ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Pronalaženje prvog posla u Americi » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #91  
Staro 09.07.2010, 16:57
duskica duskica je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.05.2009
Poruke: 43
Nepromenjeno

Evo dok vam se ne javi neko sa konkretnijim informacijama,ja sam pre pola god. cula da nasi pravnici mogu biti maticari u USA,ali ovo nije provereno.Znam da najteze priznaju medicinskku struku i pravo jer je ovde pravo zasnovano na drugim principima i zakonima.
Reply With Quote
  #92  
Staro 09.07.2010, 17:04
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik duskica Prikaz poruke
Evo dok vam se ne javi neko sa konkretnijim informacijama,ja sam pre pola god. cula da nasi pravnici mogu biti maticari u USA,ali ovo nije provereno.Znam da najteze priznaju medicinskku struku i pravo jer je ovde pravo zasnovano na drugim principima i zakonima.
Medicinska struka je 100% priznata - to sto nas narod izjednacava licencu za rad za "ne-priznatoscu" je druga prica.
Reply With Quote
  #93  
Staro 09.07.2010, 18:01
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dina Prikaz poruke
Diplomirani sam pravnik sa polozenim pravosudnim ispitom, desetogodisnjim radnim iskustvom, planiram da odem iz Srbije, pa me interesuju iskustva kolega koji su u Americi. Naime planiram dalje skolovanje u Americi (master), i naravno za pocetak nemam nikakvih iluzija o poslu u struci.
Da li moze pojasnjenje "bold" teksta?

Takodje, ovo je za pogledati....
Reply With Quote
  #94  
Staro 09.07.2010, 22:17
dina dina je offline
Član
 
Datum prijave: 29.05.2010
US lokacija: BILO GDE
YU lokacija: NOVI SAD
Poruke: 9
Pošalji Skype™ poruku korisniku dina
Nepromenjeno

Zana puno hvala. Jedino sam sigurna da sa diplomom Pravnog fakulteta novosadskog Univerziteta u Americi ne mogu nista, moram upisati master, kako bih jednog dana mogla raditi u struci, ukoliko budem to zelela u Americi. Interesuje me krivicno pravo, pa sam tako nesto i gledala na netu - master studije (Criminal law). Planiram ove godine prvi put da apliciram za GC pa cemo videti.
Reply With Quote
  #95  
Staro 09.07.2010, 22:27
dezareo dezareo je offline
Član
 
Datum prijave: 05.07.2010
US lokacija: New York
YU lokacija: Majdanpek, Srbija
Poruke: 10
Nepromenjeno

Nema leba od prava u Americi, ne gajite prevelike iluzije da cete tamo uspeti kao pravnici. Kolege anglosaksonsko pravo i ovo nase srpsko "kontinentalno" su kao > _upe i oko, nadam se da ste svesni te cinjenice. Iskren da budem, nisam nigde na netu nasao da je neko postao advokat, sudija ili bilo koje drugo zanimanje u vezi prava da a da je pravnik odavde i da je uspeo u Americi ili bilo kojoj drugoj zemlji anglosaksonskog govornog podrucja i prava.
Reply With Quote
  #96  
Staro 09.07.2010, 22:37
dina dina je offline
Član
 
Datum prijave: 29.05.2010
US lokacija: BILO GDE
YU lokacija: NOVI SAD
Poruke: 9
Pošalji Skype™ poruku korisniku dina
Nepromenjeno

Ima jedna koleginica koja je zavrsila ovaj fakultet i radi u Kanadi kao sudija za prekrsaje (davno je otisla tamo sa zavrsenim pravnim fakultetom). Samo za nju se zna, ali se nismo vise ni raspitivali. Pravo se ne vezuje samo za advokaturu, sudstvo, tuzilastvo.
Reply With Quote
  #97  
Staro 09.07.2010, 22:53
dina dina je offline
Član
 
Datum prijave: 29.05.2010
US lokacija: BILO GDE
YU lokacija: NOVI SAD
Poruke: 9
Pošalji Skype™ poruku korisniku dina
Nepromenjeno

Duskice i Vama puno hvala na odgovoru. Provericemo.
Reply With Quote
  #98  
Staro 10.07.2010, 00:08
duskica duskica je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.05.2009
Poruke: 43
Nepromenjeno

