ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #81  
Staro 26.10.2013, 22:08
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Bockyman Prikaz poruke
Регистрација возила за годину дана је $101
Осигурање зависи од неких фактора, али ево пример, ја сам за моје прво осигурање, за 6 месеци (одједном) платио $181 (Форд Фокус 2001.), у питању је најосновније осигурање од ауто одговорности. И тражио сам да нађем најјефтиније осигурање...
Морао сам да купим и Чикаго Сити Стикер, без кога не смеш да се паркираш на улици (око $91). Без обзира када купиш нелепницу, важи до краја јуна (тренутно 2014.)

Ово треба куповати и плаћати у DMV-ју, је сам ја све то плаћао (било ми хитно) у оближњoj Currency Exchange радњи а они за сваку ставку наплаћују fee по $17, па ме је све коштало око $50-$60 више...

Ако је нов ауто у питању, тада се не може узети само основно осигурање, па је ставка за осигурање много већа...
Kod mene u gradu moram da placam lokalnim vlastima oko $350 dolara da bih mogla da im parkiram auto na ulici... Ko god da ima kola u okviru grada placa tu taksu na godisnjem nivou. Blizu okeana, dosta vlage, dosta popravki, dosta autoputeva pa treba to malo i finansirati...
Reply With Quote
  #82  
Staro 06.11.2013, 16:20
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Bockyman Prikaz poruke
Регистрација возила за годину дана је $101
Осигурање зависи од неких фактора, али ево пример, ја сам за моје прво осигурање, за 6 месеци (одједном) платио $181 (Форд Фокус 2001.), у питању је најосновније осигурање од ауто одговорности. И тражио сам да нађем најјефтиније осигурање...
...
Registracija u Milwaukee-ju je $75 na godisnjem nivou. Osiguranje (GAICO) placam oko $72 mesecno zato sto vozim nova kola na lizing, pa su sve stavke (za mene, suvozaca, kola, drugu stranu - steta i povreda, sta ti ja sve znam sta jos) na maksimalnom plus $500 deductibles, tako mora po ugovoru. Do nedavno sam placao $68, ali kako su vozaci u Milwaukeeju kreteni i samo prosle godine smo imali tridesetak slucajeva izlaska na auto put u suprotnom smeru, osiguravajuce kuce su podigle premije za Milwaukee (da, i to utice na cifru, kakvi su vozaci u nekoj oblasti i koliko ima saobracajki), i na svakih 6 meseci ponovo uskladjuju sa policijskim izvestajem o nesrecama.
U naselju u kome zivim placam $30 garazu, tako da ne parkiram na ulici, mada i to moze, ali ne znam tacno kolika je kinta koju treba uplatiti lokalnojh policiji. Kod nas je fazon da ako nemas tu uplatu ne smes preko noci (nedelja - cetvrtak) da ostavis kola na ulici, moze samo petak na subotu i subota na nedelju. Imas i 12 puta godisnje pravo da prijavis policiji da ce kola ta i ta sa registracijom tom i tom prenociti na ulici, i to te ne kosta nista. Inace, ako ih zaboravis, sutradan ujutru te ceka papiric sa $20 kazne.
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
Reply With Quote
  #83  
Staro 06.11.2013, 17:34
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dreadnot Prikaz poruke
U naselju u kome zivim placam $30 garazu, tako da ne parkiram na ulici, mada i to moze, ali ne znam tacno kolika je kinta koju treba uplatiti lokalnojh policiji. Kod nas je fazon da ako nemas tu uplatu ne smes preko noci (nedelja - cetvrtak) da ostavis kola na ulici, moze samo petak na subotu i subota na nedelju. Imas i 12 puta godisnje pravo da prijavis policiji da ce kola ta i ta sa registracijom tom i tom prenociti na ulici, i to te ne kosta nista. Inace, ako ih zaboravis, sutradan ujutru te ceka papiric sa $20 kazne.
Mi uopste nemamo opciju da platimo da ostavimo kola na ulici. Jednostavno od 2 iza ponoci do 5 ujutro nije dozvoljeno ostaviti kola na ulici. I kod nas mozes nazvati policiju i reci da ces ostaviti kola na ulici mada ne znam jel taj broj ogranicen kao u Milw.
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #84  
Staro 06.11.2013, 20:00
chicagopn's Avatar
chicagopn chicagopn je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 29.10.2008
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Srbija
Poruke: 200
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dreadnot Prikaz poruke
ali kako su vozaci u Milwaukeeju kreteni i samo prosle godine smo imali tridesetak slucajeva izlaska na auto put u suprotnom smeru, osiguravajuce kuce su podigle premije za Milwaukee (da, i to utice na cifru, kakvi su vozaci u nekoj oblasti i koliko ima saobracajki), i na svakih 6 meseci ponovo uskladjuju sa policijskim izvestajem o nesrecama.
Ja sam mislio da ih ima vise od 30 covece prvi put u Milvokiju kad sam naleteo kamionom na raskrsnici I94-I43 I794 meni se noge odsekle ,kao na roler koster u six flags ,kako sam ja tu prosao nemam pojma osvrtao sam se narednih 4-5 milja da vidim gde sam prosao,na prvi pogled mislim da se nezna gde ko ide.
A i neznam zasto meni gaiko podigao premiju u Cikagu od 517 na 549 (za 2 auta)
za 6 meseci ,ja razmisljam da ih menjam.
Reply With Quote
  #85  
Staro 02.07.2014, 19:59
elefteros elefteros je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2014
US lokacija: Boston
YU lokacija: Beograd
Poruke: 132
Pošalji Skype™ poruku korisniku elefteros
Nepromenjeno

Ovaj link najbolje odgovara nazivu ove teme..

Zanimlijiva statistika i pregled zarada po prosečnoj godišnjoj zaradi i vrsti posla:

http://flowingdata.com/2014/07/02/jo...te-and-salary/
__________________
Urednik sajta Work and Travel iskustvo
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 14:16.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.