ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » San Jose, California (Bay Area) » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 12.05.2012, 06:04
vrhunski vrhunski je offline
Proteran
 
Datum prijave: 17.06.2010
US lokacija: San Jose, CA
YU lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 488
Nepromenjeno

pa bice dostupan svima samo sto kod nas mnogi imaju fiktivne adrese.
Bice zanimljivo kad krenu da stavljaju slike takvih na sajt kao u US

xD
Reply With Quote
  #22  
Staro 09.11.2012, 21:21
ASSI's Avatar
ASSI ASSI je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.11.2012
US lokacija: gde me zivot odvede :)))
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 192
Pošalji Skype™ poruku korisniku ASSI
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Score Prikaz poruke
... kuca koja bi u Palo Alto-u (ne istocnom, nikako!) ...
Sto ne istocnom? To je nekada bila opasna zona, ali je sad struktura stanovnistva poprilicno promenjena, tako da nemoze to u kategoriju "nikako". Imas 2-3 opasna kvarta i to je to. Oni se drze svog kvarta ti ne zalazis tamo i ne brines. Cuo sam na vise mesta da treba izbegavati istocni Palo Alto sto je cista dezinformacija.
Reply With Quote
  #23  
Staro 10.11.2012, 10:59
vrhunski vrhunski je offline
Proteran
 
Datum prijave: 17.06.2010
US lokacija: San Jose, CA
YU lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 488
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ASSI Prikaz poruke
Sto ne istocnom? To je nekada bila opasna zona, ali je sad struktura stanovnistva poprilicno promenjena, tako da nemoze to u kategoriju "nikako". Imas 2-3 opasna kvarta i to je to. Oni se drze svog kvarta ti ne zalazis tamo i ne brines. Cuo sam na vise mesta da treba izbegavati istocni Palo Alto sto je cista dezinformacija.
ja sam bio i nije bas prijatno.
Inace sto se tice investicije najbolje je tamo kupiti nekretninu jer se tu struktura stanovnistva stvarno menja.

http://basepic.com/images.php?di=R5BF
Reply With Quote
  #24  
Staro 05.04.2015, 04:30
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Pre koju nedelju gledah nesto na Netflix-u pa cuh za ovja grad klikni i o ovom - Serbian Cemetary, San Francisco i tom gradu - ovaj video ima na YouTube klikni.
Reply With Quote
  #25  
Staro 25.06.2015, 05:06
mikagrubinen mikagrubinen je offline
Drug član
 
Datum prijave: 12.11.2013
US lokacija: Oakland
YU lokacija: Beograd
Poruke: 81
Pošalji Skype™ poruku korisniku mikagrubinen
Nepromenjeno

Evo ja sam izgleda najsveziji u SJ. Ziveo tamo do pre 20ak dana.
Ni u jednom trenutku se nisam osestio nebezbedno, mada sam ziveo kraj Diridon stanice (zeleznicki i autobusni centar) gde uvek cirkulise puno ljudi.
Kad sam trazio stan prosao sam grad uzduz i popreko, uglavnom peske tj javnim prevozom. Ne mogu da kazem da je prijatno ali nisam se osecao nista nebezbednije nego kad zadjem predvece u neki kraj na Novom Beogradu pa me par "ortaka iz kraja" snima dok prolazim.

Treba naravno uvek obici kraj u kom planiras da iznajmis stan. Kao sto neko rece kao da je nekom nozem isekao dobre i lose krajeve, granica bukvalno po sredini ulice.

Ja cu vam dati samo jedan predlog. Fremont je jeftiniji a potpuno je bezbedan. Imam osecaj da su 70% indici i 30% kinezi u njemu. Uglavnom porodicni ljudi ili mladi koji su dosli da traze svoje mesto pod programerskim nebom. . Kome to (Indija i Kina) nije preveliki sok u pocetku moze da razmisli i o Fremontu. Zavisi i gde ti je posao. Od Fremonta do SJ kolima bi ti trebalo oko 50min ili manje, u jutarnjem spicu, a kao rezervnu varijandu dok se ne snadjete za kola postoji i autobus koji moze da stigne i za 35min jer pici carpool trakom na autoputu. 4$ karta u jednom smeru.

Jos jedna stvar o SJ, pun je beskucnika. Pun. Nisu opasni ali daju jako ruznu sliku o samom centru grada.

Nek vam je sa srecom potraga i odluka. Pisite pa se mozda nekad sretnemo bas u tom "odvratnom" :P San Jose-u.
__________________
U USA of Avgusta 2014
Reply With Quote
  #26  
Staro 26.06.2015, 14:34
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mikagrubinen Prikaz poruke
Ja cu vam dati samo jedan predlog. Fremont je jeftiniji a potpuno je bezbedan. Imam osecaj da su 70% indici i 30% kinezi u njemu. Uglavnom porodicni ljudi ili mladi koji su dosli da traze svoje mesto pod programerskim nebom. . Kome to (Indija i Kina) nije preveliki sok u pocetku moze da razmisli i o Fremontu.
Nisam tu gde je tema, ali samo da dodam da ovde gde zivim oko mene ima jako puno Indijaca i Kineza. Cim njih vidim, znam da je negde jeftino a da je dobra skola. I da je sigurnije, oni obicno nemaju oruzje pa ne idu u neke geto varijante...
Reply With Quote
  #27  
Staro 21.06.2017, 04:38
bokiit's Avatar
bokiit bokiit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.02.2013
US lokacija: Chicago Illinois
YU lokacija: Beograd Srbija
Poruke: 141
Nepromenjeno

