ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Zatvorena tema
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 03.07.2006, 11:36
Za Marinu!
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

ZA MARINU:

Marina, javi mi se na email! Imam resenje tvog problema 100%.
Imam resenje kako da dobijes to garantno pismo koje ti je neophodno da bi dobila iseljenje.
Ako ga nemas, neces nikad dobiti green card, tj. neces moci da iskoristis to sto si izvucena na toj lutriji!
Javi mi se na email:
pdxigor@yahoo.com

Igor
  #12  
Staro 03.07.2006, 11:57
magy
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

Ljudi, nisam mogao da verujem neki dan (krajem juna)sam dobio "beli koverat" imam broj 2xxx aplicirao sam za celu porodicu (nas 4-oro)i tako je i stiglo. Kao i mnogi imao sam "visak" dokument koji sam vratio. Predpostavljam da je za jos jedno dete ko ima ili clana porodice.Vec sam sve poslao u Kentaki. Mislim da jos ima sanse za neke jer imam mali broj a stiglo mi je kasnije nego nekima sa vecim brojem (4xxx u maju)Zelim da se zahvalim svima na komentarima, savetima itd...Nasao sam mnogo odgovora na pitanja koja nisam imao kome da postavim. Zao mi je svih ovih koji nisu dobili a igraju dugo. Igrao sam prvi put i eto proslo. Molio bih neke koji su bili na intervjuu da nesto o tome napisu, sta pitaju. Imam prijatelja u NY pa me je obradovao i ohrabrio tekst da moze i e-mail "za prvu pomoc" oko snalazenja. Inace imam nestandardno zanimanje "madjionicar" pa cu pokusati uspem u tome. Ako nista drugo ono na ulicu i sesir pa koliko ko ubaci. Dali neko zna koliko je ovakav nacin zarade "legalan" sa GC kad dobijemo. Love nemam bas puno da ponesem, dok kupim karte za nas cetvoro..?! Dali pitaju i postoji li neki limit koliko moras imati para u dzepu kad stignes . Imam ovde nekretninu (lokal) dali to da prodam ili da prikazem da imam nesto vrednosti koje bih mogao unovciti.HVALA SVIMA NA KOMENTARIMA. Nadam se da ce i moj nekome pomoci u bilo kom pogledu. Magy
  #13  
Staro 03.07.2006, 22:13
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

!!! VAZNO OBAVESTENJE !!!

SVI KOJI UCESTVUJU U OVOJ DISKUSIJI, PRE SLANJA KOMENTARA, MOLIO BIH DA PROCITAJU OVO: http://milos.srdjevic.net/blog/archives/filtriram-komentare

MAGY I IGORE, ZA KOJI DAN CU VAM POBRISATI DUPLIRANE KOMENTARE, NEKA STOJE ZA SADA! :-)
  #14  
Staro 04.07.2006, 14:06
Jovan Z
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

U americi imam privremenu radnu vizu h2b,u medjuvremenu ja i moja devojka cemo se uzeti,ona ima zelenu kartu, da li i ja posle toga imam prava da ostanem u americi i da li mogu da trazim boravisnu vizu.Ukratko koji je moj status
Hvala
  #15  
Staro 06.07.2006, 09:10
sanja
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

hvala najlepse,milose.bicemo u kontktu!
  #16  
Staro 06.07.2006, 09:36
Brak - problem??
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

Moja devojka je izvucena na lutriji, ali je prilikom intervjua (pre godinu dana) rekla da nema nameru da stupi u brak. To je bilo jos za proslu godinu (izvucena je za DV 2006), ali sada (posle godinu dana) zelimo da se vencamo da bih i ja posao sa njom.
1 --> Dali sada moze da ona u ambasadi promeni misljenje (posto sada treba da preda zadnji dokument) i da i mene kao supruznika ukljuci u proces, tj. da ja podjem zajedno sa njom u USA ??

2 --> Ako to nije moguce, kakva je procedura da i ja dobijem (na osnovu nje) zelenu kartu?

3 --> Dali i dalje vazi pravilo da (kada ja odem sa njom u USA) moramo ostati u braku neko vreme (3,4,5 godina???) ako ja zelim da zadrzim green card ili to u nasem slucaju nemora?

Hvala unapred na odgovorima... Pogotovu me interesuje odgovor na prvo i drugo pitanje!!
  #17  
Staro 08.07.2006, 09:37
Andrej
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

Pozdrav
Mene ınteresuje jedno, a to je ako se prıjavım za lutrıju ı ne ızvuku me, da lı cu ımatı zabranu ulaska kao turısta u narednom perıodu,s obzırom da ımam rodbınu tamo. Jednı su mı reklı da ko se prıjavı moze zaboravitı na mogucnost
ponovnog ulaska u SAD kao turısta.
Hvala!
  #18  
Staro 08.07.2006, 11:56
Goran
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

Andrej, nije istina. Ja se prijavljujem za lutriju vec 5 godina i nisu me izvukli. Bio sam u Americi pre 3 meseca i bez ikakvih problema sam dobio vizu i to multi na godinu dana.

Pozdrav
  #19  
Staro 11.07.2006, 12:13
Strummer
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

Ehej,zanima me samo oko garantnog pisma za turisticku vizu,jel ta osoba moze da posalje pismo ambasadi tipa "da
pozivam ga da dodje..." ili je potrebno potvdra o prihodima te osobe i sl.Posto bih isao uskoro u NY na par nedelja
al imam samo neke poznanike preko neta i sl koji zive tamo,te da vidim koliko je to cimanje za njih oko tog garantnog
pisma i sama mogucnost dobijanja turisticke vize sa statusom studenta?
  #20  
Staro 11.07.2006, 20:32
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

Za turisticku vizu je situacija totalno drugacija, treba ti pravo garantno pismo, overeno u Imigraciji njihovoj, gde taj koji te "poziva" mora da im ostavi i broj cipela... :-(
To sto si student, totalno im je nebitno. Dobro je zato sto imas dokaz da te nesto "vezuje" ovde, tj da imas zbog cega da se vratis. A sa druge strane, ako si zadnja godina, cuo sam da im je onda bas to sumnjivo, da neces da ostanes, itd...

Za turisticku vizu najbolje ti je zvati direktno ambasadu pa njih da pitas, ovde se ne prica tome nego o Lutriji (zelenoj, ne Srbije). ;-)
Zatvorena tema

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 11:46.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.