ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 25.12.2014, 22:48
srecica srecica je offline
Proteran
 
Datum prijave: 09.10.2014
Poruke: 155
Nepromenjeno Američki kutak

Svi koji ne znaju engleski ili ga ne znaju dobro Američki kutak organizuje kurseve potpuno besplatno.Trenutno je u toku kurs za početnike,počeo 17.decembra, u Domu omladine Bgd.Za blize imformacije o ostalim kutcima ukucati u gugl i ime grada,dobicete gde se tačno nalazi i šta nudi.Mozda nekome pomogne, naročito onima koji imaju kasnije intervju a kubure sa eng.jezikom!
Reply With Quote
  #2  
Staro 25.12.2014, 23:29
Iva75's Avatar
Iva75 Iva75 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.05.2014
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 48
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik srecica Prikaz poruke
Svi koji ne znaju engleski ili ga ne znaju dobro Američki kutak organizuje kurseve potpuno besplatno.Trenutno je u toku kurs za početnike,počeo 17.decembra, u Domu omladine Bgd.Za blize imformacije o ostalim kutcima ukucati u gugl i ime grada,dobicete gde se tačno nalazi i šta nudi.Mozda nekome pomogne, naročito onima koji imaju kasnije intervju a kubure sa eng.jezikom!
Bas divna vest i jako dobra i korisna informacija. Bravo!
Reply With Quote
  #3  
Staro 15.01.2015, 23:52
srecica srecica je offline
Proteran
 
Datum prijave: 09.10.2014
Poruke: 155
Nepromenjeno

Američki kutak i ovog meseca org.potpuno besplatan kurs za TOFL.test a počinje 17.januara...koga interesuje, a msm da je studentima buducim vazno neka se prijavi dok ima mesta!
Reply With Quote
  #4  
Staro 16.01.2015, 10:50
elefteros elefteros je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2014
US lokacija: Boston
YU lokacija: Beograd
Poruke: 132
Pošalji Skype™ poruku korisniku elefteros
Nepromenjeno

Ja sam se prijavio na taj kurs, međutim pošto sam naveo da se nisam još uvek prijavio za TOEFL, nisu me uzeli u obzir za časove. Na časove će biti pozvani oni koji TOEFL polažu u martu ili aprilu.
__________________
Urednik sajta Work and Travel iskustvo
Reply With Quote
  #5  
Staro 16.01.2015, 11:42
srecica srecica je offline
Proteran
 
Datum prijave: 09.10.2014
Poruke: 155
Nepromenjeno

A da jesi bio bi u toj kvoti...koliko je sada sve poboljšano...kad je sin polagao pre pet godina išao je u B.Luku ali za njegov koledž je trebao malo bolji skor...tako da je ponovio sve ali u Sofiji,a ćerka je polagala ali pre par god. u Subotici, jer u Bg.više nije bilo mesta...i niko ih nije spremao,sve su sami...a sada je ovo umnogome olakšano ovom pripremom,potpuno besplatnom...treba iskoristiti svakako.
Reply With Quote
  #6  
Staro 17.10.2015, 18:36
Tikica Tikica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.11.2014
US lokacija: New York
YU lokacija: Beograd
Poruke: 279
Nepromenjeno Prezentacicja DV lutrije i odgovori konzularnog odeljenja USA ambasade u BG

Juče (16.10.2015) u Američkom kutku održana je prezentacija programa DV2017, na kojoj je obraćen i deo procedure koji se tiče već selektovanih za DV2016.
Na pitanja su odgovrali predstavnik konzularnog odeljenja ali i sam konzul.

Nisam ostala do kraja, pa pozivam ostale forumaše koji su prisustvovali da podele ovde ono što sam ja propustila.
Ja ću ovde izdvojiti samo neke zanimljivosti (iako smo nešto možda već znali, ovo je ipak zvanično):

1. Prilično je detaljna provera aplikanata! Iako smo možda stekli utisak da je nešto formalnost, zapravo samo tako deluje. Zato je jako važno TAČNO i BEZ GREŠAKA popuniti DS260. Dobro pregledati jer se kako su rekli greške smatraju NETAČNOM INFORMACIJOM.

2. Nije moguće boraviti u USA po dva različita statusa, jedan poništava drugi. Ako ste u USA sa neemigrantskom vizom posebno je važno da npr. svog poslodavca, fakultet i sl. obavestite o promeni statusa. promena statusa može da utiče na uslove koje ste do tada imali (npr. promena visine školarine).

