ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Intervjui - 2014 » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #851  
Staro 17.04.2014, 18:38
sonny_crockett sonny_crockett je offline
Drug član
 
Datum prijave: 17.04.2014
Poruke: 57
Nepromenjeno

Da to sam mislio, posle cemo da razmisljamo o americkom U sustini ni ne pitaju previse o toj osobi koja posalje mail, tako? Msm moracu da znam sta da im kazem.
Reply With Quote
  #852  
Staro 17.04.2014, 20:05
coda81 coda81 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.05.2013
Poruke: 53
Nepromenjeno

Interesuje me kada se ide na razgovor u ambasadi pored dokumenata koja se nose svi pominju neko pismo koje mora da se ponese na intervju o cemu se tu radi i da li i ja moram da ponesem to pismo,posto kada sam ispunjavao dokumetnta i slao ih u KCC samo sam napisao adresu osobe u USA gde bi hteo da mi stigne green card , a ne da mi je ona neki sponzor ili tako nesto?!
Reply With Quote
  #853  
Staro 17.04.2014, 21:08
Boki_Bg Boki_Bg je offline
Drug član
 
Datum prijave: 11.11.2009
Poruke: 37
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik RBSMC Prikaz poruke
Eto došao je taj dugo očekivani dan kada ću i ja podeliti naše iskustvo sa intervjua. Prvo ono najvažnije - sutra idem ponovo po pasoše .

Stigli smo ispred ambasade oko 8:10 i sačekali 15-tak minuta i tada je došao čovek sa spiskom i prozvao nas prve. Bilo je još desetak ljudi u tom momentu ispred. Auto smo ostavili parkiran na trotoaru u jednoj od uličica prekoputa ambasade.
Prošli kontrolu na ulazu, ostavili telefone i ključeve od auta a ostalo smo poneli unutra. Ovde napominjem da nam niko nije pravio nikakve probleme oko unosa vode u flašici i nešto grickalica i slatkiša u ćerkicinom rancu, kao ni oko pribora (maramice, pelene krema i sl.)
Na ulazu u salu su nas dočekali čuveni Toma i još dve devojke koje su nam dale broj i uputile u levi deo čekaonice. Tu su nas ubrzo prozvali da predamo pasoše, pa ubrzo ponovo da predamo dokumentaciju, pa posle 10-15min opet, ovaj put otisci, pa plaćanje ... sve u svemu do 10h smo prozvani nekoliko puta, a poslednji put nas je prozvao naš službenik da nam kaže da smo slobodni do 14h.
Dokomenta koja smo dali su standardna:
- Koverte sa lekarskog
- Diplomu i svedočanstva srednje škole i diplomu fakulteta (Originale vratili a zadržali obične kopije i to samo moje, suprugine nisu trebale)
- Uverenja iz supa i suda - uzeli originale za oboje
- Papir sa adresom i imenom osobe kod koje idemo
- Izvode iz MKR i venčani list (imali smo međunarodne i domaće i službenik je uzeo domaće. Kaže čovek više mu se ti sviđaju jer ima više podataka na njima. Uzeo je i originale i kopije, a nakon intervjua su nam vratili originale)
- Potvdu o služenju vojske nisu uzeli
- Pisma Notification letter i Interview Appoitment letter nisu uzeli
- Pošto smo prilikom konkursa naveli obe kvalifikacije - i obrazovanje i posao, poneli smo i gomilu dokumenata da potkrepimo i kvalifikovanost preko posla (ugovore i rešenja o prestanku radnog odnosa za tri firme + supruga za dve, licence i sl.) međutim pre nego što sam i posegao za fasciklom službenik reče "OK to je sve što mi treba", tako da sam se džaba tripovao.
Nakon pauze došli smo oko pola dva i opet ušli među prvima (imali smo protekciju zbog ćerkice od dve i po godine koja je šarmirala sve redom). Uzeli novi broj i čekali jedno pola sata dok nas nisu prozvali. E sad ide interesantno. Kako smo seli opet sa leve strane čekaonice koja se u međuvremenu napunila studentima, a je sve vreme pratio brojeve na semaforu i posebno iznad kabine sa tamnoputim službenikom jer sam bio ubeđen da ćemo tu biti intervjuisani, uopšte nisam čuo kada su nas prozvali (ali po imenu preko razglasa) da dođemo u kabinu br 10. U jednom momentu one dve devojke na ulazu su se okrenule prema nama i ponovili ime koje je prozvano i pitali ima li takvih na šta smo se mi sjurili prema toj kabini.
Unutra nas je dočekao ljubazan konzul sa kojim smo proćaskali odgovarajući na očekivana pitanja: Gde idete? Koga imate tamo? Cime se bavite? Koliko ste dugo u braku? Znate li da je California jedna od najskupljih država? Zašto želite da idete u USA i sl.
Pitao sam konzula da li možemo odvojeno otici u USA (prvo ja a posle supruga i ćerka) i rekao je da to nije nikakav problem jer sam ja nosilac prijave. Pri tom smo u formularima koja smo slali u KCC naveli da idemo zajedno (@BokiBg ovo je odgovor i na tvoju dilemu).
Nakon toga konzul mi reče ok dođite po pasoše u petak, a potom kad je shvatio da je u petak neradan dan reče OK ipak sutra oko tri ... i eto ... sad čekam sutra ...

