ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Prva koverta

Prva koverta Dobili ste prvu kovertu sa formularima koje treba poslati američkoj vladi. Šta sad?

Prva koverta » zenidba pre intervjua » Bitni linkovi
O prvoj koverti Formulari Korisne informacije Proverite prijavu Učlanite se

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 24.05.2008, 21:25
kolja kolja je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.05.2008
Poruke: 118
Nepromenjeno zenidba pre intervjua

pozdrav svima na forumu !!!mozda ste vec obradili negde ovu temu (tek sam se prijavio pa nisam bas pregledao sve ) -a to je zenidba posle dobijanja prvog pisma ;ja i moja verenica smo planirali vec svadbu (tacno nedelju dana pre nego sto je njoj stiglo pismo !!) ona inace ima jako nizak broj (niski trocifreni) tako da sigurno idemo jedino nam je sad malo frka oko toga sto sad tek treba da kazemo sudbonosno "da" ;da li neko zna kakva je procedura i kakav ce biti intervju u ambasadi (bojim se da se neko ne zakaci za to sto nismo vec bili u braku pre podnosenja prijave) hvala puno na svim odgovorima !!!
  #2  
Staro 25.05.2008, 03:54
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Post

Pošto (nažalost) još nismo stigli da isečemo komentare sa bloga od kog je forum nastao, i dalje se ubedljivo najviše informacija nalazi u jednoj temi sa jaaaaako puno poruka.

Mi ćemo to vremenom poseći i staviti u FAQ da ljudi mogu da nađu, a do tada ćeš na žalost morati da češljaš tu temu da bi bio siguran.

Koliko se ja sećam, ako nisi vratio papire, a venčao si se, onda samo popunjavaš i za nju. Ako ćete se venčati posle vraćanja formulara, onda ćeš tada morati da im pošalješ "update" u kome je kopija bar-koda, papir sa tvojim brojem i opisom šta im šalješ i zašto, popunjed drugi formular za nju i overeni prevod na engleski izvoda iz knjige venčanih. Al' nemoj da me držiš za reč! Nažalost, najbolji savet ti je da odvojiš 2-3h i pročitaš tu temu...
Ako slučajno ni tamo ne nađeš, šutni im email.
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
  #3  
Staro 25.05.2008, 08:31
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

Tek sad vidim da si ovo postavio u forum za drugu kovertu, a pominješ prvu... Javi ako je ipak druga, da znam da li da je vrćem.
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
  #4  
Staro 29.05.2008, 17:58
kolja kolja je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.05.2008
Poruke: 118
Nepromenjeno

hvala puno -nisam bas pazljivo pragledao sajt pre registracije -predpostavljao sam da je to neko vec obradio ali sam ipak postovao pitanje ;pozdrav i puno srece svima
  #5  
Staro 29.05.2008, 19:31
xeg's Avatar
xeg xeg je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.05.2008
US lokacija: Atlanta, GA
YU lokacija: Nis, Srbija
Poruke: 852
Pošalji Skype™ poruku korisniku xeg
Nepromenjeno

Potpuno ista situacija i kog nas.
Verenica dobila prvu kovertu, nismo hteli da zbrzgamo vencanje pre vracanja koverte ali je to ono sto nas ceka. Nas plan je da se vencamo za neki mesec a onda ili da zovemo/email-ujemo KCC ili da konsultujemo nasu ambasadu.
Ono sto morate da ponesete na intervju su neki dokazi da ste zajedno vec neko vreme (neku godinu), mi imamo slike tipa letovanja, Nove Godine u inostranstvu sto potkrepljuju i isti pecati u pasosima.
Bilo bi fino da "ostanemo u kontaktu" i da razmenimo nova saznanja i slicno.
Imas ovde slicne situacije (i sve ostalo vezano za GC) iz celog sveta.
  #6  
Staro 29.05.2008, 21:16
kolja kolja je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.05.2008
Poruke: 118
Nepromenjeno

puno hvala na linku ;mi smo inace zakazali vencanje tacno nedelju dana pre nego sto je stiglo prvo pismo !isto nismo hteli da pozurujemo stvari ;bicemo u vezi naravno -mozda cemo se i sresti u ambasadi ;nemojte mnogo da se brinete za intervju -to je cista formalnost (bar ovde u Srbiji ma sta mediji pisali o US nema nekih zackoljica koje ce vaditi specijalno za drzavljane Srbije ) ;pozdrav i hvala jos jedanput
  #7  
Staro 30.05.2008, 02:18
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

Imigracione vize su posebna vrsta vize, i tu nema začkoljica što si Srbenda.

To ide po ustaljenom protokolu...
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
  #8  
Staro 07.07.2009, 23:49
duskica duskica je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.05.2009
Poruke: 43
Nepromenjeno

Evo da napisem jos nesto sto je provereno,a nekome moze da olaksa.Naime,nakon skorasnjeg vencanja pozvali smo ambasadu u Beogradu i pitali sta dalje(do sada vracena prva koverta u kojoj sam ja kao nosilac u statusu 'single'),i rekose da jos nisu obavesteni o dobitnicima za ovu god,ali da u Kentaki posaljemo medjunarodni izvod iz knjige vencanih i kratko pismo u kome objasnjavamo novonastalu situaciju.Moj suprug pozove direktno Kentaki i oni ponove pricu,ali dodaju da on treba popuniti DS 230 obrazac i poslati sliku,a ja iako sam promenila prezime,to samo treba da navedem u popratnom pismu.Znaci,mi nista ne nosimo u ambasadu u Beogradu,vec saljemo medjunarodni izvod(uzima se u opstini)iz knjige vencanih,DS230 obrazac za supruga,njegova slika i pismo sa kratkim objasnjenjem sa mojim brojem i podacima kao za email.
  #9  
Staro 02.05.2011, 18:44
Isabelle Isabelle je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.09.2010
US lokacija: Houston,TX
YU lokacija: BiH
Poruke: 191
Nepromenjeno

Pa ja mislim da intervju pocinju od oktobra ove godine, nece prije, ili se varam?

Molila bih za misljenje, da li je kasno za update statusa sa single na married, krajem juna, da ih obavijestim krajem juna da sam se udala...??? Mislim da ne bi trebalo biti ali opet....zabrinuta sam malo za to...
__________________
Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover. (Mark Twain)

Prijava 05.10.2010 - I put.
DV 2012 - Nista, idemo hrabro dalje..
II put DV 2013 nista...ne damo se...
III put DV 2014 ...Nope!
IV put DV 2015.....Nope!
V put DV 2016.....????
  #10  
Staro 02.05.2011, 19:13
NadjaM NadjaM je offline
Drug član
 
Datum prijave: 11.04.2011
Poruke: 51
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Isabelle Prikaz poruke
Pa ja mislim da intervju pocinju od oktobra ove godine, nece prije, ili se varam?

Molila bih za misljenje, da li je kasno za update statusa sa single na married, krajem juna, da ih obavijestim krajem juna da sam se udala...??? Mislim da ne bi trebalo biti ali opet....zabrinuta sam malo za to...
Ne znam zasto cekate kraj juna za vencanje.
Ako je zbog svadbe,pravite vi svadbu krajem juna,a u opstini se vencajte sto pre da imate crno na belo,a lako cete za slavlje

Ako je neki drugi razlog,onda je najbolje da se raspitas u ambasadi sto pre.Oni ce ti reci sta je ispravno i najbolje.

Puno srece
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 11:21.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.