ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Zatvorena tema
 
Thread Tools Display Modes
  #601  
Staro 29.09.2007, 11:45
zoran4444
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

DARKO FOTOGRAFIJA TREBA DA BUDE 300X300 PIKSELA UKOLIKO SKENIRAS VEC POSTOJECU FOTOGRAFIJU, A UKOLIKO PRAVIS DIREKTNO FOTOGRAFIJU SA DIGITALNIM APARATOM ONDA 320(VISINA)X 240(SIRINA), I TU NEMA VISE NIKAKVOG MUDROVANJA, TO JE JASNO KAO DAN.
  #602  
Staro 29.09.2007, 17:31
Kikili
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

Pozdrav,

Da li moze neko da mi kaze kad otprilike mogu da ocekujem intervju sa
izvucenim brojem 91xx.
Inace sam bas i specificnoj situaciji,u devetom mesecu trudnoce i svaki
dan treba da se porodim.Ne bih sada da cimam KCC,vec cu ih zvati da im prijavim
promenu kad prodjem porodjaj.Nece vajda da nas zovu u novembru? Pozdrav i srecno..
  #603  
Staro 30.09.2007, 22:07
Darko
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

U medjuvremenu sam stigao i ja do pravog odgovora,upravo istog ovakvog kao sto rece i @zoran4444(hvala u svakom slucaju ),tako da znaju svi u slucaju da opet neko bude imao ovakav problem,pa zeli postaviti slicno pitanje.
  #604  
Staro 01.10.2007, 03:09
jelena
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

e cao, ljudi! osjetila sam potrebu da vam ponesto napisem o green card vizi jer vidim da vas muce iste dileme kao mene i mog muza kad smo bili izvuceni. mi smo u americi tek nekoliko dana i trazimo posao i stan ali imamo srecu da smo kod prijatelja koji su garantovali za nas.sto se lekarskog u beogradu tice nije strasan, uzmu krv i vakcinisu te, snime pluca i urade hiv test.intervju je skroz ok ako imas sva potrebna dokumenta. sa nama su bili ljubazni i trajalo je 5 minuta. pitali su nas sta mislimo da radimo tamo, gde planiramo, kod koga, ali je sve bilo lakse jer su videli da govorimo engleski.mislim da je garancija od nekog iz amerike jako vazna jer znaju da neko moze da te finansijski pomogne dok se ne snadjes.
  #605  
Staro 02.10.2007, 02:29
V777's Avatar
V777 V777 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: US
Poruke: 270
Nepromenjeno

ja sam dobila obavestenje od KCC, posto mi je broj nizak, a nisam dobila jos kovertu drugu, te mi oni rekose da mi je intervju zakazan za 6. Novembar, a da je koverta poslata 19. Septembra 2007. Moj broj je malo preko 5800, tako da za tih nekoliko brojeva nisam upala u Oktobar. (cut off za Oktobar je 5800).
  #606  
Staro 02.10.2007, 02:32
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

E Jelena, hvala ti puno sto si se javila. Bas lepo da si ulila malo hrabrosti! Koliko vidim, svi se u tom delu slazu da je procedura boza ako imas sve sto treba. :-)
  #607  
Staro 02.10.2007, 14:01
jelena
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

e hvala i tebi meeloshe! ne znas ni sam koliko nam je ovaj tvoj blog bio od pomoci dok smo skupljali papirologiju!ma, ljudi to nije nista strasno, ja mislim da oni ako vas vec pozovu na intervju znaju da ce vas primiti,vec ste provjereni! ameri su to! ja i moj suprug smo u americi sedmicu dana, sad pocinje tezi dio: trazimo posao i stan. ja sam juce bila na svom prvom intervjuu za posao, e to je tesko, ovo prije dolaska je sve bila laganica!
  #608  
Staro 02.10.2007, 15:20
Darko
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

@jelena

Bilo bi lepo ako nadjes malo vremena,posto znamo da si sad u velikoj frci jer si stigla tamo pa imas obaveza,pa da nam napises u par recenica prve utiske o USA,o gradu,o osecaju sto bi rekli "na prvu loptu" kad si stigla tamo...
Pozdrav i neka vam je sa srecom!
  #609  
Staro 02.10.2007, 17:28
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

Jelena, evo i ja se pridruzujem pitanjima: da li je problem da trazis posao ako jos nemas ni GC ni SSN? Ja nisam znao da to moze, ja sam cekao par nedelja da mi sve stigne.... :-(
  #610  
Staro 02.10.2007, 18:19
Prika Prika je offline
Drug član
 
Datum prijave: 30.06.2007
Poruke: 44
Nepromenjeno

Za V777
Bilo bi jako lepo da nam javis kada dobijes svoju drugu kovertu
da bi mogli da vidimo koliko otprilike putuje to drugo pismo
Jos nesto sta se u stvari konkretno nalazi u tom drugom pismu osim datuma intervjua.
Da li neko zna sta se moze uraditi za slucaj da ti ne dodje druga koverta a saznas
ok KCC kada ti je termin za razgovor tj. da li se mozes pojaviti na razgovoru
bez fizicki primljene koverte( ako ona iz ko zna kog razloga ti ne dodje na adresu)
Da li se moze nazvati ambasada i proveriti da li mozes da dodjes na intervju.

Za post 573
Ako si 91XX sigurno ce ti doci kovrta za razgovor u Novembru
ali ne ocajavaj u svakom slucaju mozes da pomeris svoj razgovor
tvoj ulazak u USA ja validan za DV-2008 sve do 30-09-2008
Sve do tada u dogovoru sa KCC mozes da pomeras razgovor,videces u gore navedenim komentarima da su
oni u tom pogledu flexsibilni i da je bilo odlaganja razgovora
Sretno svima.
Zatvorena tema


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 11:39.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.