ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #121  
Staro 13.11.2013, 17:14
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

Da sam znao da cete ovoliko da idete u detalje, ne bih ni postovao, jer mi se cini da sam napravio okidac za off-topic. Nije toliko bila rec o samoj ceni, nego o kretanjima, da za tri godine moze da odskoci, ali i da se vrati, ako ekonomski parametri to dozvoljavaju. Umesto zakona batine, koliko - tolko vladaju zakoni trzista. Umesto politicke volje i "ja tebi, ti meni" postoji zdrava konkurencija. Slazem se sa Zaninim postom, da u duzem vremenskom periodu cene ipak konstantno rastu, ali ovakva mikro promena sa povratkom na pocetnu vrednost me je obradovala. Ne bih da idem u detaljne analize nacina voznje, predjene miljaze, potrosnje i sl., nije bila poenta posta.
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
Reply With Quote
  #122  
Staro 13.11.2013, 17:30
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

A poenta je u tome i da cene ne idu totalno samo na jednu stranu. Uvek pred izbore odu dobro na dole. I jeste da na duze staze idu polako na gore, ali ne onako drasticno kao kod nas.

Ja kao dete odraslo, skolovano i odgajano preko plate zaradjene od NS Jugopetrola (majka mi je ostala udovica kad sam ja imala 16 a ona 42 - odskolovala nas je sve tri), reci cu vam da dobro znam sta je sve nasa naftna industrija finansirala tokom svih ovih godina, da se dobro zna koji su najveci duznici uvek bili tokom svih onih godina krize i za sta su sve ta poskupljenja sve koriscena dok je firma bila uz drzavu. To je valjda svima jasno odavno... Jeste to prica ko ima proizvodnju, ko ima izlaz na okean i ostalo. Ali to je samo deo te ukupne price...
Reply With Quote
  #123  
Staro 13.11.2013, 18:27
TheNenad's Avatar
TheNenad TheNenad je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.09.2009
YU lokacija: True north of Serbia
Poruke: 241
Nepromenjeno

Moraću da čitam kasnije, jer ste se baš lepo raspisali (svaka čast, zaista), ali ako želite da vidite lakmus papir Srbije, pitajte ove što su se vratili iz celog sveta (Evropa, Američki kontinent, Australija itd.) posle 5. oktobra, u nadi da će sve srediti i da će se sve vratiti u normalu.

K*ta, eto šta su dobili. Izgubili su vreme, poslovne veze, možda čak i pravni status. Sumnjam da ćete ikoga naći ko će da kaže da je prošao odlično.

Ne znam koliko u US možete nabaviti lošu hranu, ali kao neko ko ima oca koji je upućen u ove stvari, mogu slobodno reći da najgoru hranu možete naći ovde bez problema. Da vidite šta tek prelazi preko granice, jooooj... pa komotno mogu nalepiti nalepnicu "kereća radost" na svaki paket te hrane. Ja lično ne mogu da nađem u celoj jeb**oj Srbiji soja sos ovih dana! O čemu pričamo?

Vezano za manijake sa oružjem, dobro se zapitajte malo o Srbiji:
http://visual.ly/arms-control-activi...estern-balkans

Dok sam imao priliku da se šećkam južnije od Beograda, video sam koliko su ljudi nonšalantno naoružani, i to sa eksplozivnim napravama "da se nađe". Za novu godinu se puca isključivo iz automatskog oružja. Ovde imamo oružja dovoljno da se započne 5 novih ratova. Šta mislite, što su nas tukli 99te iz vazduha isključivo? Evo vest pre dan dva:
http://www.b92.net/info/vesti/index....&nav_id=775830

I mi konja za trku imamo, bez brige! U Srbiji vrlo lako možeš da naiđeš na veoma žestoke momke i na opasne grupe, i to ne na par klinaca sa tatinim TT.

