ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 30.05.2008, 08:49
nelson nelson je offline
Član
 
Datum prijave: 29.05.2008
Poruke: 26
Nepromenjeno

Pa ajde i ja nesto korisno da napisem kako bi ti docarao tu j..... nostalgiju koja svakom od nas pravi s.... u zivotu :-)))).Evo ovako...Ja sam bio u USA skoro godinu dana i isto tako bilo mi je skroz bezveze ali isto tako bilo je i lepih trenutaka.Nisam mogao uopste da se naviknem na njihovu hranu (mislim mogao sam ali nisam bas bio odusevljen-nedostajalo mi je sve odavde), na njihov nacin zivota, pravila...sve mi je bilo cudno.Iskreno, verovatno zbog toga sto su mi nedostajali svi moji odavde(porodica, prijatelji...), ama bas svi-cak i komsija kojeg ne gotivim, i pas od komsije koji me je svako jutro budio lajanjem u 5 sati ujutru zbog kojeg sam dobijao nervni slom, i ova beda od zemlje sa kojim sam se srodio i uvek imao za cigarete iako ni sam nisam znao odakle izvlacim taj novac-a nisam krao!!!!I eto...ja se vratio....bilo mi je super prvih mesec dana...video sam sve ljude koje sam zeleo...i zadovoljio potrebe nostalgije i istog momenta sam pozeleo nazad u USA, da se vratim mom novom boljem zivotu.Tako sam i uradio-ponovo sam se aktivirao i idem za koji mesec bez igde ikoga, idem u USA, vracam se.Opet cu biti sam, sa ljudima koje sam upoznao u USA i boriti se za bolje sutra. I veruj mi, dodji ako mozes i budi 2-3 nedelje u Bg-u i vec ces pozelet da se vratis. Svako od nas krece svojim putem i bira svoj put-nemoj da uprskas/te sansu koja se ukazuje samo jednom u zivotu...dobro razmisli...i kreni napred....
Sve najbolje!!!
Reply With Quote
  #12  
Staro 30.05.2008, 16:13
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

Bravo nelsone, pravi primer si dao, pozdravljam tvoju odluku, samo napred!
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
Reply With Quote
  #13  
Staro 01.06.2008, 04:54
tiberije tiberije je offline
Član
 
Datum prijave: 17.03.2007
Poruke: 15
Nepromenjeno evo jos jedan savet

Ja sam isto na floridi tacnije u tampa bay oblasti dakle komsije smo prakticno. Mislim da je ovde kao sto kaze Lucky efekat nostalgije utoliko manji sto mozes bukvalno da kupis sta god pozelis od nase hrane, ukljucujuci domaci hleb, cevape,ajvar,burek, cajnu,sremsku,pecenje, kafu,kiselu pa cak i jogurt(kefir), sve u svemu sa te strane bi ti bilo mnogo lakse, znam da meni jeste, ja sam ovde od decembra pre toga sam proveo 2 meseca u NY(gde sam bio mnogo vise nostalgican iz pomenutih razloga), eto vidis i ja sam dosao samo mesec dana pre tebe u US.Drugo ovde ima dosta nasih mahom iz Bosne, ali ne druzim se nesto preterano sa njima, naravno ima par ljudi sa kojima se vidjamo ali i ovde kao i u Srbiji druzim se samo sa ljudima cija interesovanja, pogledi na svet , vaspitanje i kultura slicni mojim i koji mi u tom pogledu odgovaraju, na zalost velika vecina ovde nije takva.Mada ako volis narodnjake i kafanu ima ovde i takvih mesta.

