ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 07.11.2012, 21:55
nina-venus nina-venus je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.08.2012
YU lokacija: Cacak
Poruke: 53
Nepromenjeno

Ne vracaju se zbog para i zato sto su se otrgli od bede.
Reply With Quote
  #12  
Staro 07.11.2012, 23:34
edinze edinze je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 14.09.2012
US lokacija: akobogda Las Vegas
YU lokacija: zenica
Poruke: 123
Nepromenjeno

Bolest je ocekivati da u zemlji u kojoj te doslovno niko ne zna budes ime,pozicija,faca... Ne kazem da sad treba biti dno dna,ali neke prije svega postene i pristojne poslove objerucke treba prihvatiti i polagano graditi ime,poziciju,uz dodatno skolovanje i prekvalifikacije.... Trenutno mi jos samo posteljina nedostaje da bih mogao reci da zivim na radnom mjestu,a za nikakav novac....zasto ne takvim istim tempom,ali za onim sto bih mogao nazvati platom,,bez stida i neugodnosti... Tesko razumljivo onom ko nije pregazio sve receno...
Reply With Quote
  #13  
Staro 09.11.2012, 07:45
NinaPetra:) NinaPetra:) je offline
Član
 
Datum prijave: 09.10.2012
US lokacija: LA, NY, MI
YU lokacija: Jedna varosica, pa Bg, pa Pariz...
Poruke: 22
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik oki9 Prikaz poruke
NinaPetra
koliko sam videla u prethodnim postovi ti si u Fr, ako se ne varam...nemoj pogrešno da me razumeš, ne zabadam nos gde mi nije mesto, već htedoh da te pitam zbog čega, ako nije neka tajna, želiš u USA? Pitam to, jer pouzdano znam, aevo i ti potvrdjuješ svojim postom, da je Fr daleko sređenija zemlja od Usa, po pitanju zdravtsva, dečije zaštite, školovanja, podrške socijalno ugroženima i sl..
to se tamo u USA sve debelo plaća.
dakle ne pričam niti sugerišem ništa, čisto mi je interesantno odakle volja za tom avanturom?

Što se tiče teme, smatram da svi ostaju (velika većina) iz razloga što su svesni da ovde na Balkanu, ne mogu sebi obezbediti ono na šta su se tamo već navikli. Znamo da se ljudi brzo naviknu na lepo. Pritom, stariji emigranti se po defaultu vraćaju u maticu, tek i onda kada im prođe radni vek, nakon što su podigli kuće i sl, znači ne pre toga, ili bar retki..a oni koji šalju decu, to je zbog jeftinijeg obrazovanja, a i toga što im dete sa njihovim dotiranjem iz inostrantsva ovde može živeti sasvim normalno

