ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Vožnja kamiona u Americi - Trucking in USA » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #121  
Staro 06.03.2013, 00:52
micilou micilou je offline
Član
 
Datum prijave: 02.01.2013
Poruke: 3
Nepromenjeno

Magelan .............ja imam pitanjca vezana za kamione i knjigovodstvo..........koliko nasi placaju za te usluge knjigovodstvenim agencijama ..............koliko rade sami ................kako se uopste nasi snalaze sa porezima i poreskim prijavama IFTA.....npr i ostalim.............da li otvaraju LLC ili vise vole neki drugi oblik..............da li placaju radnike kao kontraktore .......... ko im radi 1099 onda .....generalno u kom su fazonu nasi po tom pitanju.............
Reply With Quote
  #122  
Staro 06.03.2013, 01:57
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik micilou Prikaz poruke
Magelan .............ja imam pitanjca vezana za kamione i knjigovodstvo..........koliko nasi placaju za te usluge knjigovodstvenim agencijama ..............koliko rade sami ................kako se uopste nasi snalaze sa porezima i poreskim prijavama IFTA.....npr i ostalim.............da li otvaraju LLC ili vise vole neki drugi oblik..............da li placaju radnike kao kontraktore .......... ko im radi 1099 onda .....generalno u kom su fazonu nasi po tom pitanju.............
Nasi owner operatori otvaraju svoje "mini" kompanije tipa LLC, a onda kao kontraktori rade za vece trucking kompanije.

Moj bivsi owner dobija 1099 od trucking kompanije za koju je radio kao kontraktor, a onda njegov racunovodja pravi 1099 za vozace (konkretno moj owner je imao nas dvojicu) i onda ja radim moje takse, a moj owner od svoje takse odbija zaradu koja je data nama - vozacima koji smo za njega vozili...

E sad, sto se tice racunovodja na kraju lanca, recimo da ovde po CHGO ima par njih "na glasu". Prica se da su to bivsi (penzionisani) sluzbenici IRS-a. Koliko je to tacno - ne znam. Po nekom mom vidjenju stvari to ti je ekipa koja igra po ivici zileta, ali za divno cudo nisam cuo da je IRS nekom radio "audit". Nisam strucnjak za racunovodstvo, ali i kao laik sam mogao da zakljucim da se tu muti naveliko. Ocito ta ista ekipa zna gde moze da se "provuce" i to tako ide... Illinois je ovo, drzava naveliko poznata po mutnim radnjama, ocito se IRS ne bavi ovde "sitnom boranijom" pa se to tako provlaci... Nasi vecinom, ni engleski ne znaju kako valja a kamoli poreske propise, idu po fazonu "kud svi Turci, tud i mali Muja" i rade takse kod tih nasih... Bude tu na kraju "razumna cifra" samo sto se to meni cini premalo za toliki zaradjeni novac. Kapiram ja da svi mi imamo odbitke, ali bas toliko
Reply With Quote
  #123  
Staro 07.03.2013, 14:15
Aristotel Aristotel je offline
Drug član
 
Datum prijave: 09.07.2012
YU lokacija: Beograd
Poruke: 56
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Magelan Prikaz poruke
Dispatch pocinje sa $500 nedeljno i to onda raste logikom ako firmi pravis vise novca i ugovaras vise tura. Firma u kojoj sam ja radio je ownerima uzimala 12% od ture (trosak koji sam gore zaboravio da napomenem). U zavisnosti od sposobnosti dispatch-a, razlikuju se i plate... Recimo da je neki prosek $3.000 mesecno, mada iskusni maheri imaju i vise od $5.000.

Ja sam se raspitivao malo oko toga, u principu treba da imas nekog ko ce te ubaciti i kompaniju (citaj veza u kompaniji) i da je pri tom kompanija voljna da u tom trenutku zaposli nekog bez iskustva kog ce obucavati. Kad jednom udjes, onda sve ide lakse. Menjaju se kompanije, opet po preporuci, za bolju platu.

