ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 19.03.2009, 14:48
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno Drugi utisak - sta vam se ne dopada u USA?

[QUOTE=Sloba_Kg;8660]
Moj cimer se bio prijavio na University of Phoenix on line.
Zvali su ama bas svaki dan.
Obecavali mu studentsku vizu, diplome doktora i sl.
Na kraju smo ih nekako otkacili.
Mozda ga i sad zovu i traze na tom broju hahahha[/QUOTE]

Tu bagru bi u svakoj civilizovanoj zemlji vec zatvorili, ali ne i u Americi. Upravo taj univerzitet u Phoenix-u je najgori sto se tice maltretiranja....ali se ne moras prijaviti na njega, kupe oni podatke pitaj boga odakle...i pitaj boga kojim kanalima. Ne bi me cudilo da se ovda za svotu novca mogu kupiti od drzave podaci o svakom.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
  #2  
Staro 19.03.2009, 19:40
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

[QUOTE=dreamerns;8682]Da na to dodamo da je americki sistem mobilnih telefona imbecilan i da ti skidaju pare i kada te neko zove (a ne samo kada ti zoves). Isto vazi i za SMS. Pa kada krenu ovakvi debili da ti skidaju 2-3$ dnevno, a ti im ne mozes nista, osim da ih psujes.[/QUOTE]

:nene: Pa dobro sad ispada sve ne valja? Nemoj pogresno da me shvatis - ali ne valja internet, kablovska, mobilna telefonija... ja dugo nisam isla u Srbiju ali sumnjam da je toliko naprednija tehnoloski u odnosu na US pa da je sad sve imbecilno ovde...

Uvedes fiksni telefon, i predjes sa prepaid na family plan i problem resen... :grin: i nema nerviranje :bravo:
  #3  
Staro 20.03.2009, 02:27
D$D's Avatar
D$D D$D je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.09.2008
US lokacija: Chicago,Wheaton IL
Poruke: 123
Nepromenjeno

Srbija je sa mobilnim telefonima,bankarskim sistemom daleko ispred Amerike.
Samo jedno poredjenje ne mogu da shvatim da mobilni telefon ne moze da radi u centru Chicaga ( bar ovaj T- mobile) sto ja imam.
uzeo sam mob da mogu da se cujem sa suprugom i na kraju sada ne mozemo da se cujemo jer nema signala u Sears -tower zgradi najvisoj zgradi u Chicagu.
poruke kada primas skidaju ti pare, kada zoves skidaju i tebi i onom kojeg zoves, cista pljacka.
Bankarski sistem i internet bankarstvo, ocajno, ja sam u Srbiji koristio internet bankarstvoi placao sa kartica kao i ovde to je ok.
Ali ja u Chase banci ne mogu da dobijem izvestaj na mob telefon o stanju mog racuna i sredstvima.
U Srbiji onog momenta kada sam platio nesto u radnji karticom sledeceg trenutka sam dobijao SMS na kojem mi je pisalo gde sam potrosio novac koliko, kada i koliko mi je raspolozivo na racunu , to ovde ne mogu da dobijem.
Ta usluga je naplacivana nesto simbolicno u Srbiji.
Jos nesto kada je uplata sedala na moj racun u Srbiji ja sam dobijao izvestaj na mobilni telefon o prispecu uplate.
O tim stvarima ovde mozete samo da sanjate.
Da mi je znati ko jos u savremenom svetu koristi cekove pa to je davna proslost i u Srbiji a ovde jos uvek imate nekih stvari koje ne mozete da platite bez ceka.
Mislim da treba da se neke stvari i iluzije razbiju o Americi.
  #4  
Staro 20.03.2009, 07:37
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Ja sam sad totally confused :nene:

Jesam naravno za razbijanje iluzija, pa hajde odmah da krenemo: niti placam svoje pozive sa mobilnog, niti tudje, niti placam poruke svoje, niti koje mi salju (osim za inostranstvo), niti placam media paket - SVE je uracunato u pretplatu od $49. Prepaid i post paid nije isto, prepaid koristi ko nema ili ima losu credit history, i ljudi koji privremeno borave ovde, ili oni koji ne zele da se zna ko su....prepaid je daleko skuplji nego post paid, i to o cemu sada pricamo pripada u service. Paketa i mogucnosti ima hiljadu.... Imam problem sa wireless mrezom na poslu - sto nije do mog providera nego do moje kompanije... Please razjasnite svi koji zamerate cenu usluga koju vrstu service imate - prepaid ili postpaid.

