ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Phoenix, Arizona » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 28.05.2009, 06:53
Taji's Avatar
Taji Taji je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.01.2009
US lokacija: Greenville, SC
Poruke: 341
Nepromenjeno

O stefice, pa ja nisam ni znala da ces ti tamo pravac sa aerodroma na medeni
Prvo se ti nama dobro odmori i nauzivajpa mogla bi onda i ti otvoriti blog (ne smeta, ne smeta) pa da nam se raspricas a mi da citamo i uzivamo
Sretno i tebi u osvajanju tih nasih amerika
Reply With Quote
  #12  
Staro 28.05.2009, 06:58
wingreen's Avatar
wingreen wingreen je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: Florida
YU lokacija: Srbija
Poruke: 344
Nepromenjeno

Cestitam Stefice, svako dobro ti zelim!
__________________
2009EU000237xx
15.05.2008. stigla prva koverta
23.05.2008. vracena nazad u KCC
26.03.2009. stigla druga koverta
15.05.2009. zakazan intervju
14.05.2009. obavljen lekarski
15.05.2009. odobrene vize
18.05.2009. podigli vizirane pasose
02.09.2009. Stigli u USA
Reply With Quote
  #13  
Staro 28.05.2009, 08:21
moni's Avatar
moni moni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.07.2008
US lokacija: Colorado Springs, CO
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 189
Nepromenjeno

Pa nasa Stefica je zasuta.
Srecno.

Lande puno srece i naravno dollar-a.
__________________
Case Number: 21xxy
Prva koverta: 14.05.2008.
Poslati obrasci i slike:26.05.2008.
U KCC stigla nasa koverta: 29.05.2008.
Zakazan interviju: 15.05.2009.
Druga koverta:26.03.2009.
Viza u pasosu: 22.05.2009.
U Americi od 20.08.2009.
Reply With Quote
  #14  
Staro 28.05.2009, 14:41
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Hehe....cestitam stefice...jedva cekam da cujem prve utiske.
Jeli ljudi, vidim vas sve slikaju...ja ne mogu da se setim da su mene slikali uopste :-)
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #15  
Staro 28.05.2009, 16:44
wrath:of:the:lich:king's Avatar
wrath:of:the:lich:king wrath:of:the:lich:king je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.11.2008
US lokacija: Ohio
YU lokacija: Vojvodina
Poruke: 279
Nepromenjeno

mene nisu slikali, ali nosioca GC jesu.
Stefi uzivaj :-) i naravno- blog?!!
Reply With Quote
  #16  
Staro 31.05.2009, 19:23
Gringo Gringo je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.09.2008
Poruke: 73
Nepromenjeno

Stefi, samo da ti pozelim sve najbolje u novom zivotu. U petak uvece sam ti bio u Zenici- sve je na svom mjestu, politicari se prepucavaju kao i ranije, kisa pada...Znaci, ne propustas nista! Uzivaj, i nastavi da se javljas, nemoj nas sad zaboraviti
__________________
Lokacija: BiH
Case No: 2009EU00017XXX
Prva koverta: 2.6.2008.
Prva koverta poslana u KCC: 9.6.2008.
Prva koverta stigla u KCC: 12.6.2008.
Druga koverta: 6.2.2009.
Intervju u Sarajevu zakazan za 27.3.2009.
Ljekarski pregled obavljen 9.3.2009.

Intervju obavljen i viza odobrena 26.3.2009.

U USA od 25.9.2009.
Reply With Quote
  #17  
Staro 01.06.2009, 18:57
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

Gringo hvala ti puno! Steta sto nisi ranije svracao u Ze, da proslavimo GC
Hvala ti za vijesti iz Zenice, lakse mi je sada
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
Reply With Quote
  #18  
Staro 02.06.2009, 15:36
Taji's Avatar
Taji Taji je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.01.2009
US lokacija: Greenville, SC
Poruke: 341
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik steficacvek Prikaz poruke
Gringo hvala ti puno! Steta sto nisi ranije svracao u Ze, da proslavimo GC
Hvala ti za vijesti iz Zenice, lakse mi je sada
E stefice, a sto ja jos uvijek volim Zenicu, samo da znas koliko...70', 80'..najljepse godine moje mladosti su bile protkane cestim odlascima u posjetu rodbini....ostao mi je joj u sjecanju Medo i Phoenix kafici, Kamberovic, privatne zurke do zore.....koja je to raja bila u to doba...e zeljo moja pusta...svi k'o jedno
Reply With Quote
  #19  
Staro 24.07.2009, 22:04
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

