ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 20.03.2009, 19:39
Good Spirit's Avatar
Good Spirit Good Spirit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: Bay Area, CA
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 264
Nepromenjeno

Nemaju svi istu politiku naplaćivanja

Ili je divljak pa te klepi koliko hoće mimo taksimetra, ili ti naplati po taksimetru, kao što rekoše oko 1000 din je Tesle, zavisno odakle ili preko Beogradskog koji imaju akciju 900din nebitno odakle iz Beograda.

E sada, imate i onaj najnoviji taksi, nacionalni taksi, imaju svi ista vozila (nove opel astre), i oni jedini daju fiskalni račun, tako da je zloupotreba verujem svedena na minimum. Mada njih još uvek nema puno, ali ako rezervišete nema problema.

Čak mi je sada palo napamet da sam čuo i da ima linija neka E(nešto), to su mini busevi koje voze inače po beogradu, svi su klimatizovani, ima mesta za sedenje ali karta košta ja mislim 90din.

PS. Inače na aerodromu Nikola Tesla imate besplatan wireless Internet ako vam zatreba. Morate samo da odete do pošte koja je na spratu i da tražite kupone, kuponi traju pola sata, ali obično službenica da više, u krajnjem slučaju možete tražiti više. I samo aktivirate user i pass.

Nemojte se prevariti ima i MTS hotspot koji se plaća ... eto mali info, ako ne možete bez ovog foruma a čekate da se ukrcate
Reply With Quote
  #22  
Staro 21.03.2009, 08:37
Zivkovic_NIS Zivkovic_NIS je offline
Drug član
 
Datum prijave: 24.05.2008
US lokacija: Chambersburg,Pennsylvania
YU lokacija: NIS , SERBIA
Poruke: 59
Pošalji MSN poruku korisniku Zivkovic_NIS Pošalji Skype™ poruku korisniku Zivkovic_NIS
Nepromenjeno

Posto mi putujemo, preko Londona , let je u 10:30 , tako da imamo i vremena da sacekamo aerodromski bus, koji kosta 160 din . I saobraca, od 05:00 -21:00 , od Slavije do aerodroma , staje na zeleznicku stanicu , i saobraca na svaki sat pocev od 05:00 !!!
A ima i gradska linija se zelenog venca, nedaleko od, autobuske stanice, broj linije je 72, i saobraca na svaka 32 minuta , a cena karte 65 din.

Ako imate vremena pre leta , mozete i najjeftinijim varijantama !
__________________
2009EUooo173xx , SRB
Intervju zakazan - 17 Mart 2009
Viza ODOBRENA - 18 Mart 2009
U San Diegu od - 27 Marta 2009
Reply With Quote
  #23  
Staro 24.03.2009, 21:35
ikana ikana je offline
Član
 
Datum prijave: 22.01.2009
Poruke: 27
Nepromenjeno

Kada sam isla da cekam druga na aerodromu,cekala sam kod zeleznicke JAT-ov bus koji ide na svakih pola sata karta je 200din,mada uvek ima neki taxi koji vozi po ceni kartetako da sam isla taxijem za 200 dinara
Reply With Quote
  #24  
Staro 08.04.2009, 23:19
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Poz,

evo rijesio sam problem dolaska na aerodrom..
Za sve kojima zatreba prenociste u Bg, a da je jeftino i blizu aerodroma neka pogledaju: http://www.villamondo.net/

Nista spec. ali za ovaj podhvat koji ja planiram da izvedem vise nego dovoljno.
Cijene su 35 Eura za dvokrevetnu sobu, do 50 Eura za trokrevetnu. I imaneki apartman sa tri sobe on je 100 Eura.
Cijene sa doruckom. poz.
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #25  
Staro 15.08.2010, 17:25
ANABELA41 ANABELA41 je offline
Član
 
Datum prijave: 15.08.2010
US lokacija: LUBBOCK-TX
YU lokacija: TUZLA-BIH
Poruke: 3
Nepromenjeno

POZDRAV,
Molim vas za par uputa prije nego se uputim na prekooceanski let(Dallas).Putujem sa Sarajevskog aerodroma sa dvoje djece,a ovo nam je prvi put da letimo avionom.Mi smo dobili useljenicke vize i sada imamo te famozne zute koverte za ponijeti sa sobom.Interesuje me sljedece:ako kupim elektronske karte jeli se na svakom aerodromu moram proci chek -in proceduru pa tek onda na boarding prije ukrcavanja?Mi ce mo letjeti od Sarajeva -Zagreb-Frankfurt-Filadelfija-Dallas.Znam da u Filadelfiji moram predati te koverte ,a znam i to da imam oko 2 sata za presjedanje avion za Dallas sto je malo.....interesuje me da li prvo da uzmem prtljagu pa tek onda da predam koverte ili obrnuto.HVALA UNAPRIJED.
JAKO SAM NERVOZNA,POGOTOVU TO STO NIKADA PRIJE NISAM ISLA PO TIM AERODROMIMA.NEZNAM HOCU LI SE SNACI SA DJECOM
Reply With Quote
  #26  
Staro 15.08.2010, 23:15
dejancic's Avatar
dejancic dejancic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 14.05.2008
US lokacija: LA
YU lokacija: BG
Poruke: 529
Nepromenjeno

