ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #181  
Staro 27.09.2018, 03:21
Promenada Promenada je offline
Drug član
 
Datum prijave: 01.09.2018
Poruke: 56
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik aleksandarzz Prikaz poruke
:1 060:
Kad si ti zadnji put bio u Srbiji?
Svake godine dolazim i imam firmu u Srbiji sa 20 zaposlenih.

Sad vidim da sam izostavio link (na desnoj strani su podaci).
https://en.wikipedia.org/wiki/Economy_of_Serbia


Treba imati na umu da je trenutno USD neuobicajeno jak ali kada se malo izduva tj vrati na normalu ovih 4 puta ce se pretvoriti u 3 puta.

Last edited by Promenada; 27.09.2018 at 03:31.
Reply With Quote
  #182  
Staro 27.09.2018, 03:48
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Promenada Prikaz poruke
Mislim da svako treba da uradi research pre nego sto slusa razne bajke na forumima i blogovima. (citiracu izvore ispod cisto radi verodostojnosti podataka)

Porodiljsko da pocnemo sa time

60% zena NEMA pravo na placeno porodiljsko odsustvo
88% zena NEMA placeno porodiljsko i ako radi u privatnom sektoru
FEDERAL ne placa nista za porodiljsko vec je ostavljeno States da odluce
Samo 3 states su odlucila da placaju (AKO POSLODAVAC PLACA) California, Rhode Island, i New Jersey,
25% zena su PRIMORANE da se vrate samo 2 nedelje nakon porodjaja inace gube posao.

U sustini porodiljsko je placeno i to samo xy nedelja u apple, google ili nekim top bankama sa dva izuzetka u celoj USA Facebook i Netflix.

https://www.healthline.com/health/pr...-leave-facts#2

Godisnji odmor

23% Amerikanaca nema nikakav godisnji odmor
10 dana je PROSEK koliko se dobija u celoj USA
25% njih placenih po satu ima samo 4 dana godisnjeg odmora.

https://assets.rbl.ms/18595345/980x.png
(Cisto da bi uporedili Srbija je negde otprilike kao Finska).

Takodje imajte na umu da 52% od onih koji imaju odmor nikada ne iskoriste!!
Nije zato sto nece nego zato sto ne smeju da ne dobiju otkaz.

20 puta bolji zivot nego u Srbiji

Iskreno ovo je totalni BS.

Hajde prvo U.S.A
Prosecno dvoje ljudi u US zaradjuje BRUTO $67,384
Info Wikipedia: https://en.wikipedia.org/wiki/Income..._United_States

Srbija
Prosecno dvoje ljudi u Srbiji zaradjuje BRUTO $16,560

4 puta veca zarada u USA. WOW. Mislim da tu zapravo i lezi ta cela navlakusa.
O nekakvih 20 puta bolje nema ni govora.

Kada na to primenis racunicu "cost of living" ili "purchasing power" dobijes da je u Chicagu na primer u odnosu na Beograd svega mozda nesto za nijansu bolje. Kad na to oduzmes godisnje odmore, porodiljsko, zubara ako ti nedaj boze treba shvatis da je to to i naravno ne treba zaboraviti da je u Srbiji penziono obavezno a u US ga nemas. U sustini nista posebno ni bolje ni gore.

Jos jedna zapanjujuca cinjenica je da samo 32% zaposlenih u Americi ima PENZIJU. Neverovatno.
30 miliona Amerikanaca nema zdravstveno osiguranje i taj broj raste
https://www.cnbc.com/2018/01/16/amer...der-trump.html
Nije da oni ne zele da imaju penziju ili da ne zele zdravstveno nego jednostavno ne mogu da ga priuste jer imaju prece stvari a plate jako male (hrana, stan itd).