3. Apliciranje za DV lutriju može da utiče na mogućnost dobijanja turističke vize!!! Potvrdila konzul lično. Konzul uzima u obzir celokupnu situaciju svakog pojedinačnog aplikanta i sve zavisi isključivo od njegove lične procene. Dakle ako ste se prijavili za lutriju, pokazali ste želju za emigracijom, a samim tim je upitno da li zaista želite da putujete turistički. Dakle učešće u lutriji utiče ali ne isključuje mogućnost dobijanja turističke vize. (Iskreno mene je ovo malo ubedačilo, jer sada sam sigurna da neki meni bitni ljudi gotovo sigorno neće moći da mi dodju u goste, bez obzira što su davno odustali od želje da u USA žive )

4. Potpuno je nepotrebno na intervju nositi bilo koju diplomu višeg ranga od 4-godišnje srednje škole!!! Naglasili su da ih apsolutno ne interesuje da li imate univerzitetsku, duoktorsku ili bilo koju drugu diplomu, dok god ispunjavate osnovni uslove. Jedino u slučaju da ste završili 3-godišnju srednju školu, a nakon nje višu ili fakultet neophodno je poneti diplomu više ili fakulteta. Naravno ovo ne znači da u prijavi i DS260 izostavite informaciju o diplomi višeg ranga!

5. Dokumenta na maternjem jeziku se NE PREVODE!!!!

6. Opcija UNIVERSITY, NO DEGREE u DS260 se ne bira ni u kom slučaju! Ova opcija je prilagođena sistemu školovanja u nekim drugim zemljama i za nas u Srbiji ne znači ništa! (ovo je naravno bilo moje pitanje )

7. Za ljude koji su završili višu školu potpuno je uredu (nije netačno) kao najviši stepen stečenog obrazovanja uneti UNIVERSITY DEGREE.

8. Promenu više različitih radnih mesta u okviru jedne iste firme nije potrebno unositi za svako radno mesto zasebno.

9. Oni razumeju kakva je situacija u Srbiji, pa tako freelanceri mogu iskreno da unesu ono čime se bave.

Bila je gomila pitanja na koja smo već zilion puta čuli odgovor, tipa da li može da se prijavi više članova jedne porodice...i sl.

I za kraj.... Da, oni čitaju naš forum , i misle da su opisi iskustava sa intervjua vrlo simpatični
__________________
DOBITNICI DV2016 TABELA - https://docs.google.com/spreadsheets...it?usp=sharing
_______________________________________________
DV2016 - Prva prijava

30.10.2014. - Popunjen obrazac
05.05.2015. - Čuveni "Session timed out"
07.05.2015. - SELECTEEEEED!!!
CN 2016EU00022xxx
17.10. DS 260 sent
18.04. Lekarski pregled
21.04. My green daaaaay
11.10. Evo živim u Njujorku gradu
Reply With Quote
  #7  
Staro 17.10.2015, 22:00
maybe17 maybe17 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.05.2015
Poruke: 71
Nepromenjeno

Tikice ove imformacije su veoma značajne,naročito zadnja rečenica.Oduvek sam mislila da Ameri sve prate,fb.stranice napr.tako da se nisam iznenadila.Pa narode, pazljivo sa pisanjem.
Reply With Quote
  #8  
Staro 18.10.2015, 07:15
ejpril88 ejpril88 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 27.05.2015
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 191
Nepromenjeno

Tikice, možeš u tabelu da dodaš da je moj CN 7xxx, još nemam 10 postova pa ne mogu da napravim potpis.
Reply With Quote
  #9  
Staro 18.10.2015, 08:00
JelenaX JelenaX je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 25.05.2015
YU lokacija: Beograd
Poruke: 149
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Tikica Prikaz poruke
Juče (16.10.2015) u Američkom kutku održana je prezentacija programa DV2017, na kojoj je obraćen i deo procedure koji se tiče već selektovanih za DV2016.
Na pitanja su odgovrali predstavnik konzularnog odeljenja ali i sam konzul.

Nisam ostala do kraja, pa pozivam ostale forumaše koji su prisustvovali da podele ovde ono što sam ja propustila.
Ja ću ovde izdvojiti samo neke zanimljivosti (iako smo nešto možda već znali, ovo je ipak zvanično):

1. Prilično je detaljna provera aplikanata! Iako smo možda stekli utisak da je nešto formalnost, zapravo samo tako deluje. Zato je jako važno TAČNO i BEZ GREŠAKA popuniti DS260. Dobro pregledati jer se kako su rekli greške smatraju NETAČNOM INFORMACIJOM.