Ono sto mene nervira kod tog njihovog posla je radno vreme - 7-17h. Nisi placen po satu nego imas platu sto znaci da si debelo u overtime-u koji nije placen. Meni je to rano ustajanje "smrt za vrat" pa se nesto nisam ni cimao iskreno... Svaka cetvrta subota radna. Radis sa gomilom budala i idiota, ubedjujes se sa njima da koriste GPS ("djavolja naprava" po nekima), ubijas se da dajes direkcije nekome ko ne zna gde je levo... Pravis xyz konferencijskih poziva jer vozac ne zna da bekne engleski... Gutas knedle kad vozac kasni, a cool-ira kad ga zoves na mobilni, dok broker na drugoj liniji vristi i preti da nece platiti turu zbog nepostovanja vremena isporuke... Malo malo pa te neko napici... Nije to moj stil A i voznja kamiona mi je mnogo zanimljivija od sedenja u kancelariji 10 sati dnevno i natezanja s raznoraznim ludacima...
Pobednički komentar.... dodao bih još samo da ti kad je januar i februar i cene padnu.... Vozcai zovu na svaki minut... pitaju jel ima nesto i traze cene kao da je 4 jul.... Plus radis to iz Srbije (plata tuzna i ruzna, kasni po dva meseca, nisi prijavljen) .... Kad noramalan svet spava ti radis... kad normalan svet radi ... ti spavas.... posao koji ti sjebe zivot na najčudniji mogući nacin..... U stanu imam gomilu karti Amerike.. sve pocnes da meris u miljama.... kupujes mleko u galonima (1/4 jedan litar).... U novcaniku umesto 10 evra imas 10 dolara u steku..... Sanjas ambasadu...... Mrzis Floridu i Colorado, ceo East cost ne mozes da smisliš..... Bojiš se Montane.... Plačes kada dodje ponedeljak jer svi vozaci su prazni i oce turu.... Sanjas Memphis TN.... Brokere koji ti otkazuju turu... imas kod kuce instalirane sve programe koji imas ne poslu jer nekada ne stignes da odradis sve nastavljas od kuće.... Zoves vozace sa mobilnog. I sanjas da jednom postanes owner... Da krstaris TX,CA, ID, NV, NE, KS... da kada uzmes "lejover" se nasmejes i kazes ovolka mi plata bila tamo za mesec dana, kad dobijes "Truck order not used" posmislis ja ovoliko plaćao stanarinu za mesec dana...
Reply With Quote
  #124  
Staro 08.03.2013, 10:03
djole605 djole605 je offline
Član
 
Datum prijave: 08.03.2013
Poruke: 1
Nepromenjeno vize

Pozz stari vuce jedno pitanje za tebe.Dali je moguce da neka kompanija za prevoz robe posalje meni neke garancije pa preko njih dobijem radnu vizu da izbegnem lutriju . Pozz od rabadzije iz Lazarevca
Reply With Quote
  #125  
Staro 09.03.2013, 09:20
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik djole605 Prikaz poruke
Pozz stari vuce jedno pitanje za tebe.Dali je moguce da neka kompanija za prevoz robe posalje meni neke garancije pa preko njih dobijem radnu vizu da izbegnem lutriju . Pozz od rabadzije iz Lazarevca
Dobro pitanje

U teoriji - izvodljivo. Treba pronaci trucking kompaniju koja ima dozvolu od imigracionog da sponozirise sezonske radnike, u ovom slucaju vozace. Tu je malo problematicno pitanje vezano za CDL. Jer ti kao radnik iz Srbije nemas dozvolu za voznju kamiona koja je vazeca u USA. U nekoj teoriji - tvoj petitioner za H2B vizu bi trebala da bude neka trucking kompanija koja je kod imigracionog dobila dozvolu da dovodjenje sezonske nekvalifikovane radne snage...

U praksi - ne znam ni jednu trucking kompaniju koja je "petitioner" za vozace kamiona. Komplikovana je to papirologija i, bar se ove "nase" kompanije ne cimaju sa tim...

Izgugluj, nek ti parametri za pretragu budu CDL i H2B pa mozda nesto i nadjes

U svakom slucaju srecno
Reply With Quote
  #126  
Staro 22.03.2013, 20:38
D$D's Avatar
D$D D$D je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.09.2008
US lokacija: Chicago,Wheaton IL
Poruke: 123
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik micilou Prikaz poruke
Magelan .............ja imam pitanjca vezana za kamione i knjigovodstvo..........koliko nasi placaju za te usluge knjigovodstvenim agencijama ..............koliko rade sami ................kako se uopste nasi snalaze sa porezima i poreskim prijavama IFTA.....npr i ostalim.............da li otvaraju LLC ili vise vole neki drugi obliksi..............da li placaju radnike kao kontraktore .......... ko im radi 1099 onda .....generalno u kom su fazonu nasi po tom pitanju.............
Nasi samo voze uglavnom I to nelegalno kradu sate do iznemoglosti ne spavaju pa je sad izmenjena dot regulativa koja kaze da ce se morati praviti reset sati dva perioda od 1am-5pm znaci dve noci za redom.
Iskreno ovim poslom se bave svi od skolovanih ljudi do onih koji su se samo ocesali o skolu,uglavnom nasi rade kod nasih ako je over road u pitanju FedEx I ostale americke kompanije rade drukcije,u principu ako si vozac a ne ovner oerator trebao bi da das oko 10% za federal taksu I 5% za state da te ne boli glava mislim na tvoj bruto zaradjeni novac.
Ovde svi dobijaju u ovim nazovi levim kompanijama (ovde svako hoce da je gazda)bruto cekove tipa evo ti pare pa ti radi sa njma sta hoces, sad ako ti neces da placas porez odmah na taj cek ne moras ali onda na kraju godine ima da te oderu I IRS I nase knigovodstvene agencije koje treba izbegavati u sirokom luku.
Ovde ako ne radis u pravoj kompaniji muti se samo tako, daju se cekovi nenaplativi, na obrascima za porez dobijas da ti je gazda dao mnogo vise novca nego sto li si ti stvarno zaradio, pa kad reklamiras onda on kaze knjigovodja pogresio, stari fazoni (drugar dobio na obrascu da je zaradio 7000$ vise nego sto li je stvarno dobio)sa nama muke zive.
Reply With Quote
  #127  
Staro 27.03.2013, 13:12
sone_ sone_ je offline
Član
 
