ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 29.01.2014, 21:31
macodlak's Avatar
macodlak macodlak je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 14.05.2012
Poruke: 125
Nepromenjeno Poslovi za žene!

VELIKI pozZdrav za vas drugari!

Moja vjerenica nema apsolutno ideju kakvi se to poslovi nude za žene u USA tj. ona ne zna šta bi radila!!! U BIH je zaposlena u prosveti kao nastavnik muzičke kulture sa završenom Muzičkom Akademiom a privodi kraju i Magistarske studije! Svjesna da u USA teško da će joj priznati obrazovanje i struku pita se pita...

[B]Sada vas molim da predložite, kažete vaša iskustva o poslovima za žene! Koji se to poslovi nude, koji su laki za pronaći, koji su laki za raditi, koji su kako plaćeni, kako tražiti posao, šta je najbolje za početak, nešto o prekvalifikacijama i obukama i sl. Sve što vam padne na pamet a moglo bi biti koristan savjet![/B]

Srdačan pozZdrav
Mačodlak
__________________
04.10.2012. Prijava prvi put
15.05.2013. IZVUČEN - ODABRAN 2014EU00041448
22.05.2013. Poslata Koverta
20.06.2013. Your forms have been received.
02.10.2013. Prijava drugi put za svaki slučaj! Dve prijave!
01.05.2014. HAS NOT BEEN SELECTED - Obe prijave
07.08.2014. Naj tužniji dan!!! Izgubljena poslednja nada CUT OFF 40150 septembar
07.10.2014. Prijava treći put - dve prijave
06.05.2015. HAS NOT BEEN SELECTED - Obe prijave
22.10.2015. Prijava četvrti put - dve prijave
  #2  
Staro 30.01.2014, 03:03
tanik's Avatar
tanik tanik je offline
Drug član
 
Datum prijave: 22.12.2008
US lokacija: Phoenix, AZ
YU lokacija: Beograd
Poruke: 56
Nepromenjeno

Moze za pocetak da radi kao substitute teacher. Dovoljno je da ima bachelor degree iz bukvalno bilo koje oblasti, da tu diplomu verifikuje preko neke od organizacija koje se bave verifikacijom kao sto je [url]www.wes.org[/url] sto kosta oko 200 dolara, a i na tom sajtu, pre nego sto bilo sta uplati, moze da proveri da li joj je fax priznat u Americi. Jos je potrebno da izvadi fingerprint card sto se ceka oko 5 do 8 nedelja, pa onda sve to preda education departmentu drzave u kojoj zivi i oni ce joj izdati dozvolu za substitute teacher-a. mislim da sve zajedno moze da se zavrsi za 2 meseca, naravno pod uslovom da je vec u Americi. Mozes na internetu da pretrazis kako taj posao funkcionise, znam da je dnevnica oko 100$ i da posla uvek ima.
Sa tom verifikovanom diplomom potom moze da upise master iz edukacionih nauka (ili da proba sa tim koji uskoro zavrsava) i da kad ga zavrsi stekne pravo da radi kao redovni nastavnik.
  #3  
Staro 30.01.2014, 04:09
noki noki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 365
Nepromenjeno

Evo nekih primera za music teacher-a:

[url]http://cnj.craigslist.org/edu/4268295951.html[/url]

[url]http://cnj.craigslist.org/edu/4268295951.html[/url]

[url]http://cnj.craigslist.org/edu/4309361149.html[/url]

[url]http://philadelphia.craigslist.org/edu/4278794219.html[/url]

