ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Uputstva za dobitnike

Uputstva za dobitnike Izvučeni ste? Čestitamo! Ovde možete naći informacije o svim etapama procesa, od izvlačenja do intervjua i dobijanja vize.

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #71  
Staro 08.07.2017, 19:48
nemanjaq's Avatar
nemanjaq nemanjaq je offline
Drug član
 
Datum prijave: 14.08.2014
US lokacija: Fort Worth, TX
Poruke: 39
Nepromenjeno Popunjen DS-260

@BetterFuture: Samo da Vam javim da smo popunili DS obrazac danas, pa bih Vas zamolio da ažurirate tabelu. Hvala!
Reply With Quote
  #72  
Staro 08.07.2017, 21:22
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Planiram da popunim sutra obrazac, ali imam neke nedoumice, vezano za obrazovanje. Pokušavo sam da nađem ovo na forumu, ali nisam uspeo. Izvinjavam se ako je ovo već neko pitao.

Posle završene Gimnazije, upisao sam prvo Ekonomski fakultet i na njemu se zadržao samo jedan semestar. Posle sam upisao Visoku poslovnu školu, osnovne studije (3 god) i završio, i posle toga na istoj školi sam završio i specijalističke studije (1 god.).

Zanima me da li bi trebalo da unosim i Ekonomski fakultet u obrazac? Mislim da nemam ni jedan dokaz da sam to upisao, možda bih mogao negde indeks da nađem i to je to.

Drugo pitanje je, da li da upisujem osnovne i specijalističke studije zajedno ili odvojeno, pošto sam iste završio u istoj školi tj. obrazovnoj instituciji?

Tamo u obrascu piše Number of Educational Institutions Attended, dakle broj institucija koje su pohađane.
Reply With Quote
  #73  
Staro 08.07.2017, 21:53
misternice's Avatar
misternice misternice je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.05.2017
US lokacija: New York, NY
YU lokacija: Beograd
Poruke: 136
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ikac89 Prikaz poruke
Planiram da popunim sutra obrazac, ali imam neke nedoumice, vezano za obrazovanje. Pokušavo sam da nađem ovo na forumu, ali nisam uspeo. Izvinjavam se ako je ovo već neko pitao.

Posle završene Gimnazije, upisao sam prvo Ekonomski fakultet i na njemu se zadržao samo jedan semestar. Posle sam upisao Visoku poslovnu školu, osnovne studije (3 god) i završio, i posle toga na istoj školi sam završio i specijalističke studije (1 god.).

Zanima me da li bi trebalo da unosim i Ekonomski fakultet u obrazac? Mislim da nemam ni jedan dokaz da sam to upisao, možda bih mogao negde indeks da nađem i to je to.

Drugo pitanje je, da li da upisujem osnovne i specijalističke studije zajedno ili odvojeno, pošto sam iste završio u istoj školi tj. obrazovnoj instituciji?

Tamo u obrascu piše Number of Educational Institutions Attended, dakle broj institucija koje su pohađane.
Ja sam takodje pre fakulteta na kome sam diplomirao proveo jedan semestar na drugom fakultetu ali to nisam naveo u ds260, verujem da je potpuno irelevantno nesto sto nije zavrseno. Isao sam logikom da kada neko ima zavrsenu srednju skolu i upisan ali nezavrsen fakultet svakako unosi samo srednju skolu, fakultet ne treba da pominje jer nije diplomirao.
Reply With Quote
  #74  
Staro 09.07.2017, 12:23
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Videću do večeras. Ono ne košta ništa da unesem i to, jer ipak sam pohađao tu obrazovnu instituciju, iako kratko. Takođe mislim da ću da odvojim u unosu osnovne i specijalističke studije, pošto upisao sam osnovne i završio, pa sam onda opet upisao i specijalističke i završio tj. nisu povezane studije, iako su na istoj obrazovnoj instituciji.