Posto nam je forum malo utihnuo, a i ja nikako da se nakanim otvoriti blog, da vam napisem mali update iz AZ. Inace, nek se zna da iako ne postam tako cesti vise, forum posjecujem svakodnevno i pratim nova desavanja
Uglavnom u Phoenixu je trenutno najgore vrijeme. Temperature su oko 45 svaki dan i bukvalno ne mozes nigdje da mrdnes, osim po zatvorenim prostorima. Eh sad meni je tu problem i sto se svaki put smrznem gdje god da odem koliko je hladno i koliko klime rade. Stvarno ne znam kako su se ovi ljudi navikli i ostaju zdravi pored toga. Kino mi je bilo najbolnije iskustvo, sad vise ne idem bez jakne i farmerki u kino. A koji toplotni sok dozivim kad izadjem, to je nevjerovatno! Zato svi govore da je ostali dio godine prelijep i da se isplati izdrzati ove temperature zbog uzivancije poslije. To cu tek da vidim pa vam javim. Grad ko grad je prilicno rasprostranjen i velik. Ali bas americki i umjetan. Meni se jako svidjelo sto ima bas puno zelenila. Jeste da se vidi da je sve to umjetno, ali s obzirom da smo u pustinji, sve zeleno mi je super. Najvise mi se ne svidja sto grad nikako nije za pjesake, cak ni downtown. Ima nekih dijelova gdje je fino prosetati ali dozivljaj je kao da si u zatvorenom kompleksu izmedju zgrada i setaj. Svidja mi se opet sto ima mnogo jezera i super mjesta za hiking, pa cemo i to isprobati dok zahladni.
Kriza je prilicno pogodila Phoenix, narocito zato sto je housing market ovdje bio prilicno jak, ako ne i najjaci, tako da je sad i najvise foreclosures. Neki dan je veliki lanac supermarketa najavio bankrot i jos 1000 zaposlenika ostaje bez posla. Ja nemam licnog iskustva jer jos nisam ni pocela traziti posao. Dragi je opet imao nekih problema sa zdravljem, tako da smo fokusirani na to. Uostalom sada je prioritet da on bude bolje pa na druge stvari i ne obracam paznju. Sa druge strane mislim da kad pocnem u potragu za poslom, bicu prilicno kvalifikovana da apliciram i u doktorske ofise, tako da je to jedan plus Vozacki jos nisam polozila, namjeravam to sljedece sedmice. Do 6 mjeseci boravka mogu voziti sa stranom vozackom u Arizoni, tako da to koristim. Prilicno sam se navikla na voznju, za sve koji su vozili na Balkanu, vjerujem da ce voznja ovdje biti prava sega. Izlazila sam jednom na testove i nisam polozila, ali sam izasla bas nespremna, tek sam uzela manual i vise se pojavila tamo zato sto je bilo usput i da vidim kako izgleda. Imala sam 5 netacnih odgovora od 30, i s obzirom kako sam izasla, mislim da je super rezultat. Inace test se polaze na kompjuteru, sva pitanja su izmjesana, od znakova, zakona, raskrsnica, informacija ...
Eto toliko za sad, ne znam sta bih jos napisala. Dosla sam u fazu da me nostalgija malo hvata. Zapravo ne hvata me nostalgija, samo da mogu jedan dan da se vidim sa porodicom i prijateljima i opet nazad bilo bi idealno. Ali idemo dalje! Do sljedeceg pisanja, pozdrav svima!
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
Reply With Quote
  #20  
Staro 26.07.2009, 03:14
Lucky Lucky je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.11.2005
US lokacija: Tampa Bay,FL
YU lokacija: Srbija
Poruke: 205
Nepromenjeno

kad si vec u Phoenixu mozda bi mogla da razbijes jedan mit. Ljudi ovde na Floridi pricaju kako se tamo temperature mnogo lakse podnose jer nema vlage, vec ta pustinjska suva klima. Ja sam uvek govorio da je i u rerni suvo ali ne bih bas ulazio.

Kazes da je 45 stepeni, u poredjenju sa nasom klimom(Balkanskom) koiliko je to vise ili manje podosljivo?
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 09:17.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.