ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Alaska » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 05.03.2013, 14:13
ivanmilosavljevic's Avatar
ivanmilosavljevic ivanmilosavljevic je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2012
US lokacija: Miami
Poruke: 311
Pošalji Skype™ poruku korisniku ivanmilosavljevic
Nepromenjeno .

Sto se tice Aljaske.Aljaska je skupa u smislu hrane,jer se sve transportuje,federalne taxue su nize nego u ostalim stateovima.Imaju godisnji bonus od govermenta 1300$ jer zive na Aljasci.
Topljenje snega krece negde u aprilou,svaka druga godina je bas topla.Kazu stanovnici da su vec poceli da kupuju klima uredjaje,i da je svaka druga godina veoma topla.Zakon i policija je sigurno i najostrija to pricam O Enkoridzu,stvarno nema sale.Gradjani su najljubazniji,veci gradovi su Enkoridz,Faribanks i glavni grad Djuno.
Meni se bas dopao Anchorage,sredjen je,cist.Ali je zivot neverovatno spor.hehe
Izmedju Ancohrage i Fairbanska imao oko 9 h voznje.Izmedju se nalazi Denali nacionalni park(tu sam ziveo) i najvisi vrh u Americi Mc'Kinley...
Posla inace ima i moze super zaraditi...`Nekada su u Denali dolazili samo studenti programa work&travel,ali od 2008 godine 50% cine Amerikanci.Sa dva posla,i sezonom koja traje od pocetka maja do kraja septembra moze se zaraditi prosecno oko 15.000%.
A svaka sledeca sezona je jos bolja uz bolje poslove.
__________________
2013EU000239XX
10.10.2011-Poslao prijavu
03.05.2012-Dobio poklon za rodjendan od KCC-a
09.05.2012-Poslao kovertu
16.05.2012-Stigla koverta u KCC
19.04.2013-Lekarski
15.05.2013-Ponovo rodjen
21-22.05.2013-Zagreb-Zurich-Miami(Florida)
Reply With Quote
  #22  
Staro 05.03.2013, 14:15
ivanmilosavljevic's Avatar
ivanmilosavljevic ivanmilosavljevic je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2012
US lokacija: Miami
Poruke: 311
Pošalji Skype™ poruku korisniku ivanmilosavljevic
Nepromenjeno .

Sto se tice Aljaske.Aljaska je skupa u smislu hrane,jer se sve transportuje.NPR.Sendic iz Subway-a Foot long placao sam 8.5$ a isti takav platio u Njujorku 4.5$
federalne taxue su nize nego u ostalim stateovima.Imaju godisnji bonus od govermenta 1300$ jer zive na Aljasci.
Topljenje snega krece negde u aprilou,svaka druga godina je bas topla.Kazu stanovnici da su vec poceli da kupuju klima uredjaje,i da je svaka druga godina veoma topla.Zakon i policija je sigurno i najostrija to pricam O Enkoridzu,stvarno nema sale.Gradjani su najljubazniji,veci gradovi su Enkoridz,Faribanks i glavni grad Djuno.
Meni se bas dopao Anchorage,sredjen je,cist.Ali je zivot neverovatno spor.hehe
Izmedju Ancohrage i Fairbanska imao oko 9 h voznje.Izmedju se nalazi Denali nacionalni park(tu sam ziveo) i najvisi vrh u Americi Mc'Kinley...
Posla inace ima i moze super zaraditi...`Nekada su u Denali dolazili samo studenti programa work&travel,ali od 2008 godine 50% cine Amerikanci.Sa dva posla,i sezonom koja traje od pocetka maja do kraja septembra moze se zaraditi prosecno oko 15.000%.
A svaka sledeca sezona je jos bolja uz bolje poslove.
__________________
2013EU000239XX
10.10.2011-Poslao prijavu
03.05.2012-Dobio poklon za rodjendan od KCC-a
09.05.2012-Poslao kovertu
16.05.2012-Stigla koverta u KCC
19.04.2013-Lekarski
15.05.2013-Ponovo rodjen
21-22.05.2013-Zagreb-Zurich-Miami(Florida)
Reply With Quote
  #23  
Staro 05.03.2013, 21:32
ASSI's Avatar
ASSI ASSI je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.11.2012
US lokacija: gde me zivot odvede :)))
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 192
Pošalji Skype™ poruku korisniku ASSI
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dekintirani Prikaz poruke
Ma ne mislim ja nista,ja samo znam sto vidim ovde i procitam te na osnovu tih informacija pokusavam da sklopim kockice i imam koliko toliko neku predstavu kako je gde i da mogu odluciti danas sutra lakse,ako me izvuku!Samo to!Svaka mi je informacija dobrodosla,kojesta nisam znala,mislim samo da nam je ovaj forum dragocen zbog razmenjivanja iskustava!
Vama Assi hvala najlepsa za ovo poredjenje dva grada u dve drzave,odlican je,kucala sam npr.za sad samo NY.Lep pozdrav i hvala jos jednom!
ja kad bi isao posao bi odredio u koji deo amerike bih otisao i samo moja struka bi mi bila zvezda vodilja obzirom da mi zena ima univerzalno zanimanje koje je potrebno u svakoj regiji. u zadnjih nekoliko dana su izasli oglasi ovako:

