ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Denver, Colorado » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #31  
Staro 11.11.2019, 05:20
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Ivan__T Prikaz poruke
Meni se ceo Colorado dopao, drzava mi je lepsa nego California, ako izuzmemo nedostatak okeana. Dakle, sve mi se dopada tamo.

Ono sto morate da posetite, ukoliko vec niste do sada, su Vail i Breckenridge. Nekih sat i po vremena voznje su udaljeni od Denvera (Vail je udaljeniji od BR) i za vreme Bozica su idealna mesta za iskljuciti se od sveta. Mi smo odseli u Vail Residences (hotel Talisa) u Vailu i Grand Colorado na Peak 8 u Breckenridgeu i za $1700 imali najbolje zimovanje u zivotu. Nama se dopalo, jasno je da nije kao Aspen (koji je pritom dooosta dalje), ali su na nas ostavili poseban dojam i sledece godine smo opet tamo cim dodje decembar.

Ako ste ograniceni samo jednom lokacijom, onda prvo posetite Vail, no ako imate vremena i dovoljno u budgetu, preporucujem da posetite sva 3 odmaralista. Zivot je previse kratak da biste cekali sledecu priliku.
Nismo imali priliku da posjetimo Vail ali smo bili u Breckinridge I prelijepo je. Mi necemo propustiti da iskoristimo sve ljepote Kolorado pogotovo sto se tice zimovanja. Nama je ovo sada dom .
Veliki pozdrav
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY
Reply With Quote
  #32  
Staro 12.11.2019, 00:34
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Hvala @kdragan77 na odlicnom izvestaju iz Kolorada. Obzirom da mi je Denver blizu (2cm na karti) hteo sam da se malo provozam do "obliznjeg" grada. Steta sto je vec zima, ali na prolece mozda i navratim.

Da li mozes da napises malo vise o poslu u UPS-u? Koja je satnica i koji poslovi se najcesce nalaze? Hvala
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #33  
Staro 12.11.2019, 06:42
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Svenson Prikaz poruke
Hvala @kdragan77 na odlicnom izvestaju iz Kolorada. Obzirom da mi je Denver blizu (2cm na karti) hteo sam da se malo provozam do "obliznjeg" grada. Steta sto je vec zima, ali na prolece mozda i navratim.

Da li mozes da napises malo vise o poslu u UPS-u? Koja je satnica i koji poslovi se najcesce nalaze? Hvala
Bit ce mi drago da nas posjetis u Koloradu.
Sto se tice UPS sve je definisano ugovorom izmedju Union I UPS
https://teamster.org/news/2018/07/te...ple-highlights
Ovdje u Coloradu je pocetna plate za part time (warehouse) je15$ po satu plus full benefits poslije 8 mjeseci. Sve poslije 5h je overtime 1,5 puta ( 22$/h)
Sto se tice full time ( delivery driver) pocetna je od 21$ pa do 41$ po satu ( top pay je poslije 4 godine ) plus benefits ( health insurance, pension, job security). Sve poslije 8h rada je overtime ( 31$ do 63$/h)
Plate se isplacuju sedmicno ,svaki petak
Pored ovih union jobs imas I priliku da odes u managment I da napredujes tom linijom . U tom slucaju su fiksne plate plus bonus.

Za mene licno je union job bolji posto imas neku sigurnost , jest da se radi ali ti je posao zagarantovan. I jednom ako predjes u managment nema nazad .
Ove momke sto vidis u UPs delivery brown kamionima zaradju od 80k do 120k godisnje sa svim prekrovemenim ( ako su u top pay znaci preko 4 godine radnog staza).Sto se tice godisnje odmora prve godine imas 2 sedmice a svakih 5 godina se povecava za jednu sedmicu do max 7 sedmica godisnjeg odmora poslije 25 godina staza. Godisnji odmor je placen 45h (40 h +5 h overtime) po sedmici .

U slucuja neke povrede imamo short time disability and long time disability koji je placen 60% plate.

Kao full time imas I pravo na company life insurance of 100 000$ .

Ovaj posao nije za svakoga posto se dosta radi I nema se puno slobodnog vremena za porodicu. Moja radna sedmica je oko 50 h a sada u peak ( od Thanksgiving do 5 January) je I do 70h sedmicno ( stim sto je sve preko 60h sedmicno placeno tri puta od 63$ do 123$ po satu).

Meni omiljeni radni dan u godini je dan poslije Thanksgiving ( to je tek crni petak) to smo placeni duplo satnicu plus placenih 8h praznik. $$$$$$$
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY
Reply With Quote
  #34  
Staro 12.11.2019, 16:17
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Da l je realno d su tolike satnice tj plate za dostavljace? To mi je deluje bas premnogo da neko ima 80 000$
Reply With Quote
  #35  
Staro 12.11.2019, 17:04
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
Da l je realno d su tolike satnice tj plate za dostavljace? To mi je deluje bas premnogo da neko ima 80 000$
Mi nismo obicni dostavljaci
Evo ti neka racunica koja je u ugovoru za vozaca koji je top pay 41$/h
Sedmicno 41$×40h = 1640$ × 52 sedmice = 85250$
Nema vozaca koji nema minimum 5h overtime sedmicno 5h× 61$ = 305$ × 52 sedmice =15860$

To ti je preko 100k

To je veoma placen posao ali je veoma tezak I mislim da je jedan od rijetkih gdje sa high school zaradjujes preko 100k.

