ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 07.12.2012, 23:16
edinze edinze je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 14.09.2012
US lokacija: akobogda Las Vegas
YU lokacija: zenica
Poruke: 123
Nepromenjeno frizerska skola i praksa

Kolege forumasi zelim da mi neko objasni kakva je situacija safrizerima u USA,kakva je potraznja za tom radnom snagom i isplatili se placati prekvalifikaciju ovdje za tu skolu,da li je ista priznata gore... Takodje kakve su satnice,i koliko su realne sanse o razmisljanju posjedovanja nekog svog salona.... Eto,malo o tome da pricamo jer uz svo postovanje nismo svi IT... Unaprijed hvala
Reply With Quote
  #2  
Staro 08.12.2012, 03:02
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

http://education-portal.com/articles...irdresser.html

http://www.bls.gov/ooh/personal-care...etologists.htm
Ova druga ti je zvanicna stranica za Occupational Outlook Handbook. Sretno sa citanjem.
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #3  
Staro 08.12.2012, 09:59
dulobar's Avatar
dulobar dulobar je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.08.2012
US lokacija: Samo California i to neki grad u blizini Los Angelesa
YU lokacija: Vinkovci, Hrvatska
Poruke: 60
Nepromenjeno

Ima nešto spomenutoga o frizerima i na ovoj temi pa pogledaj ako ti šta može pomoći:
http://www.zelenalutrija.com/forum/s...ead.php?t=1061
__________________
2.10.2012. DV-2014 prijava (1.put)
Reply With Quote
  #4  
Staro 08.12.2012, 22:57
edinze edinze je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 14.09.2012
US lokacija: akobogda Las Vegas
YU lokacija: zenica
Poruke: 123
Nepromenjeno

Dulobar i MikiSA ,hvala na odgovorima,kroz ono sto sam citao sa linkova koje ste preporucili,i ne isplati se raditi prekvalifikaciju...ono sto me zbunjuje je cinjenica da sam cuo da je šišanje skupo,te da se kako procitah misljenje nekog forumasa,a ujedno su to i price Bosanaca koji su gore,da se rad rukama extra placa. A to mi se i ne cini kroz satnice i godisnje plate. Zanima me jos nesto,ima li neko da je frizer a da je na forumu ili da mu je blizak prijatelj ili rodjak u tom poslu pa da mi prenese informacije.
Reply With Quote
  #5  
Staro 09.12.2012, 04:59
highvoltage84 highvoltage84 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.10.2010
US lokacija: Indiana,Franklin-Greenwood
YU lokacija: Leskovac,Srbija
Poruke: 124
Pošalji Skype™ poruku korisniku highvoltage84
Nepromenjeno

Ja sam nedavno zvao agenciju koja izdaje te barber license's posto mi je zena u Srbiji radila kao frizer,i pitao sam ih,da li ona moze da izadje na test pred odbor i da dobije licencu za rad posto bi bilo totalno nepotrebno gubljenje tolikog vremena i novca da ispuni uslov od 1500 sati koji su potrebni da se izadje na test,oni su rekli da ako se prikupe odredjeni dokumenti tj. diploma srednje i diploma za frizera moze da izadje i dobije neku vrstu probne dozvole sa kojom bi mogla da radi po salonima samo pod nadzorom nekog ko ima barber license,a ako dobije tu licencu,onda negde oko 7. janura zaseda taj glavni odbor pred kojim se izlazi da se polaze za tu barber license,ali sad zakoni su drugacije u svakom mestu...
__________________
1. prijava oktobra...tamo nekog 2010.
2. 01.05.2011. nisam izvučen
3. 15.07.2011. izvučen case no. EU2012000081xx
4. 10.10.2011. završeni lekarski pregledi
5. 12.10.2011. intervju
6. 13.10.2011. vize u pasošima
7. 20.03.2012. Adios amigos
Reply With Quote
  #6  
Staro 09.12.2012, 09:49
edinze edinze je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 14.09.2012
US lokacija: akobogda Las Vegas
YU lokacija: zenica
Poruke: 123
Nepromenjeno

Mislim da je to oko frizera i previse zapetljano i komplikovano,pocev od licenci pa do iznajmljivanja stolice,a sve zajedno nizakave novce,barem po rijecima onih koji su se javili da mi na ovu temu daju odgovor... Isplatnije je,u slucaju izvlacenja dignuti neki veci kredit ovdje,da se tamo uz paralelni rad moze nesto doskolovati na nekim od njihovih dvomjesecnim ili polugodisnjim kursevima... Moze li ko da mi kaze,ako nekom nije mrsko,koji tipovi diploma moze da se dobije ovim nacinom,mislim putem tih kurseva...hvala




