ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Prva koverta

Prva koverta Dobili ste prvu kovertu sa formularima koje treba poslati američkoj vladi. Šta sad?

Prva koverta » S obzirom da su stavke na forumu haoticne » Bitni linkovi
O prvoj koverti Formulari Korisne informacije Proverite prijavu Učlanite se

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 23.02.2013, 15:46
Vangelistexas Vangelistexas je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.07.2010
US lokacija: USA
YU lokacija: Daleko od srca
Poruke: 117
Nepromenjeno S obzirom da su stavke na forumu haoticne

Molim vas, ukoliko nije problem, da priblizite ljudima koji se prijavljuju, a i meni s obzirom da me interesuje - sta ste na formularu stavljali kao zaposlenje? Da li ste navodili sve poslove koje ste radili u Srbiji (i/ili napolju) ukljucujuci honorarne, ili samo one koji su vam upisani u radnim knjizicama? Ovo vas molim iz prostog razloga jer jedna osoba na forumu kaze jedno, druga kaze drugo, a mnogo bi pomoglo da se ovo razjasni.

Hvala vam puno!
  #2  
Staro 23.02.2013, 16:42
redovnica redovnica je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.10.2012
YU lokacija: Zagreb
Poruke: 48
Nepromenjeno

Ma ono sta ti je u radnoj, da ne bi rekli da nisi placao porez drzavi, da si radio na crno. Ali to je moje misljenje.
  #3  
Staro 23.02.2013, 16:47
Vangelistexas Vangelistexas je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.07.2010
US lokacija: USA
YU lokacija: Daleko od srca
Poruke: 117
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik redovnica Prikaz poruke
Ma ono sta ti je u radnoj, da ne bi rekli da nisi placao porez drzavi, da si radio na crno. Ali to je moje misljenje.
Upravo ovakve odgovore sam i pokusao da izbegnem. Izvini sto moram da budem malo grub, ali ovo je jedan od odgovora koji je bio pobijan cinjenicom da sluzbenici u ambasadi NE traze radnu knjizicu. Jedan od bivsih clanova je imao problema na razgovoru zato sto nije naveo NISTA u formularu pa im je licno rekao da je radio na crno, te su ga gledali popreko u ambasadi.
  #4  
Staro 23.02.2013, 17:08
redovnica redovnica je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.10.2012
YU lokacija: Zagreb
Poruke: 48
Nepromenjeno

Ne znam zasto se poduplao post. Ma ok, nisam ni razmisljala u tom smjeru jer jedino nisam bila prijavljena kada sam radila dodatno kao konobarica, a to i nije nesto presudno da im kazem..

Last edited by redovnica; 23.02.2013 at 17:15.
  #5  
Staro 23.02.2013, 17:19
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Ja sam stavila bibliotekar: to sam radila i kao part time (u US kad sam se skolovala, znaci nema ga u radnoj knjizici) a onda deputy library manager (ovo mi je bila titula u BiH na jednom faxu) to je bilo u knjizici (obzirom da je pitanje za zadnjih 5 godina, stavila sam i ono sto je bilo ugovor o djelu na 13 mjeseci kao tehnicki sekretar i arhivist, onda opet bibliotekar u jednoj maloj biblioteci : opet ugovor o djelu)
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
  #6  
Staro 23.02.2013, 21:44
Daliborable Daliborable je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.05.2012
Poruke: 37
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Vangelistexas Prikaz poruke
Upravo ovakve odgovore sam i pokusao da izbegnem. Izvini sto moram da budem malo grub, ali ovo je jedan od odgovora koji je bio pobijan cinjenicom da sluzbenici u ambasadi NE traze radnu knjizicu. Jedan od bivsih clanova je imao problema na razgovoru zato sto nije naveo NISTA u formularu pa im je licno rekao da je radio na crno, te su ga gledali popreko u ambasadi.
U principu ako si radio honorarno onda nisi ni duzan da platis porez ako nisi zaradio preko ... e sad nekih desetak hiljada eura. To je u BiH.

Ja u zivotu nisam imao radne knjizice i nikad nisam platio porez.

U Srbiji ako radis recimo u nekoj bazi npr. Bondsteel (ili na crno baustela itd) ne placas porez ali koliko se sjecam drzava te oporezuje na pare koje ti legnu na racun. Tako da nije skroz tacno da ne placas drzavi ili da si najcrnji.

