ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Uputstva za dobitnike

Uputstva za dobitnike Izvučeni ste? Čestitamo! Ovde možete naći informacije o svim etapama procesa, od izvlačenja do intervjua i dobijanja vize.

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1041  
Staro 16.05.2017, 21:52
GodFather's Avatar
GodFather GodFather je offline
Član
 
Datum prijave: 27.10.2015
US lokacija: Orlando, Florida
YU lokacija: Zadar, Hrvatska
Poruke: 25
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik tile83 Prikaz poruke
Mene interesuje sta raditi u mom slucaju. Naime, izvuceni za 2018 case# relativno nizak 00004 ali imamo razlog da u Usa ne mozemo pre novembra 2018. Molim vas za savet da li da do daljnjeg odlazemo popunjavanje Ds-260 kako bi smo na intervju sto kasnije ili je pametnije popuniti pa traziti odlaganje intervjua. P.S. molim LJ75 kao iskusnijeg kolegu za savet kao I sve koji imaju ideju? Hvala unapred!
I ja pročitala na travel.state.gov na nekoliko mjesta da ne preporučuju odgađanje intervjua jer je moguće da se vize podijele i prije septembra 2018. g.! Sad već u visa bulletin-u od maja 2017, za DV2017 stoji da je cut-off CURRENT. Hmm..jel to znači da su za Europu već izdane sve DV vise?

https://travel.state.gov/content/vis...-interview.htm

"I need to reschedule my appointment - If you cannot appear at your scheduled interview, contact the U.S. Embassy or Consulate as soon as possible. Under U.S. law, all diversity visas for a fiscal year must be issued prior to September 30. Available visas for some countries and regions may be used up prior to that date. If you delay your appointment, you may lose your opportunity to immigrate on the basis of your DV application"

Last edited by GodFather; 16.05.2017 at 22:01.
Reply With Quote
  #1042  
Staro 16.05.2017, 22:08
GodFather's Avatar
GodFather GodFather je offline
Član
 
Datum prijave: 27.10.2015
US lokacija: Orlando, Florida
YU lokacija: Zadar, Hrvatska
Poruke: 25
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Mikimiki Prikaz poruke
Moj broj je 24xxx, i isto pitanje smo postavljali prosle godine, budi bez brige i pripremaj se za intervju vec u aprilu ili maju sledece godine, cestitam. I da, posalji ds 260 sto pre, na moras danas ali u roku od desetak dana. Tacno si procitao da iz regiona Evropa ide 20000, ali na tvoju srecu 50% ljudi koju su izvuceni zaborave da su uopste aplicirali, zaborave sifru, pri tom zaborave mail adresu sa kojom su aplicirali pa ne mogu uopste da povrate zaboravljenu sifru (Comf. No), nemaju para da idu, predomisle se, ili dobiju GC na neki drugi nacin. Nadam se da je sad lakse
I meni sad lakše sa mojih preko 14000!
Reply With Quote
  #1043  
Staro 16.05.2017, 22:23
GodFather's Avatar
GodFather GodFather je offline
Član
 
Datum prijave: 27.10.2015
US lokacija: Orlando, Florida
YU lokacija: Zadar, Hrvatska
Poruke: 25
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik GodFather Prikaz poruke
Hmm..što to znači od hr brojeva? Ja imam broj preko 14000 tu u Hrvatskoj. Jel to znači da nemam šanse da budem pozvana na intervju?
Citat:
Prvobitno poslao korisnik GodFather Prikaz poruke
I ja pročitala na travel.state.gov na nekoliko mjesta da ne preporučuju odgađanje intervjua jer je moguće da se vize podijele i prije septembra 2018. g.! Sad već u visa bulletin-u od maja 2017, za DV2017 stoji da je cut-off CURRENT. Hmm..jel to znači da su za Europu već izdane sve DV vise?
Uh, dobro je, sad pročitala prijašnje postove da CURRENT znači da svi brojevi sudjeluju u intervjuu i da to znači da ima dovoljno viza za sve izvučene!
Reply With Quote
  #1044  
Staro 18.05.2017, 15:06
ljubicica87 ljubicica87 je offline
Član
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Seattle, WA
YU lokacija: SARAJEVO
Poruke: 17
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik BetterFuture Prikaz poruke
Sta ste u prijavi pisali kao zemlju rodjenja i zemlju na osnovu koje se kvalifikujete za lutriju? Ako ste pisali HR onda nema nikakvih problema, ako ste pisali SRB ni onda, u principu, ne bi trebalo da bude problema jer smo imali primere na forumu da su clanovi u takvoj situaciji (voja82, Tamarica6000) uspesno dosli do viza.
Prilikom popunjavanja DS-260 unesite ispravno sve podatke pa posaljite email KCC-u (kccdv@state.gov), sa objasnjenjem greske koju ste napravili prilikom prijave. Krenite odatle...

