ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Vožnja kamiona u Americi - Trucking in USA » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #831  
Staro 23.05.2017, 14:51
markoss markoss je offline
Proteran
 
Datum prijave: 19.05.2015
Poruke: 393
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik DzokicaMicev Prikaz poruke
Jel moze neko malo detaljnije da opise tacno kako ide cela procedura za polaganje za kamjon u usa, kolko to vremenski traje i kolko otprilike kosta sve to. I dali nakon toga mozete odma poceti sa voznjom ako nemate iskustva voznje u usa ili imate neki probni period. Hvala vam puno

1500000 puta je vec pisano o proceduri.... al ajd sad
znaci kad stignu sve dozvole i plasticne kartice, posle 2 nedelje mozete izaci da polazete na svom ili necijem kamionu. Ispit se sastoji iz pretrip inspection gde se govori o delovima kamiona i kako oni funkcionisu. Drugi deo je poligonska voznja, parkiranje i voznja u rikverc. I onda gradska voznja.

Ko se opredeli za skolu, ona obicno traje oko mesec mesecipo.
Kad zavrsite obuku i dobijete cdl obicno se ide sa nekim iskusnim vozacem na obuku 2 3 4 nedelje.
Jako tesko cete dobiti posao u nekoj vecoj usa firmi jer nemate dan iskustva, isto tako vazi i za neke nase firme jer je veliko osigiranje za vozaca pocetnika.
Ako se opredelite za fedex, tamo se vozi 1000h sa nekim ko je radio u fedexu min 3 godine.
Reply With Quote
  #832  
Staro 23.05.2017, 19:06
3put 3put je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.05.2017
US lokacija: Chicago
YU lokacija: SRB
Poruke: 91
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik chicagopn Prikaz poruke
U gornjem postu nisam napomenuo radi se o Delti u chicagu, i jos nesto evo da napisem ovde pa koga zanima nek pita slobodno, ako imate resen legitiman status i zivite u chicagu aplicirajte bre ljudi za city of cikago traze se vozaci pred svaku zimu za snow season interesantno da smo samo ja i jos jedan nas covek tamo ,radi se 6 meseci pa onda layoff i tako 3 sezone dok ne dobijes stalni posao ,start je 28,48$ na sat + overtime double time i full benefits a posao je ladovina ,potrebno je imati cdl A ili B hazmat i tanker endorsement odnosno X na dozvoli i po mogucstvu passenger endorsement ali nije potreban za kvalifikaciju i naravno adresu iz chicaga radi se unutar aerodroma ili vani oko aerodroma
pozdrav Chicagoopn
ako bude sve ok i ako se pozelenim sledece godine negde u mart-april (po prognozama sa foruma) onda moracu da zapamtim ovaj tvoj post pa da ti se javim
Reply With Quote
  #833  
Staro 23.05.2017, 19:12
IVAN985 IVAN985 je offline
Član
 
Datum prijave: 19.04.2016
Poruke: 4
Nepromenjeno Owner operator

Ćao ljudi,imam jedno pitanje i bio bih zahvalan ako neko može da mi kaže kako izgleda život iz ugla Owner operatora.Koliko su zarade otprilike,koliko su porezi,i u globalu da mi prenese iskustvo ?
Reply With Quote
  #834  
Staro 23.05.2017, 20:43
markoss markoss je offline
Proteran
 
Datum prijave: 19.05.2015
Poruke: 393
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik IVAN985 Prikaz poruke
Ćao ljudi,imam jedno pitanje i bio bih zahvalan ako neko može da mi kaže kako izgleda život iz ugla Owner operatora.Koliko su zarade otprilike,koliko su porezi,i u globalu da mi prenese iskustvo ?
Zavisi sta vozis, stepdeck prikolice su najplacenije ali i najopasnije jer kompletan tovar moras sam da obezbedis. Rifer tj hladnjaca je isto dobro placena ali su striktni zakazani termini utovara i istovara i ne tolerisu se kasnjenja. Dryvan tj klasicna prikolica je klasika neka koju najvise ljudi vuce.