Iskreno mislim da je njima samo bitno da se ispune uslovi tj. minimum četvorogodišnja srednja škola i da ovo preko i nije toliko bitno, ali ipak najbolje je da se unese sve što preciznije moguće.
Reply With Quote
  #75  
Staro 10.07.2017, 14:00
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Mislim da treba upisati nezavršeni fakultet samo ako su vam priznali ispite sa njega i dozvolili vam da nastavite školovanje na drugom fakultetu. Bilo bi nelogično da upišete da ste završili trogodišnje studije za godinu dana, ako su vas na drugom fakultetu primili na (recimo) treću godinu.
Ako ste studirali ispočetka (od prvog semestra), onda nije bitno.
Reply With Quote
  #76  
Staro 10.07.2017, 14:53
Leksi Leksi je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.05.2017
Poruke: 38
Nepromenjeno

Ja sam se onda tu zeznula,ja sam omasila godinu fakulteta,presla sam na drugoj godini,2011-te,a ja sam upisala u ds 2012-tu,a posto sam na masteru,nisam htela jos da se zakopavam.Diplomirala sam 2015-te godine.
Nisam navodila da sam presla sa jednog faksa na drugi.Ja sam mislila to sve da pojasnim na razgovoru u ambasadi.
Reply With Quote
  #77  
Staro 10.07.2017, 15:09
misternice's Avatar
misternice misternice je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.05.2017
US lokacija: New York, NY
YU lokacija: Beograd
Poruke: 136
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Leksi Prikaz poruke
Ja sam se onda tu zeznula,ja sam omasila godinu fakulteta,presla sam na drugoj godini,2011-te,a ja sam upisala u ds 2012-tu,a posto sam na masteru,nisam htela jos da se zakopavam.Diplomirala sam 2015-te godine.
Nisam navodila da sam presla sa jednog faksa na drugi.Ja sam mislila to sve da pojasnim na razgovoru u ambasadi.
Mislim da je to jedna od stvari koje nisu presudne za razgovor, sustina je bitna a to je da se ima zavrsena skola/fakultet. Ukoliko bude nekih nedoumica I ukoliko im to bude nesto cudno sve se na intervjuu moze objasniti. Iskreno, verujem da to nece ni spomenuti na samom intervjuu. Bitno da diploma postoji
Reply With Quote
  #78  
Staro 10.07.2017, 18:05
Leksi Leksi je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.05.2017
Poruke: 38
Nepromenjeno

Super,ja cu imati master diplomu do tada,diplomu sa osnovnih jos nemam,vec samo uverenje o diplomiranju,koje im verovatno nista ne znaci jer je izvadjeno pre godinu dana.Mada gledacu da uzmem i sa osnovnih,ja imam jos vremena do intervjua.
Reply With Quote
  #79  
Staro 10.07.2017, 20:05
misternice's Avatar
misternice misternice je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.05.2017
US lokacija: New York, NY
YU lokacija: Beograd
Poruke: 136
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Leksi Prikaz poruke
Super,ja cu imati master diplomu do tada,diplomu sa osnovnih jos nemam,vec samo uverenje o diplomiranju,koje im verovatno nista ne znaci jer je izvadjeno pre godinu dana.Mada gledacu da uzmem i sa osnovnih,ja imam jos vremena do intervjua.
Ako jos nemas diplomu sa mastera tj ako jos nisi zvanicno master onda to ne treba ni prijavljivati vec samo ono sto je zavrseno - osnovne studije.
Reply With Quote
  #80  
Staro 12.07.2017, 10:14
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Mislim da treba da pitaš na faksu kad izdaju diplome. Mislim da svi fakulteti to rade svakog oktobra za one koji su završili prethodne godine.
Poslovica kaže: Bolje diploma u ruci nego potvrda u džepu.
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DV-2018: Školovanje SEEUSAIC Prijava na Lutriju 10 24.03.2021 22:14
Lutrija za Zelenu Kartu DV-2018 Prijavljivanje GrujaSM Prijava na Lutriju 994 20.11.2017 16:49
Lutrija za Zelenu Kartu DV-2018: Instrukcije SEEUSAIC Prijava na Lutriju 3 31.10.2016 20:25

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 14:22.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.