Datum prijave: 15.03.2013
Poruke: 18
Nepromenjeno Polaganje CDL

Procitao sam ceo post i svaka cast svima koji su se potrudili,i sve sto me je interesovalo o poslu vozaca je napisano.

Ali , ako je moguce jos jednom neko ko je siguran da zna i potvrdi sledece:

Treba da dodjem sredinom maja u Washington sa H2B vizom na 5 meseci,dobicu ssn broj i sve sto sleduje jer cu raditi legalno na bazenu,poloziti za kola itd.

Ono sto me konkretno interesuje (znam da je pisano na ovu temu izvinjavam se,ali bi zeleo ako mogu dobiti odgovor) je da li mogu poloziti CDL u ovoj situaciji.

Izvinjavamm se jos jednom zbog ponovljene teme.Hvala.
Reply With Quote
  #128  
Staro 27.03.2013, 16:01
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik sone_ Prikaz poruke
Procitao sam ceo post i svaka cast svima koji su se potrudili,i sve sto me je interesovalo o poslu vozaca je napisano.

Ali , ako je moguce jos jednom neko ko je siguran da zna i potvrdi sledece:

Treba da dodjem sredinom maja u Washington sa H2B vizom na 5 meseci,dobicu ssn broj i sve sto sleduje jer cu raditi legalno na bazenu,poloziti za kola itd.

Ono sto me konkretno interesuje (znam da je pisano na ovu temu izvinjavam se,ali bi zeleo ako mogu dobiti odgovor) je da li mogu poloziti CDL u ovoj situaciji.

Izvinjavamm se jos jednom zbog ponovljene teme.Hvala.
Nije se nista promenilo u medjuvremenu U drzavi Illinois - ne

Jedino ako uspes da produzis H2B status kod nekog poslodavca ovde u CHGO pa da tako zadovoljis uslov za izdavanje dozvole, mada nisam u poslednjih par godina cuo da je iko to radio. Veliki su troskovi za samog poslodavca, i H2B uglavnom rade firme koje posluju sa bazenima po drzavama na istoku gde su spasioci obavezni po zakonu na svakom bazenu (Maryland, Virginia, DC). U CHGO taj zakon ne postoji te stoga ni nemamo poslodavaca tog tipa ovlascenih za sponzorisanje H2B statusa...

Kao sto si i sam napisao, o ovome je pisano X puta. Ti si jedno peti koji se pojavljuje sa istim pitanjem. Nema ljudi vise toga - da si dosao prosle godine moglo je. Vise nema - ukinuto

Last edited by Magelan; 27.03.2013 at 16:13.
Reply With Quote
  #129  
Staro 27.03.2013, 20:11
sone_ sone_ je offline
Član
 
Datum prijave: 15.03.2013
Poruke: 18
Nepromenjeno

Hvala Magelan!!

Ako se ozenim za tih 5 meseci i dobijem prvu zelenu kartu ,mogu li tada da apliciram za vozaca.

Znaci u nijednoj drzavi vise ne moze e jbg.

Ja sam ovde ozenjen imam i dete,s toga da li se mogu ozeniti u USA da li oni to proveravaju.

Ja bi bio najduze godinu dana ali zelim da u to vreme sredim papire, kako bi mogao dolaziti svremena na vreme i raditi kao vozac i ako sam saobracajni inzenjer po struci.
Reply With Quote
  #130  
Staro 27.03.2013, 21:49
american muscle american muscle je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.10.2010
YU lokacija: istra
Poruke: 53
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik sone_ Prikaz poruke
Ja sam ovde ozenjen imam i dete,s toga da li se mogu ozeniti u USA da li oni to proveravaju.
i.

nije da te želim vrijeđati ili nešto, ali po zdravom razumu znaš i sam da je nemoguće!
Reply With Quote
Odgovori

Tags
voznja kamiona u americi, šleper amerika


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Vozac kamiona zelena karta nebojsagm Vaša strana 11 02.08.2012 11:14

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 20:15.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.