ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Prva koverta

Prva koverta Dobili ste prvu kovertu sa formularima koje treba poslati američkoj vladi. Šta sad?

Prva koverta » education ili work experience - imam realan problem?? » Bitni linkovi
O prvoj koverti Formulari Korisne informacije Proverite prijavu Učlanite se

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 28.07.2012, 12:08
Yannick Yannick je offline
Član
 
Datum prijave: 28.07.2012
YU lokacija: Rusija/Srbija
Poruke: 6
Nepromenjeno education ili work experience - imam realan problem??

Zdravo svima, moj prvi thread na forumu, iscitavam danima obzirom da su mi pre neki dan javili da sam izvucen za 2012! znaci malo vremena, CN broj malo iznad 30000

PROBLEM: opcija 1) ukoliko upisujem work experience - imam dokaz za dve godine rada koji se boduje, ali ne do dana aplikacije za lutriju (dakle jesen 2010) vec do trenutnog vremena otprilike. radio sam naravno i mnogo vishe ali na crno ili kod firmi koje nemaju bas dobar bonitet, neke su i ugasene (svo iskustvo u Rusiji, inace Arhitekta) pa je pitanje koliko verodostojne podatke mogu da pruzim.
opcija 2) ukoliko idem sa srednjom skolom dolazim u opasnost da mi neko na intervjuu pogleda u prevod svedocanstva i procita da bez obzira sto sam uvek bio odlican ucenik, drugu godinu gimnazije sam zavrsio sa ocenom 1 (nedovoljan ) iz vladanja. kako se to dogodilo verovatno nije bitno, ali u disciplinskom zapisniku je pisala rec "falsifikovanje". po zakonu ne bi smeli da mi dozovole da zavrsim razred, ali ja i mojih 7 oro drugova smo normalno maturirali sa odlicnim uspehom i zavrsismo fakultete sa tim kecom, to su bile jednostavno "te" godine...

PREDLOZI?
  #2  
Staro 28.07.2012, 13:53
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Cestitam ti! Ne znam odgovor na pitanje, ali mozda samo treba diploma o zavrsenoj srednjoj skoli, a ne i svedocanstva. Neko ce se jos javiti sa tacnom informacijom.

A moje pitanje: ako si arhitekta, sto im ne das tu potvrdu o zavrsenom faksu, sta ce im onda srednjoskolska, ovde obicno ako traze (meni bar) diplomu, traze najvecu skolsku spremu najcesce? Srednja skola je verovatno minimalni uslov ali ne i jedini uslov/dokument na uvid.
  #3  
Staro 28.07.2012, 21:59
free's Avatar
free free je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 07.09.2011
US lokacija: Schaumburg, IL
YU lokacija: Beograd
Poruke: 126
Pošalji Skype™ poruku korisniku free
Nepromenjeno

Ma bre idi ti na skolu koliko ja znam svedocanstva mozda idu u ambasadu na uvid,i ko gleda koje imao kakvu ocenu iz vladanja, a i jos koliko se secam u moje vreme se nije pisalo zasto ko ima smanjenu ocenu iz vladanja i to na svedocanstvu. Ja bih tako uradio na tvom mestu a ti vidi kako ces
__________________
U Americi od 21.10.2013
  #4  
Staro 29.07.2012, 09:20
Yannick Yannick je offline
Član
 
Datum prijave: 28.07.2012
YU lokacija: Rusija/Srbija
Poruke: 6
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
sto im ne das tu potvrdu o zavrsenom faksu, sta ce im onda srednjoskolska, ovde obicno ako traze (meni bar) diplomu, traze najvecu skolsku spremu najcesce? Srednja skola je verovatno minimalni uslov ali ne i jedini uslov/dokument na uvid.
dosad sam bio ubedjen da je ovaj iskaz netacan? niko ne pominje nikakvu diplomu. ili skolu ili iskustvo... diplome se kupuju, falsifikuju, cesto ne priznaju pa ih valjda zato ni ne traze...?

Citat:
Prvobitno poslao korisnik free Prikaz poruke
Ma bre idi ti na skolu koliko ja znam svedocanstva mozda idu u ambasadu na uvid
pa jel idu ili ne idu?