Sto se tice signala, i neke kuce na Beverly Hills nemaju dobar signal pa se instalira cell phone signal booster... T-mobile je daleko po koriscenju iza AT&T Cingular u LA (upravo zbog pokrivenosti signalom, ali cujem da je nasuprot tome, T-mobile jak na vasoj strani... Problem na visini je pre bih rekla ne gubitak signala, vec preklapanje vise njih (da budem iskrena, sapnuo mi je neko ko se u te stvari razume :) )...

Za banke....plata mi legne uvek u minut posle ponoci onda kad treba, svako vece proverim transakcije, i u svakom trenutku znam koliko para imam na racunu. Nikada za sve ove godine nisam cula da nekome fali obavestenje sms-om pogotovu sto sa vecinom telefona mozes da se ulogujes u bank account i da proveris stanje. Isto mozes i da pozoves broj sa debit kartice i cujes stanje. Ja licno ne znam ni sta bih radila sa sms porukom, mada make sense zaista (da me ne shvatis pogresno) - bar u istom trenutku mozes da uhvatis fraud :) verujem da kad bi bilo interesovanja za tako nesto da bi banke pocele i to da rade ... Nemaju sve banke isti service - ja nisam bila zadovoljna sa WaMu, sa BoA je bilo i ostalo ok... Ugasila sam racun u WaMu za manje od 2 minuta, pokupila novac, odvezla se u Wells Fargo i otvorila racune... Prezadovoljna sam uslugom sa njima. Radila sam car loan i sa Wachovia, izuzetno sam zadovoljna... Ako vam se ne svidja Chase promenite banku :) Ja u Wells Fargo imam bankara koji mi zavrsava sve sto treba (to mu je i posao, za vecinu stvari dobija proviziju, zar ne?), izuzuzetno su brzi kad je fraud u pitanju, 99% onoga sto vam treba moze da se zavrsi online (narucivanje cekova, transfer novca na razlicite racune, placanje racuna etc). Bar ovde postoji izbor - ako vas neko razocara i ne dopada vam se iz bilo kog razloga, promenite ih...

P.S.
Samo da objasnim sebe :) ovde gore govorim o checking/saving - o credit flow ne zelim ni da mislim a kamoli da govorim :) zaboli me glava odma'

Last edited by Zana; 20.03.2009 at 08:27. Razlog: pojasnjenje :)
  #5  
Staro 20.03.2009, 11:39
Leona Leona je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.10.2008
YU lokacija: Sarajevo/BiH
Poruke: 154
Nepromenjeno

Naravno, iluzije se trebaju razbijati, ali cini mi se da su usluge drugacije u pojedinim dijelovima Amerike. Vjerovatno je u svakoj State drugaciji sistem.

Inace ne mogu da shvatim da mobiteli u Chicagu tako funkcionisu, uzimanje para na sve nacine:blink:
  #6  
Staro 20.03.2009, 14:21
Sloba_Kg Sloba_Kg je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.11.2008
US lokacija: Atlanta, GA
Poruke: 419
Nepromenjeno

