ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 09.02.2010, 15:59
kaneolopa kaneolopa je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.02.2009
US lokacija: SF Bay
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 329
Nepromenjeno

[QUOTE=srdjevic;13957]drimeru, koji su vam datumi na upitima tim što ih imate na izveštaju (orijentaciono bar, znaš zašto pitam)? osim ako je to nešto staro, ja i dalje tipujem na too many...

ako jeste (tj ako napišu tako u pismu), ne gine ti par meseci čekanija, pa onda opet - na secured. :smrc:[/QUOTE]

Lepo ti rece covek ima za godinu dana 4 prijave.... ni jedna nije jedna za drugom... vec se lepo prijavi pa saceka 3-4 meseca po ponovo i tako jovo nanovo.... Ako je 1 prijava za karticu po kvartalu too many..... onda ja ne znam shta da kazem
  #22  
Staro 09.02.2010, 16:38
dejancic's Avatar
dejancic dejancic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 14.05.2008
US lokacija: LA
YU lokacija: BG
Poruke: 529
Nepromenjeno

A da li mozda moze da pomogne, da dok smo u Srbiji pocnemo da koristimo American express karticu u banci Intesa. A da zatim po dolasku u Ameriku potrazimo banku koja takodje saradjuje sa njima. Ako bi to mogli da izvedemo oni bi imali uvid u nase transakcije dok smo bili u Srbiji tj. da li smo duznici ili ne. Da li bi to mozda dovelo do nekih pogodnosti prilikom vadjenja drugih platnih kartica u banci za koju se opredelimo?
__________________
If you refuse to accept anything but the best, you very often get it.
  #23  
Staro 09.02.2010, 16:44
milimelo milimelo je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.07.2009
Poruke: 49
Nepromenjeno

[QUOTE=kaneolopa;13953]Banka koju spominjes jeste super ali je upravo za to shto si rekla.... americku vojsku... tesko da bilo sta mozes dobiti od njih ako ti ili neko od clanova tvoje porodice, itd. nije sluzio ili je u sluzbi[/QUOTE]

Ti bi bio pod Other members:
Nazovi pa pitaj, ocito da mozes imati bankovne racune/kartice sa njima.

Link: [url]https://www.usaa.com/inet/ent_utils/McStaticPages?key=why_choose_usaa_eligibility_main&wa_ref=wcu_main_member_banner[/url]

Other Individuals
USAA's investment products, most checking and savings products, credit cards, life insurance, and shopping and discounts are available to other individuals. While auto and property insurance policies are not available due to membership eligibility requirements, we can still help.

The following products are available to other individuals:

Product Availability
Insurance Life insurance
Auto insurance not available through USAA. Please call 1-888-870-8096.
Property insurance not available through USAA.

Banking Checking and Savings
Checking for Teens and College Students
Youth Savings
Certificates of Deposit (CDs)
CD IRAs
Prepaid Card
Credit Cards

Investments All products
Shopping and Discounts All products
  #24  
Staro 09.02.2010, 17:33
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

[QUOTE=dejancic;13974]A da li mozda moze da pomogne, da dok smo u Srbiji pocnemo da koristimo American express karticu u banci Intesa. A da zatim po dolasku u Ameriku potrazimo banku koja takodje saradjuje sa njima. Ako bi to mogli da izvedemo oni bi imali uvid u nase transakcije dok smo bili u Srbiji tj. da li smo duznici ili ne. Da li bi to mozda dovelo do nekih pogodnosti prilikom vadjenja drugih platnih kartica u banci za koju se opredelimo?[/QUOTE]

Cisto sumnjam, jer to nema veze sa bankom. Kreditni biro (ili kako se vec to prevodi) ti odredjuje te poene. Sve sto bankar radi je da ode u Internet Exploder, ukuca tvoj SSN i ostale podatke u svoju aplikaciju (sto i ti mozes uraditi preko neta) i onda ta aplikacija pogleda tvoju istoriju u kreditnom birou...vidi score....ako nema nista, prikaze bankaru rezultat da si odjeban. Sve ostalo nema veze sa zivotom...mozes zaradjivati milion dolara godisnje, ako ti je prazna istorija neces dobiti ni 300$ kredit. Mozes biti totalan golja, ako tamo pise score od 830 dobices milion dolara kredita bez problema. Da...sistem je toliko debilan. E sada, treba da vidis da li koriscenje American Express iz Inteze utice na tvoju kreditnu istoriju...odnosno da li se ona upisuje u americkom kreditnom birou. Sa obzirom da ti nemas ni SSN, cisto sumnjam...odnosno ne vidim nacin na koji bi se upisivalo.
Ovo je ovako u velikom broju slucaja....medjutim, postoje izuzeci zbog kojih niko ne konta logiku kako ovo radi. Jedan izuzetak sam ja, kojeg tretiraju kao da sam 3x bankrotirao, sluzio robiju, silovao nekog bliznjeg bankaru i izveo teroristicki cin nad sobom i drugima. Drugi izuzeci koje znam su dosli ovde, bili par meseci (nisu imali ni secured) i kartice su pocele da pljuste, kao i krediti sa 0% APR i slicno sto imas kao 5 generacija amerikanca sa score 830. Pravilo je da nema pravila...ili je toliko nelogicno da covek normalne inteligencije to ne moze da razume.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
  #25  
Staro 09.02.2010, 19:34
D$D's Avatar
D$D D$D je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.09.2008
US lokacija: Chicago,Wheaton IL
Poruke: 123
Nepromenjeno