Koliko vidim niko ti ne trazi dokaze o prethodnom radnom iskustvu kada dodjes na intervju tako da... ne mislim da ti treba radna knjizica. U najgorem slucaju ako je potreban dokaz onda se moze naci neko da izda potvrdu da si kod njega honorarno nesto radio.

Ja srecom imam ugovore o tom prehodnom honorarnom zaposlenju tako da sa moje tacke gledista ne brinem. Ali moj status bez radne knjizice ti dodje isto kao na crno (sto ja naravno mislim da niko ne treba da izjavi).

Nadam se da ovo moje misljenje bar malo odagna zabrinutost oko toga
  #7  
Staro 23.02.2013, 22:54
cukoni cukoni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.09.2012
Poruke: 213
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mikiSA Prikaz poruke
Ja sam stavila bibliotekar: to sam radila i kao part time (u US kad sam se skolovala, znaci nema ga u radnoj knjizici) a onda deputy library manager (ovo mi je bila titula u BiH na jednom faxu) to je bilo u knjizici (obzirom da je pitanje za zadnjih 5 godina, stavila sam i ono sto je bilo ugovor o djelu na 13 mjeseci kao tehnicki sekretar i arhivist, onda opet bibliotekar u jednoj maloj biblioteci : opet ugovor o djelu)
i sta ako nisi nista radio,jel onda prave probleme?
  #8  
Staro 23.02.2013, 23:16
Vangelistexas Vangelistexas je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.07.2010
US lokacija: USA
YU lokacija: Daleko od srca
Poruke: 117
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik cukoni Prikaz poruke
i sta ako nisi nista radio,jel onda prave probleme?
Nisi razumeo cukoni Momak je na prijavi ostavio polje prazno pa kad su ga pitali zasto nista nije naveo, on je rekao da je to zato sto je radio na crno pa nema upisano u radnoj knjizici. Oni su pretpostavili da ce postati teret drzave (public charge) te mu trazili affidavit of support iz Amerike. Ja sam stavio translator (part-time) jer zapravo to i radim, ali mi najveci problem predstavlja to sto nemam nista konkretno u radnoj knjizici, a hteo sam da navedem svoje predjasnje poslove cisto da bih pokazao da sam voljan i spreman da radim u sopstvenoj struci (samo takve poslove sam i radio, koji zahtevaju moju struku - upotrebu engleskog jezika na maksimalnom nivou)
  #9  
Staro 24.02.2013, 00:41
cukoni cukoni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.09.2012
Poruke: 213
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Vangelistexas Prikaz poruke
Nisi razumeo cukoni Momak je na prijavi ostavio polje prazno pa kad su ga pitali zasto nista nije naveo, on je rekao da je to zato sto je radio na crno pa nema upisano u radnoj knjizici. Oni su pretpostavili da ce postati teret drzave (public charge) te mu trazili affidavit of support iz Amerike. Ja sam stavio translator (part-time) jer zapravo to i radim, ali mi najveci problem predstavlja to sto nemam nista konkretno u radnoj knjizici, a hteo sam da navedem svoje predjasnje poslove cisto da bih pokazao da sam voljan i spreman da radim u sopstvenoj struci (samo takve poslove sam i radio, koji zahtevaju moju struku - upotrebu engleskog jezika na maksimalnom nivou)
moguce da sam i ja izostavio ovu stavku,mada kad sam popunjavao formular bilo sta sam zaboravio popunit me je vracao automatski dok nisma popunio
  #10  
Staro 24.02.2013, 01:13
blueman's Avatar
blueman blueman je offline
Član
 
Datum prijave: 28.09.2012
US lokacija: Las Vegas, NV
Poruke: 21
Nepromenjeno

Ja sam napisao sve gde sam radio ukljucujuci i na crno, kad bolje malo razmislim veci deo radnog staza mi je na crno. Mislim da njih ne interesuje da li si radio na crno ili nisi (niko ne trazi radnu knjizicu) vec zele da vide da si radio generalno, ne vole velike praznine u biografiji, jer ako nisi radio, nisi studirao,nisi se bavio se sportom i sl. mogu da pomisle da si bio u zatvoru ili ko zna sta..
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Odslužen vojni/civilni vojni rok i popunjavanje stavke "Previous Military Service" Milosdv Uputstva za dobitnike 39 18.10.2017 20:00
Stavke iz ponude za posao milosx Stare teme 8 13.09.2012 15:50
WorldTime na forumu xeg ZelenaLutrija.com - O sajtu 23 12.11.2008 16:17
Zabrana pisanja na forumu :p xeg Vaša strana 16 09.09.2008 21:47

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 21:46.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.