ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » San Diego, California » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #101  
Staro 11.01.2014, 17:55
Bockyman's Avatar
Bockyman Bockyman je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.10.2009
US lokacija: Палатајн, Илиноис (Palatine, IL)
YU lokacija: Лесковац
Poruke: 289
Pošalji Skype™ poruku korisniku Bockyman
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik coolerka80 Prikaz poruke
vuxanne, hvala puno na iscrpnim informacijama. Odusevljena sam kako forum funkcionise i koliko su clanovi raspolozeni da pomognu
Sada cu da procesljam linkove, i da vidim ima li tu sta za mene
ја сам стварно одушевљен како људи који су се пријавили на лутрију праве планове где ће да живе у уса, наравно у калифорнији, па неће ваљда у индијани, на пример... већ се бирају станови, добри квартови, школе... вероватно и осигурања, лекари и слично... свака част!
иначе, пуно поздрава за лесковац, рс
__________________
Од 23.септембра 2011. у граду Чикагу!
Reply With Quote
  #102  
Staro 11.01.2014, 19:27
familly familly je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.05.2013
US lokacija: Boston
Poruke: 88
Pošalji Skype™ poruku korisniku familly
Nepromenjeno

Veoma je pregledan sajt gde ukucas grad i nadjes velicinu stana za koje pare u kom delu grada. http://www.trulia.com/rental/3142238...-92101#photo-6
imas odmah i skole koje pripadaju bas toj adresi, kriminal u tom delu grada restorani, radnje i prevoz. Malo li je...Na sajtu
http://www.greatschools.org/ se moze proveriti koja je skola kakva i sve se dele po bojama na osnovu uspesnosti na godisnjim testovima. Zelena zona je najbolja i tu spadaju skole ocenjene od 7-10. Takodje komentari roditelja i ucenika se mogu naci i na prvom linku. Srecna potraga
__________________
Izvuceni 01.5.2013.
2014EU38xxx
Intervju 5. avgust 2014.
ODOBRENE VIZE
Reply With Quote
  #103  
Staro 11.01.2014, 22:41
Coolerka80's Avatar
Coolerka80 Coolerka80 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.01.2014
US lokacija: ?
YU lokacija: Leskovac, RS
Poruke: 33
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Bockyman Prikaz poruke
ја сам стварно одушевљен како људи који су се пријавили на лутрију праве планове где ће да живе у уса, наравно у калифорнији, па неће ваљда у индијани, на пример... већ се бирају станови, добри квартови, школе... вероватно и осигурања, лекари и слично... свака част!
иначе, пуно поздрава за лесковац, рс
Hvala na pozdravu za Leskovac, ali ne vidim poentu tvog posta osim da ismejes zelju onih koji bi mozda i mogli da odu u Kaliforniju. Naravno da bih otisla i u drugi deo USA ako bi se kockice slozile, ne vidim zasto da ne. Svako ima pravo da zeli ono sto zeli, to nam niko ne moze zabraniti, a kako cemo se snaci preko je stvar srece, isto koliko i snalazljivosti. San Diego je grad koji se meni cini najprivlacnijim, jer sta cu, volim sunce i more...(mrzim zimu i na razglednici da vidm), ali ako bih dobila GC i napravila neke veze sa ljudima koji su vec u USA, otisla bih tamo gde imam nekog prijatelja koji bi bio voljan da pomogne makar i savetima o snalazenju.
Neki ljudi su tmurni verovatno i u suncanoj Kaliforniji. Ja se trudim da to ne budem ni ovde.
Lep pozdrav iz tmurnog Leskovca!!!
Reply With Quote
  #104  
Staro 11.01.2014, 22:47
Coolerka80's Avatar
Coolerka80 Coolerka80 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.01.2014
US lokacija: ?
YU lokacija: Leskovac, RS
Poruke: 33
Nepromenjeno