2. Nije moguće boraviti u USA po dva različita statusa, jedan poništava drugi. Ako ste u USA sa neemigrantskom vizom posebno je važno da npr. svog poslodavca, fakultet i sl. obavestite o promeni statusa. promena statusa može da utiče na uslove koje ste do tada imali (npr. promena visine školarine).

3. Apliciranje za DV lutriju može da utiče na mogućnost dobijanja turističke vize!!! Potvrdila konzul lično. Konzul uzima u obzir celokupnu situaciju svakog pojedinačnog aplikanta i sve zavisi isključivo od njegove lične procene. Dakle ako ste se prijavili za lutriju, pokazali ste želju za emigracijom, a samim tim je upitno da li zaista želite da putujete turistički. Dakle učešće u lutriji utiče ali ne isključuje mogućnost dobijanja turističke vize. (Iskreno mene je ovo malo ubedačilo, jer sada sam sigurna da neki meni bitni ljudi gotovo sigorno neće moći da mi dodju u goste, bez obzira što su davno odustali od želje da u USA žive )

4. Potpuno je nepotrebno na intervju nositi bilo koju diplomu višeg ranga od 4-godišnje srednje škole!!! Naglasili su da ih apsolutno ne interesuje da li imate univerzitetsku, duoktorsku ili bilo koju drugu diplomu, dok god ispunjavate osnovni uslove. Jedino u slučaju da ste završili 3-godišnju srednju školu, a nakon nje višu ili fakultet neophodno je poneti diplomu više ili fakulteta. Naravno ovo ne znači da u prijavi i DS260 izostavite informaciju o diplomi višeg ranga!

5. Dokumenta na maternjem jeziku se NE PREVODE!!!!

6. Opcija UNIVERSITY, NO DEGREE u DS260 se ne bira ni u kom slučaju! Ova opcija je prilagođena sistemu školovanja u nekim drugim zemljama i za nas u Srbiji ne znači ništa! (ovo je naravno bilo moje pitanje )

7. Za ljude koji su završili višu školu potpuno je uredu (nije netačno) kao najviši stepen stečenog obrazovanja uneti UNIVERSITY DEGREE.

8. Promenu više različitih radnih mesta u okviru jedne iste firme nije potrebno unositi za svako radno mesto zasebno.

9. Oni razumeju kakva je situacija u Srbiji, pa tako freelanceri mogu iskreno da unesu ono čime se bave.

Bila je gomila pitanja na koja smo već zilion puta čuli odgovor, tipa da li može da se prijavi više članova jedne porodice...i sl.

I za kraj.... Da, oni čitaju naš forum , i misle da su opisi iskustava sa intervjua vrlo simpatični
I znamo li šta se dešava ako je u ds260 odabrano University, no degree?
Hvala.
__________________
DV2016 - 2 prijave - izvučeni 2016EU00009xxx
20.5. - Predat DS260
19.11. - Intervju
2.12. - Vize u pasošima
Reply With Quote
  #10  
Staro 18.10.2015, 08:14
Mrs.Ryan's Avatar
Mrs.Ryan Mrs.Ryan je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2015
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 110
Nepromenjeno

@Tikica
odlican post, mnogo korisnih informacija.
Mene zanima da li je bilo govora o uslovima za GC preko radnog iskustva?
Znam da tu nema pravila, da je svaki slucaj slucaj za sebe, ali eto da pitam...
Inace, na foromu nisam nasla nikakve informacije o tome, kao da niko nije dobio vizu po ovom osnovu.
__________________
DV-2016 Prvi put, dve prijave
05.05.2015. "Session time out"
07.05.2015. SELECTED!
CN 2016EU00001xxx
11.07.2015. Poslat DS-260
10.10.2015. Ponovo poslat DS-260
06.01.2016. Intervju
18.04.2016. Vize odobrene
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Američke vize za građane Srbije od sada važe i do deset godina Good Spirit Ne-imigrantske vize 34 12.10.2012 13:52
Kako se razlikuju srpski i američki tinejdžeri - american POV zvercica Vaša strana 2 20.09.2012 20:49
Ukidanje viza za građane Srbije sa Sjedinjenim Američkim Državama PaulGarrett Stare teme 7 26.02.2012 12:31
Koliko dobitnik GC mora da boravi na američkom tlu, da bi stekao državljanstvo? ego Vaša strana 5 27.04.2010 06:00

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 00:44.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.