Po mom iskustvu sa Newark aerodroma, prvo prolazis pasosku kontrolu, tako da prvo predajes koverte, pa tek onda kupis prtljag i ides na sledeci let.
Samo opusteno, snaci ces se. Na aerodromima imas vise nego dovoljno zaposlenih, svako od njih cete posavetovati ili uputiti gde treba da ides, za slucaj da se zbunis ili izgubis...
Srecno
__________________
If you refuse to accept anything but the best, you very often get it.
Reply With Quote
  #27  
Staro 16.08.2010, 07:55
Zabica Zabica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 14.06.2009
US lokacija: Baltimore, MD
YU lokacija: Beograd
Poruke: 105
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ANABELA41 Prikaz poruke
POZDRAV,
Molim vas za par uputa prije nego se uputim na prekooceanski let(Dallas).Putujem sa Sarajevskog aerodroma sa dvoje djece,a ovo nam je prvi put da letimo avionom.Mi smo dobili useljenicke vize i sada imamo te famozne zute koverte za ponijeti sa sobom.Interesuje me sljedece:ako kupim elektronske karte jeli se na svakom aerodromu moram proci chek -in proceduru pa tek onda na boarding prije ukrcavanja?Mi ce mo letjeti od Sarajeva -Zagreb-Frankfurt-Filadelfija-Dallas.Znam da u Filadelfiji moram predati te koverte ,a znam i to da imam oko 2 sata za presjedanje avion za Dallas sto je malo.....interesuje me da li prvo da uzmem prtljagu pa tek onda da predam koverte ili obrnuto.HVALA UNAPRIJED.
JAKO SAM NERVOZNA,POGOTOVU TO STO NIKADA PRIJE NISAM ISLA PO TIM AERODROMIMA.NEZNAM HOCU LI SE SNACI SA DJECOM
Elektronska ili obicna, isto je. Ne opterecuj se oko toga. Da li su ti povezani letovi Filadelfija-Dalas? Ako si kupila kartu do Dalasa, prtljag ide sam (neka me ispravi neko ako gresim). Ako si kupila kartu od Sarajeva do Filadelfije, pa odvojenu kartu do Dalasa onda moras da preuzimas prtljag. Uzimala ne uzimala prtljag, opusti se jer ne mozes da promasis proceduru. To nije do tvog umetnickog dojma, prosto ne moze drugacije Pratis natpise ili pitas zaposlene na aerodromu, i dobijes sva uputstva.
Srecno, snaci ces se ne brini.
__________________


2010EU00012xxx
19.01.2010 intervju
04.02.2010 vize u pasosima
12.05.2010
Reply With Quote
  #28  
Staro 16.08.2010, 10:38
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

Mislim da ces u Filadelfiji svakako preuzeti kofere jer moraju proci americku provjeru. Ali sve je to povezano i jako blizu, neces izlaziti pa kupiti kofere. Kao sto neko rece sve je to dobro ustimano i ima zaista puno zaposlenih koji ce ti pomoci, samo se ne ustrucavaj da pitas. Vidjet ces da je zapravo sve to vrlo jednostavno.
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
Reply With Quote
  #29  
Staro 16.08.2010, 17:21
jovan bg jovan bg je offline
Član
 
Datum prijave: 26.05.2010
Poruke: 13
Nepromenjeno

U Filadelfiji moras da preuzmes prtljag,bez obzira dali su ti letovi vezani zato sto je to prvi aerodrom u Americi gde sleces i moras da prodjes proveru
Reply With Quote
  #30  
Staro 18.08.2010, 10:55
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

Upravo tako, na prvom aerodromu na koji sletis u USA obavljas sve formalnosti oko ulaska, bez obzira da li imas dalji let. To podrazumeva i podizanje prtljaga i njegovo kasnije cekiranje za sledeci let. Mi smo imali jednu takvu varijantu, da letimo do New Yorka, ali smo na kraju ipak pronasli shemu od Amsterdama do Chicaga, koji nam je krajnje odrediste (pa onda kolima do Milwaukeeja), te smo se resili brige oko toga da li cemo da stignemo na sledeci let.
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 20:37.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.