ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 20.01.2010, 15:52
Ivana_G Ivana_G je offline
Član
 
Datum prijave: 19.01.2010
Poruke: 3
Nepromenjeno Zaposlen u Elektrodistribuciji - može li raditi isto i u USA?

Ja se izvinjavam sto pisem reply na tvoju poruku, ali nikako ne mogu da nagjem gde mogu na iskucam svoje pitanje :) Dakle, ja sam iz Makedonije. Suprug i ja razmisljamo o preselbu u SAD. Moj suprug ovde radi u Elektrodistribuciji, pa zanima me dali moze i u SAD-u da produzi da radi isti ili neki slicni posao povezan sa Elektrodistribuciju? Dali sa zelenom kartom dobijas i stan i posao ili to treba sam da si nagjes? Uostalom, kakvi poslovi nude za green card holders? Unapred hvala, Ivana.
  #2  
Staro 20.01.2010, 16:20
wrath:of:the:lich:king's Avatar
wrath:of:the:lich:king wrath:of:the:lich:king je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.11.2008
US lokacija: Ohio
YU lokacija: Vojvodina
Poruke: 279
Nepromenjeno

Ivana, precesljaj malo ovaj forum, ta pitanja su postavljena toooliko puta!
__________________
U Americi od 19.03.2009.
  #3  
Staro 20.01.2010, 20:30
Ivana_G Ivana_G je offline
Član
 
Datum prijave: 19.01.2010
Poruke: 3
Nepromenjeno

Umorila sam se od"procesljavanja" foruma, internet strane itd, itd.... Ako nemas nameru da pomognes-ne petljaj se!!!!
  #4  
Staro 20.01.2010, 21:27
dare_ns's Avatar
dare_ns dare_ns je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2008
US lokacija: West Dover, VT
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 276
Nepromenjeno

Ivana G, takvim nastupom teško da će neko moći da ti pomogne.

[quote="Ivana G"]
1. Ja se izvinjavam sto pisem reply na tvoju poruku, ali nikako ne mogu da nagjem gde mogu na iskucam svoje pitanje.
2. Dakle, ja sam iz Makedonije. Suprug i ja razmisljamo o preselbu u SAD.
3. Moj suprug ovde radi u Elektrodistribuciji, pa zanima me dali moze i u SAD-u da produzi da radi isti ili neki slicni posao povezan sa Elektrodistribuciju?
4. Dali sa zelenom kartom dobijas i stan i posao ili to treba sam da si nagjes?
5. Uostalom, kakvi poslovi nude za green card holders? Unapred hvala, Ivana.[/quote]

1. koristi opciju pretraživanja foruma. Dovoljno je da ukucaš pojam koji te zanima, i srč endžin ti izbaci sve rezultate koji se dodiruju sa tvojim upitom.
2. Postoji više načina, ali da, zelena lutrija je definitivno najbolji ako te izvuku.
3. iz iskustva drugih ljudi, to što tvoj suprug radi u MK elektro distribuciji mu ne garantuje uopšte isti posao u US. A verovatno su za taj posao u US potrebne određene licence, kursevi, obuke...
4. Za dobrodošlicu na aerodromu debela crnka drži klasičnu pitu od jabuka i pamučni peškirić iznad lavora... Naravno da ne dobijate stan, kola, posao. Dobitkom na lutriji samo imate mogućnost da dodjete, živite i radite u US po, skoro, istim uslovima kao i rođeni amerikanci.
5. Posao nađeš. Da si pročešljala po forumu, shvatila bi da je već dobrano obrađena tema. Niko ti tamo ništa ne nudi.

Kreni polako, temu po temu, čitaj i saznaćeš sve što te zanima. Taman kad pomisliš da imaš neko pitanje, nemoj odma da postaviš novu temu, nego čitaj još malo, i biće baš odgovor na tvoje pitanje.