Kao prvo cestitke RBSMC!!! A sad nase iskustvo...
Mi smo danas imali intervju i bez problema mogao bih da kazem da je sve bilo kao sto je RBSMC naveo (bukvalno copy/paste). Tako da cu dodati samo par stvari... Mi smo odlozili viziranje na dve nedelje a razlog je sto sin (14 meseci) nije imao kovertu sa lekarskog. A razlog je vrlo prost - sin jos uvek nije primio vakcinu koja sleduje sa 13 meseci, posto je bio bolestan (i sad je na antibiotiku) a u medjuvremenu ova vakcina je u deficitu (citali ste po novinama/tv - jos jedna afera u nasem zdravstvu). Dogovorili smo da prvo sin primi vakcinu (nadam se u roku od 10 dana), odemo u Smiljanicevu po kovertu sa lekarskog, zovemo ambasadu i samo ja (nema potrebe da svi dolazimo) odnesem kovertu i pasose i oni ce da nam izdavju vize. Tako da sa sigurnoscu mogu reci da ako ispunjavate min uslove za dobijanje GC i da sve sto se naveli u formularima je istina sam intervju je formalnost!!!
Kao i RBSMC, i ja sam pitao konzula da li možemo odvojeno otici u USA (prvo ja a posle supruga i deca) i rekao je da to nije nikakav problem jer sam ja nosilac prijave. Pri tom smo u formularima koja smo slali u KCC naveli da idemo zajedno.
Reply With Quote
  #854  
Staro 18.04.2014, 08:05
johnny_nyc's Avatar
johnny_nyc johnny_nyc je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.05.2011
US lokacija: New York
YU lokacija: Rijeka
Poruke: 296
Nepromenjeno

RBSMC čestitke na uspješno odrađenom interviewu kada planirate ići?
__________________
Prijave: 2001, 2009, 2010, 2011,2012...

06.05.2013. cura izvučena broj 15***
07.06.2013. poslani papiri za KCC
17.06.2013. papiri stigli u KCC
03.09.2013. odgovor iz KCC da su papiri u procesu
03.02.2014. interview odgođen
28.02.2014. liječnički odrađen
24.03.2014. novi datum interviewa

24.03.2014. green day
21.08.2014. USA LPR
Reply With Quote
  #855  
Staro 18.04.2014, 08:43
new2 new2 je offline
Član
 
Datum prijave: 17.04.2014
Poruke: 5
Nepromenjeno

Koja dokumenta trebaju da se prevedu na engleski,i da li treba kopija nekih dokumenata?
Reply With Quote
  #856  
Staro 18.04.2014, 13:18
pedjolino pedjolino je offline
Drug član
 
Datum prijave: 12.10.2012
US lokacija: Milwaukee ili bili gde u USA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 48
Nepromenjeno

