ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Vožnja kamiona u Americi - Trucking in USA » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #31  
Staro 26.11.2012, 15:25
Pedja_1003 Pedja_1003 je offline
Član
 
Datum prijave: 01.10.2012
YU lokacija: Leskovac
Poruke: 29
Question

Zamolio bih ljude posto vidim da ima vas koji vozite ili ste vozili i koji imate dosta informacija. Idem drugi put u USA za nekih 4-5 meseci. Zelim da vozim kamione i zaradim lepo, za pocetak cu svakako neki drugi posao. Recite mi koja je procedura sto se tice prvo dobijanja dozvole, koje kompanije su dobre (redovno placaju, imaju normalne kamione, daju malo vise po predjenoj milji)..? Zaista zelim da vozim, tako da bi mi svaka informacija dobrodosla.
Reply With Quote
  #32  
Staro 30.11.2012, 19:51
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Ako dolazis sa zelenom kartom, sve informacije vec imas u ovoj temi. Odvoj jedno pola sata da to sto smo pisali iscitas i imaces definitivno jasniju sliku o ovom poslu.

Ako u USA (vidim da ti je Chicago odrediste) planiras sa turistickom, good luck... Od septembra je i u Illinoisu poostren propis za izdavanje dokumenata tako da ljudima sa turistickom vizom u DMV izdaju samo "Visitors Drivers License", a ona nije validna cak ni za identifikaciju...
Reply With Quote
  #33  
Staro 08.12.2012, 06:43
chicagopn's Avatar
chicagopn chicagopn je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 29.10.2008
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Srbija
Poruke: 200
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Magelan Prikaz poruke
Engleski mi je bio poprilicno dobar. Mada, to i nije neki presudna stvar za ovo zanimanje. Za CDL poloze likovi koji banu u USA bez ikakvog znanja engleskog - nauce napamet testove (banka od nekih 400 pitanja - od tih 400 na testu dodje oko 60 identicnih), a pretrip inspection je skripta od 9 strana... Tu recimo moje znanje engleskog ne da nije bilo primenljivo u smislu da sam morao da naucim imena delova kamiona na engleskom, a da pri tom, nisam ni na srpskom znao pre toga kao se sta zove


e bas tako Magelan lepo si rekao ja sam se istripovao prvi dan u skolskoj klupi za CDL ljudi pricaju pre trip inspection ja sam blenuo ma nemam pojma sta pricaju.
Kad sam zavrsio prvi dan posle 8 sati ja sam vozio prema poslu i razmisljao sam da ja ovo nikad necu moci ovo je za mene vruca voda i ako mi je engleski bio tada na dosta visokom nivou, ali kada nesto svaki dan ponavljas sve isto zapamti se,sto kazes te delove neznam ni na srpskom kako se zovu to je najgore.
Reply With Quote
  #34  
Staro 11.12.2012, 23:49
George George je offline
Član
 
Datum prijave: 11.12.2012
US lokacija: SF
YU lokacija: Beograd
Poruke: 7
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Magelan Prikaz poruke
Ako dolazis sa zelenom kartom, sve informacije vec imas u ovoj temi. Odvoj jedno pola sata da to sto smo pisali iscitas i imaces definitivno jasniju sliku o ovom poslu.

Ako u USA (vidim da ti je Chicago odrediste) planiras sa turistickom, good luck... Od septembra je i u Illinoisu poostren propis za izdavanje dokumenata tako da ljudima sa turistickom vizom u DMV izdaju samo "Visitors Drivers License", a ona nije validna cak ni za identifikaciju...
A sa J1 ili H2B vizom da li se dobija samo "Visitors Drivers License"?
Reply With Quote
  #35  
Staro 12.12.2012, 00:11
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Moglo je i sa J1, H2B, P3, B1 (pod uslovom da je osoba od ranije imala SSN) do septembra...

U septembru je procedura poostrena i ovim kategorijama ne-imigranata se dokumenta izdaju samo ukoliko dokazu da su u USA legalno proveli 6 meseci i da imaju dokument koji pokazuje da ce u USA ostati legalno jos 12 meseci a ni jedna od gore pomenutih kategorija ne zadovoljava taj kriterijum.

Za celu ovu situaciju su zasluzni bas nasi sa J1 programa koji su krajem avgusta dosli organizovano sa Istocne Obale (DC area), svi sa falsifikovanom papirologijom za dobijanje dokumenata. Svima je na tim falsifikatima bila ista adresa (neko je sve to hteo da smandrlja na brzinu u photo-shop-u pa se nije baktao da bar promeni adrese), i svi su onako kao ovce u DMV-u stali u red jedan iza drugog...

Epilog: sluzbenici u DMV-u su provalili, pozvali policiju, 14 nasih pohapsenih
(Ostali se razbezali)... Iz Springfilda je zatim pocetkom septembra stigao dopis u sve DMV punktove i poslednja luka u USA u kojoj su jos i ovako i onako dobijana dokumenta vise ne postoji...
Reply With Quote
  #36  
Staro 12.12.2012, 16:15
George George je offline
Član
 
Datum prijave: 11.12.2012
US lokacija: SF
YU lokacija: Beograd
Poruke: 7
Nepromenjeno

Bas steta.
Znaci sada vise nigde u USA nije moguce dobiti dozvolu?
Na forumu nije zapoceta tema o zapocinjanju nekog business (sem price o frizerskom salonu i trucking), da li znate kako se otvara firma (doo, ad, agencija, str, szr...) i sta je potrebno? Kako su u USA razvrstane firme, postoje samo preduzeca ili i preduzetnicke radnje?
Reply With Quote
  #37  
Staro 13.12.2012, 00:14
dare_ns's Avatar
dare_ns dare_ns je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2008
US lokacija: West Dover, VT
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 276
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Magelan Prikaz poruke
Za celu ovu situaciju su zasluzni bas nasi sa J1 programa koji su krajem avgusta dosli organizovano sa Istocne Obale (DC area), svi sa falsifikovanom papirologijom za dobijanje dokumenata.