E sad jedan savet, ja iako sam dosao sa namerom da ostanem (bar neko vreme), u glavi sam imao neki tzv.petogodisnji plan. Dakle da ostanem dovoljno dugo da zavrsim skolu (MBA studije), da ja i zena stvorimo porodicu i dobijemo pasose, a ujedno se nadam da je to dovoljno vremena i da se u nasoj zemlji neke stvari promene na bolje, pa nakon toga cu stvarno sesti i razmisliti da li ostati ovde ili se vratiti, jer nece iz mene progovarati nostalgija vec iskustvo zivota tamo i ovde.Kao sto su ljudi vec rekli mi smo sada u nekom tranzicionom periodu, sa jedne strane svi smo iz nekih razloga otisli iz Srbije, ali opet dosli smo kao vec oformljen licnosti i tesko nam je da prihvatimo neke razlicitosti amerike, neke cemo vremenom i prihvatiti a neke verovatno nikada. Dakle ono sto hocu da kazem je nemoj da gledas na sebe i svoj trenutni polozaj kao nesto konacno, vec sve ovo posmatraj kao jednu etapu u tvom zivotu i budi zahvalan sto ti se ukazala prilika da dodjes ovde jer ma sta bilo i ma kakvu odluku ti doneo znaj da iskustvo koje ces steci ovde je neprocenjivo i daleko vrednije od onoga sto sto bi mozda doziveo u srbiji za ovo vreme. Ja znam da sutradan ako mi se ukaze prilika da se preselim opet negde u evropu (Engleska, Irska, nemacka...) ne bih oklevao ni trenutka i opet bih otisao odavde, jer neprestana promena i zelja za njom je ono sto nas na kraju pokrece .Dakle samo polako i ako ti je bas toliko tesko tamo uvek mozes da se preseli nekih 100 milja zapadnije u tampa bay, a nakon toga mozda i dalje do Cikaga ili NYC.
Reply With Quote
  #14  
Staro 02.06.2008, 14:27
Siberian's Avatar
Siberian Siberian je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: Florida - Orlando
YU lokacija: Beograd Srbija
Poruke: 94
Nepromenjeno

@Nelson

Hvala na savetu i jos zahvalnijem utisku mnogo mi znaci
Pozdrav

@Tiberije
Daleko sam ja od narodnjaka i kafane, jos jedan razlog zasto sam otisao iz Srbije, znam da je tesko ovde naci pravog prijatelja, pozdrav
Black Swans krstarica

Last edited by Siberian; 02.06.2008 at 14:32.
Reply With Quote
  #15  
Staro 11.06.2008, 09:47
nelson nelson je offline
Član
 
Datum prijave: 29.05.2008
Poruke: 26
Nepromenjeno

Tesko je naci pravog prijatelja-to je tacno...Ali uvek postoji bar jedna osoba na koju naletis a da je u istoj situaciji kao i ti...Osoba koja je takodje ostavila svoj zivot i sve sto je stekla i krenula u potragu za boljim...Ja sam bio dosao sam u USA...nikoga nisam znao-ama bas nikoga.Nemam cak ni rodbinu-ALI NIKOGA!!!!!!!Ti si bar ozenjen (bar tako mislim), imas nekoga ko ce biti uz tebe, sa kime ces da planiras.....zato pokusaj da uzivas, da iskoristis svaki moguci momenat na najbolji moguci nacin, i pre svega da budes OPTIMISTA i da verujes u sebe...
Reply With Quote
  #16  
Staro 11.06.2008, 11:15
cinderella_man's Avatar
cinderella_man cinderella_man je offline
Drug član
 
Datum prijave: 18.03.2008
YU lokacija: Beograd
Poruke: 42
Nepromenjeno

Ovakav stav cenim!
Bravo Nelsone

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
Kineska poslovica


Pozdrav svima
Reply With Quote
  #17  
Staro 11.06.2008, 11:24
xeg's Avatar
xeg xeg je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.05.2008
US lokacija: Atlanta, GA
YU lokacija: Nis, Srbija
Poruke: 852
Pošalji Skype™ poruku korisniku xeg
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik cinderella_man Prikaz poruke
Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
Kineska poslovica
Rece Kinez i poce da pakuje stvari za Srbiju

