ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Vize za SAD > Ne-imigrantske vize

Ne-imigrantske vize Opšte teme o dobijanju i apliciranju za turističke, poslovne, medicinske i ostale ne-imigrantske vize

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 29.09.2011, 11:19
albertas's Avatar
albertas albertas je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.08.2011
US lokacija: New York City
Poruke: 51
Nepromenjeno Turistička viza i trudnoća

Dragi forumasi,molim vas napisite ako neko zna ili se nalazio u sljedecoj situaciji jevojka i ja zivimo zajedno godinama i nismo vjencani ,cekamo bebu koja ce se roditi u januaru ako bog da.Planiramo aplicirati za green card ali se ne mozemo osloniti samo na to...planiramo da odemo na turisticku vizu, imamo kod koga pa nas interesuje dali ako se djete tamo rodi dobija automatski drzavljanstvo iako je majka turisticki tamo naravno bez njihovog zdravstvenog osiguranja..... sto znam da je to veliki problem....postoji li kakav nacin za porodjaj ako nemas zdravstveno i kako to ide tamo? i dali bi imala problema uopste da dobije vizu ako je trudna npr.6 mjesec dali bi pravili problem oko toga i ovdje u ambasadi i tamo na aerodromu naravno kad bi dobili....i da... moze li majka ostati tamo na osnovu djeteta?Unaprijed hvala na razumjevanju i odgovorima!
Reply With Quote
  #2  
Staro 29.09.2011, 17:21
vrhunski vrhunski je offline
Proteran
 
Datum prijave: 17.06.2010
US lokacija: San Jose, CA
YU lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 488
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik albertas Prikaz poruke
Dragi forumasi,molim vas napisite ako neko zna ili se nalazio u sljedecoj situaciji jevojka i ja zivimo zajedno godinama i nismo vjencani ,cekamo bebu koja ce se roditi u januaru ako bog da.Planiramo aplicirati za green card ali se ne mozemo osloniti samo na to...planiramo da odemo na turisticku vizu, imamo kod koga pa nas interesuje dali ako se djete tamo rodi dobija automatski drzavljanstvo iako je majka turisticki tamo naravno bez njihovog zdravstvenog osiguranja..... sto znam da je to veliki problem....postoji li kakav nacin za porodjaj ako nemas zdravstveno i kako to ide tamo? i dali bi imala problema uopste da dobije vizu ako je trudna npr.6 mjesec dali bi pravili problem oko toga i ovdje u ambasadi i tamo na aerodromu naravno kad bi dobili....i da... moze li majka ostati tamo na osnovu djeteta?Unaprijed hvala na razumjevanju i odgovorima!
To se zove baby turizam

Samo ja to nikako ne bih savetovao.
Prvo sa b1/b2 vizom ne mozes da uzmes ne znam ni ja kakvo zdravstveno osiguranje.
Drugo ti mora da budes u sistemu tog osuguranja najmanje neki x period pre nego sto dodjes u situaciju da oni hoce da pokriju 'porodjaj'.
A ima i milion drugih razloga sta i kako.
Reply With Quote
  #3  
Staro 01.10.2011, 02:05
kaneolopa kaneolopa je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.02.2009
US lokacija: SF Bay
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 329
Nepromenjeno

Moze svasta da se desi da se majka porodi, dete dobije drzavljanstvo, i onda majka dobije zabranu ulaska u US. Ajte molim vas ameri nisu bas sisali vesla.
Nisam bas sigurna da bi dozvolili majki da udje u avion u 6, 7 ili kojem god vec kasnijem mesecu trudnoce. Racun za porodjaj bi dobila, i to je dug sa kojim bi ste ostali, porodjaj jeste skupa igrarija kada nemas osiguranje. Mozes ti kupiti putnicko osiguranje ali ne verujem da to pokriva trudnocu.

Ako bi cak i nekim cudom uspela sve to da izvede i da naravno se porodi u US, i nekako to sve pokrijete, poprilicno sam sigurna da pri izlasku iz US bi majka dobila zabranu ulaska jer znam slucaj koji se tako igrao. I posle toga nema sanse da se ikada vratite, a kamoli zelenu kartu da dobijete. Ako ste u poceduri za zelenu kartu a neko ostane trudan (sto se takodje moze dogoditi) nije nikakav problem, ali ovako na pr*o kevu ne nikako.

A kao poslednje tj. prvo mislim da kada bi je videli u ambasadi sa stomakom mislim da joj ne bi bas odma dali oberucke vizu, naravno uvek postoji diskreciono pravo ambasade da vas odbiju, pa nisu ni oni ljudi slepi.