Hvala puno family, svaka informacija je dobrodosla. Sledi "procesljavanje" postavljenjih linkova
Reply With Quote
  #105  
Staro 12.01.2014, 00:26
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Bockyman Prikaz poruke
ја сам стварно одушевљен како људи који су се пријавили на лутрију праве планове где ће да живе у уса, наравно у калифорнији, па неће ваљда у индијани, на пример... већ се бирају станови, добри квартови, школе... вероватно и осигурања, лекари и слично... свака част!
иначе, пуно поздрава за лесковац, рс
Najlepse je mastati. Jos kad se ostvari milina Mozda je za sam kupanjac dobra i ova istocna obala na jugu jer je dosta turista svake godine. Ovde kod mene na Virginia Beach npr hehe
Reply With Quote
  #106  
Staro 12.01.2014, 03:06
Bockyman's Avatar
Bockyman Bockyman je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.10.2009
US lokacija: Палатајн, Илиноис (Palatine, IL)
YU lokacija: Лесковац
Poruke: 289
Pošalji Skype™ poruku korisniku Bockyman
Nepromenjeno

кулерка, ништа лоше нисам мислио... дај боже да те извуку, па да што пре дођеш овде (тј. ти и твоја породица)... никоме ништа не мислим лоше, поготову не некоме из лесковца.
ако не раније, када дођеш овде у уса и вољени сан дијего, схватићеш поенту мог поста...
__________________
Од 23.септембра 2011. у граду Чикагу!
Reply With Quote
  #107  
Staro 12.01.2014, 12:05
Coolerka80's Avatar
Coolerka80 Coolerka80 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.01.2014
US lokacija: ?
YU lokacija: Leskovac, RS
Poruke: 33
Nepromenjeno

I ja se nadam da ce nas izvuci, i da dodjem sto pre i svom detetu pruzim bolju buducnost, jer je u Leskovcu sigurno nece imati...Verujem da je svuda bolje nego u Leskovcu. npr. moj suprug radi u drzavnoj firmi i 6 meseci kasni plata. Kako ziveti ako umesto plate, dobijes izvinjenje u pisanoj formi jer firma nije u mogucnosti da ti isplati zaradu
Sreca pa sam se ja bar nekako snasla, i zaradim onako, bolje od vecine u Leskovcu, ali meni to nije ok, jer ipak samo bez suprugove plate presipamo iz supljeg u prazno... Radim sama nesto privatno, a sense da se bilo gde zaposlim su ravne nuli, jer sve ide preko neke stranke (a mene politika ne interesuje), ili lepo platis posao, a ja tih para nemam.
I kako rekoh, da ne mracim, trudim se da razmisljam pozitivno, i nadam se da ce nas izvuci i da i mi okusamo srecu, mozda nam bude bolje tamo... Moj suprug je inzenjer aritekture, i zamisli, ne radi u struci, i jos za ono sto radi ne prima platu, zamisli njegovo razocaranje... A znam puno ljudi iz Leskovca koji su otisli, svi sa srednjom skolom, i niko se nije vratio, svima je dobro...
I da ne skrecem sa teme, jer je tema zivot i rad u San Dijegu, a ne beda u Leskocu... Razvedrite se ljudi!
Reply With Quote
  #108  
Staro 12.01.2014, 15:51
Taji's Avatar
Taji Taji je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.01.2009
US lokacija: Greenville, SC
Poruke: 341
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Najlepse je mastati. Jos kad se ostvari milina Mozda je za sam kupanjac dobra i ova istocna obala na jugu jer je dosta turista svake godine. Ovde kod mene na Virginia Beach npr hehe
Slazem se sa tobom. Nista nemam protiv zapadne obale, naprotiv, svako ko zeli tamo da zivi zelim mu sve najbolje ali kazu da je ocean mnogo topliji na istocnoj strani (ovdje kod nas) nego tamo...a klima je tu negdje...e sad jedimo sto svaki pojedinac ima svoj ukus sta voli a sta ne.....
Reply With Quote
  #109  
Staro 14.01.2014, 23:40
dd983 dd983 je offline
Član
 
Datum prijave: 21.05.2013
US lokacija: NY
YU lokacija: Niš
Poruke: 27
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik pedjaas Prikaz poruke
Prolazi lagano naš prvi mesec u predivnom San Dijegu. Inače, pre jedno nedelju dana sam do 2h ujutru pisao post, i kad sam hteo da postavim, sve mi se izbrisalo. Evo zato sada, dopunjene verzije.

Sam polazak je bio urnebesan. Zbog magle u Londonu, čekali smo dozvolu za poletanje sa aerodroma u Pešti… 3h sedeli u avionu. Dok smo stigli u London, naš connecting flight je otišao, tako da smo ostali na aerodromu… sa još jedno 10.000 ljudi u istoj ili sličnoj situaciji. Posle malo cimanja, dobili smo smeštaj u super hotelu (doduše, na drugom kraju grada), večeru, doručak, sve po PSu

Taj deo je prošao, i u San Diego smo stigli u četvrtak, umesto u sredu. Mi stigli, ali kofer ne. I to kofer u koji smo zapakovali neke dokumente, uključujući i SSN.

