ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Vize za SAD > Ne-imigrantske vize

Ne-imigrantske vize Opšte teme o dobijanju i apliciranju za turističke, poslovne, medicinske i ostale ne-imigrantske vize

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 21.10.2013, 16:18
ivkodrg ivkodrg je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.10.2009
Poruke: 83
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik shanzy Prikaz poruke
ma kakvi nobelovci sta ti je, to je i za muzicare i ostale umetnike, nije uopste toliko tesko da se dobije, moja prijateljica je dobila prosle godine - bavi se filmom i nije ni blizu nobelove nagrade.
CITAT......
"...
Generally, to qualify for O-1A classification, aliens of extraordinary ability in the sciences, education, business, or athletics must demonstrate sustained national or international acclaim and recognition for achievements in the field of expertise by providing evidence of:
Receipt of a major, internationally recognized award, such as the Nobel Prize; or at least three of the following forms of documentation... '
e sad , mozda je u stvarnosti drugacije..... mislim, malo spusteniji kriterijumi.....
Reply With Quote
  #12  
Staro 22.10.2013, 00:46
shljivovica shljivovica je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.07.2013
US lokacija: nyc
Poruke: 36
Nepromenjeno

O viza se poprilicno lako dobije koliko sam shvatila, iako se naravno Nobelova nagrada spominje, ona pokriva sve ostale kriterije, po meni je besmisleno to sto tu nagradu spominju kod O vize kad s njom imas direkt upad za EB1A ili NIW sto su zelene karte.
Naravno da ako ides tamo za trenera valjda imas neke rezultate iza sebe tako da ti to ne bi trebao biti problem dokazati.

Receipt of a major, internationally recognized award, such as the Nobel Prize; or at least three of the following forms of documentation:
Documentation of the individual's receipt of nationally or internationally recognized prizes or awards for excellence in the field of endeavor;
Documentation of the individual's membership in associations in the field for which classification is sought, which require outstanding achievements of their members, as judged by recognized national or international experts in their disciplines or fields;
Published material in professional or major trade publications or major media about the individual, relating to the individual's work in the field for which classification is sought, which shall include the title, date, and author of such published material, and any necessary translation;
Evidence of the individual's participation on a panel, or individually, as a judge of the work of others in the same or in an allied field of specialization to that for which classification is sought;
Evidence of the individual's original scientific, scholarly, or business-related contributions of major significance in the field;
Evidence of the individual's authorship of scholarly articles in the field, in professional journals, or other major media;
Evidence that the individual has been employed in a critical or essential capacity for organizations and establishments that have a distinguished reputation;
Evidence that the individual has either commanded a high salary or will command a high salary or other remuneration for services, evidenced by contracts or other reliable evidence.


Znaci npr. trenirao si atletiku, osvojio neke medalje, o tome se pisalo u novinama,a kako si bio jako dobar postao si trener kada se vise nisi mogao aktivno baviti sportom. Onda si kao trener vodio nekog mladeg atletu koji je takoder dobio neke medalje te si se dokazao da si kompetentan voditi neku ekipu.

Sad skupis sve dokaze o dobivenim medaljama, clanke iz novina (prevedi na engleski i objasni da to nije skolski vec nacionalni list) i manje-vise sve sto bi ti moglo ici u korist. Nakon sto skupis sve sto mozes, posalji njima neka s advokatom rjesavaju dalje.


Eto, nadam se da sam pomogla...
Sretno!
Reply With Quote
  #13  
Staro 22.10.2013, 06:34
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Pa zar nema neko "extraordinary ability" u nekom sportu ako je trener? Kao da moze svako da trenira druge?

Evo vam razliciti tipovi viza za privremenu dozvolu rada u SAD (medju kojima je i H1B i O)

klikni
Reply With Quote
  #14  
Staro 22.10.2013, 19:57
shljivovica shljivovica je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.07.2013
US lokacija: nyc
Poruke: 36
Nepromenjeno

To ti je isto kao da kazes kako je netko sposoban i ima extra sposobnosti jer je direktor tvrtke. Da, u pravilu to budu sposobniji ljudi ali ako vec na racun toga mislis emigrirati dokazi koliko si uspjesno vodio firmu, sto je i logicno, pogotovo za nase ljude gdje znamo na koji nacin se tu dolazi do direktorskih fotelja. A ako moze na mjesto dise, sto ne bi stavili nekog da im trenira klince?

Naravno da ne omalovazavam ikoga,ali sagledavam situaciju cisto realno. Svi smo mi po necemu posebni, ali za ovakve stvari treba ipak imati nesto relano i dokazivo s odredenom tezinom iza sebe... Dakle, biti u vrhu svog polja istrazivanja za direkt zelenu kartu ili jako dobar za vizu.
Reply With Quote
  #15  
Staro 22.10.2013, 21:33
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik shljivovica Prikaz poruke
To ti je isto kao da kazes kako je netko sposoban i ima extra sposobnosti jer je direktor tvrtke. Da, u pravilu to budu sposobniji ljudi ali ako vec na racun toga mislis emigrirati dokazi koliko si uspjesno vodio firmu, sto je i logicno, pogotovo za nase ljude gdje znamo na koji nacin se tu dolazi do direktorskih fotelja. A ako moze na mjesto dise, sto ne bi stavili nekog da im trenira klince?

