ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Re-entry permit » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 30.09.2019, 21:11
joti joti je offline
Član
 
Datum prijave: 30.09.2019
Poruke: 6
Nepromenjeno Re-entry permit

Otvorio bih ovu temu jer ih malo ima a neke su starije, a imam konkretno pitanje sto se tice re-entry permita.

Zanima me da li se moze aplicirati tj ispuniti I-131 formular iz maticne drzave dok se ne dobije odgovor i zakaze biometrics pa tek onda ici za usa, ili cijelu proceduru moram obaviti dok sam u USA, i iskljucivo biti tamo svo vrijeme.
Reply With Quote
  #2  
Staro 03.10.2019, 20:13
Dovlagreeeen Dovlagreeeen je offline
Član
 
Datum prijave: 07.10.2018
Poruke: 14
Nepromenjeno

Svaka cast za temu
Imam situaciju u kojoj bi mi isto bio potreban odgovor na vec postavljeno pitanje, stoga molim forumase koji su upuceniji ili moderatore da pisu na ovoj temi svoja saznanja.
Srdacan pozdrav svima
Reply With Quote
  #3  
Staro 09.10.2019, 12:23
johnywalker johnywalker je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2014
Poruke: 388
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik joti Prikaz poruke
Otvorio bih ovu temu jer ih malo ima a neke su starije, a imam konkretno pitanje sto se tice re-entry permita.

Zanima me da li se moze aplicirati tj ispuniti I-131 formular iz maticne drzave dok se ne dobije odgovor i zakaze biometrics pa tek onda ici za usa, ili cijelu proceduru moram obaviti dok sam u USA, i iskljucivo biti tamo svo vrijeme.
ja sam izvadio re-entry permit. Zahtjev se mora podnijeti isključivo iz države tj. amerike odnosno moraš biti u državi kada podnosiš zahtjev. Čim zahtjev podneseš možeš da ideš. poslije će doći pismo u kojem piše tačan datum i vrijeme kada da dođeš da uzmu otiske prstiju i slikaju te. tada opet možeš doći to obaviti i opet da napustiš zemlju. Na zahtjevu za re-entry permit postoji mogućnost da napišeš gdje želiš da ti pošalju re-entry permit, da li tu u americi ili u neki konzulat/ambasadu u inostranstvu.
Reply With Quote
  #4  
Staro 10.10.2019, 09:21
Dovlagreeeen Dovlagreeeen je offline
Član
 
Datum prijave: 07.10.2018
Poruke: 14
Nepromenjeno

Ok, dakle sam zahtev noras podneti dok si u USA. E sad joliko prodje okvirno od momenta podnosenja zahteva do datuma davanja otisaka i slikanja, koji je to period koji bih morao biti tamo ili za koliko da se vratim? Da li znate jrl moguce obaviti te stvari u ambasadi samoj, ili moras ici dva puta? Sam dokument da li se dobija odmah po obavljenoj proceduri i mozes ici odmah ili se i to ceka? Ukoliko ne moze u ambasadi da se izregulise? Maloletna deca da li moraju biti prisutna ili barem to mozemo bez njih, za njih uraditi?
Mnogo pitanja sam postavio, nadam se nekim odgovorima, pozdrav svima