Jedino sto je stvarno istina. US ima druge prednosti ali je finansijski krs. Ne pricam tu o 0.1% njih koji zive extra zivote ali 99% njih zivi lose a preko 50% doseljenika zivi losije od ljudi u Srbiji.
U sustini svi na forumu treba da shvate realnost koja ce ih pre ili kasnije udariti u glavu. Da je zapravo jako mali broj pojedinaca koji su stvarno mega carevi a ostalo je sve nista posebno. A ti mega carevi imaju ili neko strucno znanje ili su i sami po sebi iznad proseka a najverovatnije bi i u Srbiji bili iznad proseka.
Pusti ti vikipediju i teoriju, ja ti kazem sta je u praksi. Ako dvoje ljudi zive zajedno i imaju PO 25$-30$ imaju super zivot (potpuno realne dnevnice). Ovo nije pricam ti pricu nego licno znam koliko zaradjuju zenini i roditelji i sestra koja je udata. I koliko imaju godisnjeg odmora i kako ga koriste. Zenina sestra je medicinska sestra i zaradjuje vise nego sto si ti naveo da dvoje imaju u teoriji u proseku.

Po tvojoj racunici dvoje koliko imaju znaci da imaju po satu 16$ sto je presmesno (ljudi na w&t imaju 10$ satnice koji su najjeftinija radna snaga za najgluplje poslove). I na kraju, da je tako "lose" u Americi, ne bi svi ljudi zeleli da idu i ostajali tu.
Reply With Quote
  #183  
Staro 27.09.2018, 07:30
Promenada Promenada je offline
Drug član
 
Datum prijave: 01.09.2018
Poruke: 56
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
Pusti ti vikipediju i teoriju, ja ti kazem sta je u praksi. Ako dvoje ljudi zive zajedno i imaju PO 25$-30$ imaju super zivot (potpuno realne dnevnice). Ovo nije pricam ti pricu nego licno znam koliko zaradjuju zenini i roditelji i sestra koja je udata. I koliko imaju godisnjeg odmora i kako ga koriste. Zenina sestra je medicinska sestra i zaradjuje vise nego sto si ti naveo da dvoje imaju u teoriji u proseku.

Po tvojoj racunici dvoje koliko imaju znaci da imaju po satu 16$ sto je presmesno (ljudi na w&t imaju 10$ satnice koji su najjeftinija radna snaga za najgluplje poslove). I na kraju, da je tako "lose" u Americi, ne bi svi ljudi zeleli da idu i ostajali tu.
I ja imam sestru koja radi za 3000 eura NETO u Srbiji i kupuje novi stan svake 3 godine da renta na AIRBNB-ju pa je to jedan od "primera" ali to nije statistika. Ima nacin kako se obracunava medjunarodni standard za statistiku primanja nezaposlenost i slicno.

Porede se pravi relevantni podaci. Javni po mogucstvu a ne poznajem nekoga pa njegov primer.

Takdoje ne bih se slozio sa izjavom "ne bi svi ljudi zeleli da idu i ostajali tu". Veliki broj njih i napusta USA.
https://globalnews.ca/news/3918164/i...ed-consultant/

Ja razumem sta ti hoces da kazes samo ipak imas neprecizne konotacije kao sto su "20 puta bolje" i "svi zele da ostanu". Niti je u Americi 20 puta bolje niti svi zele da ostanu.

Mogu da se slozim samo sa ovim. USA je velika zemlja. Ima znacajno visa "drzava" tj States u okviru drzave pa varira od drzave do drzave. Trenutno je u USA veliki "bull market" u toku i tako je sve sjajno i bajno. Kada se balon izduva bice velika panika i bice bezanija nazad a vreme je. Plate su u proseku na nivou cele USA 4 puta vise od Srbije. Nezaposlenost je znacajno niza 4% dok je u Srbiji 11% tako da je znacajno lakse tj brze naci posao. Troskovi zivota su u proseku 3 puta visi. Ako se porede neki states kao sto je Kalifornija troskovi zivota su 15 puta veci a plate 10 puta vece.

