ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Kako naći najpovoljniji let za Ameriku » Bitni linkovi
10 korisnih saveta za kupovinu jeftinih avionskih karata Kupovina karata - AGENTI Kupovina karata - ONLINE Kuponi i sniženja

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #821  
Staro 16.10.2018, 20:26
Niksovac Niksovac je offline
Drug član
 
Datum prijave: 24.05.2012
US lokacija: Čikago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 62
Smile aaa

..gde ima za 200e do majamija??

Mi smo za 74 soma uzeli povratne preko Amsterdama do Cikaga sa po dva kofera, sto da se ne ponesu stvari kad vec ima mogucnost.. sto da kupujem ako ne moram.

Ne znam o kakvoj hrani pricate tj na kojim letovima mi smo imali 5-6 obroka preko okeana sve u sklopu karte. jedino kod nasih Air Serbia smo morali da kupimo sendvic od 500din



Uskoro "DEJLI VLOG" iz Čikaga >>> Putujuce Duce


DV2017 - Not Selected
DV2018 - Selected
CN: 2018EU00021xxx
DS260: Septembar 2017
Lekarski: Avgust 2018
Intervju: Avgust 2018
Reply With Quote
  #822  
Staro 16.10.2018, 21:57
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Preko Norwegiana ima za Miami/Fort Lauderdale iz Beograda. Iz nekog razloga daje samo ovu relaciju ka US iz BGa da je vezan let, iz Osla ima mnogo vise destinacija. U jednom smeru je ta cena, i nije ukljucena hrana. U rangu Wizza i Ryana u Evropi kao low cost, zato se i hrana kupuje, nije ukljucena iako je prekookeanski let.

Sto se tice Air Serbie i na letu do JFKa se dobija glavni obrok, uzina i posluzenje, kao i kod drugih. Nigde nema 5-6 obroka (Bar ja kad sam putovao u prethodnih par godina sa KLMom, Deltom, Alitaliom, Lufthansom ka US). U Evropi su skoro svi ukinuli hranu na kracim letovima i u najjeftiniji tarifama.
Reply With Quote
  #823  
Staro 17.10.2018, 20:23
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik uran Prikaz poruke
To je bar lako samo stavis na papir. Da mi treba 27 sendvica verovatno bih morao uzeti dupli rucak, pa bi me karta kostala kao da letim BA.

Nije mi samo jasno kog vraga ljudi vuku te kofercine i kojekakve prnje kao da u Americi to ne mogu da kupe ganc novo za iste pare ? Meni je bio dovoljan ruksag sa licnim stvarima, higijena, ves i laptop. Sutradan u USA sam za $300 dolara kupio sve sto mi treba ukljucujuci zimske cizme i jaknu Northface kod Dick's-a.
Dobra ideja za odeću, mada mislim da se žene ne bi složile.
Meni bi trebao kontejner za sve stvari koje bih želeo da ponesem.
Trenutno skraćujem listu.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #824  
Staro 17.10.2018, 22:21
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Svenson Prikaz poruke
Dobra ideja za odeću, mada mislim da se žene ne bi složile.
Meni bi trebao kontejner za sve stvari koje bih želeo da ponesem.
Trenutno skraćujem listu.
tako e.

U novi pocetak sa novim stvarima. Spali sve iza sebe i ne okreci se sine.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #825  
Staro 07.11.2018, 03:39
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Vladica05 Prikaz poruke
Sto se tice te kompanije sto si naveo kao nejjeftinije, ja sam cuo pricu od momka koji je dobio greencard i isao sa njima.
kupio je kartu za sebe i porodicu i sve bilo ok dok nije dosao na Ataturk gde je morao da predje na drugi let a tu su hteli da mu otvore kovertu koju mora zapecacenu da odnese u Ameriku i morao je da se svadja sa njima kako bi mu to ostavili... da su mu otvorili mogao je samo da se okrene nazad u Beograd....
Zbog tog iskustva radije cu bilo kojom kompanijom za Ameriku nego sa turcima, ja licno nisam siguran sta bih i kako bih ako bih dosao u slicnu situaciju...
da zakljucim.... dva, tri ili deset kofera... sa turcima ne hvala!
Ja sam upravo pre 5 meseci sletela u Usa Turkishom i niko mi na Ataturku nije trazio zutu kovertu,pasos im je bio sasvim dovoljan. Jedino sto sam Lap-Top morala da izvadim iz torbe da bi uzeli otiske. Taj celokupni prelazak sa Ataturka do ukrcavanja u avion je trajao nepunih 10 minuta. Svi su jako ljubazni,stjuardese takodje i hrana na letu je odlicna (moram da napomenem)
I Plus je sto sa njima imate 2 kofera i rucni prtljag. Malo je reci da sam zadovoljna uslugom. Mozda je taj vas prijatelj imao neko problem pa je zato tako prosao
Al uglavnom svi prolaze bez problema. I da,takodje sam im napomenula da sam 'green card holder' sto su i videli kad su uzeli pasos. Preporucila bih Turkish Airlines
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
  #826  
Staro 07.06.2019, 12:35
Gambler Gambler je offline
Drug član
 
