ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Naperville, Illinois » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 19.12.2008, 12:16
Leona Leona je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.10.2008
YU lokacija: Sarajevo/BiH
Poruke: 154
Nepromenjeno St. Louis, Missouri

Jest da sam se prijavila tek za 2010 i pitanje je hoce li me izvuci ali sam se dala malo u izucavanje Amerike, gradova, pa sam tako dosla i do St.Louisa.
Cini mi se da je grad nekako nepravedno zapostavljen, meni se cini prelijepim, i divnim mjestom za zivot. Kao da ima neki spoj Evrope i Amerike u sebi.
A tu je naravno i neizostavna cinjenica da u St. Louisu se nalazi najjaca BiH zajednica od 5 do 7 000 Bosanaca i Hercegovaca, pa nekako razmisljam ako se vec bude islo da bar budem nekako blize svojim za pocetak.
A i kazu da je dosta jeftiniji od ostatka Amerike, pa je idealno mjesto za zivjeti.
Eh sada imal iko da je iz St. Louisa pa da blize malo opise kako je tamo. Ili da je bio tamo.
I inace pitanje za sve ne razumijem zasto se uvijek govori kao bjezi od gradova u kojima ima tvog naroda niko ti nikada nece pomoci
Ja bas ovdje na forumu primjetim suprotno
Reply With Quote
  #2  
Staro 19.12.2008, 12:46
Leona Leona je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.10.2008
YU lokacija: Sarajevo/BiH
Poruke: 154
Nepromenjeno

Ih sad vidjeh da sam se zeznula oko brojki zaboravila dodati jednu nulu, a ne vidim nacin da editujem post pa to onda izgleda ovako 50.000-70.000 Bosanaca i Hercegovaca
Reply With Quote
  #3  
Staro 19.12.2008, 12:51
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

od bosanaca i bosanskog mentaliteta i bjezim iz Bosne..

Tako da sto se mene tice.. ni pod razno me ne zanima..
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #4  
Staro 19.12.2008, 15:34
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Hehehe tako sam ja govorio za Chicago, pa vidi gde sam zavrsio :-)
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #5  
Staro 19.12.2008, 16:09
Seekimo Seekimo je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.08.2008
Poruke: 105
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik landlord Prikaz poruke
od bosanaca i bosanskog mentaliteta i bjezim iz Bosne..

Tako da sto se mene tice.. ni pod razno me ne zanima..
Pa nemoj tako Land,pa koće,ako neće svoj svome da,....smesti.
Reply With Quote
  #6  
Staro 19.12.2008, 17:52
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

Imam ja nekog (recimo) iskustva iz STL... u periodu '06-07 bio sam tamo djumlu puta, i moram priznati da sam tamo imao neke od najjacih provoda u zivotu (ne zbog mesta, mesto nije nista specijalno; ali raja... to je vec druga prica)... cak se i u putu do tamo moglo svasta videti...

U svakom slucaju, da ima nasih - ima, k'o pleve. Grad kao grad je sasvim OK - ima vrlo zanimljivu urbanisticku istoriju (googlajte malo) te je sam grad pun crnaca (grad je bio odvojen od state-a ranije, ako sam ih dobro razumeo, pa su ih gurali sve tamo jos u doba kad je bio velika luka izmedju (wild?) west-a i east-a...). niko od njih ne zivi u samom gradu, svi su po predgradjima (suburbs-ima)...

Takodje, kolega sa posla je rodjen tamo (familija mu i dalje zivi tamo), tako da ako bas nesto konkretno treba, mogu da pitam (u ogranicenim kolicinama)... Doduse, njegovi su lekari, pa zive u nekom "zelenom" predgradju.... Od ulice do kuce (tzv. driveway) tri dana jahanja... kuca veca od nasih komunistickih zgrada, i te fore.... Brutalno je ziveti u tako malom gradu a bit' advokat, lekar i sl...