U svakom slucaju nije USA za svakoga i ja je ne preporucujem ako dolazite zbog finansijske prirode. Ako su Vam razlozi neke druge prirode onda je to u redu.

Upoznao sam jednog decka (isto lutrija) koji je prodao sve sto je imao u Srbiji i jos se zaduzio. Navodni programer. Dosao u USA i ja mu kazem neces ti skoro na IT poziciju nije to taj nivo. Kazem mu lepo 4-5 godina ako sad krenes da ucis. Proslo 4 godine on jos uvek u Starbucksu za 13.5$ po satu. U dugovima do guse na kraju sam mu ja dao pare za kartu da se vrati. Clan je foruma ali ne bih da imenujem. U Beogradu je vec neko vreme procvetao i drago mi je da mu je bolje. Tako da kada pricate kako se u USA mlate pare budite oprezni jer nisu svi nasi ljudi na istom nivou. Neki ce poverovati oticice i upropastice sebi zivot. Mnogo je takvih. Naravno da ima i deo onih koji super prodju ali zbog nekolicine dobar deo i strada verujuci u bajke.

Last edited by Promenada; 27.09.2018 at 07:44.
Reply With Quote
  #184  
Staro 27.09.2018, 12:34
Ivan__T's Avatar
Ivan__T Ivan__T je offline
Član
 
Datum prijave: 25.09.2018
US lokacija: Seattle, WA
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 16
Nepromenjeno

Jasno je da US nije na istom nivou kao EU, to niko ne spori. Amerikanci zive krace od Evropljana, kvalitet zivota je nizi, hrana je manje kvalitetna, tehnicki aparati, infrastruktura, itd. itd. generalno, sve ono na sta se zale u SRB tipa neuredne ulice, growing poverty, neodrzavane fasade, moze biti cak i gore u US nego u Srbiji, sa tim se slazem. Ali postane bezveze i dosadno pisati to iz teme u temu. We all know that, nema potrebe ponavljati u krug, we get it.

Stvar je u tome sto ovde ne pisu Svajcarci sa CH ili Nemci sa EU pasosem, vec uglavnom non-EU gradjani iz Srbije/BiH/Makedonije i ako je neko Bachelor Degree ili Master Degree (ili vise) i pritom je ucio, mozda ne odlazi iz finansijskih razloga (ili estetskih) vec iz svih drugih -- npr. ksenofobije, klerofasizma, nacionalizma, sefova a-la Megatrend diplomaca, uopste balkanske patologije. With that being said, ni u CRO nije nista po tom pitanju bolje, stavise.
Meni se US dopala za 3 godine studija. Da sam imao utisak da je drzava pomalo zakucana u osamdesetim godinama -- jesam. Da je standard u gradnji, raznorazni gedzeti, isl. generalno kvalitetnije i u Srbiji -- jeste, as far as I can get. Ali sam mogao zaraditi da je proputujem, da sebi priustim raznoraznu klopu, zurke i fine destinacije, a da se ne skupim preterano. Razumemo svi da nije zivot kao u Nemackoj ili Svajcarskoj, ali ocigledno je puno teze otici tamo (verovatno sa razlogom), pa je US stoga logicniji izbor za mnoge. O jeziku da ne pricam, meni je nemacki nemoguca misija za nauciti, a govorim engleski i spanski kao maternje, dakle neki ljudi prosto ne mogu da ga nauce, myself included. O nordijskim jezicima da ne pisemo.

Ako bih mogao da biram, izabrao bih Australiju i nameravam da pokrenem proces za 189/190 vizu svakako, bez obzira na GC ishod, ali dok ne diplomiram i ne steknem 4 godine iskustva za dovoljno bodova za Oz, US ce biti odlicna avantura i pristojno iskustvo. Ponavljam -- ne odlaze svi zbog novca, gledaj iz sireg provizorijuma.