Travel tip 1: uvek ponesite ručni prtljag, sa dovoljno stvari da preživite par dana, u slučaju izgubljenog prtljaga.
Travel tip 2: psihički se pripremite za slučaje poput ovoga, čisto da ne bude panike kad krenu da vas preusmeravaju. Sve je to ok, dešava se, nema drame.
Travel tip 3: NIPOŠTO ne stavljajte važna dokumenta u kofer koji predajete u avion.

Sve u svemu, za sada nam je savršeno. San Diego je predivan grad, i bukvalno svaka osoba sa kojom smo razgovarali a koja nije rođena ovde, rekla je isto: “Došao sam jednom, i više nisam mogao da zamislim da živim na drugom mestu”. Tempirali smo da uletimo u prazničnu sezonu, iz tri razloga: 1. Lakše se nalaze stanovi jer je low season 2. Velike su rasprodaje, pa se itekako isplati 3. Sve je lepo i veselo.

Trudiću se da svaki segment ove priče bude koristan za druge, te namerno neću razbacivati po temama.

Vrlo je važno da pre polaska napravite okvirni plan kojim redosledom ćete odrađivati stvari, jer dobra strategija može da vam uštedi mnogo vremena i živaca. Dakle, SSN i GC, račun u banci, ID i-ili vozačka dozvola, mobilni telefon, stan. Tu negde uglavite i posao, a sve ostalo - usput.

Mi smo SSN i GC izvadili pre 8 meseci, kad smo došli da se zapljunemo. Žao mi je što tada odmah nismo otvorili račun u banci i rešili ID, ali i ovako je ok. Tadašnji dolazak i upoznavanje sa gradom nam sada mnogo znači.

Inače, na aerodromu su nas ponovo vodili u “sobu”, malo nas cimali sa pitanjima zbog čega smo ostali tako dugo van zemlje, i podsetili nas da tako možemo da izgubimo GC. Nisam se nešto mnogo uzbuđivao, jer smo, pre svega, u zakonskim propisima, a i namera da ostanemo je više nego prisutna, tako da ako vam se ponovi ovaj scenario - opet ponavljam - bez panike. Pitali su nas koliko para imamo u kešu, imali smo preko $10.000 (koliko je dozvoljeno za PORODICU, a ne po osobi), tako smo im i rekli, i nisu postavljali dodatna pitanja.

Stan smo rešili tako što smo iznajmili na mesec dana preko sajta airbnb, sa planom da za tih mesec dana nađemo dugoročno rešenje. To je odlična varijanta jer košta isto ili manje kao i mesečna kirija, a stan vas čeka spreman i namešten čim sletite. Nema spavanja na podu i dušeka na naduvavanje, mada i to je iskustvo za sebe Plus, birate “gazdu”, tako da dobijate odmah i jednog lokalca koji može da vam pomogne sa savetima (kasnije ću navesti primer).

Otvorili smo prvo zajedničke checking i savings račune, i secured kartice. Izabrali smo San Diego County Credit Union i Bank Of Amerika. Kreditne unije uvek imaju ubedljivo najbolje uslove održavnja računa, troškovi su najniži, a i najbolji su kad treba kredit za auto ili nekretninu.

Izabrali smo mobilnog operatera - AT&T. Tojest, bilo je daj šta daš. Uzeli smo opciju na 2 godine (više nije ugovor, već neka varijacija), tako smo hteli, što zbog građenja istorije, što zbog naknadnog “bundle-ovanja” sa internetom i televizijom, što zbog pogodnosti za kupovinu telefona. Verizon ima najbolje ocene, tamo smo prvo otišli - credit check - odbijeni. T Mobile je najpovoljniji, tamo smo zatim otišli - credit check - odbijeni. AT&T svratili da probamo, credit check - prihvaćeni. Uzeli Samsung S4 i iPhone 5C za $395, a mesečno će nas sa uključenim osiguranjem koštati oko $170 za 2 telefona, unlimited text & talk i 6GB podataka.