Hoću reći, niko se ne vraća jer ga muka ne tera na to. Prosto. Da potera - došli bi. Takođe, nije u emigraciji kao šo je bilo pre nekih 10 godina, to je jasno, ali nije ni skoro nemoguć život kao ovde na Balkanu
pozdrav svima
<izvinjavam se ostalima , jer rasplinjujem temu, ali odgovoricu ti( uz rizik da dobijem epitet razmazene, koji su mi vec nalepili roditelji). Zasto da ne? Sve decije bolesti imigracije sam prelezala, i kad sam bila devojka, a i sada, kad imam porodicu.Dakle, znam kako je raditi, a da te ne plate(srpska posla), kad svaku informaciju moras da izbunaris sam, jer te drugi nece namerno posavetovati(opet srpska posla), kad ti iznajme rupu od 16 kvadrata za 550e, kad smo Zmu i ja skupljali cente za baget...Ali, isplivali smo. Kad smo uspeli ovde, ne vidim razlog da ne uspemo i tamo, jer sam oprezna i znam sta moze da me saplete. Dosla sam ovde ne znajuci rec francuskog, pa sam naucila, i da citam i pisem( sto je meni veliki plus, jer je dosta onih kojima je to nepremostiva barijera, jer jeste malo komplikovano sa svim njihovim pravilima pisanja). Sa engleskim takav problem nemam, u startu sam u boljoj poziciji. Sad, mala su mi deca( starija 3 god, mladja 4 meseca) i zbog toga stvaram opciju 'sigurnog posla' odavde, sto je jedan zajednicki poduhvat sa mojim, vec pominjanjem prijateljem Amerikancem, tako da, ako nam to 'proradi', ipak bih otisla na malo sigurnije i mogu da se oslonim na njegovu pomoc oko stana, birokratskih zezalica. Svidja mi se Amerika, realna sam, pa zato triput merim. Na kraju, sta mogu da izgubim? Nije preteran podvig, da za neko vreme ovde ustekamo neke pare, kao siguricu. Provela sam 32 god u Evropi, rado bih ostatak zivota provela tamo, a i ne bih se bunila da mi deca imaju i fr i americki pasos, pa da sutra odaberu, gde ce ziveti. Znam da se sve placa i vrtic i skola, ali, ako radim i zaradjujem, ne smeta mi da ulazem u decu, to je uvek najbolja investicija. To bi bilo, otprilike to
Reply With Quote
  #14  
Staro 09.11.2012, 19:19
ASSI's Avatar
ASSI ASSI je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.11.2012
US lokacija: gde me zivot odvede :)))
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 192
Pošalji Skype™ poruku korisniku ASSI
Nepromenjeno

Gde da se vrate? U zemlju bez perspektive! Tamo ako je i tesko imas cemu da se nadas, ovde bas nicemu.
Reply With Quote
  #15  
Staro 10.11.2012, 15:20
NightSky's Avatar
NightSky NightSky je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.01.2012
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 232
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik zvercica Prikaz poruke
Meni se čini da je to jedna od odlika našeg mentaliteta, bolje da kukam, svi će misliti da mi je loše, neće niko pare da mi traži, ne moram nikome vizu da sređujem...
+1

To, to! Ja kad ih nekad čujem koliko kukaju, upitam hoće li da im pošaljem paket s humanitarnom pomoći, malo riže, bašna i šta para, jer, što bi rekla Ljeposava iz Đekne: "Mene je dobro", nego njih mi žao
__________________

DV 2020
Reply With Quote
  #16  
Staro 28.11.2012, 09:12
buckuris buckuris je offline
Član
 
Datum prijave: 07.11.2012
Poruke: 8
Nepromenjeno

Evo posto sam ja postavila temu kontam bio bi red da i ja dam neki svoj odgovor. Napomena: skoro 20 god. sam ovde i ovo cu da napisem cisto kao iz nekog iskustva mnogih nasih koji su ovde dosli 90-tih god. iz rata zahvacenih podrucija.

Neki nikada nisu imali svoj stan/kucu/prostor odvojen od zajednice.
Neki nikada nisu vozili kola. (Sta cu ja u Bosni kad sam tamo muzla krave a ovde vozim auto. Istinita izjava jedne Bosanke.)
Neki nikada nisu stali na asfalt.
Neki nisu imali wc u kuci.
Neke zene su bile domacice i nikada nisu imale svoj dinar.
Nekima se nije moglo prici kuci kolima.
Neki su prodali svu imovinu koju su imali preko bare.
Neki nisu imali bazen.
Neki nisu prodali imovinu ali im je ostala u nekom dijelu grada/drzave u kojem oni ne zele da zive.
Neki su preko bare trpili svasta jer su iz mijesanog braka.
Neki su svasta radili u ratu i boje se da su na nekom spisku.
Neki nisu tamo zaradili za penziju a nisu ni ovde. (Jesu po stazu ali ne i po godinama)
Nekima su se djeca udala i pozenila pa dobili unucice koji ne zele da se vracaju.
Neki ne bi dobili posao kad bi se vratili.
Neki nemaju para da kupe nekretninu preko bare.
Neki ne mogu da izadju iz zemlje.
Neki nemaju rodbinu preko bare (svi su dosli u grad u koji su oni izbjegli)
Nekima je sve tamo malo i usko.