Ali, svi oni obozavaju da otpale "dole" u Chicago (primeticete da je ovde jezero "dole", sto me uzasno buni kad mi neko kaze da idem "dole - na sever")... Ipak je Chicago regionalni centar, te su sva (veca) desavanja ovde... Oni su nas gostili za Cholu, mi njih za Dugme, ma milina...
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
Reply With Quote
  #7  
Staro 20.12.2008, 04:51
D$D's Avatar
D$D D$D je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.09.2008
US lokacija: Chicago,Wheaton IL
Poruke: 123
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Leona Prikaz poruke
Jest da sam se prijavila tek za 2010 i pitanje je hoce li me izvuci ali sam se dala malo u izucavanje Amerike, gradova, pa sam tako dosla i do St.Louisa.
Cini mi se da je grad nekako nepravedno zapostavljen, meni se cini prelijepim, i divnim mjestom za zivot. Kao da ima neki spoj Evrope i Amerike u sebi.
A tu je naravno i neizostavna cinjenica da u St. Louisu se nalazi najjaca BiH zajednica od 5 do 7 000 Bosanaca i Hercegovaca, pa nekako razmisljam ako se vec bude islo da bar budem nekako blize svojim za pocetak.
A i kazu da je dosta jeftiniji od ostatka Amerike, pa je idealno mjesto za zivjeti.
Eh sada imal iko da je iz St. Louisa pa da blize malo opise kako je tamo. Ili da je bio tamo.
I inace pitanje za sve ne razumijem zasto se uvijek govori kao bjezi od gradova u kojima ima tvog naroda niko ti nikada nece pomoci
Ja bas ovdje na forumu primjetim suprotno
Informacije koje ja imam o St Louisu nisu ni malo lepe.
imam informaciju da je u zadnje vreme jako velik porast kriminala u tom gradu.
islo se do te mere da je javno gradonacelnik preko tv pozvao stanovnistvo da se naoruza jer policija ne moze da deluje u svim delovima grada,kada sam ovo cuo ostao sam bez teksta.
Naravno to ce da se regulise u skorije vreme i bice vraceno u normalu, ne kazem ni da je u Chicagu mnogo bolje.
Druga stvar vecina populacije iz Bih je smestena u nekoj tampon zoni izmedju belaca i crnaca, naravno mi bosanci ne bi bili mi kada se ne bi udruzili sa kim drugim nego li sa crncima.
Tako da crnci kada idu u belacke krajeve da prave kriminalne radnje obilaze bosance i ne diraju ih.
Nerovatno ali ovo sam cuo od dva razlicita izvora.
Sada normalno ne mora to da znaci nista ali nije dobro verovatno za pocetak zivota ovde.
Svakako da se mi osecamo dobro sa ljudima kojima prirodno pripadamo tako da ako je tebi dobro tamo ne mora nista da ti znaci to sto trabunjaju Ameri
Na kraju pa mi kada dolazimo ni nemozemo nesto preterano da biramo sta da radimo i kod koga da idemo.
Sada ovo sve sto sam napisao mozda ima nekog smisla a mozda i nema ko ce znati,u svakom slucaju puno srece i samo napred.
Reply With Quote
  #8  
Staro 20.12.2008, 12:16
Leona Leona je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.10.2008
YU lokacija: Sarajevo/BiH
Poruke: 154
Nepromenjeno

Uh ne svidja mi se to uvezi kriminala
Mah fazon je sto ja u AmeriKi nemam nikoga, a isla bih sama, pa ako dobijem mogla bih bas birati gdje cu. Prvi na listi mi je NYC.
Ali vidim da NYC nije tako bajan kao sto sam ja mislila, citala sam malo i koljine postove, i tako...
Pa bas sam mislila u STL da mi bude obicnije malo. A protiv crnaca nemam nista protiv, cak sta vise Ono sto me je iznenadilo je da prema proslogodisnjem popisu stanovnistva STL ima oko 350.000 stanovnika to sam gledala na city-data, jer sam ja imala utisak da je to dosta veci grad, ovako ispada da Sarajevo ima negdje 100 000 vise
I gledala sam malo arhitekturu, izgleda grada isl., i bas onako tipicni americki grad, poprilicno mi se svidja.
Mene interesuje jel istina da je on dosta jeftiniji od ostatka Amerike ili je sve to u "5 deka" kako se kaze kod nas Jer ako je jeftiniji, ne bi bio los za pocetak bar ja tako mislim, dok se malo ne stane na noge
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Kansas City, Missouri sile2302 Lokacije u USA 0 24.12.2014 20:19

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 01:55.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.