To sto su Dreamersa odbili Secured cred.karticu stvarno nema veze za logikom al s obzirom da je aplicirao u Bank of America nista me ne cudi.
To je totalno kretenska banka koja ima neka pravila koja nemaju veza sa mozgom, npr, ako nemate direct depozit duzni ste da ostavite svoj cek kod njih u depozitu, u slucaju da koristite taj svoj novac koji je kod njih u depozitu oni vam naplacuju neku ludacku kamatu to ne mogu nikako da shvatim jer se radi o mom novcu.
E sad ako primate mesecno platu kao npr moja supruga onda morate celu jednu platu da ostavite u depozitu pa tek onda da koristite svoju drugu platu ( pitano dva puta jer nisam mogao da verujem sta pricaju).
Sta smo uradili rekli neka hvala ustali otisli u banku preko puta i otvorili racun bez ikakvih gluposti i uslovljavanja i depozita, i dobili secured karticu bez problema.
Samo jedna mala napomena, mozda pomogne ali recimo Costco prodavnice nude kred karticu u paketu kad se uclanite kod njih i to je jedina cred kartica koja ide kod njih a rec je o American Express kred kartici.
To smo proverili kad smo se uclanjivali ali nismo uzeli karticu jer smo mi tu pricu oko kred kartica zavrsili tj imamo dosta kred kartica.
U svakom slucaju ne treba dizati tenzije i pricati kako je ovaj dobio karticu a ja nisam kad smo isti i sa kamatom velikom ili ne,slazem se da pravila nema ali postoji neko nacelno pravilo sa kojim smo svi koji smo ovde dosli poceli a to je secured kartica.
Druga stvar ta secured kartica treba da se vrti i da se sa njom igras oko godinu dana da bi ostavila neki trag a nama je ostavila na tu karticu smo za godinu dana dobili 300 poena i dosta nam je pomogla da dodjemo do kreditne sposobnosti sa bankovnu karticu koja zavisi od banke do banke ali okvirno pocinje od 660 bodova nisam bas sad 100%siguran.
pozzz....
  #26  
Staro 09.02.2010, 20:32
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

[quote=kaneolopa;13972]Lepo ti rece covek ima za godinu dana 4 prijave.... ni jedna nije jedna za drugom... vec se lepo prijavi pa saceka 3-4 meseca po ponovo i tako jovo nanovo.... Ako je 1 prijava za karticu po kvartalu too many..... onda ja ne znam shta da kazem[/quote]

Ah izvinjavam se, nisam video da reče taj deo o 1 upitu po kvartalu, videh samo deo "4 upita za 1god", a svi znamo da ako ako su 3 od te 4 napravljene u roku od 6 meseci, eto flag-a... :smrc:

Trebala si taj deo da mi citiraš, promakao mi. :;D:
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
  #27  
Staro 09.02.2010, 20:39
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Ne mislim da je pametna ideja da se sa zero FICO aplicira za Amex... Costco Amex je charge/cash card, jer je to jedina mogucnost placanja u Costco (no credit, no exception). Tu karticu takodje odobrava Amex a ne Costco. Costco nudi sto sta: zdravstvena i zivotna osiguranja, auto osiguranja i pakete za putovanja svojim clanovima – i u svakoj prici je samo ponudjac.

