u USA za onog ko je imao malo bolji standard na balkanu je svakako pad,ne kazem da nekom ne moze da se posreci,ali takvi su retki.Mi smo konkretno u USA dosli sa pozicija menadzera,losim engleskim (izuzev Neky-ja) na posao team member overnight.Znaci veliki pad.
Osiguranje u Srbiji da + jeftini privatni doktori ako ti se ne ceka u drzavnom.osiguranje u USA ne, hello kod doktora bar$150 + pregled.Da je lako nije.Koliko god da poneses para to se brzo potrosi.Sto vise ih poneses bices opsteniji, vise ces trositi.Odmah po dolasku u USA koliko ja znam se ne mozes osigurati, pa bojim se da ne daj boze u takvim situacijama ni $60,000 nije dovoljno.Nisam primetila da je neko dosao u USA sa trudnom zenom, a za taj slucaj bi morao poneti extra bar $40,000 (carski rez).
Svi mi na ovom forumu imamo svoje razloge dolaska, ne moraju biti samo ekonomski, a to sto je neko radio za americku kompaniju ne garantuje bolji posao.Eto Kanelopa nam je primer.Ovde uglavnom preporuka zaposljava.Ako zelis nastaviti posao za istu agenciju za koju si radio sa bakana,odavde moras biti drzavljanin.... Ako zelis raditi CCNA ili sl. moras imati od 3-5 godina iskustva u USA u toj bransi...
Kvalitet zivota bilo gde pa i u USA ne cine samo pare, zivot treba znati ziveti i sa i bez para.Nekom je dovoljno par sendvica na pikniku za lep provod ,a nekom ni 1000 restorana taj uzitak ne moze nadomestiti....


Ja samo da kazem vezano za trudnice - emergency medicaid pod sta spada i hitni odlazak u bolnicu (hitna dok se stanje ne stabilizira) i porod je nesto sto je dostupno svima, bez obzira koliko dugo ste u zemlji - bar prema informacijama koje silne filipinke trudnice dobivaju kad ulaze na vjerenicke vize (znaci u to doba jos nemaju ni zelenu kartu).

Druga opcija je ici u univerzitetsku bolnicu prije poroda (tokom trudnoce) i dogovoriti sliding scale placanje - prema dohotku - pokriva i prenatalne preglede a onda se moze dogovoriti obrocno placanje .

U US je legalno roditi i kod kuce pa se moze naci i obrazovana i licencirana babica za oko $400 ako ko zeli tako da rodi.
Reply With Quote
  #23  
Staro 08.12.2009, 00:27
barajevo31 barajevo31 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.11.2009
Poruke: 62
Nepromenjeno

Hvala na odgovoru. Koliko je meni poznato, pod iskustvo se smatra staž obavljen u US a sve što je vani se ne broji. Znači kako ja da dobijem iskustvo kada ne mogu da se zaposlim, a zaposliti se ne mogu bez iskustva? Začaran krug.
Reply With Quote
  #24  
Staro 08.12.2009, 00:35
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Nije to bas tako. Za programere ti se ovde pisu funkcionalni rezimei. Sto znaci da ces napisati firmu koja ce ovdasnjem poslodavcu biti nepoznata, ali takodje napises i sve sta si radio u toj firmi. Znaci tim od toliko i toliko ljudi, pravili ste to i to, koristili ste te i te tehnologije....

Ako bas hoces americko iskustvo..... imas outsourcing kompanija u nasem regionu koliko hoces...
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #25  
Staro 08.12.2009, 19:45
barajevo31 barajevo31 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.11.2009
Poruke: 62
Nepromenjeno

A tako znači, nisam znao. Hvala najlepše!
Reply With Quote
  #26  
Staro 14.12.2009, 21:10
vbarlov vbarlov je offline
Član
 
Datum prijave: 26.04.2009
US lokacija: Virdzinija
YU lokacija: Kraljevo
Poruke: 2
Nepromenjeno