Pozdrav cestitke i od mene koji su pozeleneli.I mi zelimo da odemo razdvojeno prvo ja kao nosilac pa zena i deca interesuje sledece dali na lekarski idemo svi zajedno ili oni mogu kasnije zbog dolaska?
Reply With Quote
  #857  
Staro 18.04.2014, 15:39
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

pedjolino, mislim da morate zajedno na ljekarski jer cete zajedno ici i na intervju.
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #858  
Staro 18.04.2014, 16:23
RBSMC RBSMC je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2013
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Novi Sad/Zrenjanin
Poruke: 134
Nepromenjeno

Hvala svima na cestitkama
@johnny_nyc Planiramo ići odvojeno, ja ću verovatno u prvoj polovini maja a supruga i ćerka početkom oktobra. Idemo u LA.
@pedjolino Mi smo radili zajedno lekarski i intervju odmah nakon nekoliko dana, tako da ne znam iz odgovor prve ruke, ali evo ti npr. na Bokijevom primeru, oni su kao i još neki članovi foruma odlagali viziranje. Možda je to način da dobijete na vremenu. Ja lično nisam mogao da dočekam dan da vidim vize u pasošu pa mi odlaganje nije bila opcija, a nisam imao ni neke posebne potrebe za tim. Ovako ja ću otići pet meseci pre njih i mislim da je to solidna vremenska odstupnica za sređivanje nekih osnovnih stvari tamo ... videćemo.
__________________
15.10.2012. Poslao prijavu
02.05.2013. You have been randomly selected ... 2014EU00021XXX
13.05.2013. Poslao kovertu u KCC
15.05.2013. Stigla koverta u KCC
07.04.2014. Obavljen lekarski pregled
16.04.2014. Intervju uspešno obavljen
04.05.2014. Departure day
Reply With Quote
  #859  
Staro 19.04.2014, 19:40
new2 new2 je offline
Član
 
Datum prijave: 17.04.2014
Poruke: 5
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik RBSMC Prikaz poruke
Hvala svima na cestitkama
@johnny_nyc Planiramo ići odvojeno, ja ću verovatno u prvoj polovini maja a supruga i ćerka početkom oktobra. Idemo u LA.
@pedjolino Mi smo radili zajedno lekarski i intervju odmah nakon nekoliko dana, tako da ne znam iz odgovor prve ruke, ali evo ti npr. na Bokijevom primeru, oni su kao i još neki članovi foruma odlagali viziranje. Možda je to način da dobijete na vremenu. Ja lično nisam mogao da dočekam dan da vidim vize u pasošu pa mi odlaganje nije bila opcija, a nisam imao ni neke posebne potrebe za tim. Ovako ja ću otići pet meseci pre njih i mislim da je to solidna vremenska odstupnica za sređivanje nekih osnovnih stvari tamo ... videćemo.
Koja dokumenta trebaju da se prevedu na engleski,i da li treba kopija nekih dokumenata?
Reply With Quote
  #860  
Staro 19.04.2014, 19:56
RBSMC RBSMC je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2013
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Novi Sad/Zrenjanin
Poruke: 134
Nepromenjeno

U mom iskustvu sa intervjua sam tačno napisao koja dokumenta su uzeli, a da sam dobio evro svaki put kada bi neko odgovorio da ne treba ništa da se prevodi bio bih već prilično bogat Evo piše ovde sve.
__________________
15.10.2012. Poslao prijavu
02.05.2013. You have been randomly selected ... 2014EU00021XXX
13.05.2013. Poslao kovertu u KCC
15.05.2013. Stigla koverta u KCC
07.04.2014. Obavljen lekarski pregled
16.04.2014. Intervju uspešno obavljen
04.05.2014. Departure day
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Intervjui-2012 highvoltage84 Stare teme 424 25.09.2012 20:55
Intervjui DV2011 - Iskustva Bode Stare teme 361 02.08.2011 13:45
Intervjui - iskustva od ranije landlord Intervju (interview) - Ambasada 337 12.05.2011 23:42
DV2009 - Iskustva i intervjui iz sveta landlord Stare teme 7 08.10.2008 22:58

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 05:01.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.