Last edited by Dovlagreeeen; 10.10.2019 at 09:27.
Reply With Quote
  #5  
Staro 10.10.2019, 17:46
johnywalker johnywalker je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2014
Poruke: 388
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Dovlagreeeen Prikaz poruke
Ok, dakle sam zahtev noras podneti dok si u USA. E sad joliko prodje okvirno od momenta podnosenja zahteva do datuma davanja otisaka i slikanja, koji je to period koji bih morao biti tamo ili za koliko da se vratim? Da li znate jrl moguce obaviti te stvari u ambasadi samoj, ili moras ici dva puta? Sam dokument da li se dobija odmah po obavljenoj proceduri i mozes ici odmah ili se i to ceka? Ukoliko ne moze u ambasadi da se izregulise? Maloletna deca da li moraju biti prisutna ili barem to mozemo bez njih, za njih uraditi?
Mnogo pitanja sam postavio, nadam se nekim odgovorima, pozdrav svima������
* sam zahtjev se podnosi dok si fizicki u americi
* nakon podnošenja zahtjeva stiže pismo sa terminom za otiske i slikanje, koji najčešće bude za 2-3 mjeseca
* ti možeš otići iz države čim pošalješ zahtjev i vratiti se opet kada budeš imao termin koji je naveden u pismu (pod uslovom da imaš nekoga u americi ko će preuzeti pismo koje dođe pa da ti može reći kada ti je termin).
* u ambasadi se ne može ništa obaviti, može se samo podići odobreni re-entry permit. davanje otisaka prstiju i slikanje se obavlja u americi
* nakon što se obavi to slikanje itd, odštampana knjižica stiže za jedno mjesec dana.
* moraju svi biti tu da bi dali otiske
* postoji mogućnost kada dobiješ pismo od USCIS sa terminom da uzmeš to pismo i odeš bilo koji dan mimo termina u taj lokalni USCIS ili neki drugi koji ti je blizu i da pitaš da li možeš da obaviš biometrics (davanje otisaka i slikanje) sada. u dosta slučajeva te puste i onda to obaviš i prije termina.

sve detalje i informacije možeš naći na zvaničnoj stranici

https://www.uscis.gov/i-131

https://www.uscis.gov/sites/default/...urces/B5en.pdf
Reply With Quote
  #6  
Staro 10.10.2019, 18:01
marko1995 marko1995 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.10.2017
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BiH
Poruke: 473
Nepromenjeno

Za nas malo manje upućenije znači npr. Dobio si zelenu kartu, i sad moraš napustiti SAD na par godina zbog necega, tada ti treba re-entry permit ukoliko ces se vratiti na preko godinu a manje od 2 god?

Znaci fakticki zelena karta ti ne sluzi nicemu ako neces stanovati u SAD-u tj. Boraviti tamo bez nekih vecih prekidanja?

Kakav je slucaj kad si drzavljanin tj. Dobijes USA pasoš? Da li se može državljanstvo izgubiti ako si van države neki određeni period ili ne?

Čisto informativno me zanima da shvatim ovo
__________________
DV2019 - has not been selected
DV2020 - SELECTED
Case #: 2020EU00035XXX
DS-260: 20-Mar-2020
Poslani dokumenti: 21-Mar-2020
Reply With Quote
  #7  
Staro 10.10.2019, 21:35
Dovlagreeeen Dovlagreeeen je offline
Član
 
Datum prijave: 07.10.2018
Poruke: 14
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik johnywalker Prikaz poruke
* sam zahtjev se podnosi dok si fizicki u americi
* nakon podnošenja zahtjeva stiže pismo sa terminom za otiske i slikanje, koji najčešće bude za 2-3 mjeseca
* ti možeš otići iz države čim pošalješ zahtjev i vratiti se opet kada budeš imao termin koji je naveden u pismu (pod uslovom da imaš nekoga u americi ko će preuzeti pismo koje dođe pa da ti može reći kada ti je termin).
* u ambasadi se ne može ništa obaviti, može se samo podići odobreni re-entry permit. davanje otisaka prstiju i slikanje se obavlja u americi
* nakon što se obavi to slikanje itd, odštampana knjižica stiže za jedno mjesec dana.
* moraju svi biti tu da bi dali otiske
* postoji mogućnost kada dobiješ pismo od USCIS sa terminom da uzmeš to pismo i odeš bilo koji dan mimo termina u taj lokalni USCIS ili neki drugi koji ti je blizu i da pitaš da li možeš da obaviš biometrics (davanje otisaka i slikanje) sada. u dosta slučajeva te puste i onda to obaviš i prije termina.

