ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Banke, kreditne kartice, računi u Americi » Bitni linkovi
Uspešan početak Krediti u USA Kreditna istorija Kreditne kartice Pomoć oko kredita

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #701  
Staro 30.03.2019, 23:22
aleksandarzz aleksandarzz je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.05.2017
US lokacija: Amherst, NY
YU lokacija: Veliko Gradiste, Srbija
Poruke: 255
Nepromenjeno

Proverio sam slucaj. Kakvi kriminalci.
Objasnjenje iz komercijalne banke je sledece: Ne moze direktno da se $500 pretvori u dinare iako je tako poslato, vec moraju prvo USD da pretvore u EUR, a onda EUR u dinare. To se uradi tako sto se USD pretvori u dinare po prodajnom kursu, onda ti dinari u EUR po kupovnom kursu. Tako se $500 pretvori u 411eur (isto je stajalo i na sajtu WU da ce biti isplaceno, ako odaberem tu opciju) umesto u 440 koliko je pravi odnos. Onda banka pretvori tih 411eur u dinare po prodajnom kursu i to isplati.
Reply With Quote
  #702  
Staro 31.03.2019, 04:04
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

To je do banke, ili menjacnice ili posta najbolja opcija.
Reply With Quote
  #703  
Staro 02.04.2019, 04:46
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

Ja sam prosle godine slao matorcima preko TD banke. Moji su otvorili devizni racun u Vojvodjanskoj, ja im uplatio 1.000$ i platio (cini mi se) 50$ proviziju. Oni dobili 1.000$ na racun i gotovo. Trajalo je, doduse, nekih nedelju dana, ali sam izbegao to pljackanje sa 4 kursne razlike...

Ono sto je bitno je da u banci kazu da ce primati dolare.
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
Reply With Quote
  #704  
Staro 02.04.2019, 15:07
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

TO je fixna provizija za slanje na racun 40-50$ uglavnom, ceka se nedelju dana, nekad i duze, i prvi put mora da se objasnjava priliv novca, odakle potice.
Reply With Quote
  #705  
Staro 09.04.2019, 09:18
iriedread iriedread je offline
Član
 
Datum prijave: 02.08.2016
US lokacija: Orange County, California
YU lokacija: Srbija
Poruke: 28
Nepromenjeno

Video sam da je neko pomenuo dve stvari oko kojih sam i ja petljao - podizanje novca sa kartice i slanje novca za Srbiju.

Podizanje novca - Nisam podizao nista, ali posto imam vise bankovnih kartica (kreditnih), obratio sam paznju na provizije. Sve su imale neki procenat ako trosim pare "preko bare", i jedino je CapitalOne Secured bila 0% ako trosim bilo gde u Evropi. To sam i uradio, vratio se u Evropu na 3 nedelje (na odmor+poslom), poneo CapitalOne Secured i koristio je u prodavnicama u Srbiji/Nemackoj/Norveskoj bez problema, i samo posle otplatio statement na kraju meseca bez ikakve provizije.

Slanje novca - Koristio sam RiaTransfer vise puta da saljem roditeljima pare. Dodao sam debitnu Chase karticu (checking account) na Ria account i slao iznos u dolarima, provizija uvek bila $8, roditelji podizali u Srbiji u dinarima. Uvek sam im poslao i screenshot koliko mi je sajt izbacio da ce oni moci da podignu, i kad god su podigli pare, tacno u dinar su dobili koliko je pisalo na sajtu. A da, i svaki put kad sam poslao, pare su mogli da podignu vec kroz par sati u lokalnoj menjacnici ili banci.
Reply With Quote
  #706  
Staro 29.04.2019, 18:22
Jorda Jorda je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.08.2017
US lokacija: San Diego, California
YU lokacija: Pozega
Poruke: 128
Nepromenjeno