Znači, mi smo se opredelili za redosled - banka pa telefon, nadajući se da će otvaranje računa u banci značiti nešto mobilnom operateru, ali nema vajde. Nema neke značajne razlike ni ako radite obrnutim redosledom ako vam više odgovara.

Ako planirate odmah da vadite vozačku, onda vam realno ne treba ID. Da ne plaćate 2 puta. Vozačka se važi kao i ID. Sa srpskom vozačkom dozvolom u Kaliforniji može da se vozi 30 dana kao turista, iliti 10 dana nakon što postaneš rezident. Mi smo tu prekršili svako moguće pravilo Malo smo odužili jer mi se nije dalo da sednem i pročitam knjigu od silnog zvrjanja po gradu i sređivanja ostalih stvari. Juče sam otišao da uradim testove i položio. Cena za polaganje $33, plus za polaganje vožnje još $6. Sad imam temporary dozvolu sa kojom mogu da vežbam 2 meseca, ali ću sledeće nedelje ići i vožnju da skinem s vrata.

Polagaćemo na iznajmljenom automobilu. Kada rentate auto, znajte da velike rent a car agencije (tipa Avis) uglavnom ne dozvoljavaju da se polaže na njihovim vozilima. Pronađite neku low budget agenciju koja dozvoljava. U San Dijegu imate West Coast Rental, u downtown-u, skroz su cool, automobili su im doduše stari, ali dobri. Za mesec dana, renta nas košta $595, napravili smo deal. E sad, kod rentiranja će vam tražiti kreditnu karticu kao garanciju. Debitne ne primaju. Mi smo, prošli put kad smo bili, kao garanciju dali Intezinu Visa karticu iz Srbije (debitna je, ali na njoj ne piše da je debitna kao na ovim američkim) i prošla je. Eto ideje Ovog puta nismo imali sa sobom kartice kad smo došli, jer smo ih sve u Srbiji ugasili… tako da smo morali prvo da izvadimo kreditnu karticu, pa tek onda da rentamo auto. Tu smo se zeznuli. Gledajte da ponesete bar neku, pa makar bila i debitna.

Mogli smo mi i karticu rešiti vrlo brzo, ali kao što sam gore rekao, SSN nam je ostao u izgubljenom koferu, pa smo 5 dana luftirali po plažama i barovima umesto po bankama

Sreća u nesreći - u San Dijegu je počeo da radi servis Lyft, slično kao taxi samo još bolje. Mislim da još uvek važi akcija da novim korisnicima daju $100 za free vožnje (Važi sa San Diego i Nashville). Nevena i ja $100x2, milina. Taman dok nismo sve završili - vozali nas po gradu, i to besplatno. Da nije bilo ovoga, bili bismo pečeni, jer na San Diego bez automobila nemojte ni pomišljati. Inače, za ovaj servis smo čuli od devojke od koje smo iznajmili kuću, sada vidite kako neke stvari koje sam gore spomenuo počinju da dobijaju smisao…

Sve ove stvari, i banke i telefoni i automobil i otvaranje profila-računa-loyality kartica po raznim radnjama.. sve smo uradii bez ID-a, sa green cardom i srpskim pasošem. Čisto da znate, da ne hitate sa vađenjem IDa ako već planirate dozvolu, kao što rekoh ranije.

Sve ovo do sada je bilo pripremanje terena za najveći posao - iznajmljivanje stana. Stvar koju ćete videti u svim oglasima ili bar u većini njih je da vam svaki potencijalni stanodavac radi credit check.. a pošto credit history nemate - eto muke. Plus, to se naplaćuje oko $35 po osobi… tako da ako aplicirate na više mesta i svi vas odbiju - računajte Aaaaali - kada imate sve ovo što sam nabrojao - možete da kažete stanodavcu doslovno ono što smo mi rekli:

“Vidite, mi smo tek došli u US i planiramo duuugo ovde da budemo. Nemamo negativnu kreditnu istoriju, da ne brinete.. ali, nemamo ni pozitivnu jer smo tek počeli da je gradimo… hvala na razumevanju. Inače, imamo sve dokumente, green card, SSN, otvorili smo račune u bankama bez problema, napravili ugovore za telefone bez problema, tako da sve je super, ali bi moglo da se dogodi da credit check pokaže 0, pa nam recite koji bi vaš predlog bio u tom slučaju?”