DV LUTRIJA 2012(ZA 2014) 1. Duplo Prijavljeni,(i supruga i ja)
Reply With Quote
  #7  
Staro 10.12.2012, 15:03
Dome Dome je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.04.2012
US lokacija: NY akobogda
YU lokacija: Prijepolje, Srbija
Poruke: 104
Nepromenjeno

Sad cu ti ja reci nesto sto se tice toga,posto sam i ja aplicirao za DV-2014 i planiram da odem sa suprugom koja je frizer po profesiji.
Mnoge ljude sa foruma sa pitao u vezi toga,i jedan mi je detaljno reko sve,pogotovo toga sto se tice otvaranje svog salona,sve sto trebas za to je CASH!
Ne moras ni da dobijes niti cekas GC,ako imas CASH!
ako imas CASH! odes u ambasadu apliciras za Investitorsku Vizu(ne znam kako je sad numerisu) da otvoris salon tipa u NYC,tacnije da kupis BIZNIS,imas masu sajtova sto se tice toga i ja sam gledao sve i nasao,al jedino sto nisam uspeo da nadjem je CASH!
E sad,u Ambasadi ti traze da vide imas li para za tako nesto,lokacija gde da kupujes salon,sto,kad,ako imas daju ti tu Investitorsku Vizu,ti odes kupis salon(biznis) nek imas 3 radnika svakom od jednog sisanja 50 %,bolje ti je nego platu da im dajes,posle 5 godina,dobijas GC,al 5 godina mora Salon da ti funkcionise,da pokazes da imas promet u istom itd. Eto toliko od mene
Ovo sam ti u kratkim crtama objasnio,nek me neko ispravi ako gresim,i nek neko pomogne. ako ima jos nekakve ideje.
Reply With Quote
  #8  
Staro 10.12.2012, 22:06
edinze edinze je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 14.09.2012
US lokacija: akobogda Las Vegas
YU lokacija: zenica
Poruke: 123
Nepromenjeno

Tacno je da sa kesom mozes gore,ali koliko se sjecam,radi se o ulozenih pola milionna dolara u americku privredu,tj otvaranje nekog biznisa koji pospjesuje njihovo gospodarsvo i smanjuje nezaposlenost. U principu,da imam te pare,ne znam da li bih i emigrirao...tako da GC opet ostaje kao opcija br 1
Reply With Quote
  #9  
Staro 11.12.2012, 17:05
Dome Dome je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.04.2012
US lokacija: NY akobogda
YU lokacija: Prijepolje, Srbija
Poruke: 104
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik edinze Prikaz poruke
Tacno je da sa kesom mozes gore,ali koliko se sjecam,radi se o ulozenih pola milionna dolara u americku privredu,tj otvaranje nekog biznisa koji pospjesuje njihovo gospodarsvo i smanjuje nezaposlenost. U principu,da imam te pare,ne znam da li bih i emigrirao...tako da GC opet ostaje kao opcija br 1
Ja ipak mislim da ti ne treba pola miliona da bi dobio investitorsku vizu,potrebno ti je oko 100-150K $ Kupis biznis(salon) nadjes neki od 60 do 100K ne moras sad da kupujes neku PLAZA-u par radnika,itd. ti koji ti prodaju biznis takodje ostave i na racunu postojece firme nesto cash-a cisto da se ne pocne od nule i imas mesec dana obuke sto se tice biznisa kako sta,da se uhodas samo,al valja i u medjuvremenu igrati GC
Reply With Quote
  #10  
Staro 11.12.2012, 19:53
ASSI's Avatar
ASSI ASSI je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.11.2012
US lokacija: gde me zivot odvede :)))
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 192
Pošalji Skype™ poruku korisniku ASSI
Nepromenjeno

You can invest in virtually anything or trade in virtually anything. While some investments of less than $100,000 are approved, its safe to say that the investment capital and reserves should total at least $100,000 - $200,000 and the applicant must be prepared to demonstrate/project that the business will employ at least 3 - 4 persons.

evo i izvor ovoga:
http://www.h1base.com/visa/work/Comp...Visas/ref/1133

Ovaj projekat koji spominju to mu verovatno dodje biznis plan
__________________
(Amer u pokusaju od 01.11.2012.)!!!!!!!!!
DV 2014 x2 DV 2015 x2 DV 2016 x2 DV 2017 x2 DV 2018 x2 DV 2019 x2 DV 2020 x2 DV 2021 x2 DV 2022 x2
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
trogodisnja skola i dvogodisnje iskustvo zvercica Stare teme 9 01.11.2010 09:35

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 20:19.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.