ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Kako naći najpovoljniji let za Ameriku » Bitni linkovi
10 korisnih saveta za kupovinu jeftinih avionskih karata Kupovina karata - AGENTI Kupovina karata - ONLINE Kuponi i sniženja

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #111  
Staro 07.12.2009, 21:25
ministar ministar je offline
Član
 
Datum prijave: 15.11.2009
Poruke: 13
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dmi Prikaz poruke
cena karte preko agencije se ne uvecava jer agencija direktno od aviokompanije naplacuje svoju proviziju a ne od klijenta kome prodaje kartu
uz to, agencija vrlo cesto ima i specijalne popusete koju ja kao individualac preko neta ne mogu da dobijem
ja probah da nadjem kartu preko ovog sajta (momondo) i najeftinija za datum kad ja putujem je 1018 eura (jedan pravac)
obe karte za mene i dete jedan pravac kostaju preko agencije 632 eura
tako da ja ipak biram agenciju
ma naravno da je uvek bolje naci jeftiniju kartu
u svakom slucaju, nije nikad na odmet proveriti www.momondo.com i videti koje opcije oni nude - mozda vredi proveriti opciju Price Calendar...
Ja sam u zadnje vreme bas cesto putovao, i uvek sam kod njih nalazio najjeftinije karte
Reply With Quote
  #112  
Staro 17.02.2010, 16:28
dejancic's Avatar
dejancic dejancic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 14.05.2008
US lokacija: LA
YU lokacija: BG
Poruke: 529
Nepromenjeno

A kada nadjete najpovoljniji let i dodjete do aerodroma ukljucite mozak, a zaboravite na svaki oblik duhovitosti inace:

Objavljeno 16. 02. 2010. - Direktor marketinga kompanije Nvidia u pritvoru
Direktor marketinga kompanije Nvidia u pritvoru

Budite ozbiljini kada ste u avionu, da ne biste završili u zatvoru, kao Yushing Lui, 47-godišnji Nvidijin direktor marketinga.
Neposredno pre poletanja aviona kompanije Cathay Pacific Airways, Lui je predao svoju jaknu stjuardesi, koja ga je pitala da li ima nečeg važnog u džepovima. Lui je u šali rekao da ima bombu. Odmah zatim u avion je ušla aerodromska policija San Franciska i privela ga.
Lui se nije izjasnio krivim, ali je ipak zadržan u pritvoru, a ako želi da izađe, moraće da plati kauciju od 10.000 dolara. Pokušao je da se brani pričom o tome da se radi o nesporazumu, da je hteo da kaže kako nema milion dolara u džepovima i da je nesporazum nastao zbog nepoznavanja jezika, ali mu to nije pomoglo – on redovno dolazi u Ameriku i tečno govori engleski jezik.
Lokalni pravnici kažu da se takvi komentari, čak i ako se radi o šali, ne tolerišu, tako da Lui-a čeka suđenje osmog marta. Prema tome, pazite šta pričate u avionu.
__________________
If you refuse to accept anything but the best, you very often get it.
Reply With Quote
  #113  
Staro 17.02.2010, 17:06
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Fakat je da jesu malo nenormalni. Mnogo su strogi i obazrivi oko obicnih ljudi, ali teorirsta im nekako uvek promakne (sto smo nedavno imali slucaj da vidimo...da nije bilo dojave...). Znam jednog druga koji je zaboravio u rucnom prtljagu ogromne zardjale makaze (covek sisao bastu pre toga), a u dzepu zipo upaljac koji mu je bio poklon. Zipo su mu oduzeli, ali su mu ostavili zardjale makaze....jebi ga...one valjda nisu bile na spisku teroristickih oruzija...a carinik ocigledno nema mozga. Ja sam jednom bio, kako oni kazu "randomly selected for additional screening". Fora je da je ispred mene bilo bar 10-15 amera sa americkim pasosem. I neka riba-fasista ih je pregledala....kada je dosla do mene i videla moj, automatski je mene odabrala za to. Iskreno, pomalo mi je ta njihova kontrola malo naivna.
Sto se tice ovog gospodina iz Nvidia...tako mu i treba.Zajebava ljude koji rade svoj posao.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #114  
Staro 16.04.2010, 16:08
pekka pekka je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.03.2009
US lokacija: California
YU lokacija: Vojvodina
Poruke: 225
Nepromenjeno

Da spomenem i nase iskustvo vezano za kupovinu avio karata, koje datira od pre dva dana. Nakon dobijanja viza odmah smo se bacili na konkretno trazenje avio karata za konkretan datum odlaska u USA. Procesljali smo mnogo toga na internetu i zvali mnoge domace agencije. Pouceni savetima sa foruma poslali smo upite u Value Air (LA) i Danny Travel (NY), agencije na teritoriji USA u kojima rade nasi ljudi. Svi su bili veoma brzi i ljubazni.
Medjutim najpovoljniju ponudu, i to ubedljivo, smo dobili u agenciji Biser Trade Tours, koja se nalazi odmah pored americke ambasade. Za tu agenciju smo culi takodje na forumu, a posetili smo je na dan podizanja viza u ambasadi, cisto informativno i da popunimo vreme do zakazanog termina. Ispostavilo se da smo mogli odmah da kupimo karte kod njih, umesto da citavu sedmicu cesljamo internet.
Reply With Quote
  #115  
Staro 16.04.2010, 20:17
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Ja sam nedavno za mamu trazio karte. Ubedljivo najbolju ponudu je dobila u Beoturs-u. I to za nekih 200$ manje od DannyTravel i sl. Generalno, ostale agencije koje sam pitao su mi davale cene uglavnom vece od DannyTravel.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #116  
Staro 16.04.2010, 20:29
lenhi lenhi je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.07.2009
Poruke: 258
Nepromenjeno

Čitam na jednom drugom mjestu kako ubjeđuju čovjeka koji je dobio na lutriji i odlazi u USA da kupi povratnu kartu jer je jeftinija od karte u jednom pravcu! Čovjek ne zna kad će se ponovo vratiti prvi put nazad. Kako može karta u jednom pravcu biti skuplja od povratne? U to ne vjerujem!
Koliko traje važenje povratne karte? Možda se čovjek recimo neće vratiti prvi put nazad u Srbiju ni za 5 godina! I šta onda?! Kako je to jeftinija opcija?