Ovo je samo moje licno misljenje i neka iskustva poznanika, pa sada mozda moze a mozda i ne moze.
Reply With Quote
  #4  
Staro 01.10.2011, 03:08
noki noki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 365
Nepromenjeno

Ja poznajem ljude iz mog kraja,zive u Americi vec duze vreme,on ima americki pasos a ona grin kartu.Supruga je bila trudna ovde u Americi,ali posto nemaju zdrastveno osiguranje,ili barem ne takvo sto mu pokriva porodjaj,put pod noge u 6-tom mesecu trudnoce i nazad u Makedoniju.Porodila se pre 2-3 nedelje i cim beba malo ojaca vracaju se vamo,(pre nego sto joj istekne grin karta).Cak i privatni porodjaj u Makedoniji ih nece kostati vise od 250-300 dolara ,a ovde ce to da bude minimum 10 000,pa sad ti vidi dali ti se isplati da dodjes ovde samo da bi se porodila.
Reply With Quote
  #5  
Staro 01.10.2011, 06:39
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

Ovdje u Arizoni je to skoro pa biznis. Anchor babies. Puno meksikanki tako dolazi, porodi se, obezbjedi djetetu drzavljanstvo i onda sta bude. Zato se sada neke "patriote" bune i hoce da proguraju zakon da djeca ilegalnih imigranata ne mogu po rodjenju odmah imati drzavljanstvo, sto se kosi sa americkom konstitucijom. Inace da nije te prepreke, ja sam sigurna da bi to bio zakon.

Uglavnom teoretski, ako se beba rodi ovdje, ona jeste americki drzavljanin. Cisto i jasno. Ali onda kako biste sredili da ostanete, kako biste platili bolnicke troskove, ne daj Boze kakve komplikacije, i kada biste ponovo legalno mogli doci ... nek vam je Bog na pomoci.
A kao sto rece kaneolopa, ne vjerujem da bi tek tako konzul izdao vizu, plus sto ako putujes poslije 7 mjeseca trudnoce, mnoge airlines nece da te prime bez posebnih odobrenja od doktora.
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
Reply With Quote
  #6  
Staro 01.10.2011, 17:51
albertas's Avatar
albertas albertas je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.08.2011
US lokacija: New York City
Poruke: 51
Nepromenjeno

Sve sto ste napisali je tacno....hvala vam puno svima na informacijama....znam ja da je to avantura koja moze zavrsiti kobno ali htio sam da cujem iskustva nekih od vas sto ste ili bili ili zivite u US.Prijavicemo se sada svakako pa sta bude bice...cilj nam je da odemo iz ovog tamnog vilajeta nacemo nacin ako bog da izdrzacemo jos ako smo mogli do sada pa polako bez grca ...valjda ce se posloziti kockice NADAM SE
Reply With Quote
  #7  
Staro 03.10.2011, 17:13
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik noki Prikaz poruke
Ja poznajem ljude iz mog kraja,zive u Americi vec duze vreme,on ima americki pasos a ona grin kartu.Supruga je bila trudna ovde u Americi,ali posto nemaju zdrastveno osiguranje,ili barem ne takvo sto mu pokriva porodjaj,put pod noge u 6-tom mesecu trudnoce i nazad u Makedoniju.Porodila se pre 2-3 nedelje i cim beba malo ojaca vracaju se vamo,(pre nego sto joj istekne grin karta).Cak i privatni porodjaj u Makedoniji ih nece kostati vise od 250-300 dolara ,a ovde ce to da bude minimum 10 000,pa sad ti vidi dali ti se isplati da dodjes ovde samo da bi se porodila.
Ja ne znam gde su oni ziveli, ali znam da u IL ako si resident, porodjaj bude besplatan (zato sto je dete u pitanju). No, ako se dese bilo kakve komplikacije nakon toga majci, to ce da ti naplate...
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #8  
Staro 18.11.2011, 21:13
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Kao neko ko se porodio pre 11 meseci da vam kazem jednu neverovatnu stvar. Svaka trudnica u Americi koja zivi u porodici koja ima prihode ispod nacionalne linije siromastva (razlicite za razlicite drzave) ima pravo da se prijavi za Medicaid Emergency koji pokriva troskove porodjaja ali ne i prenatalne preglede. Kad kazem svaka, nisam sigurna i za one koji su ilegalno ovde, ali cini mi se da mogu. Mislim toliko dece je rodjeno od ilegalnih emigranata, ja ih licno poznajem nekoliko.

Medjutim, u Americi ako imas normalnu trudnocu, ne pokriva cesto osiguranje trudnicke preglede (mene su kostali iz dzepa 2500 dolara). I taj Medicaid E ne vazi ni za sta pre porodjaja.

Ja sam zavrsila na carskom rezu i beba u NICU (neonatal intensive care unit). Ukupni troskovi su nam bili $65000!!! Srecom, imala sam dva osiguranja, redovno i Medicaid pa su mi to pokrili.