Last edited by Ivan__T; 27.09.2018 at 12:47.
Reply With Quote
  #185  
Staro 27.09.2018, 13:37
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Promenada Prikaz poruke
U svakom slucaju nije USA za svakoga i ja je ne preporucujem ako dolazite zbog finansijske prirode. Ako su Vam razlozi neke druge prirode onda je to u redu.

Upoznao sam jednog decka (isto lutrija) koji je prodao sve sto je imao u Srbiji i jos se zaduzio. Navodni programer. Dosao u USA i ja mu kazem neces ti skoro na IT poziciju nije to taj nivo. Kazem mu lepo 4-5 godina ako sad krenes da ucis. Proslo 4 godine on jos uvek u Starbucksu za 13.5$ po satu. U dugovima do guse na kraju sam mu ja dao pare za kartu da se vrati. Clan je foruma ali ne bih da imenujem. U Beogradu je vec neko vreme procvetao i drago mi je da mu je bolje. Tako da kada pricate kako se u USA mlate pare budite oprezni jer nisu svi nasi ljudi na istom nivou. Neki ce poverovati oticice i upropastice sebi zivot. Mnogo je takvih. Naravno da ima i deo onih koji super prodju ali zbog nekolicine dobar deo i strada verujuci u bajke.
Ne znam sta ima neko da poveruje ili ne kakav je tu zivot, bolji je nego ovde sigurno. Da li 10 ili 20 puta mnogo je bolji. Ovo ne pricam kao neko ko ima neka losa primanja ovde (mnogo vise od "prosecne plate") pa mi deluje primljivo da radim bilo sta tmu Americi. Postoje dva razloga zasto idemo, jedan je finansijski jer tu mozemo mnogoooo vise da zaradimo nego ovde, drugi je stanje u drustvu i jahanje naprednjaka.

Pa koliko moras da budes nesposoban da za 4 godine ne uspes da se maknes od te satnice i tog posla? To ne znaci da je tu lose vec da neko ne zna da se snadje i da ide kroz zivot.
Reply With Quote
  #186  
Staro 27.09.2018, 19:49
aleksandarzz aleksandarzz je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.05.2017
US lokacija: Amherst, NY
YU lokacija: Veliko Gradiste, Srbija
Poruke: 255
Nepromenjeno

Zvanicna statistika je jako lepa. Njen jedini problem je sto nije tacna.
Prosle godine je npr. stopa nezaposlenosti duplo smanjena. Samo sto se to nije desilo tako sto su se ljudi zaposlili, vec tako sto su prestali da broje one koji se nisu javili na biro za zaposlavanje. Slicnih primera je mnogo.
Reply With Quote
  #187  
Staro 27.09.2018, 21:57
HalfBlue91 HalfBlue91 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.09.2018
Poruke: 42
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Promenada Prikaz poruke
Upoznao sam jednog decka (isto lutrija) koji je prodao sve sto je imao u Srbiji i jos se zaduzio. Navodni programer. Dosao u USA i ja mu kazem neces ti skoro na IT poziciju nije to taj nivo. Kazem mu lepo 4-5 godina ako sad krenes da ucis. Proslo 4 godine on jos uvek u Starbucksu za 13.5$ po satu. U dugovima do guse na kraju sam mu ja dao pare za kartu da se vrati. Clan je foruma ali ne bih da imenujem. U Beogradu je vec neko vreme procvetao i drago mi je da mu je bolje. Tako da kada pricate kako se u USA mlate pare budite oprezni jer nisu svi nasi ljudi na istom nivou. Neki ce poverovati oticice i upropastice sebi zivot. Mnogo je takvih. Naravno da ima i deo onih koji super prodju ali zbog nekolicine dobar deo i strada verujuci u bajke.
A sta to znaci "navodni" programer? Pa jel se skolovao i zna znanje ili ne? Ako je odgovor negativan na oba, onda nije ni cudo sto se nije snasao.
Reply With Quote
  #188  
Staro 27.09.2018, 22:19
Promenada Promenada je offline
Drug član
 