http://www.basepic.com/upload/images/TMOR.jpg slika cele amerike
http://www.basepic.com/upload/images/K2IP.jpg slika malo uvecanog dela u kojem je veci procenat poslova
http://www.basepic.com/upload/images/EJJE.jpg deo amerike u koji bih se ja uputio da sutra idem

nazalost preko gugla mogu da napravim ovakvu mapu sa samo 26 poslova, ali i da naredjam 100 poslova nebi se slika posebno promenila

to ce biti moj metod odabira lokacije ako me jednog dana izvuku, ko zna mozda ti se dopadne ideja pa i ti primenis nesto slicno
__________________
(Amer u pokusaju od 01.11.2012.)!!!!!!!!!
DV 2014 x2 DV 2015 x2 DV 2016 x2 DV 2017 x2 DV 2018 x2 DV 2019 x2 DV 2020 x2 DV 2021 x2 DV 2022 x2
Reply With Quote
  #24  
Staro 08.03.2013, 20:54
american muscle american muscle je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.10.2010
YU lokacija: istra
Poruke: 53
Nepromenjeno

ja bi isto htio otič na aljasku, ali u hladnijim mjesecima!
doduše želja mi je postat ICE ROAD TRUCKER i ako me slučajno izvuku. prvu godine neču, jer nemogu bez njihovog iskustva, ali naredne godine dolazim u fairbanks!
Reply With Quote
  #25  
Staro 09.03.2013, 00:47
ivanmilosavljevic's Avatar
ivanmilosavljevic ivanmilosavljevic je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2012
US lokacija: Miami
Poruke: 311
Pošalji Skype™ poruku korisniku ivanmilosavljevic
Nepromenjeno .

Citat:
Prvobitno poslao korisnik american muscle Prikaz poruke
ja bi isto htio otič na aljasku, ali u hladnijim mjesecima!
doduše želja mi je postat ICE ROAD TRUCKER i ako me slučajno izvuku. prvu godine neču, jer nemogu bez njihovog iskustva, ali naredne godine dolazim u fairbanks!
Jedan od najtezih poslova,ali odlicno placen.Fairbanks prelep gradic,mozda i najbezbedniji u Americi...
__________________
2013EU000239XX
10.10.2011-Poslao prijavu
03.05.2012-Dobio poklon za rodjendan od KCC-a
09.05.2012-Poslao kovertu
16.05.2012-Stigla koverta u KCC
19.04.2013-Lekarski
15.05.2013-Ponovo rodjen
21-22.05.2013-Zagreb-Zurich-Miami(Florida)
Reply With Quote
  #26  
Staro 17.03.2014, 00:36
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Gledam malopre emisiju na TVu kako kupuju kuce u Fairbanksu. Imaju nesto zovu "dry cabin". Nemas vodu u kolibi, vec se ide u poljski WC, koji je cesto i bez vrata. U kuci nemaju vodu, nego dovlace iz cisterni. Ves peru u javnim praonicama gde mogu da plate tusiranje - 20 min - pet dolara.

Evo npr link "Living the dream - Alaska's dry cabins"

Divljina, oko tebe sneg, a svaki drugi koji je gledao kucu cim vidi obrise druge kuce oko sebe - jao preblizu su nam komsije, nismo "secluded"...

YouTube - nesto o cisternama

Evo neke u kojima zive studenti i profesori jer je blizu University of Alaska klikni

Zanimljivo... Kao vikendice na Zlatiboru u jednoj dolini, stao mi mozak kako se zove gde je divlja gradnja u pitanju...
Reply With Quote
  #27  
Staro 25.08.2014, 17:28
Gaga 91 Gaga 91 je offline
Član
 
Datum prijave: 25.08.2014
Poruke: 1
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik uncle sam Prikaz poruke
Bio sam na Aljasci pre 5 godina kao ucesnik W&T programa tacnije u centralnom delu u nacionalnom parku 'Denali'...Par reci o mom iskustvu. Radio samo tamo 2 posla, placaju isto kao i u ostalim delovima SAD samo sto je tamo najveca pogodnost sto nemas gde da trosis novac te ga u najvecem delu i sacuvas i sto nemoras gubiti vreme na prevoz jer je u pitanju jako malo mesto- sve je na pesackoj distanci. Sve u svemu finansijski sam odlicno prosao.