Last edited by Yannick; 29.07.2012 at 09:22. Razlog: pogresi covek
  #5  
Staro 29.07.2012, 20:16
vrhunski vrhunski je offline
Proteran
 
Datum prijave: 17.06.2010
US lokacija: San Jose, CA
YU lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 488
Nepromenjeno

Mi smo nosili samo diplome. Doduse podignes desnu ruku da se zakunes da je sve istina
  #6  
Staro 30.07.2012, 21:14
free's Avatar
free free je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 07.09.2011
US lokacija: Schaumburg, IL
YU lokacija: Beograd
Poruke: 126
Pošalji Skype™ poruku korisniku free
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Yannick Prikaz poruke
dosad sam bio ubedjen da je ovaj iskaz netacan? niko ne pominje nikakvu diplomu. ili skolu ili iskustvo... diplome se kupuju, falsifikuju, cesto ne priznaju pa ih valjda zato ni ne traze...?


pa jel idu ili ne idu?
Ne idu, ide samo diploma, mada ovi u ambasadi imaju diskreciono pravo i da ti ih zatraze
__________________
U Americi od 21.10.2013
  #7  
Staro 31.07.2012, 08:46
Yannick Yannick je offline
Član
 
Datum prijave: 28.07.2012
YU lokacija: Rusija/Srbija
Poruke: 6
Nepromenjeno

dakle prevodim skolsku diplomu, svedocanstvo samo ako traze?

hvala svima na odgovorima. nazalost tu nije kraj mojoj muci.

ja ne znam kako, ja sam aplicirao 2010 i tek sam pre nekoliko dana dobio mail da proverim status i vidim da sam izvucen za 2012, broj oko 31000. ocekivao sam pismo 2011 od njih koje nikad nije doslo, tako da sam ja to i zaboravio.
ipak ja sam poslao formulare juce (30.07.2012)

pritom vec 5 godina zivim u moskvi pa neke papire radim duplo u jednako neefikasnoj administarciji kao nasoj. znaci 2x policisji dosijei + svi dokumenti prevod, overa itd (mada joh nisam tacno ni proverio sta prevodim na koji jezik itd..)

e sad ja hocu svoju dugogodisnju devojku da ozenim da dobijemo zajedno GC, varijanta ja dobijem, odem, pa ona dodje i vencamo se tamo - nam ne igra, iz vishe razloga: US nije prioritet trenutno vec porodica i nismo egzistencijalno ugrozeni da nam je neophodno ali je svakako lepse i "legalnije" za zivot od Rusije gde smo trenutno u nekoj "sivoj" zoni i iskoristili bi sansu za USA ali ne bi mogli da odemo odmah.

jedini termin koji smo mogli da izbunarimo za vencanje je 4-18 sept. u grckoj dok smo na odmoru - super romanticno ali evo problema - sletim, 19og sept otkucamo update DS230 za mene, nov za nju (pod pretpostavkom da oboje pre odlaska na more obezbedimo sva dokumenta i prevode) i posaljemo DHL-om u Kentucky. racunam da cim (ako) dobijem "drugu kovertu" tj mail do odlaska na more, pomerim intervju na 27-8 sept da bi oni imali vremena da posalju to nazad u ambasadu u Moskvi. Postoji opcija da posaljem 5-6og sept odmah iz grcke ako nadjem termin za vencanje.

Koliko ovo zvuci realno? ovo mi je vec sad cimanje decenije, pitanje je, da li taj utrosak energije para i vremena uopste u datim okolnostima ima sanse da rezultira izdavanjem vize do 30-og sept??