E tu ih onda imate u šaci. Ako pričate direktno sa vlasnikom stana, velike su šanse da će vam reći ono što i nama a to je - “sredićemo nešto” . To nam nije rekao samo jedan stanodavac, već 3 od 3 koji su nam bili u najužem izboru.

Savet za traženje stana: gledajte da nađete direktno vlasnika stana, jer ćete se sa njim najlakše dogovoriti. Zakažite što više sastanaka i gledajte SVE, čak i ono što vam se u najavi ne sviđa, jer će vam dobro poslužiti za evaluaciju prilikom konačnog izbora. Nemojte se ograničavati na oglase, idite u deo grada koji vam se sviđa i tražite natpise FOR RENT, gomila ih je. Ulazite u zgrade, pitajte, tražite.. zabavljajte se. I uvek zapamtite - i vi trebate njima isto koliko i oni vama.

Mi smo našli kompleks koji nam se svideo… došli do ulaznih vrata, kad ono tamo - oglasna tabla. Na njoj gomila fensi oglasa, slike, ludilo.. sve agencije... i u uglu jedan olovkom ispisan broj telefona i oglas. Mi pozvali, čovek došao, stan SAVRŠEN (1br-1ba), cena $1150, i to BEZ godišnjeg ugovora koji traže u 99.9% slučajeva i bez depozita!!! Samo prva i poslednja kirija. Ugovor o renti potpisan, mi se uselili.

Stan je na 10 minuta lagane šetnje od plaže. Deo grada - Pacific Beach, tačnije North Pacific Beach. Vrlo lep deo grada i nama savršeno odgovara jer ima dosta mladih i život je aktivan (vrlo dobro za povezivanje sa ljudima i networking), sve je walking distance, tu je plaža, a i dobro je povezan sa svim delovima grada. Pacific Beach prati glas party naselja (da znate u slučaju da dolazite sa decom), ali mi smo dovoljno daleko (ali i dovoljno blizu ) od žarišta. Na par minuta vožnje je i La Jolla, takođe plažno naselje ali vrlo otmeno, sa gomilom multimilionskih vila. Inače, za početak u San Dijegu, dobra ideja za stan je Mission Valley jer je lokacija centralna i dobro je povezana sa ostalim delovima grada, pa gde god da nađete posao - lako se stiže.

Prosečna cena za stan kao naš u svakom boljem delu grada je $1500 uz godišnji ili šestomesečni ugovor + depozit. Tako da smo uboli bingo. E da.. u kompleksu imamo 4 bazena, teniske terene, gym i saunu… a stan gleda na zapad tako da hvatamo okean i zalazak sunca svakog dana.

Stanovi su uglavnom prazni, ali sa full kuhinjom. Odmah smo u Ikei i još par radnji za opremanje domaćinstva kupili prvu turu stvari, krevet, posteljine, peškire, sto i stolice, sofu itd…

I dok ističe zakup privremenog stana, lagano se useljavamo u novi, natenane, sa uživanjem i osmehom na licu i spremamo se za lep početak nove godine… i novog života u Americi.
Super post, drago mi je da je sam grad i mnogo drugih stvari ispunilo vasa ocekivanja. Mi trebali u izvidnicu do SD u par navrata ali nista od toga(puste obaveze!!@#%$@#)
Jedna stvar koja bi uoblicila ovo bi bila opis onog inicijalnog "lova na posao" i nesto po pitanju poslova i prilika uopste koje se mogu pronaci u SD.
Samo gurajte napred, pozdrav iz hladnog NY!
Reply With Quote
  #110  
Staro 15.01.2014, 12:51
MIRO's Avatar
MIRO MIRO je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.06.2013
US lokacija: Bilo gde..
Poruke: 59
Nepromenjeno

Da ne bi bilo loše da čujemo kakvo je stanje sa poslom u SD, to nas naj više i brine da se stane na noge, te nam malo opišite ima li posla za početak bilo kakvog, kolike su satnice, takse i td i td..
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Los Angeles, California asmiki Lokacije u USA 191 15.05.2019 19:38
San Francisco, California bibi Lokacije u USA 134 19.01.2019 09:14
San Jose, California (Bay Area) poshtica Lokacije u USA 28 23.06.2017 16:10
Beverly Hills, California Mitkoni Lokacije u USA 0 20.12.2014 13:43
Santa Barbara, California elefteros Lokacije u USA 0 15.12.2014 07:39

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 00:14.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.