Zanima me dali je problem pronaci posao za osobe bez ikakvog radnog iskustva,ili bolje da kazem,dali je veliki problemPosto ja studiram,i ako (daj Boze)budem izvucen,ne verujem da cu na vreme stici da zavrsim fax,tako da...a i mislim da mi fax tamo ne znaci mnogo,vec znanje,a koje ja nemam,jer necu imati ni zavrsen fax..ko razume,shvatio jehelp pls
Reply With Quote
  #27  
Staro 14.12.2009, 23:21
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vbarlov Prikaz poruke
Zanima me dali je problem pronaci posao za osobe bez ikakvog radnog iskustva,ili bolje da kazem,dali je veliki problemPosto ja studiram,i ako (daj Boze)budem izvucen,ne verujem da cu na vreme stici da zavrsim fax,tako da...a i mislim da mi fax tamo ne znaci mnogo,vec znanje,a koje ja nemam,jer necu imati ni zavrsen fax..ko razume,shvatio jehelp pls
Nisi napisao cime se bavis, odnosno sta studiras. Tesko da ces tako dobiti posao u struci, bilo sta da studiras. Nemas znanje, nemas faks....naravno da je problem.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #28  
Staro 05.01.2010, 02:54
Nemanjank Nemanjank je offline
Član
 
Datum prijave: 31.08.2009
US lokacija: Njujork, one day :D
YU lokacija: Uzice
Poruke: 19
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vbarlov Prikaz poruke
Zanima me dali je problem pronaci posao za osobe bez ikakvog radnog iskustva,ili bolje da kazem,dali je veliki problemPosto ja studiram,i ako (daj Boze)budem izvucen,ne verujem da cu na vreme stici da zavrsim fax,tako da...a i mislim da mi fax tamo ne znaci mnogo,vec znanje,a koje ja nemam,jer necu imati ni zavrsen fax..ko razume,shvatio jehelp pls
E ovo i mene zanima. Ove godine upisujem fakultet, i prvi put cu se prijaviti na lutriji pa me zanima sta sa onima koji nemaju radnog iskustva ili ga imaju vrlo malo (radio sam kao novinar godinu dana, i nesto kao trgovac)? Sto se srednje skole tice, zavrsavam smer masinski tehnicar za kompjutersko konstruisanje, i dosta se razumem u racunare, programiranje i masinstvo.

I sta vi mislite da li treba da sacekam jos koju godinu pre nego sto se prijavim, da steknem neko radno iskustvo, ili je bolje da se prijavim vec ove godine?
__________________
13.10.2010. -
15.10.2011. -
27.10.2014. -
Reply With Quote
  #29  
Staro 28.02.2010, 01:09
Nemanjank Nemanjank je offline
Član
 
Datum prijave: 31.08.2009
US lokacija: Njujork, one day :D
YU lokacija: Uzice
Poruke: 19
Nepromenjeno

I bas niko nema odgovor na moje pitanje?
__________________
13.10.2010. -
15.10.2011. -
27.10.2014. -
Reply With Quote
  #30  
Staro 28.02.2010, 02:47
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Nemanjank Prikaz poruke
I bas niko nema odgovor na moje pitanje?
Stvarno ne znam sta ocekujes? Ne moze ti niko reci sta ti tacno treba da radis. Ako hoces da studiras i voleo bih da studiras u americi, onda moras krenuti u tom pravcu da razmisljas. Ako zelis da dodjes u Ameriku da radis...onda kao mlad mozes nalaziti razne studentske poslove, za nesto ozbiljnije moras sam da se specijaliziras. Da sam na tvom mestu ja bih jos malo sacekao i u medjuvremenu se specijalizirao za neku konkretno struku. Ali to je ono sto bih ja uradio, ne znaci da je to pravi put.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Kupovina auta na kredit i građenje kreditne istorije zvercica Vodič za emigrante 97 31.08.2021 23:46
Iseljenicka viza za porodicu da li je moguca bez rodbine,posla,braka u Americi joga Stare teme 22 21.10.2012 18:10
Koju banku izabrati - za kupovinu auta, kreditne kartice, građenje kreditne istorije dreamerns Stare teme 93 02.09.2010 05:11
Ograničenje zapošljavanja stranaca zoran80 Stare teme 26 25.01.2010 14:31

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 19:01.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.