Datum prijave: 01.09.2018
Poruke: 56
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
Ne znam sta ima neko da poveruje ili ne kakav je tu zivot, bolji je nego ovde sigurno. Da li 10 ili 20 puta mnogo je bolji. Ovo ne pricam kao neko ko ima neka losa primanja ovde (mnogo vise od "prosecne plate") pa mi deluje primljivo da radim bilo sta tmu Americi. Postoje dva razloga zasto idemo, jedan je finansijski jer tu mozemo mnogoooo vise da zaradimo nego ovde, drugi je stanje u drustvu i jahanje naprednjaka.

Pa koliko moras da budes nesposoban da za 4 godine ne uspes da se maknes od te satnice i tog posla? To ne znaci da je tu lose vec da neko ne zna da se snadje i da ide kroz zivot.
Nije mnogo bolji vec mozda malo samo sto je za imigrante teze pa je zapravo na istom i to sad dok je bull market u US. Kad krene bear market bice losiji i to dosta.

Veruj mi prosek medju nasim stanovnistvom je ispod mogucnosti rada u Starbucks-u (najvise zbog znanja engleskog). Problem sa time je sto oni dodju na ovaj forum vide da tu padaju dolari sa neba dodju u US i shvate da ne mogu ni u Starbucksu da rade jer niko nece da ih primi bez obzira sto je nezaposlenost nikad niza. Nas prosek u Srbiji je daleko losiji od proseka u US. Treba otprilike porediti sa nacionalnim manjinama ili sa tipa Afro Amerikancima. Njihova nezaposlenost je daleko veca nego prosek u US. Radi se o tome da vecina naseg stanovnistva ima i lose obrazovanje i engleski los. Deo naseg stanovnistva koji je u US je ono sto je u Srbiji top 3-4% zato sto podizu prosek studenti, radne vize, biznismeni i to cini da slika nasih ljudi koji su u US zive bajno. U sustini kada bi preselio sve ljude iz Srbije u US stanovnistvo bi zivelo losije nego sto zive u Srbiji. Jer u Srbiji drzava ih placa da rade a zapravo ne bi trebali da rade jer nemaju nikakav skil. U US ogroman procenat naseg stanovnistva bi bio medju beskucnicima. Zamisli samo sredovecnu zenu iz Poste gde bi ona mogla da radi.

Srecom dobar deo njih ne koristi ovaj forum jer ni to ne ume ali oni koji na neki nacin dodju do foruma procitaju nebuloze ovde i na jos 3-4 bloga kako je to sve sjajno pa posle moramo da organizujemo fondove da skupljamo novac da im se kupuju karte i da ih saljemo nazad.

Ima slucaj majka poslala sina da studira u San Dijego oni su sada u takvim dugovima da je horor. Ne samo da je upropastila svoj zivot (jer su pozajmili novac da ode u San Dijego) vec su upropastili i njegov jer je i on u dugovima do guse u USA a zelenaski dugovi u Srbiji. Niti on moze da zavrsi fakultet niti oni mogu zelenasima da vrate u Srbiji niti ce on to ikada zaraditi.

Ili slucaj sa deckom koji je prodao bubreg da bi vratio novac koji duguje na kreditnim karticama. Takvih primera ima mnogo samo se o njima ne pise ovde niti negde drugde. Svi vole da procitaju kako je to lux tamo i kako se zivi duplo (a neki kazu i 20 puta) bolje nego u Srbiji.


Citat:
Prvobitno poslao korisnik aleksandarzz Prikaz poruke
Zvanicna statistika je jako lepa. Njen jedini problem je sto nije tacna.
Prosle godine je npr. stopa nezaposlenosti duplo smanjena. Samo sto se to nije desilo tako sto su se ljudi zaposlili, vec tako sto su prestali da broje one koji se nisu javili na biro za zaposlavanje. Slicnih primera je mnogo.
Stope nezaposlenosti se mere po istom medjunarodnom standardu i u US i u Srbiji samo je razlika sto u USA mnogo brze prestaju da broje one koji se nisu javili jer im je u interesu da te sto pre otkace sa biroa (zbog placanja). Tako da su podaci zapravo gotovo identicni. Samo su u US malo nastimovani da deluje bolje nego sto jeste. Plus sto u Srbiji imas dosta njih koji rade preko interneta a ne vode se da rade. U sustini 4% vs 10%.