Naravno da ne omalovazavam ikoga,ali sagledavam situaciju cisto realno. Svi smo mi po necemu posebni, ali za ovakve stvari treba ipak imati nesto relano i dokazivo s odredenom tezinom iza sebe... Dakle, biti u vrhu svog polja istrazivanja za direkt zelenu kartu ili jako dobar za vizu.
Ovde u SAD direktor je sposobniji od obicnih ljudi. Pogledaj im samo razlike u platama, cula sam negde u Nemackoj 1:30 (cistacica:direktor) a ovde moze da bude i 1:600...
Reply With Quote
  #16  
Staro 23.10.2013, 06:50
shljivovica shljivovica je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.07.2013
US lokacija: nyc
Poruke: 36
Nepromenjeno

Da u SAD,ali ne i tu, a nisu ni oni od jucer...

Pogledaj evo svoj primjer, ti nisi dobila kartu na lutriji nego si imala ohoho toga iza sebe prije nego si otisla i sigurna sam da si im morala dokazati na neki nacin sve to a ne da si samo rekla-evo ja imam doktorat i jako sam dobra u tome.. razumijes sto ti hocu reci?
Reply With Quote
  #17  
Staro 23.10.2013, 16:39
shanzy shanzy je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.07.2011
YU lokacija: Srbija
Poruke: 170
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Ovde u SAD direktor je sposobniji od obicnih ljudi. Pogledaj im samo razlike u platama, cula sam negde u Nemackoj 1:30 (cistacica:direktor) a ovde moze da bude i 1:600...
nije to za direktore, vec za umetnike, sportiste i recimo naucnike, i ne mogu dva polja zanimanja da konkurisu vec samo jedno, tj ako si relativno poznat kao muzicar i relativno poznat kao glumac ne sabira se, vec se samo jedno polje rada uzima u obzir.
Reply With Quote
  #18  
Staro 23.10.2013, 21:18
ivkodrg ivkodrg je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.10.2009
Poruke: 83
Nepromenjeno

Ma definitivno cemo ici sa H1B vizom i to smo se dogovorili da podelimo troskove, tako da cemo probati bez advokata i to sa premium fee da bi se brze resilo.
Tako da je sledece pitanje neminovno...
Treba da popunimo samo I 129 obrazac i cekamo ????????

http://www.uscis.gov/portal/site/usc...004718190aRCRD
Reply With Quote
  #19  
Staro 23.10.2013, 21:46
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik shljivovica Prikaz poruke
Da u SAD,ali ne i tu, a nisu ni oni od jucer...

Pogledaj evo svoj primjer, ti nisi dobila kartu na lutriji nego si imala ohoho toga iza sebe prije nego si otisla i sigurna sam da si im morala dokazati na neki nacin sve to a ne da si samo rekla-evo ja imam doktorat i jako sam dobra u tome.. razumijes sto ti hocu reci?
E sljivovice nemam ti ja jos zelenu kartu... Dosla sam ovde sasvim drugim putem. Sad imam H1B vizu o kojoj je i ova tema. U ostale radne vize se ne razumem, samo u ovu...

ivkobg: meni je sve popunjavala HR, ja licno sam samo njoj slala dokumenta sto mi je trazila...
Reply With Quote
  #20  
Staro 25.10.2013, 13:22
shljivovica shljivovica je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.07.2013
US lokacija: nyc
Poruke: 36
Nepromenjeno

Citat:
E sljivovice nemam ti ja jos zelenu kartu... Dosla sam ovde sasvim drugim putem. Sad imam H1B vizu o kojoj je i ova tema. U ostale radne vize se ne razumem, samo u ovu...
ma znam da, ali ono sto sam htjela reci je da ti nije palo s neba, da si ju dobila na racun svojih sposobnosti a mozda nije lose ispitati i druge opcije a ne se samo drzati h1b jer se sve teze dobija. iskreno, mislim da si ti konkretno sa svojim postignucima mogla komotno traziti direkt eb1a (ili mozda cak lakse eb2 zelenu kartu obzirom da si imala poslodavca),ako nista drugo nakon sto si godinu dana bila na h1b.

naravno da ne bih htjela da mislite kako popujem, stvarno svakome zelim srecu od srca i da sve prode najbrze,najbezbolnije i najjeftinije, zato i kazem kako mozda nije lose ispitati i neke druge opcije....
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Turistička viza - potrebna dokumenta za privatnike Jack Sparrow Ne-imigrantske vize 15 19.08.2014 03:19
Hitno mi je potrebna pomoc jovanazr Prva koverta 6 23.03.2012 14:55
Potrebna parirologija za dete školarca Plant Stare teme 4 29.03.2010 10:09
Razvod i Imigracija - da li je potrebna dozvola drugog roditelja? milenaa Stare teme 19 27.11.2009 10:08

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 14:16.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.