Drustvo, moram da vratim temu iz mrtvih. Supruga i ja , razmisljamo o preseljenju u/oko San Jose ili San Francisco. Oboje smo u IT struci, ona front end ja back end. Trenutno zivimo u Chicagu gde je jako tesko naci posao u IT, pogotovo sto nemamo 5+ godina iskustva koje se ovde traze.
To je zapravo i jedini razlog zasto bi se selili iz Chicaga koji nam je kao drugi Beograd.
Trenutno pregovaram sa kompanijom iz Northbrooka, pa ako to urodi plodom , auto bi uzeli pa bi se tako kretao iz Chicaga do posla. Onda bi se CA malo prolongirala. U svakom slucaju ideja Kalifornije nam nece izaci iz glave jos dugo dugo.

Moje pitanje za bilo koga, cak ne mora da bude iz prve ruke, koliko prostora ima za programere pocetnike od oko 1god iskustva? Za ove preko 2+ uvek ima sta da se radi. Pocetak je najtezi.
__________________
____________________________

2014 - 2 prijave, duplo nista
2015 - 2 prijave, duplo nista
2016 - 2 prijave , IZVUCENI - broj 14XXX
25. Maj - poslat DS-260
27. Decembar - Zakazan lekarski
12. Januar 2017. - Zakazan intervju i POZELENELI
13. Januar - Vize u pasosu
04. Mart - Off we go!
Reply With Quote
  #28  
Staro 21.06.2017, 17:37
mikagrubinen mikagrubinen je offline
Drug član
 
Datum prijave: 12.11.2013
US lokacija: Oakland
YU lokacija: Beograd
Poruke: 81
Pošalji Skype™ poruku korisniku mikagrubinen
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik bokiit Prikaz poruke
Drustvo, moram da vratim temu iz mrtvih. Supruga i ja , razmisljamo o preseljenju u/oko San Jose ili San Francisco. Oboje smo u IT struci, ona front end ja back end. Trenutno zivimo u Chicagu gde je jako tesko naci posao u IT, pogotovo sto nemamo 5+ godina iskustva koje se ovde traze.
To je zapravo i jedini razlog zasto bi se selili iz Chicaga koji nam je kao drugi Beograd.
Trenutno pregovaram sa kompanijom iz Northbrooka, pa ako to urodi plodom , auto bi uzeli pa bi se tako kretao iz Chicaga do posla. Onda bi se CA malo prolongirala. U svakom slucaju ideja Kalifornije nam nece izaci iz glave jos dugo dugo.

Moje pitanje za bilo koga, cak ne mora da bude iz prve ruke, koliko prostora ima za programere pocetnike od oko 1god iskustva? Za ove preko 2+ uvek ima sta da se radi. Pocetak je najtezi.
Pod jedan lazi. Ti imas 3 god iskustva i radio si u toj i toj kompaniji od tad i tad, ili si bio internship.
Bas sam juce pogledao CV kolege koji je dobio internship u Wawe 2 wawe firmi. Bukvalno je sve slagao, da zna Javu, Python, da ima 3 god iskustva u C++ i ostalo. Strasno. Mada, za internship te i ne pitaju mnogo konkretno, vise neki problem solving, za razliku od toga kad trazis posao, tako da nemoj bas mnogo da lazes. Visenedeljno ucenje za intervju se podrazumeva.

Najbolje bi bilo da pocnete da saljete CV firmama iz Bay Area i tako cete najbolje opipati puls i videti da li i koliko ima posla. Meni se cini da posla ima ali da ga nije lako dobiti jer svi, naravno, traze...zmaja tj nekog ko zna sve i svasta i usput ima 10+ god iskustva. Takavi su retki, a to znaju i oni koji pisu oglase, ali njihovo je da probaju pa ako naleti naleti. Ako ne naleti, a ne moze svima da naleti, onda ce da prime nekog ko nema ni priblizno toliko iskustva ali je bistar i voljan da uci.

Pozdrav, srecno i javljate kako ide.
__________________
U USA of Avgusta 2014
Reply With Quote
  #29  
Staro 23.06.2017, 16:10
bokiit's Avatar
bokiit bokiit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.02.2013
US lokacija: Chicago Illinois
YU lokacija: Beograd Srbija
Poruke: 141
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mikagrubinen Prikaz poruke
Bukvalno je sve slagao, da zna Javu, Python, da ima 3 god iskustva u C++ i ostalo.
Koji je ovo hit! Znas koliko mi ljudi reklo da lazem na CV sto se tice iskustva i znasnja u jezicima , kao makar napisi entry level ako si cu da taj jezik postoji.
Hvala na savetu, poslacu nekolicinu prijava pa da vidmo kako ide.
__________________
____________________________

2014 - 2 prijave, duplo nista
2015 - 2 prijave, duplo nista
2016 - 2 prijave , IZVUCENI - broj 14XXX
25. Maj - poslat DS-260
27. Decembar - Zakazan lekarski
12. Januar 2017. - Zakazan intervju i POZELENELI
13. Januar - Vize u pasosu
04. Mart - Off we go!
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Hoce li California dobiti ostrvo? xeg Vaša strana 2 23.08.2008 18:28

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 14:31.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.