[QUOTE=D$D;8720]Srbija je sa mobilnim telefonima,bankarskim sistemom daleko ispred Amerike.
Samo jedno poredjenje ne mogu da shvatim da mobilni telefon ne moze da radi u centru Chicaga ( bar ovaj T- mobile) sto ja imam.
uzeo sam mob da mogu da se cujem sa suprugom i na kraju sada ne mozemo da se cujemo jer nema signala u Sears -tower zgradi najvisoj zgradi u Chicagu.
poruke kada primas skidaju ti pare, kada zoves skidaju i tebi i onom kojeg zoves, cista pljacka.
Bankarski sistem i internet bankarstvo, ocajno, ja sam u Srbiji koristio internet bankarstvoi placao sa kartica kao i ovde to je ok.
Ali ja u Chase banci ne mogu da dobijem izvestaj na mob telefon o stanju mog racuna i sredstvima.
U Srbiji onog momenta kada sam platio nesto u radnji karticom sledeceg trenutka sam dobijao SMS na kojem mi je pisalo gde sam potrosio novac koliko, kada i koliko mi je raspolozivo na racunu , to ovde ne mogu da dobijem.
Ta usluga je naplacivana nesto simbolicno u Srbiji.
Jos nesto kada je uplata sedala na moj racun u Srbiji ja sam dobijao izvestaj na mobilni telefon o prispecu uplate.
O tim stvarima ovde mozete samo da sanjate.
Da mi je znati ko jos u savremenom svetu koristi cekove pa to je davna proslost i u Srbiji a ovde jos uvek imate nekih stvari koje ne mozete da platite bez ceka.
Mislim da treba da se neke stvari i iluzije razbiju o Americi.[/QUOTE]

Sigurno ste ti i zena naseli na ljubazne i jako napadne prodavce i t-mobil radnjama.
Znam x slucajeva nasih ljudi koji su skroooz nezadovoljni sa njima i svi su uglavnom presli na AT&T.
Cak sam bio prisutan kad je zena izvadila listing da je cimer zvao Srbiju, a on covek nije ni koristio taj broj jer je uzeo drugi.
To je pokusaj da naplate jer je on dao pasos kad je uzimao telefon, i oni uredno sve prepisali i pokusali da naplate.
Na kraju su posle mnogo ubedjivanja su nasli nekog naseg koji radi kod njih i on je rekao da je sve u redu.
Ne znam na kom ste planu i kako je sad kod t-mobila ali mogli ste uzeti brojeve i family plan, i telefon za maalo vise para i da imate all unlimited nationwide.
Mnogo su lukavi a meni je 450 minuta zavrsavalo posao (pre paid za oko 46$) i za pozive unutar amerika i za poruke u srbiju koje su kostale 5 centi(mreza AT&T).
Mozda i ovo ne znate, ako vam vasi od kuce salju poruke na nase brojeve (064,065...) njih kosta poruka kao da ste u srbiji a vas kosta 36 din(telekom srbija)
Sto se mreza uopste tamo tice, znam da SPRINT jedini ima domet u podzemnoj zeleznici Chicaga...
Nadam se da sam makar malo pomogao
__________________
2009EU000119xx
17.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
20.05.2008 - dobio prvu kovertu
17.6.2008 - poslao kovertu u KCC
1.12.2008 - stigla druga koverta
15.1.2009 - zakazan intervju - VIZA ODOBRENA
U Atlanti od 13.maja 2009.
  #7  
Staro 20.03.2009, 15:56
stizeljeto's Avatar
stizeljeto stizeljeto je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2008
Poruke: 387
Nepromenjeno