Datum prijave: 24.08.2018
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 69
Nepromenjeno

Da li je neko leteo kompanijom "Tap Portugal''? Ima povoljan let za Cikago preko Lisabona sa ovom kompanijom, doduse iz Budimpeste, ali nemam bas nikakvu informaciju.
__________________
DV2016-DV2018- Not Selected
DV2019 - Selected !!!
CN -2019EU18xxx
DS260-31.5.2018.
Stigao mail za slanje dokumenata - 21.12.2018
Poslata skenirana dokumenta - 22.2.2019
Primio 2NL - 28.3.2019
Interviju - 30.5.2019
Reply With Quote
  #827  
Staro 18.08.2019, 08:27
MilicaBB's Avatar
MilicaBB MilicaBB je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.05.2018
US lokacija: Dallas ,Texas
YU lokacija: Beograd
Poruke: 162
Nepromenjeno

Drugari da li je neko od vas leteo nasom avio kompanijom ( AirSerbia). Nasla sam let u oktobru za 2 osobe Beograd - Pariz - Dallas povratna karta za 1440e e sad ono sto mene zanima je to sto vidim da imamo po 2 prtljaga od 23kg a za istu tu cenu samo Beograd - Frankfurt (Lufthansa) - Dallas imam samo rucni prtljag. Oba leta su u trajanju od 15h ukupno pa mi je malo cudna ta razlika u prtljagu a ista je cena. Jel ima neko iskustva sa ovim? Da napomenem preko Expedie sam gledala letove.
__________________
Prva Prijava za DV 2019-Selected
Case Number : 2019EU30xxx
DS 260 poslat : 27.05.2018
Lekarski pregled : 17.07.2019
Intervju: 08.08.2019
Vize u pasosima : 10.08.2019
Reply With Quote
  #828  
Staro 18.08.2019, 09:17
marko1995 marko1995 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.10.2017
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BiH
Poruke: 473
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik MilicaBB Prikaz poruke
Drugari da li je neko od vas leteo nasom avio kompanijom ( AirSerbia). Nasla sam let u oktobru za 2 osobe Beograd - Pariz - Dallas povratna karta za 1440e e sad ono sto mene zanima je to sto vidim da imamo po 2 prtljaga od 23kg a za istu tu cenu samo Beograd - Frankfurt (Lufthansa) - Dallas imam samo rucni prtljag. Oba leta su u trajanju od 15h ukupno pa mi je malo cudna ta razlika u prtljagu a ista je cena. Jel ima neko iskustva sa ovim? Da napomenem preko Expedie sam gledala letove.
Milice ja koliko znam samo Air Serbia i Turkish Airlines imaju besplatno dva prtljaga po 23KG + rucni prtljag...
Sve ostale avio kompanije naplacuju dodatni prtljag...
Nije mi to ništa čudno odavno je to tako...
__________________
DV2019 - has not been selected
DV2020 - SELECTED
Case #: 2020EU00035XXX
DS-260: 20-Mar-2020
Poslani dokumenti: 21-Mar-2020
Reply With Quote
  #829  
Staro 18.08.2019, 09:32
MilicaBB's Avatar
MilicaBB MilicaBB je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.05.2018
US lokacija: Dallas ,Texas
YU lokacija: Beograd
Poruke: 162
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik marko1995 Prikaz poruke
Milice ja koliko znam samo Air Serbia i Turkish Airlines imaju besplatno dva prtljaga po 23KG + rucni prtljag...
Sve ostale avio kompanije naplacuju dodatni prtljag...
Nije mi to ništa čudno odavno je to tako...
Eto nisam to znala za AirSerbiu... za Turkish sam znala da ima 2 kofera uz kartu al onda mi je ovo mnogo bolja opcija nego Lufthansom da idem
__________________
Prva Prijava za DV 2019-Selected
Case Number : 2019EU30xxx
DS 260 poslat : 27.05.2018
Lekarski pregled : 17.07.2019
Intervju: 08.08.2019
Vize u pasosima : 10.08.2019
Reply With Quote
  #830  
Staro 18.08.2019, 15:23
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Air Serbia daje 2x23kg samo za BEG-JFK, proveri dobro ti na sajtu kompanije ako mozes kada dobijes preko expidije rezultate. Najbolje ti je da trazis letove na google flights, izaci ce ti sve ponude koje imas pa onda mozes da rezervises preko drugih pretrazivaca.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Studirati ili otici u Ameriku? IvanDash Vaša strana 19 12.10.2014 19:08
Sanse za odlazak u Ameriku dina123 Vaša strana 4 23.04.2014 07:34
Kako da dodjem kod žene u Ameriku ozenjen Porodične imigrantske vize 18 09.08.2013 23:20
Idemo u Ameriku (dokumentarci) perodot Lokacije u USA 4 27.10.2009 14:41

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 17:27.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.