ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 29.06.2012, 08:54
radjen radjen je offline
Član
 
Datum prijave: 28.11.2011
Poruke: 3
Nepromenjeno Auto damage appraiser

Čitam ovaj furum već dosta dugo i odlučio sam da se prijavim na lutriju sad u oktobru.
Pošto već skoro pet godina radim kao procenitelj šteta na motornim vozilima sa pristojnim iskustvom u velikoj osiguravajućoj kompaniji u Srbiji, zanima me dali bi mogao u USA da radim takav posao, kakva su iskustva kompanija kad je pitanje radno iskustvo iz Srbije, i dali je moguće na nekom od community college da se na neki način nostrifikuje diploma naše više mašinske škole koja je trajala pet semestara uz neko pologaganje diferencijalih ispita?
u svakom slučaju veliki pozdrav za sve forumaše i njihove postove koji su više nego korisni
Reply With Quote
  #2  
Staro 02.07.2012, 17:47
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Ne znam sta ti treba od skola itd, ali ovde je taj posao veoma dobro placen. U principu, auto limari i mehanicari zaradjuju 200$ za 10 minuta posla (barem toliko naplacuju). Procenitelj steta sigurno dobija neki deo tog kolaca, posto njegov izvestaj mora da fino to naduva kako treba. Znaci neko malo ulubljenje da se opise detaljno na 5 strana i dokaze da je popravka malo skuplja od vrednosti auta...i da za to treba 10x vise vremena nego sto treba itd. Znaci, bilo sta vezano ovde za kola da radis, neces ostati gladan :-)
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #3  
Staro 02.07.2012, 18:34
sonofamom sonofamom je offline
Proteran
 
Datum prijave: 11.05.2012
Poruke: 79
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dreamerns Prikaz poruke
Ne znam sta ti treba od skola itd, ali ovde je taj posao veoma dobro placen. U principu, auto limari i mehanicari zaradjuju 200$ za 10 minuta posla (barem toliko naplacuju). Procenitelj steta sigurno dobija neki deo tog kolaca, posto njegov izvestaj mora da fino to naduva kako treba. Znaci neko malo ulubljenje da se opise detaljno na 5 strana i dokaze da je popravka malo skuplja od vrednosti auta...i da za to treba 10x vise vremena nego sto treba itd. Znaci, bilo sta vezano ovde za kola da radis, neces ostati gladan :-)


zao mi je da vas razocaram, ali Insurance Appraiser ne mlati ni blizu lovu ko limari ili mehanicari...


http://www.payscale.com/research/US/..._Damage/Salary
Reply With Quote
  #4  
Staro 02.07.2012, 22:05
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

Nemoj uopste da se bavis idejom o nostrifikaciji diplome. Postoje dve sanse, barem koliko se meni cini i koliko sam do sada ukapirao. Prva je da dobro znas posao, sto i pokazes ako ti daju sansu i zaposle te jer ti je Resume sjajno napisan, kao i Cover Letter, ili imas dobru vezu i preporuku, pa se onda lepo dokazes u poslu i nikoga nije briga da li imas diplomu. Drugi nacin je da imas ovdasnju diplomu, tj. da si ovde zavrsio potrebne kurseve na odgovarajucem koledzu. Cini mi se da mi dolazimo sa pogresnom idejom da nase diplome imaju neku tezinu i da je dovoljno da ih nekome pokazemo, pa ce nam se odskrinuti vrata...
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
Reply With Quote
  #5  
Staro 02.07.2012, 22:13
sonofamom sonofamom je offline
Proteran
 
Datum prijave: 11.05.2012
Poruke: 79
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dreadnot Prikaz poruke
Nemoj uopste da se bavis idejom o nostrifikaciji diplome. Postoje dve sanse, barem koliko se meni cini i koliko sam do sada ukapirao. Prva je da dobro znas posao, sto i pokazes ako ti daju sansu i zaposle te jer ti je Resume sjajno napisan, kao i Cover Letter, ili imas dobru vezu i preporuku, pa se onda lepo dokazes u poslu i nikoga nije briga da li imas diplomu. Drugi nacin je da imas ovdasnju diplomu, tj. da si ovde zavrsio potrebne kurseve na odgovarajucem koledzu. Cini mi se da mi dolazimo sa pogresnom idejom da nase diplome imaju neku tezinu i da je dovoljno da ih nekome pokazemo, pa ce nam se odskrinuti vrata...


slazem se sa ovim. nema potrebe nista nostifikovati, jer ti ni pravu diplomu niko ne trazi na uvid, cak ni sa americkog faxa, a kamoli nostrifikaciju sa naseg. ipak, nemoj da krijes na Rezimeu da si zavrsio fakultet ili sta ono bese, visa skola? obavezno navedi, ali ti nostrifikacija bukvalno nista ne znaci, osim ako ne planiras da nastavis dalje skolovanje?
Reply With Quote
  #6  
Staro 03.07.2012, 13:12
radjen radjen je offline
Član
 