Ako izvezes 3000 milja nedeljno, to je placeno izmedju 1.5$ do 3$ milja tako da imas gros zaradu od 4500 do 9000$. Kad odbijes ratu za kamion ako je imas oko 700do1000 nedeljno sad zavisi jel rentas ili si uzeo na kredu. Prikolicu ako rentas ona je oko 150 nedeljno. Osiguranje za kamion, cargo osiguranje sve je to jos plus. Pa onda oko 150 200$ mesecno najam parkinga za kamion. Zavisi kamion u kakvom je stanju, dal ces da visis svaki vikend kod majstora, gume oko 400 600 komad. Negde tollove tj putarine ne mozes da izbegnes pa se i to na istoku pogotovo debelo placa. Ali realno ostane na tih 3000milja oko 3000$ cistih gore dole.
Reply With Quote
  #835  
Staro 23.05.2017, 21:02
IVAN985 IVAN985 je offline
Član
 
Datum prijave: 19.04.2016
Poruke: 4
Nepromenjeno

Koliko sam skapirao to je nekih 12000 mesecno pre poreza ako vozis 3000 milja?
Da li je uopste moguce da nego dogura 3000 milja ili je to neka standardna miljaza.

Kakve je buducnost Owner operatora,da li ce milja biti veca kada uvede logbook.
Reply With Quote
  #836  
Staro 23.05.2017, 21:56
markoss markoss je offline
Proteran
 
Datum prijave: 19.05.2015
Poruke: 393
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik IVAN985 Prikaz poruke
Koliko sam skapirao to je nekih 12000 mesecno pre poreza ako vozis 3000 milja?
Da li je uopste moguce da nego dogura 3000 milja ili je to neka standardna miljaza.

Kakve je buducnost Owner operatora,da li ce milja biti veca kada uvede logbook.
3000 je minimum neki koji ti se isplati da bi pokrio sve. Ja sam kao vozac za 5 dana peglao 3500 3600 milja.

Porez je prica za sebe, ko je pametan da od svakog nedeljnog ceka odvoji 30% i da stekuje za porez nece imati potrebu da odma mora da pljune 4 5 hiljada ako ne i vise.

Logbiook vec postoji a ti vrvtno mislis na elektronske? Pa bice sigurno manja zarada jer mora da se vozi po pravilima
Reply With Quote
  #837  
Staro 25.05.2017, 17:32
IVAN985 IVAN985 je offline
Član
 
Datum prijave: 19.04.2016
Poruke: 4
Nepromenjeno

Ja sam cuo svakakve price da ljudi voze 7000 milja nedeljno za 4 dolara po milji da im ostaje cisto preko 10 hiljada dolara,kada jedu,kada spavaju ??mislim da to nije istina !

Koliko si ti dugo vozio kamion kao owner operator ?
Da li bi se vratio nekada da "peglas " kao sto kazes.

Last edited by Magelan; 25.05.2017 at 17:50.
Reply With Quote
  #838  
Staro 25.05.2017, 17:49
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Mali podsetnik za nove clanove foruma:

Poruke krace od 50 karaktera nisu dozvoljene. Clanovi koji koriste nepotrebne karaktere kako bi dostigli tih 50 (u prevodu jedna prosto prosirena recenica) bice udaljavani sa foruma.

Unapred zahvalan,
Moderator
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
  #839  
Staro 25.05.2017, 17:55
IVAN985 IVAN985 je offline
Član
 
Datum prijave: 19.04.2016
Poruke: 4
Nepromenjeno Hvala na podsetniku

Nisam znao za to pravilo i da uopste i postoji, ubuduce cu ga postovati . Hvala vama svakako.
Reply With Quote
  #840  
Staro 25.05.2017, 20:47
markoss markoss je offline
Proteran
 
Datum prijave: 19.05.2015
Poruke: 393
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik IVAN985 Prikaz poruke
Ja sam cuo svakakve price da ljudi voze 7000 milja nedeljno za 4 dolara po milji da im ostaje cisto preko 10 hiljada dolara,kada jedu,kada spavaju ??mislim da to nije istina !

Koliko si ti dugo vozio kamion kao owner operator ?
Da li bi se vratio nekada da "peglas " kao sto kazes.
Voze 7000 milja nedeljno naravno, i spavaju 2 3 sata dnevno i onda ih u sanduku vrate u Srbiju.
Evo juce je bas poginuo nas momak u Coloradu..30god star, skrenuo u suprotnu traku direkt u drugi kamion
Reply With Quote
Odgovori

Tags
voznja kamiona u americi, šleper amerika


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Vozac kamiona zelena karta nebojsagm Vaša strana 11 02.08.2012 11:14

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 19:52.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.