Zana kojeg providera koristis i dali je to family plan za 49 dolara? Moj muz za sada jedini ima prepaid jer nam je skupo obvezati se na nesto skuplje. Medutim opet mjesecno potrosi oko 40 dolara a jako rijetko koristi telefon. naplacuju mu se sve dolazne poruke, pozivi iako je neko drugi zvao (primjerice radi imao je poziv koji je trajao 15 minuta i na kraju je platio 4 dolara iako on nije zvao), naplacuje se svaka primljena poruka takoder. Za svaki dolazni poziv i odlazni, bez otvaranja linije placa oko 25 centi. Voljeli bi se prebacit na neki post paid ali stvarno nema neki povoljni izbor. Svi nude hrpetinu besplatnih minuta ili poruka (ovdje ljudi nenormalno pisu poruke, a pogotovo se to vidi u svakom drugom vozecem autu usred ceste - strasno), ali mi niti pisemo poruke, niti zovemo vise od mozda deset poziva mjesecno. Na AT&T smo sada. Obicno sve pozive obavljamo skypeom za Evropu, a unutar Amerike znaci vrlo malo. Doma nemamo fiksni telefon, a vidim i sve vise ljudi ih iskljucuje radi smanjenja mjesecnih troskova. Sto bi nam preporucila?
__________________
Case Number: 5xxx
Prva koverta: sredina aprila 2008
Poslana u KCC: 9.5. 2008.
Intervju zakazan na 30.10.2008 Viza odobrena
U Americi od 3.12.2008.
  #8  
Staro 20.03.2009, 17:09
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Ja sam evo nezadovoljni korisnik AT&T i T-Mobile. Koristim i jedan i drugi (T-Mobile je za firmu). Generalno, T-Mobile ima mnogo bolji signal, ali cesto im internet riknjava....jako cesto po celo prepodne ili vece nema neta. At&t je djubre nevidjeno. Ja stalno imam jako slab signal, u Jewels kada udjes, pozdravi se sa signalom itd. Kada zovem zenu, imam isti osecaj kao u srbiji sa kraja devedesetih na analognim linijama. Okrenem, pa cekam...pa cekam, pa onda dobijem neki svoj odjek. Prekini, zovi ponovo...onda dobijem...pa se razgovor prekine za 20 sekundi...i tako stalno. Zana, koliko se secam...ni kod tebe kuci AT&T nema signal...znam da me danica nije mogla zvati.
U svakom slucaju, problemi sa signalom u americi su odavno poznati. Oni su prvi uveli mobilni, i koristili su mnogo vise frekvencije. To treba da prouzrokuje kvalitetniji zvuk, ali zato mnogo losiju pokrivenos. Mi smo uveli mobilni medju zadnjima, pa smo samim tim uzeli oprobanu tehologiju i zato bolje radi mobilni u srbiji. E sada....sto amerikanci kasnije nisu menjali sistem.....pitaj boga. Koliko cujem od amera Verizon je najkvalitetniji (ali i najskuplji).
Sto se family pack tice....kako ce to uticati da kada me debili zovu, ne skida mi pare sa racuna?
@Zana
Sto se prepaid tice, evo kako to radi u Srbiji. Odes u bilo koju trafiku i kupis sim karticu sa brojem za 3$. Pricas za jedno 5$ (za te pare mozes mesec dana da pricas...ako ne koristis mnogo). Poruka kosta 3 centa, i ne naplacuje se onom kojem saljes. Generalno, nasa mobilna telefonija jeste za pohvalu....i mnogo se popravila, pogotovo od kada su Telenor, VIP i sl dosli. Imas isto te family pakete i ostale stvari (za manje novce), ali je fora da kada imas prepaid ne pljackaju te. Jos jedna stvar, ne treba ti kreditna istorija da bi uzeo ugovor, dovoljno je da si stanovnik drzave.....dok je ovde obrnuto, mozes da si ilegalac, to nije ni bitno...bitna je kreditna istorija.
Sto se banaka tice, nije bas sve tako crno. Recimo ja sam Linux korisnik i uzasno me nerviralo u Srbiji sto sam morao IE da koristim da bih pristupio racunu....mislim da su im ovde sajtovi mnogo bolji. Sam sistem bankarstva deluje praistorijski (sa tim cekovima i obrnutom logikom). Da je ovaj sistem tako los dokazuje cinjenica da je phishing moguc samo u americi. Nigde drugde ti nemogu tako lako drmnuti pare sa racuna, kao sto to mogu ovde. Nigde drugde nije moguce tek tako ukrasti nekome identitet...da ovaj jadan mora da menja prezime kasnije. Kada na to pomislim...uzas. Ti hvalis tvoju banku jer brzo reaguju kada te pokradu....a vidim da ti se to dogodilo u 2 navrata, a da pri tom ti niko nije ukrao karticu. U srbiji (evropi generalno, a i sire) te mogu pokrasti samo ako ti u kradu karticu iz torbe (a ti lepo onda blokiras pre nego sto on stigne do radnje). Ovde je potkradanje identiteta ocigledno redovna pojava, sto pokazuje da sistem ne valja. Sto se chase banke tice, to je dobra banka iz prostog razloga sto ti je bankomat prisutan u svakom wallgreen-u :-) Isto jedna mana u americi, tebi tvoja banka skida proviziju kada ti uzimas sa tudjeg automata. U Srbiji kada odes na tudj automat, maksimalno ces platiti 25 centi...i to ce ti ta banka skinuti, ne tvoja.
Ako sam ja nesto lose protumacio, ti me slobodno ispravi...i ja se svaki da ovde ucim, a ono gore je kako sam ja do sada ukapirao stvari.
Internet je bolji nego u Srbiji, ali je daleko iza evrope. Problemi koje sam ja imao jeste stvar koja me nervira ovde...a to je da je sve dizajnirano da ide ko po loju. Ako slucajno ne bude sve savrseno, e onda problem...zovi podrsku, pricas sa automatom sat vremena...pogub totalni. Ne kazem da je u Srbiji to mnogo bolje (bas naprotiv), ali u nekim slucajevima (kao sto je taj sa internetom) ume da bude.
Za kablovsku sam se bunio kakva je u mom stanu, to je neki sattelite america...dace bog, doci ces nam u posetu, pa ces videti taj kvalitet slike... :-) Naravno, pretpostavljam da je comcast mnogo bolji.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
  #9  
Staro 20.03.2009, 17:20
Sloba_Kg Sloba_Kg je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.11.2008
US lokacija: Atlanta, GA
Poruke: 419
Nepromenjeno