@Siberian
Drzim ti palceve da izdrzis i uspes. Ne mogu da ti delim savete o onome za sta se tek spremam ali poslusaj bar ove ljude koji su te kriticne faze prosli i - guraj dalje, verujem da ce ti uskoro biti drago zbog toga.
__________________
2009EU00014xxx
09.05.2008. - stigla 1. koverta
14.05.2008. - poslato nazad
16.05.2008. - stiglo u KCC
01.12.2008. - stigla 2. koverta
22.12.2008. - zavrsen lekarski
22.01.2009. - uspesno zavrsen intervju u Bgd-u
23.01.2009. - podigli vizirane pasose
Od 19.04.2009. u USA, Atlanta, GA
---------
About us: Veselinovica kutak
Reply With Quote
  #18  
Staro 27.06.2008, 00:30
Siberian's Avatar
Siberian Siberian je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: Florida - Orlando
YU lokacija: Beograd Srbija
Poruke: 94
Nepromenjeno

E ovako, sad smo odlucili ja i zena da odemo iz Kissimmee -ja, imamo dva izbora St.Pitersburg FL ili NJ Drzava, interesujeme dali neko moze da mi kaze kakve industrije ima u St.P cisto dali moze da se nadje posao? il ako ima neko ko ima u NJ da se javi da kaze kako je kako zivi cost of living...
Iz ove nistarije Kissimmee bezimo, nadamo se ne u gore
Reply With Quote
  #19  
Staro 27.06.2008, 13:01
nelson nelson je offline
Član
 
Datum prijave: 29.05.2008
Poruke: 26
Thumbs up

hm....nemoj da gledas na to "...imamo dva izbora St.Pitersburg FL ili NJ Drzava..." imas celu Ameriku kao izbor samo se odluci sta zelis i to ces da dobijes.Svaki grad u USA ti je sam po sebi drugaciji pa isto tako i cena zivota.Meni licno prija/odgovara New York.Jeste, skup je to grad ali mozes i da zaradis (bar mi se tako cini na osnovu prica drugara koji su radili i koji jos uvek rade u NY).Sve ti je srazmerno veliki grad - skup zivot, veca plata (u odnosu na manje gradove), vise mogucnosti da se snadjes (menjanje poslova od boljeg ka boljem )...Ali isto tako mali grad ima svoje prednosti...tako da ono sto ti ja preporucujem je da dobro razmislis sta zelis i kada doneses tu veliku odluku idi u grad koji si izabrao, usidri se u njemu i tragaj za onim sto zelis-nece biti lako ali vreme kao glavni cinilac cuda ce uraditi i pokazati ishod, a to je tvoj cilj.
I nemoj da odustajes nikada od necega sto je moguce...
Reply With Quote
  #20  
Staro 27.06.2008, 13:43
V777's Avatar
V777 V777 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: US
Poruke: 270
Nepromenjeno

Siberian,

radim u firmi sa kolegom, koji je inace u penziji, dolazi da poseti decu u Indianapolisu preko leta, a zivi zimi na Floridi, (kao i mnogo drugih ljudi koji zive u Indiani!), Tampa bay, Clearwather, kaze da jeste super za zivot na Floridi, da je cak i humid (vlaznost vazduha) manja na Floridi nego u Indiani, ALI da je i izbor poslova mnogo mnogo manji, da su plate manje, da neki posao koji bi se u Indianapolisu radio npr. za $12 US na sat, u oblasti Tampa Bay-a bi bio max oko $9US na sat...pa sad ti vidi...ja sam ranije zivela u Houstonu, te mogu da kazem da je u Indiani mnogo jeftinije za zivot nego u Houstonu...a sad kolega kaze da mu se cini da je na Floridi jos malo jeftinije nego u Indiani, ali opet naglasavam, sve zavisi ko sta nadje da radi i za koje pare...

Takodje se slazem s misljenjem Nelsona, US je velika drzava, nikad ne znas gde ce zivot da te odvede, tako da nemoj da se ogranicavas na jedan ili dva grada, pogotovo ako se radi o malim gradovima....razmisli i odluci koji su ti prioriteti...

Pozdrav i puno srece!
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 11:36.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.