Nema na cemu Dina,zao mi sto ne mogu nesto vise da pomognem.A sto se tice medicinske struke ,mozda se nisam dobro izrazila,nisam rekla ne priznata,vec da se tesko priznaju,pod cime sam mislila neophodan nastavak skolovanja,a to u npr.stomatologiji znaci skoro pa sve "jovo na novo",jer se priznaje samo jedna godina od njihove cetiri(za Njujork provereno).Naravno ko ima para i zivaca sve moze,pa ce mu se i medicina priznati,kao i stomatologija,i ostale medicinske struke,nego to je vec druga tema.
Reply With Quote
  #99  
Staro 14.07.2010, 15:24
celestine celestine je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 14.05.2010
US lokacija: Atlanta, GA
YU lokacija: Bg
Poruke: 181
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Sloba_Kg Prikaz poruke
Ti si ocigledno neki filozof ili clan neke stranke tipa radikala/domacina.
Ili se samo poklapa misao.
Ako ti nije bolje zasto zelis da ides, ne kapiram. Ostani menjaj srbiju tu gde ti je super i jepo a tetke i ujne posecuj kad mozes, ionako ne verujem da to kosta puno.
Sto se zivota u Americi tice, svako ima neki svoj vid i pogled. Ja se ne slazem sa tobom da ne bih nikad vozio kamione ali bih dozvolio da me izrabljuje gazda koji placa 200e +malo vise ako uspes da mu ukrades ili te casti da doruckujes.
Moj prijatelj vozi vec godinu i po, zena(nevencana mu je u sumadiji, sad je dobila vizu, doci ce da se vide posle dugo vremena. Onda ce on svoju firmu da vodi malo iz sumadije malo iz chi a drugi ce da voze.
To je sve uradio za 3 godine. Mnogo truda je ulozio ali je mnogo para i zaradio. Njih dvoje su verovatno jedinstveni ali su isterali svoj cilj.
E sad ti imas 25 i obisao si ceo svet a oni cerkicu od 11 koja treba ici kako neko rece na sve vannastavne akrtivnosti koje kostaju boga oca u srbiji.
By the way ona je nastavnik u srbiji(njegova zena).
Tako da ako ti se ne svidja nemoj da dolazis.
Kazes pokusavas da se pravis da si italijan ili ko god. Da li se to stidis sto si srbin?
Izvini na tonu ali ovaj forum odavno nije imao takvog nekog sa negativnim nabojem prema usa kao sto ga ti imas
Pozdrav
Slobo, kad smo vec kod voznje kamiona, da li mozda znas, obzirom da rece da je to tvoj poznanik radio, koji su uslovi da se nadje taj posao u USA, ili bas u Atlanti konkretno posto cemo tamo ici (ako dobijemo GC)? Da li je obavezno neko prethodno ozbiljno kamiondzijsko iskustvo? Ako bilo sta znas u vezi sa tim bila bih ti zahvalna da napises koju rec.
__________________
26. april - poslata prva koverta iz Kentucky-ja
13. maj - stigla prva koverta
CN - DV211EU00011xxx
31. maj - poslali formulare nazad u Kentucky (bez povratnice, obicnom postom... ali uverena sam stici ce ili je vec stigla)
21. septembar poslata druga koverta iz KCC, stigla pocetkom oktobra
18. novembar zakazan intervju........odlozen...
Reply With Quote
  #100  
Staro 14.07.2010, 17:03
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Za voznju kamiona ti ne treba iskustvo. U Cikagu je dobijanje te CDL dozvole nesto manje od $3.000 sto se vec u prvom mesecu voznje otplati.

Posla ima, bar u CHGO, a placaju uglavnom po milji - 35-40 centi. Mesecno racunaj okvirno $4.000 uz stalno odsustvo od kuce...
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Kupovina auta na kredit i građenje kreditne istorije zvercica Vodič za emigrante 97 31.08.2021 23:46
Iseljenicka viza za porodicu da li je moguca bez rodbine,posla,braka u Americi joga Stare teme 22 21.10.2012 18:10
Koju banku izabrati - za kupovinu auta, kreditne kartice, građenje kreditne istorije dreamerns Stare teme 93 02.09.2010 05:11
Ograničenje zapošljavanja stranaca zoran80 Stare teme 26 25.01.2010 14:31

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 06:49.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.