Oni rijetko zaposljavaju delivery package driver sa ulice, prvo radis jedno vrijeme u warehouse pa onda apluciras za posao I onaj koji ima najvise staza (seniority) od svih stice pravo da se kvalifikuje za posao.
Kvalifikacija je prica za sebe
U 30 radnih dana moras da dostavis sve u vremenu koje je planiran za taj dan za regularnog (vec kvalifikovanog vozaca) I to moras da radis 5 dana za redom. U tom periodu se ne smijes povrijediti ili napraviti udes onda si automatski diskvalifikovan.
Nekakav normalan dan je od 180 do 220 dostava sa 300 do 420 paketa. To vam dodje oko 20 do 25 dostava po satu,tj. Svakih 3 minute jedna dostava

Pocetna je satnica 21$
1. god =23$
2. god = 24$
3 god = 28.75$
4. god = top pay 41$
Isto tako penzije su poslije 20 do 40 godina staza od 2500$ do 4000$ mjesecno.
Ovo je sve definisano u kolektivnom ugovoru izmedju UNIONA I UPS menagmenta.
Ako je neko zaintersovan za posao sada oni zaposljavaju sezonske radnike 15$ za warehouse plus bonus 200$ sedmicno I za vozaca 21$ plus bonus . Isto tako zaposljavaju helpera za vozaca 18$ /h plus bonus.

Ako neko ima neku pitanja slobodno pitajte . Jo's jednom naglazavam nije ovo posao za svakoga , licno jedan od najtezih poslova koje sam radio.
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY
Reply With Quote
  #36  
Staro 12.11.2019, 17:17
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Nije da ne verujem nego sam se vise onako sam za sebe zapitao, video sam onaj kolektivni ugovor, sve beneficije su ludilo. Koliko god da je tezak posao, odlicno je placen kada uracunas sve dodatne beneficije.

Sta konkretno radi driver helper? U NC su im za part time sezonske satnice od 14-16$, bar ovo preko indeeda sto traze sezonski, al opet nije lose za part time.
Reply With Quote
  #37  
Staro 12.11.2019, 17:31
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
Nije da ne verujem nego sam se vise onako sam za sebe zapitao, video sam onaj kolektivni ugovor, sve beneficije su ludilo. Koliko god da je tezak posao, odlicno je placen kada uracunas sve dodatne beneficije.

Sta konkretno radi driver helper? U NC su im za part time sezonske satnice od 14-16$, bar ovo preko indeeda sto traze sezonski, al opet nije lose za part time.
Pomazes vozacu, dostavljas sve on samo vozi I priprema za sledecu dostavu. Kao sezonac nemas nikakve benefite ali ako izrazis zelju da ostanes poslije 20 januara sve ti se racuna u taj staz I sezonski rad.
Vec sa julom , augustom dobijes full benefits
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY
Reply With Quote
  #38  
Staro 12.11.2019, 17:49
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Nije losa kombinacija Ups part time jutarnja ili vecernja smjena( ponedeljak do petka) a u toku dana lyft i amazon dostava

Na ovaj nacin imas full time benefit za UPS i imas neku slobodu sa ovim gig poslovima.

Ovako sam radio kada smo se preselili u Denver dok nisam dobio full time sa UPS. Moze se fino zaraditi , bacis dvije tri ture sa lyftom do DIA ( aiport) i nazad to ti je oko 200$ a ostatak amazon delivery

Mogu priznati i sada kada mi treba neki dodatni kes odem tako za vikend i odradim ova dva gig posla .
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY
Reply With Quote
  #39  
Staro 13.11.2019, 02:15
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Hvala @kdragan77 na detaljnom izvestaju. Veoma dobar posao i odlicni uslovi.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #40  
Staro 10.01.2023, 12:23
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno Vremenski uslovi u Koloradu

Nisam pisao o vremenskim uslovima u Coloradu. Lokacija je Denver u ovoj temi ali mi zivimo u Castle Rock nekih 40 km juzno od Denvera.
Mi smo se odlucili za ovaj grad I County posto ima one konzervantivne porodicne vrijednosti.
Sama pomisao na Colorado ljudi odmah kazu mnogo snijega . Sva ta poznata skijalista koja imaju skijasku sezona minimum 6 mjeseci . Mogu vam reci to je tamo u tim skijalistima ali ovdje u CR I Denveru snijeg padne ali se ne zadrzava . Mi smo ovdje na 2000 m nadmorsske visine, sunce dosta przi I topi taj snijeg jako brzo. Brojao sam zadnje dvije zimske sezone , 2020 snijeg je pao 27 puta ali se nikada ne zadrzi dugo na tlu,max 4 dana a u vecini slucajeva je to 48h . Druga sezona je snijeg pao 24 puta I isti slucaj kopni se jako brzo. Ono sto je za mene facinatno samo cekaj podne I putevi su u 90% suhi I nema snijega .
Mi smo imali 2020 godine veliku snijeznu storm to je bilo bas nesto ali to se desava veoma rijetko ...
Name je potrebam snijeg posto mi nemamo dovoljno rijeka ovdje I nemamo prirodnih jezera . Mi imamo samo vjestacka jezera a jedno od najvecih je Dillon lake koji je u vlasnistvu Denver water, to jezero je plovno I ogromno tako da na njemu.mozete vidjeti brodove camce,jedrilice jako zanimljivo I lijepo mjesto za posjetiti....
Colorado me najvise podsjeca na Bosnu samo je dosta ljepsa priroda I sve je uredjeno . Mi imamo oko 10k milja samo trail for hiking ,pa za bike I sve ostalao. Ko voli aktivnosti napolju ,kampiranje,setnja,biciklizam ovo je ptava state za njega . Jedino taj I70 je problem i stvara glavobolju kada idete prema planinama , pogotovo u sezoni .

Toliko od mene raja , malo da aktiviram ovu temu . Ako ima pitanja stojim na raspolaganju 😀
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Colorado Springs, Colorado - početak života u USA stizeljeto Lokacije u USA 192 24.12.2021 00:44

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 18:43.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.