sve detalje i informacije možeš naći na zvaničnoj stranici

https://www.uscis.gov/i-131

https://www.uscis.gov/sites/default/...urces/B5en.pdf
Hvala puno za potvrdu svega onoga sto sam procitao, bas na ovim linkovima koje ste poslali, trebala mi je potvrda da sam shvatio dobro celu proceduru
Samo jos jedna sitnica u vezi dece i otisaka prstiju.
S obzirom da su deca mala, u tom momentu ce imati 2god. da li je neophodno da ona cekaju biometrics ili za njih valjda je logicno daje otiske roditelj, kao sto je bio slucaj i u ambasadi?
Hvala najlepse na strpljenju i odgovorima.
Svako dobro.
Reply With Quote
  #8  
Staro 11.10.2019, 00:07
Futbalista Futbalista je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2019
US lokacija: Čkgo
YU lokacija: Belgrado
Poruke: 211
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik marko1995 Prikaz poruke
Za nas malo manje upućenije znači npr. Dobio si zelenu kartu, i sad moraš napustiti SAD na par godina zbog necega, tada ti treba re-entry permit ukoliko ces se vratiti na preko godinu a manje od 2 god?

Znaci fakticki zelena karta ti ne sluzi nicemu ako neces stanovati u SAD-u tj. Boraviti tamo bez nekih vecih prekidanja?

Kakav je slucaj kad si drzavljanin tj. Dobijes USA pasoš? Da li se može državljanstvo izgubiti ako si van države neki određeni period ili ne?

Čisto informativno me zanima da shvatim ovo
Kad dobijes pasos, mozes da vise nikad ne zivis u americi...ali kapiram da imas mozda neke obaveze prema americkoj ambasadi u zemlji u kojoj zivis, a mozda ni to nemas
Reply With Quote
  #9  
Staro 11.10.2019, 06:54
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Kada postane neko drzavljanin nema nikakve obaveze vise u zivotu sem IRSa
Ako neko zaradjuje manje od 10 000$ onda nema potrebe da uopste popunjava taksu (nisam siguran bas za tacan iznos) a ako zivi van US i zaradjuje manje od 105 900$ mora da se prijavi ali se ne placa nista.
Reply With Quote
  #10  
Staro 11.10.2019, 18:36
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
Kada postane neko drzavljanin nema nikakve obaveze vise u zivotu sem IRSa
Ako neko zaradjuje manje od 10 000$ onda nema potrebe da uopste popunjava taksu (nisam siguran bas za tacan iznos) a ako zivi van US i zaradjuje manje od 105 900$ mora da se prijavi ali se ne placa nista.
Za vecinu kategorija, granica je standard deduction - primer: za 2019, standard deduction za osobu sa single statusom je $12,200, a za married $24,400. Za 2018 godinu, izuzetak je bio status za one koji su prijavili married filling separately - granica je bila $5. Nismo sigurni koliki su iznosi za ovu godinu, IRS obicno objavljuje tacne informacije u januaru naredne godine. Ove cifre vaze za zarade (wages), ukoliko je prihod od investicija (unearned income, kao sto su dividende i kamata na novac u banci) onda su iznosi drugaciji. Primer: osoba koja je single i ima unearned income od $1,050 i vise, mora da prijavi porez bez obzira na iznos zarade.

Imajte u vidu da prijavljivanje takse bez obzira da li je obavezno ili ne, treba da se uradi kako bi ste ako zatreba bili u mogucnosti da aplicirate za drzavne programe ili aplicirate za nekog od familije da imigrira u USA. Takodje, imajte u vidu da bez obzira na drzavljanstvo, osoba koja je van Amerike duze od godinu dana, gubi resident status. Osobe koje podizu SSI nakon penzionisanja, ne mogu da zive van zemlje, regularne SSA benefits su ok.

Zarada iz inostranstva nije jednostavna stavka za Forum okruzenja, nas savet je da prijavite porez bez obzira gde ste i koliko novca primate.

Sup.Mod.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
re-entry permit I-131 pericp Stare teme 8 08.08.2011 22:19
Ulazak u US posle 6 meseci bez reentry permit-a zex Stare teme 5 15.07.2010 11:05

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 09:37.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.