Za Amex Credit Card treba odlican “credit score”, i najvisa im je annual fee (zavisno od vrste kartice, od $55 do $450, one time fee za elitne kartice ide i do $5,000). Beneficije su velike – rebates, cash back, points, ... ali i proveravaju sve: vlasnik firme za koju radim ima jednu od ovih “elitnih” i svaka tri meseca moram da im dostavljam financial statements. Da ne govorimo o ostalom... Moje misljenje – ko ne ispunjava uslove za secured card, cisto sumnjam da ima bilo kakve sanse za Amex (bilo charge ili credit), na primer.
  #28  
Staro 09.02.2010, 21:26
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Jos jedna stvar je jako bitna i mislim da utice izuzetno dobro na kredit. Ako ste npr u Illinois drzavi (ne znam za ostale), obavezno uzimajte stan samo ako sami placate plin. Ni slucajno uzeti stan gde ti je to uracunato. Naravno, mnogo je isplatljivije kada je plin uracunat, ali samim tim to znaci da nema traga na tvojoj kreditnoj istoriji. Hoces kreditnu istoriju, izuvaj pare. Ja sam se tu zeznuo (nisam znao...sta cu), pa sam se imbecil grejao na struju...a posle nasao stan gde je grejanje ukljuceno. Sada nameravam kada mi istekne ugovor da se selim negde...iako mi se ovde jako svidja, ali trazim iskljucivo da placam ja plin. To deluju kao gluposti...i jesu totalne gluposti i veze sa mozgom nemaju, ali sistem je glupav i takav je. To sto ti placas kablovsku, att, struju, stanarinu...to veze sa mozgom nema....samo plin se racuna. Ovo je isto provereno, jer kada sam bio u kreditnoj uniji i krenuo da pricam svoje muke sa glupavim sistemom, odmah su me to pitali...da li placam plin.
Isto tako nemojte se cuditi kada dodjete ovde sto ce vas ameri gledati ko pali sa marsa kada im kazete da nemate istoriju (posto vam kreditna istorija se proverava za sve zivo...cak i vecinu poslova pri prijavi). Ono kao....kako nemas istoriju...odmah te gleda kao da nisi mozda terorista, ili pedofil....ni ne pomislja da si mozda tek dosao.
Sta ces...ja sam po prirodi Vulkanac (ko je gledao star trek zna sta pricam), i jednostavno moj mozak ima zescih problema da prihvati ovako glup sistem. Gledacu da se u njega uklopim, ali me niko ne moze ubediti da tu ikakve logike ima: This is, after all, essentially irrational :-)
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
  #29  
Staro 09.02.2010, 21:28
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

[QUOTE=D$D;13978]
Druga stvar ta secured kartica treba da se vrti i da se sa njom igras oko godinu dana...[/QUOTE]

Mnogi pricaju da je dovoljno 3-6 meseci i da ti onda skinu secured flag i krenu da te zasipavaju drugim karticama...
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
  #30  
Staro 10.02.2010, 06:17
D$D's Avatar
D$D D$D je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.09.2008
US lokacija: Chicago,Wheaton IL
Poruke: 123
Nepromenjeno

[QUOTE=dreamerns;13982]Mnogi pricaju da je dovoljno 3-6 meseci i da ti onda skinu secured flag i krenu da te zasipavaju drugim karticama...[/QUOTE]

Kao sto rekoh granica kred sposobnosti je oko 660 bodova, puno raznih informacija i dezinformacija kruzi ali to ti je lako videti koliko ti treba da vrtis secured karticu da bi dobio bankovnu kreditnu karticu.
Sam znas da ima kredit report koji mozes da uzmes jednom godisnje besplatno ali takodje postoji i opcija u bankama da gledas svoj kred report svaki dan ako hoces za cini mi se 10$ mesecno koliko oni to naplacuju, prvi mesec dobijes za dz.a ako hoces dalje onda je 10$ mesecno, tu vidis sve i mozes da vidis koliko ti tvoja secured kartica nosi bodova i koliko treba da je vrtis da bi dosao do 660 bodova, dok ne dodjes do te granice ne treba ni da se zamaras sa apliciranjem za druge kartice.

Dalje taj plin sto spominjes, jeste to je istina ali mislim da ti to nesto puno nece popraviti kred skor mislim u globalu opet ti treba dosta vremena da bi dosao do nekog skora za kred karticu.


Ove stvari umeju jako da nanerviraju coveka to znam ali svi prolaze kroz to oni koji kazu da nije tako nesto kriju i ne govore do kraja istinu
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Banke, kreditne kartice, računi u Americi stizeljeto Vodič za emigrante 888 25.02.2024 12:48
Mobilna Telefonija, Internet i Kablovski Provajderi stizeljeto Vodič za emigrante 196 09.01.2020 09:49
Ograničenje zapošljavanja stranaca zoran80 Stare teme 26 25.01.2010 14:31
Top 5 razloga zasto volim kreditne kartice emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 18.12.2008 08:55
Ukradeni broj kreditne kartice emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 05.11.2007 16:59

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 05:53.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.