Datum prijave: 28.11.2011
Poruke: 3
Nepromenjeno

Mišljenja sam da naše diplome i nisu nešto priznate pa sam iz tog razloga razmatrao da na neki način dođem do neke USA diplome. Do preporuka poslodavca bih lako došao mada sam u nedoumici dali da tražim preporuke od šefa ili direktora i koliko su validne preporuke iz Srbije, bez obzira na ozbiljnost i imidž kompanije u kojo radim. što se tiče poznavanja posla i same prakse mislim da tu ne bi trebalo da bude problema, jedino bi bilo malo nezgodno dok se ne savladju svi složeni termini na engleskom jeziku.
Teško je suditi o nečemu iz Srbije, zato Vam se zahvaljujem na svim informacijama i volji da pomognete svim učesnicima lutrije
Reply With Quote
  #7  
Staro 03.07.2012, 18:42
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

Ajde da postavimo stvari ovako... ti si u poziciji da zaposlis novog radnika i imas dva kandidata. Jedan je nas covek, sa preporukom iz srodne firme za koju znas, cak imas i neke prijatelje tamo, sretali ste se na poslovnim ruckovima, seminarima i sl., imas nekoliko kontakata u toj firmi, a mozda cak i znas onoga ko mu je pisao preporuku. Drugi je tek stigao iz Tunguzije i ima preporuke nekog njegovog sefa, direktora, komsije ili rodjaka, nemas ideju ko bi to mogao da bude ni kako da proveris. Malo ti je tesko da mu zapamtis i izgovoris ime. Ima i on diplome, sveze prevedene, originali ti nista ne znace jer ne mozes da citas na njihovom jeziku, a sporazumevanje je malo nategnuto jer mu je znanje jezika solidno, ali daleko od normalne konverzacije, pa se cak malo i pribojavas kako ce to da izgleda u kontaktu sa musterijama... koga bi ti zaposlio od njih dvojice? E, u takvoj situaciji su poslodavci ovde kada se mi pojavimo po prvi put. Zato sam vise puta postovao da je jako bitno ako imas nekog da te preporuci, to zaista moze da otvori mnoga vrata.
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
Reply With Quote
  #8  
Staro 03.07.2012, 18:58
mijan mijan je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.09.2010
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 412
Nepromenjeno

Sta dobijamo vise ako imamo kako kazete "ovdasnju" US diplomu ili kurs sa americkog tla? Da li je to drugaciji tretman zbog domace diplome ili se zaista kroz to domace skolovanje nesto i nauci za razliku od srpskog? Recimo da dolazimo sa pricom imam faks ili zavrsenu skolu u Srbiji ali znas nemam znanje jer je nase srpsko skolstvo bezveze a nisam imao gde da naucim posao jer je nazposlenost velika. I onda tamo zavrsimo neki kurs ili skolu i sta onda automatski smo spremni za trziste rada, odmah ce nas neko pogledati i primiti?! Da li smo stekli neko vece znanje samo posle domace skole ili kursa i spremni za trziste rada?
Reply With Quote
  #9  
Staro 03.07.2012, 19:35
sonofamom sonofamom je offline
Proteran
 
Datum prijave: 11.05.2012
Poruke: 79
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dreadnot Prikaz poruke
koga bi ti zaposlio od njih dvojice?

onog jeftinijeg! a to je u 99% slucajeva stranac. i to nije nista strasno, naprotiv! to je nasa prednost, nasa ulaznica na mala vrata, nase tajno oruzije iz rukava... jer ako mu ti lepo objasnis da ces sve isto to da mu radis kao i njegov Amerikanac, ali jos za manje pare, progledace on tebi i kroz akcenat, i krnoz taj ne bas savrsen engleski, i nedostatak referenci, i americkog radnog iskustva. mozda ti eventualno uradi criminal background check da vidi da nisi neki terorista ili kriminalac, a moguce i drug test. ali to ako prodjes, nema frke. ne treba se stideti sto smo stranci i emigranti, naprotiv, jer ne zaboravite: to je nasa prednost.
Reply With Quote
  #10  
Staro 03.07.2012, 22:28
dejancic's Avatar
dejancic dejancic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 14.05.2008
US lokacija: LA
YU lokacija: BG
Poruke: 529
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik sonofamom Prikaz poruke
onog jeftinijeg! a to je u 99% slucajeva stranac.
OK. Ovo je tacno, ali nije primenljivo u svakoj bransi. Covek mozda zna svoj posao do tancina, ali to je radio primenjujuci zakone svoje zemlje. On ce ovde raditi procenu stete na automobilu na osnovu americkih zakona. Jel mislis da vlasnik firme nece staviti na papir koliko stedi unajmljivanjem neproverenog radnika, a koliko mozda moze da izgubi ako isti taj radnik napravi gresku.

Meni su posle staziranja bez novcane nadoknade ponudili poziciju od pola radnog vremena. Kada smo se rastajali direktor mi je otvoreno rekao da mi nisu verovali da znam sta sam tvrdio da znam i da je to bio razlog sto su sve radili korak po korak. Za neke industrije i odgovorne poslove mislim da je to sada vec ustaljeno, dobijes pola radnog vremena sa ne tako velikom satnicom, a kada im pokazes i dokazes da znas posao onda ti nude puno radno vreme i beneficije.
__________________
If you refuse to accept anything but the best, you very often get it.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Iznajmili auto pence Vaša strana 5 12.11.2008 20:24
Auto from USA to here Macedonia Ohrid Vaša strana 8 16.09.2008 18:13

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 15:46.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.