Last edited by lenhi; 16.04.2010 at 20:34.
Reply With Quote
  #117  
Staro 16.04.2010, 23:33
imarkovic's Avatar
imarkovic imarkovic je offline
Drug član
 
Datum prijave: 13.06.2009
US lokacija: Austin, TX
YU lokacija: Beograd
Poruke: 44
Nepromenjeno

Veruj, moguce je. Zavisi gde covek ide. Mi smo sve nalazili karte za 180 000 do 300000 u jednom pravcu, dok su povratne bile 3 puta jeftinije. Na kraju smo uzeli karte do Chicaga, a odatle smo do Texasa kupili posebno. Vezano je bila oko 200evra skuplja. Glupost. Moguce je da su mu u agenciji tako rekli. I nama su u Kon Tikiju hteli da uvale povratnu. Ali, malo smo se potrudili pa smo nasli dobru kombinaciju u jednom pravcu. Ako uzmes povratnu, ona se mora iskoristiti za godinu dana, s tim da se povratak odmah rezervise, a ako hoces da menjas datum, to se placa. Bar je tako bilo kad smo mi trazili karte, mozda nije kod svake kompanije isto.
__________________
2010EU00020xxx
Reply With Quote
  #118  
Staro 17.04.2010, 10:55
pekka pekka je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.03.2009
US lokacija: California
YU lokacija: Vojvodina
Poruke: 225
Nepromenjeno

Ocigledno je da se podaci razlikuju od slucaja do slucaja. Mi smo odredili interval za odlazak u USA koji odgovara nasim obavezama i ovde i tamo. Desetak dana smo cesljali internet, doamce agencije i one na teritoriji USA i kao sto rekoh, dobili ponudu od Bisera koja je bila 100 eura po karti povoljnija od prve sledece.
Reply With Quote
  #119  
Staro 06.07.2010, 08:37
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

Kad svi hvale Biser, ajde da se i ja pridruzim - stvarno su najpovoljniji, barem u odnosu na sve sto sam ja precesljao, a trazio sam dobre dve nedelje po ceo dan. Proslog petka smo kupili karte. Trazili smo u jednom pravcu, ali je ispalo da je jeftinije ako nam doda jedan povratni let (Newark - London) koji necemo da iskoristimo, vec je tu samo da smanji cenu. Ukupno, za nas troje (2 odrasla i dete od 4 godine) je bilo 107.122 dinara (oko 1030 EUR) + 120 EUR do Budimpeste jer odatle letimo, dakle oko 1150 EUR ukupno, sto je prosecno nekih 385 EUR po osobi. Letimo od Budimpeste do Amsterdama, a odatle direktno do Chicaga.
Preporuka onima koji traze letove do Amerike je da obavezno gledaju i varijantu iz Budimpeste jer su odatle letovi prilicno jeftiniji nego iz Beograda, a transport kombijem od kuce do aerodroma je 40 EUR po osobi (GEA Tours).
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
Reply With Quote
  #120  
Staro 06.07.2010, 09:05
nemili's Avatar
nemili nemili je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 23.10.2009
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Beograd
Poruke: 290
Pošalji Skype™ poruku korisniku nemili
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dreadnot Prikaz poruke
Kad svi hvale Biser, ajde da se i ja pridruzim - stvarno su najpovoljniji, barem u odnosu na sve sto sam ja precesljao, a trazio sam dobre dve nedelje po ceo dan. Proslog petka smo kupili karte. Trazili smo u jednom pravcu, ali je ispalo da je jeftinije ako nam doda jedan povratni let (Newark - London) koji necemo da iskoristimo, vec je tu samo da smanji cenu. Ukupno, za nas troje (2 odrasla i dete od 4 godine) je bilo 107.122 dinara (oko 1030 EUR) + 120 EUR do Budimpeste jer odatle letimo, dakle oko 1150 EUR ukupno, sto je prosecno nekih 385 EUR po osobi. Letimo od Budimpeste do Amsterdama, a odatle direktno do Chicaga.
Preporuka onima koji traze letove do Amerike je da obavezno gledaju i varijantu iz Budimpeste jer su odatle letovi prilicno jeftiniji nego iz Beograda, a transport kombijem od kuce do aerodroma je 40 EUR po osobi (GEA Tours).
Evo pogledao sam sad ove letove kao što si rekao preko Intertravela (koji je ćerka firma moje firme) i ispada 987e (349 x 2 osobe, 290 x dete 2-11god) što sa tim prevozom do Bud od 120e izađe 1107e. Letovi su Budimpešta-Njujork-Čikago.
__________________
17.01.2011. - stigao u Chicago
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Studirati ili otici u Ameriku? IvanDash Vaša strana 19 12.10.2014 19:08
Sanse za odlazak u Ameriku dina123 Vaša strana 4 23.04.2014 07:34
Kako da dodjem kod žene u Ameriku ozenjen Porodične imigrantske vize 18 09.08.2013 23:20
Idemo u Ameriku (dokumentarci) perodot Lokacije u USA 4 27.10.2009 14:41

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 06:14.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.