[url]http://jerseyshore.craigslist.org/edu/4252245399.html[/url]
  #4  
Staro 30.01.2014, 05:09
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Evo jednog predloga od mene: pre dolaska ovde shvatite da nije bas kao kod nas. Kola voze podjednako i muskarci i zene. Kamione, autobuse, tramvaje voze takodje i zene. Ako treba nesto tesko da se nosi, nose i jedni i drugi. Ako se rmba, rmba se u duetu, svejedno sta bilo medju nogama. Ja cu opet da se ponavljam, ali nek lepo upise neke poslediplomske i nastavi da se nadogradjuje (doktorat) i da se bavi svojom profesijom. Npr. [URL="http://www.music.northwestern.edu/academics/areas-of-study/music-education.html"]klikni[/URL] Sto bi sad morala da trazi neke druge "poslove za zene"? Ako zavrsva magistarski i to u takvoj struci, zna se u cemu je dobra i sta joj ide. Po meni (koja sam univerzitetski profesor) nema lepseg posla za zene nego raditi kao profesor na fakultetu. Imas lepo raspuste, dete mozes da stavis u obdaniste pri fakultetu, imas dobre benefite, plata je stalna itd itd. Ja glasam za taj posao za zene.

Last edited by vuxanne; 30.01.2014 at 05:14.
  #5  
Staro 30.01.2014, 08:27
macodlak's Avatar
macodlak macodlak je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 14.05.2012
Poruke: 125
Nepromenjeno

WOOOOOW hvala vam svima mnogo ste me obradovali i pomogli mi!!!
Provjerio sam na [url]www.wes.org[/url] i nema Akademija Umjetnosti već ima samo Univerzitet u Banja Luci također pokušao sam dve opcije za Name of Degree i izbacilo mi je sledeće

Credential 1
Country of Education: Bosnia-Herzegovina
Name of Degree: Diploma of Higher Education (Level VII)
Name of Institution: University of Banja Luka
Equivalency in U.S.: Bachelor's degree

Credential 2
Country of Education: Bosnia-Herzegovina
Name of Degree: Profesor
Name of Institution: University of Banja Luka
Equivalency in U.S.: Bachelor's degree

Koliko sam skontao reklo bi se da priznaju Univerzitet u Banja Luci, Sada ne znam da li bi bilo bacanje para odmah na ovom sajtu to izvesti ili je bolje sačekati stizanje u USA. U svakom slučaju hvala vam svima, i nastavite sa predlozima, iskustvima i svim što bi ženama koristilo.

pozZ
__________________
04.10.2012. Prijava prvi put
15.05.2013. IZVUČEN - ODABRAN 2014EU00041448
22.05.2013. Poslata Koverta
20.06.2013. Your forms have been received.
02.10.2013. Prijava drugi put za svaki slučaj! Dve prijave!
01.05.2014. HAS NOT BEEN SELECTED - Obe prijave
07.08.2014. Naj tužniji dan!!! Izgubljena poslednja nada CUT OFF 40150 septembar
07.10.2014. Prijava treći put - dve prijave
06.05.2015. HAS NOT BEEN SELECTED - Obe prijave
22.10.2015. Prijava četvrti put - dve prijave
  #6  
Staro 30.01.2014, 19:54
tanik's Avatar
tanik tanik je offline
Drug član
 
Datum prijave: 22.12.2008
US lokacija: Phoenix, AZ
YU lokacija: Beograd
Poruke: 56
Nepromenjeno

Mozete da sacekate i dolazak u Ameriku. Diplomu i prevod saljete WESu sami a transkript i prevod transkripta salje fakultet u zapecacenoj koverti. Ako niste sigurni da li se fakultet priznaje pisite im na contact, odgovorice vam za nekoliko dana
Bitno je da znate koje opcije imate a ovde ih ima mnogo.
  #7  
Staro 12.02.2014, 13:10
shanzy shanzy je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.07.2011
YU lokacija: Srbija
Poruke: 170
Nepromenjeno

cek ja ne razumem, zavrsila je akademiju i ne zna sta bi radila? a sta bi radila ovde, kao u americi ne postoji muzicko obrazovanje. sta se brinete, nek drzi privatne casove i bog da vas vidi.
 

Tags
za cure, za djevojke, ženski posao, ženski poslovi

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
IT poslovi (iskustva) pericp Vodič za emigrante 67 27.10.2017 18:20
Poslovi i prevare dreamerns Vaša strana 23 15.12.2014 01:14
Agencija Goodwill i temp poslovi Vangelistexas Stare teme 4 09.01.2013 17:40

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 17:23.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.