Ali mi i dalje nije jasno zasto poredis cene ovde i usa?
Bas nije istina da ovde ne kradu ali dobro da ne obazlazem.
Sama cifra od 12-18 dinara po minutu je cista pljacka!
Tvoja zarada ovde i tamo ne moze da se poredi kao ni troskovi.
Zabuna je uglavnom jer ima dosta operatera tamo pa zato.
Meni je AT&T bio extra.
__________________
2009EU000119xx
17.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
20.05.2008 - dobio prvu kovertu
17.6.2008 - poslao kovertu u KCC
1.12.2008 - stigla druga koverta
15.1.2009 - zakazan intervju - VIZA ODOBRENA
U Atlanti od 13.maja 2009.
  #10  
Staro 20.03.2009, 19:03
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

hmm....ajd ovako, necu porediti cene direktno. Ja uglavnom ne poredim cene u Srbiji, kada ih poredim to znaci da je nesto ovde extra skuplje. Npr....ja sam tamo trosio 7$ mesecno na mobilni, imao sam dzabe minute i poruke sasvim dovoljno za te novce, ovde te takav paket izadnje 40-50$....izvini, ali meni plata nije bas toliko puta veca. Poenta je u tome da ti ovde naplacuju dolazni poziv i poruku, i da onda moras duplo racunati (za prepaid: minut 50 centi, poruka 40 centi). Izvini, ali u srbiji je 3 centa poruka, a meni plata nije preko 10x veca nego u srbiji....daleko je od toga.
AT&T je najvece djubre od provajdera koje sam koristio...i to ne samo zbog pokrivenosti, nego i kvaliteta (gore sam i opisao to).
Ne bunim se ja da je meni sve sranje u Americi...generalno, mozda to sto mi se ne svidja vise isticem. Fakat je da sam tehnicki geek i da iako nisam ocekivao da u americi pare rastu na drvecu, ocekivao sam da je amerika tehnicki 23 vek za srbiju...ma za evropu uopste....i tu sam se posteno razocarao, jer nije...pogotovo ne za evropu.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Neki drugi zivot... nelson Vaša strana 7 02.10.2008 07:06

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 16:57.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.