Edit: Molim moderatore da prebace moj i prethodni post u temu DV2018 - Izvuceni dobitnici. Hvala.
Samo za evidenciju u tabeli dobitnika..DS-260 je popunjen i poslan 16.maja. Lijep pozdrav
Reply With Quote
  #1045  
Staro 31.05.2017, 18:50
Tia Tia je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2017
Poruke: 78
Nepromenjeno

Evo i ja da prijavim za tabelu da sam poslala DS 260 11.maja.
Da li se pracenje biltena odnosi na datum slanja DS ili datum kada su mi otkljucavali pa sam ponovo poslala sa ispravkom?
Reply With Quote
  #1046  
Staro 31.05.2017, 20:51
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Tia Prikaz poruke
Evo i ja da prijavim za tabelu da sam poslala DS 260 11.maja.
Da li se pracenje biltena odnosi na datum slanja DS ili datum kada su mi otkljucavali pa sam ponovo poslala sa ispravkom?
Cut-off brojevi nisu direktno vezani sa time kada ste Vi poslali DS-260. U biltenu pise do kog broja je moguce ocekivati intervju za naredni mesec ukoliko je tom nekom ispod cut-off broja obradjen DS-260. Kada ste ga vi ponovo poslali? Ukoliko ste to uradili par dana posle 11.maja, onda intervju mozete ocekivati u oktobru. Ukoliko ste poslali negde posle 15-20.maja, onda u novembru. A ako ste ga poslali ovih poslednjih dana maja, mozda cak i u decembru. To Vam sada niko sa sigurnoscu ne moze reci, vec je ovo pretpostavka na osnovu prethodne dve godine.
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #1047  
Staro 01.06.2017, 12:54
Tia Tia je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2017
Poruke: 78
Nepromenjeno

Hvala ...poslala 24.maja, sada sam proverila. U sustini, bilo bi idealno da nam intervju bude u novembru/decembru...izgleda sam veoma nestrpljiva . Nadam se da ce to proci dobro.
Reply With Quote
  #1048  
Staro 04.07.2017, 07:33
misternice's Avatar
misternice misternice je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.05.2017
US lokacija: New York, NY
YU lokacija: Beograd
Poruke: 136
Nepromenjeno July 2017

Dragi svi,

Izasao je novi Visa Bulletin. Izmedju ostalog, statistika kaze da je bilo preko 14 odnosno 23 miliona apliciranja za fy 2018.
U Srbiji je izvuceno 560 dobitnika sto je daleko najvise za ceo region izuzev Albanije gde je izvuceno oko 4.500 ljudi.
Koga interesuju ostale pojedinosti kao i informacije kako napreduje sa preostalim vizama za aplikante za fy 2017, evo linka:

https://travel.state.gov/content/vis...july-2017.html
Reply With Quote
  #1049  
Staro 05.07.2017, 20:02
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik misternice Prikaz poruke
Dragi svi,

Izasao je novi Visa Bulletin. Izmedju ostalog, statistika kaze da je bilo preko 14 odnosno 23 miliona apliciranja za fy 2018.
U Srbiji je izvuceno 560 dobitnika sto je daleko najvise za ceo region izuzev Albanije gde je izvuceno oko 4.500 ljudi.
Koga interesuju ostale pojedinosti kao i informacije kako napreduje sa preostalim vizama za aplikante za fy 2017, evo linka:

https://travel.state.gov/content/vis...july-2017.html
Pratimo Hvala ! Ali mislim da ce nam pozivi stici tj email tek krajem Jula,ili pocetkom Avgusta Tako sam nesto izvukla zakljucak,mozda gresim
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
  #1050  
Staro 05.07.2017, 22:05
misternice's Avatar
misternice misternice je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.05.2017
US lokacija: New York, NY
YU lokacija: Beograd
Poruke: 136
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Makica@ Prikaz poruke
Pratimo Hvala ! Ali mislim da ce nam pozivi stici tj email tek krajem Jula,ili pocetkom Avgusta Tako sam nesto izvukla zakljucak,mozda gresim
Krajem avgusta pocinju da stizu mejlovi
Prvo onima sa nizim brojevima i koji su ranije poslali ds260.
Dalje na svakih mesec dana idu nove grupe
Reply With Quote
Odgovori

Tags
run the risk

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 08:35.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.