Epilog: sluzbenici u DMV-u su provalili, pozvali policiju, 14 nasih pohapsenih
(Ostali se razbezali)... Iz Springfilda je zatim pocetkom septembra stigao dopis u sve DMV punktove i poslednja luka u USA u kojoj su jos i ovako i onako dobijana dokumenta vise ne postoji...
Večito se nađe neka budala, idijot, mulac, koji povuče još nekoliko sličnih, ali glupljih i unište neke (realne) šanse drugima. Kada sam 2011. dobio vizu, mesec dana posle mene, u ambasadi su nahvatali njih dvojicu sa falsifikovanim dokumentima sa faksa!? Što je uzrokovalo pooštravanje same procedure u ambasadi i mnogo odbijenih viza.

Sorry za Off, al' uvek se obradujem kada vidim da su se naši tako lepo "snašli"...
__________________
6. prijava na lutriju - 06.10.2013.
J-1 visa approved - 16.03.2011.
C1/D visa approved - 09.04.2013.
Već dugo samo turista.
Reply With Quote
  #38  
Staro 14.12.2012, 02:16
chicagopn's Avatar
chicagopn chicagopn je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 29.10.2008
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Srbija
Poruke: 200
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik George Prikaz poruke
Bas steta.
Znaci sada vise nigde u USA nije moguce dobiti dozvolu?
Na forumu nije zapoceta tema o zapocinjanju nekog business (sem price o frizerskom salonu i trucking), da li znate kako se otvara firma (doo, ad, agencija, str, szr...) i sta je potrebno? Kako su u USA razvrstane firme, postoje samo preduzeca ili i preduzetnicke radnje?
Firma se otvara sa 175$ da bi dobio ID broj svoje korporacije ,mogu vam reci da sada veliki broj firmi trazi independent cotractors sto sam i ja naravno jer u tom slucaju vi radite za vasu korporaciju i tu ima dosta trikova za izbegavanje naplate taxi za poslodavca a ujedno i tebi je lakse jer placas samo 15,3% ako se ne varam state tax i social securiti i naravno sve sto mozes i uspes da skines sa taxe manje ces platiti na kraju godine.
Reply With Quote
  #39  
Staro 20.12.2012, 13:17
Mister-no Mister-no je offline
Član
 
Datum prijave: 20.12.2012
YU lokacija: Cacak
Poruke: 6
Nepromenjeno ID

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Magelan Prikaz poruke
Moglo je i sa J1, H2B, P3, B1 (pod uslovom da je osoba od ranije imala SSN) do septembra...

U septembru je procedura poostrena i ovim kategorijama ne-imigranata se dokumenta izdaju samo ukoliko dokazu da su u USA legalno proveli 6 meseci i da imaju dokument koji pokazuje da ce u USA ostati legalno jos 12 meseci a ni jedna od gore pomenutih kategorija ne zadovoljava taj kriterijum.

Za celu ovu situaciju su zasluzni bas nasi sa J1 programa koji su krajem avgusta dosli organizovano sa Istocne Obale (DC area), svi sa falsifikovanom papirologijom za dobijanje dokumenata. Svima je na tim falsifikatima bila ista adresa (neko je sve to hteo da smandrlja na brzinu u photo-shop-u pa se nije baktao da bar promeni adrese), i svi su onako kao ovce u DMV-u stali u red jedan iza drugog...

Epilog: sluzbenici u DMV-u su provalili, pozvali policiju, 14 nasih pohapsenih
(Ostali se razbezali)... Iz Springfilda je zatim pocetkom septembra stigao dopis u sve DMV punktove i poslednja luka u USA u kojoj su jos i ovako i onako dobijana dokumenta vise ne postoji...
Ako sam dobro razumeo, sada je nemoguce dobiti ID ukoliko ti viza vazi na 10 meseci, upitanju je muzicka viza
Reply With Quote
  #40  
Staro 20.12.2012, 21:51
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Da. Poostrili su ceo proces. Ti sa P3 kad udjes u USA dobijas 6 meseci dozvoljenog boravka. Jedino ako posaljes zahtev dok si u USA da ti se boravak produzi za jos 6 meseci mozda i moze nesto da se uradi za ID i DL, ali to je sve domen teorije. Znam licno ljude koji su dosli pre mesec dana na P3, jedan je jedva uspeo posle par nedelja da izvadi ID (ne znamo gde, nije hteo da kaze ne bi li prica procurela do ostalih) dok su ostali ostali kratkih rukava.

Polako se i ovde steze obruc, i sve je teze i teze funkcionisati na tim raznoraznim vizama...
Reply With Quote
Odgovori

Tags
voznja kamiona u americi, šleper amerika

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Vozac kamiona zelena karta nebojsagm Vaša strana 11 02.08.2012 11:14

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 03:27.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.