Citat:
Prvobitno poslao korisnik HalfBlue91 Prikaz poruke
A sta to znaci "navodni" programer? Pa jel se skolovao i zna znanje ili ne? Ako je odgovor negativan na oba, onda nije ni cudo sto se nije snasao.
On zna da programira neki slabiji-osrednji nivo ali njegov engleski i njegov communication skill je toliko los da niko ne zeli da ga zaposli. Pored toga ne ume ni resume da napise po US standardu ili da se pripremi za interviju. U Srbiji je radio kao programer u par poznatijih firmi a u USA ne moze da prodje interviju. Dobija on intervijue svaki dan ali ne moze da prodje jer je njegov skill slab. Tako je sa vecinom nasih ljudi. Iskreno ko ima TOEFL ispod 110 poena treba sam sebi da kaze lose cu proci u US ako budem trazio posao.


Opet kazem ako je emigracija da bi "ziveli finansijski bolje" onda je za vecinu daleko bolje da ostanu u Srbiji ako postoje drugi razlozi onda ok. Evo nekih razloga. Neko je gej pa hoce da zivi u San Francisku jer u Srbiji nema bas mogucnost previse eksponirano da se seta, biznismen koji hoce da prodaje uslugu na nivou cele USA tj veliko trziste, neko ko ima nesto da sakrije iz proslosti pa zeli 'novi pocetak', neko ko ne moze da podnese domacu politiku i slicno. U tim situacijama ja razumem emigraciju ali finansijski svakako ne jer vise para mogu u Srbiji da zarade. Takodje nikako ne bih preporucio studiranje u USA vec u Srbiji jer je daleko pristupacnije cak i ako neko ima stipendiju bolje je da to batali i da studira u Srbiji.

USA je dobra ako tipa imas zavrsen ETF, TOEFL 110 poena, prosao si gomilu nekih kurseva i imas 2-3 godine radnog iskustva i onda dodjes u US da krenes da pravis $$$ ostalo je sve mucenje.

Last edited by Promenada; 27.09.2018 at 22:33.
Reply With Quote
  #189  
Staro 27.09.2018, 23:30
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Sad pocinje da biva smesno ovo sto pises, svi su idioti i nesposobni samo si ti pametan i napravio si milione.

Da nisam bio u Americi tri puta prethodnih godinu dana i da ne komuniciram sa "normalnim" i prosecnim ljudima, mozda bih i verovao u ovo sto pises.
Nemoj da pises kako je u Srbiji bolje i kako neko ne treba da odlazi odavde jer je u Americi ista situacija.
Reply With Quote
  #190  
Staro 27.09.2018, 23:37
aleksandarzz aleksandarzz je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.05.2017
US lokacija: Amherst, NY
YU lokacija: Veliko Gradiste, Srbija
Poruke: 255
Nepromenjeno

@Promenada
...
Poceo da pisem, pa obrisao

@ostali clanovi foruma
Don't feed the troll
Reply With Quote
Odgovori

Tags
povratak


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Da li je neko otisao skroz sam? subman Vodič za emigrante 1 26.06.2017 09:15
Neko da mi posalje robu iz usa? lukadj Vaša strana 9 30.10.2015 14:37
Ako neko zna detox Vaša strana 13 26.10.2012 10:18
Drugi utisak - sta vam se ne dopada u USA? dreamerns Stare teme 115 25.01.2012 23:22
Ako neko zna veselina77 Stare teme 21 11.11.2009 17:30

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 03:16.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.