Leto na Aljasci je idealno obdanica traje preko 20h a temperature su prolecne. Zime su jako hladne temperature se spustaju i do -50(nisam imao prilike da to dozivim ali sam pricao sa ljudima koji tamo zive)
Svi gradovi su zabit osim Anchorage( posetio sam ih nekoliko). Preko leta posla ima u izobilju u turizmu, za ostale delove godine ne znam ( cisto sumnjam).
Gradovi su jako udaljeni, sto je razlog da veliki broj ljudi ima pilotske dozvole i sopstvene avione.
O lepoti prirode ne treba trositi reci, sve mi je tako obicno posle Aljaske. Ko voli aktivnosti u prirodi AK je prava destinacija.Sve ovo sto sam naveo moze se manje-vise procitati na netu detaljnije.

Ono sto mi se tamo nije svidelo, a ne prica se o tome puno je sto svi nose oruzje sa sobom i sto ima veliki broj ljudi sa uglavnom blazim psihickim poremecajem zbog depresivnog okuruzenja, verovatno i otuda velika stopa kriminaliteta.

Sve u svemu imao sam tamo zivotnu avanturu, uspeo sam da odmorim od svega iako sam radio po ceo dan. Da li bih ziveo tamo posle svega vidjenog hmmmm da, ali samo neko krace vreme dok ne bih stao na noge. Kompanije koje zaposljavaju obezbedjuju smestaj, hranu( naravno odbijaju od plate za to). Ono sto je vazno za imigrante koji dolaze u SAD a nemaju nikog tamo niti su pri parama je da ne moraju placati skupe kirije i depozite dok se ne snadju, ne moraju kupovati automobile. Na njima je samo da dodju rade preko leta i sakupe sto vise para da bi kasnije otisli na zeljenu destinaciju. Da je bilo srece da su me izvukli ja bih tako uradio. Mada, ista prica se moze odraditi u skoro svakom manjem turistickom mestu ne mora samo na Aljasci.
Izvini interesuje me jedna stvar, da li znas mozda sta je bolje Enkoridz ili Denali, i zasto? Planiram da se prijavim na program work and travel i jak mi je vazno da znam to. Hvala
Reply With Quote
  #28  
Staro 06.02.2015, 04:46
ivanmilosavljevic's Avatar
ivanmilosavljevic ivanmilosavljevic je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2012
US lokacija: Miami
Poruke: 311
Pošalji Skype™ poruku korisniku ivanmilosavljevic
Nepromenjeno ,

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Gaga 91 Prikaz poruke
Izvini interesuje me jedna stvar, da li znas mozda sta je bolje Enkoridz ili Denali, i zasto? Planiram da se prijavim na program work and travel i jak mi je vazno da znam to. Hvala
Enkoridz je delimicno skup,smestaj hrana.Denali je mnogo bolji,jer nemas gde da trosis.Hrana i smestaj sve zajedno oko 450 dolara.
Ja sam 2014 isao sa zelenom kartom da odradim sezonu i super sam prosao.Nije to neka zvucna cifra,ali je zvucna ustedjevina.Npr za 4 meseca zaradis cisto oko 16.000 dolara,ti te pare mozes napraviti u Majamiju za 4 meseca ali ne mozes ustedeti vise od 8.000.
__________________
2013EU000239XX
10.10.2011-Poslao prijavu
03.05.2012-Dobio poklon za rodjendan od KCC-a
09.05.2012-Poslao kovertu
16.05.2012-Stigla koverta u KCC
19.04.2013-Lekarski
15.05.2013-Ponovo rodjen
21-22.05.2013-Zagreb-Zurich-Miami(Florida)
Reply With Quote
  #29  
Staro 02.05.2016, 07:07
Nati Nati je offline
Član
 
Datum prijave: 08.04.2016
Poruke: 23
Nepromenjeno

Da li je neko zivio na Aljasci sa porodicom? Gledala sam malo cijene smjestaja i djeluje mi poprilicno skupo..Da li 2 odrasle osobe sa jednogodisnjom bebom mogu iznajmiti jednosoban stan ili se ipak mora iznajmiti dvosoban? Citajuci ovaj forum stekla sam utisak da se na Aljasci moze dosta dobro zaraditi i to bi nama bilo neko privremeno rjesenje da zaradimo neki novac pa da potom idemo u Seattle ili Houston.
Reply With Quote
  #30  
Staro 03.05.2016, 22:55
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Ja posle ovog sto sam procitao o Aljasci, moram priznati da vise ne romantiziram o toj drzavi :-( Covece 33 od 100 ispitivanih zena su silovane. Uzas.
https://broadly.vice.com/en_us/artic...ource=vicefbus
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 00:37.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.