Mali update oko kredintih kartica: vec sam napisao da sam aplicirao online i samo zbog toga dobio partly secured ($100 depozit $500 limit) karticu na godinu dana.
Evo posle 8 meseci vracen mi je depozit i limit podignut na 2.5k, nisam trazio nista niti pitao.
Karticu sam punio i po 80%, ali obavezno pre closing date placao sve ili ostavljao simbolicnih 20ak do 30 dolara. Tako da definitivno nije bitan nivo zaduzenja pre closing date. Pozdrav.
Reply With Quote
  #707  
Staro 30.04.2019, 21:01
johnny_nyc's Avatar
johnny_nyc johnny_nyc je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.05.2011
US lokacija: New York
YU lokacija: Rijeka
Poruke: 296
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Jorda Prikaz poruke
Mali update oko kredintih kartica: vec sam napisao da sam aplicirao online i samo zbog toga dobio partly secured ($100 depozit $500 limit) karticu na godinu dana.
Evo posle 8 meseci vracen mi je depozit i limit podignut na 2.5k, nisam trazio nista niti pitao.
Karticu sam punio i po 80%, ali obavezno pre closing date placao sve ili ostavljao simbolicnih 20ak do 30 dolara. Tako da definitivno nije bitan nivo zaduzenja pre closing date. Pozdrav.
Dobro je da si otplacivao prije closing date ali za dobar credit score utilization je jako vazna, evo copy paste sa Experian:

In a FICO® Score or score by VantageScore, it is commonly recommended to keep your total credit utilization rate below 30%. For example, if your total credit limit is $10,000, your total revolving balance shouldn't exceed $3,000. Generally, a low credit utilization ratio is considered an indicator that you're doing a good job of managing your credit responsibilities because you're far from overspending. A higher rate, however, could be a flag to potential lenders or creditors that you're having trouble managing your finances.

Ja uvijek preporucam drzati je ispod 30%, osobno nikada ne prelazim 10%
__________________
Prijave: 2001, 2009, 2010, 2011,2012...

06.05.2013. cura izvučena broj 15***
07.06.2013. poslani papiri za KCC
17.06.2013. papiri stigli u KCC
03.09.2013. odgovor iz KCC da su papiri u procesu
03.02.2014. interview odgođen
28.02.2014. liječnički odrađen
24.03.2014. novi datum interviewa

24.03.2014. green day
21.08.2014. USA LPR
Reply With Quote
  #708  
Staro 01.05.2019, 05:57
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Bitan je nivo zaduzenja, jer ne salju isti dan izvestaj kreditnim firmama banke kada je i poslednji dan obracuna, bar je tako kod mene.
Reply With Quote
  #709  
Staro 25.08.2019, 01:36
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Uzeo sam prvu kreditnu karticu Bank of America cash and rewards bez fee i depozita na limit 1500$, placao nesto malo sa njom i odmah posle svake kupovine prebacio sa checkin na credit account. Registrovao se za credit carmu , ali posle mesec dana i dalje mi ne izbacuje kreditni skor?

Da li trebam da se prijavim za fico score u bank app?

Na credit carma app mi sve lepo pise, da sam imao 2 zahteva za kreditne kartice, ali i dalje mi ne pise skor? Da li treba proci vise od mesec dana ? Da li trebam da selektujem opciju receive fico score u bank app ?
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #710  
Staro 25.08.2019, 02:11
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik damagon Prikaz poruke
Uzeo sam prvu kreditnu karticu Bank of America cash and rewards bez fee i depozita na limit 1500$, placao nesto malo sa njom i odmah posle svake kupovine prebacio sa checkin na credit account. Registrovao se za credit carmu , ali posle mesec dana i dalje mi ne izbacuje kreditni skor?

Da li trebam da se prijavim za fico score u bank app?

Na credit carma app mi sve lepo pise, da sam imao 2 zahteva za kreditne kartice, ali i dalje mi ne pise skor? Da li treba proci vise od mesec dana ? Da li trebam da selektujem opciju receive fico score u bank app ?
Zahtevi vezani za tvoj SSN su u sistemu, ali kartica nije. Ako si nestrpljiv tu je solomonsko resenje - ostani duzan 1$ na kraju obracunskog perioda i kartica ce da udje u sistem. Slicno se desava i meni kada mi povecaju "minus" - prodje i vise od 3 meseca dok sistem to ne shvati, ali ako ostanem duzan, "brzo se saznaju" sve informacije vezane za tu karticu. Ali i ako nista ne budes menjao, pojavice se i kartica i skor, samo malo sporije.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Kupovina auta na kredit i građenje kreditne istorije zvercica Vodič za emigrante 97 31.08.2021 23:46
Prevara - Ponuda za kreditne kartice Citi banke (CITIGLOBAL) bora Stare teme 36 14.12.2012 23:39
Koju banku izabrati - za kupovinu auta, kreditne kartice, građenje kreditne istorije dreamerns Stare teme 93 02.09.2010 05:11
Top 5 razloga zasto volim kreditne kartice emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 18.12.2008 08:55
Ukradeni broj kreditne kartice emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 05.11.2007 16:59

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 23:38.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.