Molim za savet

Last edited by Yannick; 31.07.2012 at 08:46. Razlog: slovne greske
  #8  
Staro 31.07.2012, 12:54
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Yannick Prikaz poruke
dakle prevodim skolsku diplomu, svedocanstvo samo ako traze?

hvala svima na odgovorima. nazalost tu nije kraj mojoj muci.

ja ne znam kako, ja sam aplicirao 2010 i tek sam pre nekoliko dana dobio mail da proverim status i vidim da sam izvucen za 2012, broj oko 31000. ocekivao sam pismo 2011 od njih koje nikad nije doslo, tako da sam ja to i zaboravio.
ipak ja sam poslao formulare juce (30.07.2012)

pritom vec 5 godina zivim u moskvi pa neke papire radim duplo u jednako neefikasnoj administarciji kao nasoj. znaci 2x policisji dosijei + svi dokumenti prevod, overa itd (mada joh nisam tacno ni proverio sta prevodim na koji jezik itd..)

e sad ja hocu svoju dugogodisnju devojku da ozenim da dobijemo zajedno GC, varijanta ja dobijem, odem, pa ona dodje i vencamo se tamo - nam ne igra, iz vishe razloga: US nije prioritet trenutno vec porodica i nismo egzistencijalno ugrozeni da nam je neophodno ali je svakako lepse i "legalnije" za zivot od Rusije gde smo trenutno u nekoj "sivoj" zoni i iskoristili bi sansu za USA ali ne bi mogli da odemo odmah.

jedini termin koji smo mogli da izbunarimo za vencanje je 4-18 sept. u grckoj dok smo na odmoru - super romanticno ali evo problema - sletim, 19og sept otkucamo update DS230 za mene, nov za nju (pod pretpostavkom da oboje pre odlaska na more obezbedimo sva dokumenta i prevode) i posaljemo DHL-om u Kentucky. racunam da cim (ako) dobijem "drugu kovertu" tj mail do odlaska na more, pomerim intervju na 27-8 sept da bi oni imali vremena da posalju to nazad u ambasadu u Moskvi. Postoji opcija da posaljem 5-6og sept odmah iz grcke ako nadjem termin za vencanje.

Koliko ovo zvuci realno? ovo mi je vec sad cimanje decenije, pitanje je, da li taj utrosak energije para i vremena uopste u datim okolnostima ima sanse da rezultira izdavanjem vize do 30-og sept??

Molim za savet
Ja ne bih toliko cekala. Kad saznas da su stigli papiri u KY, zovi ambasadu da pitas ima li jos brojeva za vizu. Ako ima reci da ces da se zenis i kako da postupis dalje. milosx nije obavjestavao KY, nego ambasadu za promjenu bracnog stanja, i donio je njen DS230 na intervju.
Ja ne bih cekala, obzirom da je zadnji dan 30.9. Bojim se da nekako ne fulis sansu za intervju(da ne budu potrosene sve vize). Zar se ne mozete vjencati u Rusiji negdje, obicno 5-minutno vjencanje?
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
  #9  
Staro 31.07.2012, 13:29
Yannick Yannick je offline
Član
 
Datum prijave: 28.07.2012
YU lokacija: Rusija/Srbija
Poruke: 6
Nepromenjeno

hvala, zlata vredna informacija, puno hvala. dakle da pojasnim - zvati ambasadu u Moskvi jos pre nego sto dobijem drugu kovertu i pre nego mi zakazu intervju?
  #10  
Staro 31.07.2012, 14:44
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Ja ne verujem da ne mozete ranije da se vencate, kako to, jel ne zivite zajedno? Za civilno vencanje kod maticara nije potrebno neko unapred zakazivanje ekstremno do god samo zelis da se potises i izvadis papir. A za svadbe neke kerefeke tu treba cekanja. A to mozes da napravis i da se kao vencas ponovo, ko ce znati. Prvi put idi vencaj se u prvu opstinu a drugi kao nek ti bude pred narodom ili na nekom X dalekom mestu.
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Imam problemcic oko I koverte milos Prva koverta 3 06.05.2012 16:16
Work and Study - Canada Tamara85 Vaša strana 11 18.04.2012 17:30
Stavka "Higest level of education completed" steficacvek Prva koverta 25 01.02.2011 16:59
Work history barajevo31 Stare teme 7 22.02.2010 11:45
U oktobru sam video da sam izabra, da li imam šanse? el magico Prva koverta 12 04.11.2009 14:08

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 04:33.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.