Srećno.
__________________
6. prijava na lutriju - 06.10.2013.
J-1 visa approved - 16.03.2011.
C1/D visa approved - 09.04.2013.
Već dugo samo turista.
  #5  
Staro 20.01.2010, 22:19
dejancic's Avatar
dejancic dejancic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 14.05.2008
US lokacija: LA
YU lokacija: BG
Poruke: 529
Nepromenjeno

[QUOTE=Ivana_G;13715]Umorila sam se od"procesljavanja" foruma, internet strane itd, itd.... Ako nemas nameru da pomognes-ne petljaj se!!!![/QUOTE]

Opa bato, drugi post i vec ni levo, ni desno, vec pravo u meso...
__________________
If you refuse to accept anything but the best, you very often get it.
  #6  
Staro 20.01.2010, 22:23
dejancic's Avatar
dejancic dejancic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 14.05.2008
US lokacija: LA
YU lokacija: BG
Poruke: 529
Nepromenjeno

[QUOTE=dare_ns;13716]
4. Za dobrodošlicu na aerodromu debela crnka drži klasičnu pitu od jabuka i pamučni peškirić iznad lavora... Naravno da ne dobijate stan, kola, posao.
[/QUOTE]

STAAAAAAAAA?!?! Ne dobijam stan i posao, pa ja necu ni da idem na intervju! Zasto tu informaciju nisu vidno istakli nego moram ovako na forumu da saznam? Sta ja sad da radim sa parama sto sam ustedeo?
__________________
If you refuse to accept anything but the best, you very often get it.
  #7  
Staro 20.01.2010, 23:12
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

[QUOTE=Ivana_G;13715]Umorila sam se od"procesljavanja" foruma, internet strane itd, itd.... Ako nemas nameru da pomognes-ne petljaj se!!!![/QUOTE]

Da si samo minut posvetila pretrazi ovog foruma ili google-a, dobila bi odgovor na sva ova pitanja. Ako si se ti zamorila, zamisli kako je onda clanovima ovde koji godinama pisu i odgovoraju na tudja pitanja. Pri cemu su na neka odgovorili bar 50x i onda se pojavis ti 51-i put da postavis isto jer te mrzi da malo procesljas i jos si pored toga drska i bezobrazna.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
  #8  
Staro 20.01.2010, 23:28
dare_ns's Avatar
dare_ns dare_ns je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2008
US lokacija: West Dover, VT
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 276
Nepromenjeno

[QUOTE=dejancic;13719]STAAAAAAAAA?!?! Ne dobijam stan i posao, pa ja necu ni da idem na intervju! Zasto tu informaciju nisu vidno istakli nego moram ovako na forumu da saznam? Sta ja sad da radim sa parama sto sam ustedeo?[/QUOTE]

Piše sitnim fontom kad se prijavljuješ.... not! :D
Ništa na frku. Samo lagano, novce daj meni, ja ću da čuvam :)
__________________
6. prijava na lutriju - 06.10.2013.
J-1 visa approved - 16.03.2011.
C1/D visa approved - 09.04.2013.
Već dugo samo turista.
  #9  
Staro 21.01.2010, 01:42
Ivana_G Ivana_G je offline
Član
 
Datum prijave: 19.01.2010
Poruke: 3
Nepromenjeno

OK! Hvala na paznji!
  #10  
Staro 21.01.2010, 07:50
TheNenad's Avatar
TheNenad TheNenad je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.09.2009
YU lokacija: True north of Serbia
Poruke: 241
Nepromenjeno

Iako je pristup Ivane malo... khm... neprikladan, tako reći, moram priznati da sam i ja načuo svašta od veoma "informisanih" ljudi. Npr: "green card automatski znači smeštaj i posao", "na aerodromu te čeka službenik koji te odvede do stana", "moraš da ideš u njihovu vojsku kada se prijaviš" i sl. To naravno nije opravdanje za apsolutnu nezainteresovanost za istraživanje neke teme koja može da ti promeni način života zauvek. Zamislite kako je tek bilo lepo emigrantima pre interneta da nađu neke korisne informacije...
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 07:58.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.