Kao neko ko se tek porodio, verujte mi ako ranije niste, prava je lutrija hoce li na kraju biti prirodan ili carski porodjaj, to se nikad ne zna do kraja... I ne znate sta ce biti na kraju... Tako da pretpostavka da ce sve totalno biti ok i da npr mozete da se porodite u kucnoj varijanti (sto je popularno dosta kod nekih ovde da sacuvaju pare) ne znam koliko je pametna...

Meni sve to zvuci kao avantura. Ja licno ne bi se usudila da rizikujem.. Svoj i bebin zivot pre svega radi drzavljanstva (nema ovde dzabe zdravstva, samo ako se prijavis na vreme i upadnes na to drzavno osiguranje). Ispravite me ako gresim...

Ako cete u buducnosti ici stvarno za Ameriku, dete ce to kad tad dobiti njihovo drzavljanstvo. Sta ce mu malom drzavljanstvo? Ionako ne moze da se potpise na SSN karticu do 14. godine, do tada mu i ne treba ni za sta...

Avionom smes da putujes ja mislim do osmog meseca, sve zavisi koliko je ocigledna trudnoca. Recimo ako je neko prirodno debeo, moze da se misli samo da ima stomacinu... Bilo je slucaj kad se beba rodila iznad Kanade u avionu za SAD, i onda je bila debata cije dobija drzavljanstvo. Cini mi se da sam negde procitala cak i da se porodis iznad Meksickog zaliva a avion putuje ka Hjustonu, u Hjustonu ce da te upisu u knjigu drzavljana...

Last edited by vuxanne; 18.11.2011 at 21:20.
Reply With Quote
  #9  
Staro 06.05.2013, 01:51
cukoni cukoni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.09.2012
Poruke: 213
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik kaneolopa Prikaz poruke
Moze svasta da se desi da se majka porodi, dete dobije drzavljanstvo, i onda majka dobije zabranu ulaska u US. Ajte molim vas ameri nisu bas sisali vesla.
Nisam bas sigurna da bi dozvolili majki da udje u avion u 6, 7 ili kojem god vec kasnijem mesecu trudnoce. Racun za porodjaj bi dobila, i to je dug sa kojim bi ste ostali, porodjaj jeste skupa igrarija kada nemas osiguranje. Mozes ti kupiti putnicko osiguranje ali ne verujem da to pokriva trudnocu.

Ako bi cak i nekim cudom uspela sve to da izvede i da naravno se porodi u US, i nekako to sve pokrijete, poprilicno sam sigurna da pri izlasku iz US bi majka dobila zabranu ulaska jer znam slucaj koji se tako igrao. I posle toga nema sanse da se ikada vratite, a kamoli zelenu kartu da dobijete. Ako ste u poceduri za zelenu kartu a neko ostane trudan (sto se takodje moze dogoditi) nije nikakav problem, ali ovako na pr*o kevu ne nikako.

A kao poslednje tj. prvo mislim da kada bi je videli u ambasadi sa stomakom mislim da joj ne bi bas odma dali oberucke vizu, naravno uvek postoji diskreciono pravo ambasade da vas odbiju, pa nisu ni oni ljudi slepi.

Ovo je samo moje licno misljenje i neka iskustva poznanika, pa sada mozda moze a mozda i ne moze.
i ja sam identicno mislio kao i ti,i bas prije dva dana me drug ubjedjuje da je njegov komsija to uradio,ja se kladio da nema sanse da ce djete dobiti drzavljanstvo i izgleda debelo sam se prevario,za rotielje neznam sta je bilo
Reply With Quote
  #10  
Staro 06.05.2013, 02:40
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

Emergency Medicaid od 01/01/2014 nece biti dostupan nikome bez socijalnog broja i legalnog statusa. Emergency Medicaid ce biti namenjen legalnim imigrantima koji u prvih 5 godina nemaju pravo na Medicare i ostale public charge benefits.

Po reformi imigracionog zakona, u proces legalizacije uci ce samo oni koji su usli do odredjenog datuma i koji nemaju kriminalni dosije.

Kao i uvek, svaka tema koja se bavi savetovalistem o ilegalnom boravku i/ili bilo kakvom drugom krsenju zakona bice moderisana i/ili zatvorena i obrisana.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Turistička viza uveric Ne-imigrantske vize 649 30.01.2024 09:32
Turistička viza - potrebna dokumenta za privatnike Jack Sparrow Ne-imigrantske vize 15 19.08.2014 03:19
Dužina zadržavanja na turističkoj vizi Lykoss Ne-imigrantske vize 2 29.03.2012 09:02
Šta je potrebno da me prijatelj pozove u SAD na turističku? Good Spirit Vaša strana 18 28.10.2009 15:55

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 19:59.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.