Mogla bih ovako do sutra...Hocu da kazem da svako ima neki svoj razlog. Neki su smijesni, neki cudni ali eto opet su legitimni razlozi da se ne vrate. Moje licno misljenje je da vecina ljudi ne zeli da se vrati jer nema posla, a kad nema posla ne mogu da dignu kredit za kuce/stanove, auta...a nemaju ni para da sve to kupe u kesu, a i ako imaju opet im treba posao da bi mogli da zive. Bas me interesuje da li bi se vratili kad bi dobili glavnu premiju na lotu (pricam o milionskim ciframa)? Ili mozda da vas forumase pitam da li bi vi isli preko bare kad bi dobili neku milionsku premiju na lotu (ne u dinarima nego u evrima ?
Reply With Quote
  #17  
Staro 28.11.2012, 10:26
veko veko je offline
Drug član
 
Datum prijave: 29.10.2012
US lokacija: We'll see :)
YU lokacija: Zvornik
Poruke: 38
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik buckuris Prikaz poruke
.... Bas me interesuje da li bi se vratili kad bi dobili glavnu premiju na lotu (pricam o milionskim ciframa)? Ili mozda da vas forumase pitam da li bi vi isli preko bare kad bi dobili neku milionsku premiju na lotu (ne u dinarima nego u evrima ?
Ja sam još uvijek sa ove strane bare (u Bosni), a dobijanje sedmice na loto i milionskog iznosa u evrima bi mi bio još jedan razlog više da se selim za SAD (ili neku drugu normalnu zemlju u EU) i započeo neki privatni biznis.
Ovdje i ako imaš mnogo para, da bi započeo nešto NORMALNO I NESMETANO raditi, moraš:
- biti član neke političke partije
- pored redovnih državnih nameta (koji su takođe veliki) morao bih da podmažem desetak lokalnih političara i moćnika čije bih takođe ljude morao zaposliti da bih nesmetano radio (npr...otvoren jedan veliki market kod nas, i čistačica je načelnikov čovjek a da ne pričam o kasirkama...)
-....itd
A na kraju i najvažniji razlog je da mi djeca rastu u normalnoj sredini i da se uče pravim vrijednostima a ne da uče da kradu i varaju druge kako bi opstali i da mrze druge nacije i religije.
Reply With Quote
  #18  
Staro 28.11.2012, 11:17
peja's Avatar
peja peja je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.11.2012
US lokacija: u nekoj lepoj i finoj državi, kad me izvuku odlučiću ;)
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 121
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik veko Prikaz poruke
J... a dobijanje sedmice na loto i milionskog iznosa u evrima bi mi bio još jedan razlog više da se selim za SAD (ili neku drugu normalnu zemlju u EU) i započeo neki privatni biznis.
Isto to, potpisujem......

Dosta mi je svih ovih naših političara, mazanja očiju, nepravde i sl...

dosta mi je naše policije i sudova koji štite kriminalce, sumorne atmosfere...

posle petog oktobra postojao je neki san, ali vidim da je na ex-yu području neostvariv!
__________________
DV-2014 - first application for GC !
DV-2014 - the Entry HAS NOT BEEN SELECTED !

DV-2015 - second application for GC !
DV-2015 - the Entry HAS NOT BEEN SELECTED !

DV-2016 - third application for GC. Never give Up!
Reply With Quote
Odgovori

Tags
povratak, vracanje

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Gde ko planira da ide i zašto? neky Lokacije u USA 229 25.05.2019 14:14
Nakon skoro 2 godine…. emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 29.11.2010 16:40
Zasto ne radi prijava na Lutriju? dele506 Stare teme 53 17.11.2009 14:05
Top 5 razloga zasto volim kreditne kartice emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 18.12.2008 08:55
Garantno pismo - Zasto ga traze? Zika Jovic Druga koverta 1 21.10.2005 16:28

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 14:27.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.