Zdravstveni sistem jeste sranje koliko vidim, to bez sumnje. Ali ga barem imate. Ko od vas se nije lečio u Srbiji za bilo šta jače od prehlade može, da izvinite na agresivnosti, da se zavuče u rupu i samo ćuti. Ovo što mi imamo ovde je ruglo, a ne zdravstveni sistem... konstantno SMS poruke se traže za pomoć nekom detetu, očni pregledi se zakazuju za 3 godine, evo i stanje u KG:
http://www.b92.net/info/vesti/index....&nav_id=777074
Ja sam imao težu bolest u porodici, i to je bila horor avantura, zaista. Ne daj bože nikome. Naravno da je trebao keš pri ruci. Hteo sam da vadim krv pre 2 godine, zakazano mi je za 3 meseca kasnije.

Ne znam šta ko tačno očekuje od života u US, ali moraćete gadno da radite na tome da me ubedite da je lošije nego ovde. Juče su mi bili u poseti kućni prijatelji, muž i žena, iz Ohio-a. Otišli su kada je bilo ovde gusto, tamo se snašli i zaradili sebi lepu penziju, a sada su se vratili. Sinovi su tamo ostali da žive. Nemaju nikakvih kajanja, ali ovde su došli jer su dosta stariji bili kada su otišli i previše su ovde dugo živeli da se tako rastanu od ovog podneblja. To je, eto, jedan od razloga za povratak. Ali kao što sam rekao, imaju samo pozitivna iskustva... nažalost, kada su se vratili, nisu zatekli lepo stanje kod porodice i prijatelja. Mnoge nisu ni našli među živima.

Nemam ništa protiv razmene negativnih iskustava, i treba, da ne bude da tamo preko bare padaju zlatne žabe. Ali manite me tih "grass is greener on the other side" žalopojki, ovde je sve gore i gore.
__________________
DV2012 - Has not been selected
DV2013 - Has not been selected
DV2014 - Has not been selected
DV2015 - Has not been selected
DV2016 - Has not been selected
DV2017 - Has not been selected
Reply With Quote
  #124  
Staro 13.11.2013, 20:21
aspirin aspirin je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.03.2012
Poruke: 78
Nepromenjeno

U Srbiji mozes da ides na posao, sport, kod doktora, prijateljima u goste,... 10 dana a da ne upalis auto iz dvorista. U Americi je gorivo prece od leba i vode, bez njega si mrtav. Ni na rekreaciju ni po hleb ne mozes bez goriva otici, tako da je bezveze poredjenje sa pricama o gorivu. Dok bude zaliha goriva do tada ce i postojati zivot u USA. U Srbiji i sa gorivom i bez goriva bice isto, jer nije hleb i voda kao u USA. Lako je Americi kao svetskoj sili da diktira te stvari, naspram Srbije i ostalih banana drzava na Balkanu. Nije to stvar uredjenosti sistema, nego sile i moci.
Reply With Quote
  #125  
Staro 13.11.2013, 20:41
RenatoS RenatoS je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.05.2013
US lokacija: pittsburgh
YU lokacija: Crikvenica
Poruke: 43
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik TheNenad Prikaz poruke
Moraću da čitam kasnije, jer ste se baš lepo raspisali (svaka čast, zaista), ali ako želite da vidite lakmus papir Srbije, pitajte ove što su se vratili iz celog sveta (Evropa, Američki kontinent, Australija itd.) posle 5. oktobra, u nadi da će sve srediti i da će se sve vratiti u normalu.

K*ta, eto šta su dobili. Izgubili su vreme, poslovne veze, možda čak i pravni status. Sumnjam da ćete ikoga naći ko će da kaže da je prošao odlično.

Ne znam koliko u US možete nabaviti lošu hranu, ali kao neko ko ima oca koji je upućen u ove stvari, mogu slobodno reći da najgoru hranu možete naći ovde bez problema. Da vidite šta tek prelazi preko granice, jooooj... pa komotno mogu nalepiti nalepnicu "kereća radost" na svaki paket te hrane. Ja lično ne mogu da nađem u celoj jeb**oj Srbiji soja sos ovih dana! O čemu pričamo?

Vezano za manijake sa oružjem, dobro se zapitajte malo o Srbiji:
http://visual.ly/arms-control-activi...estern-balkans

Dok sam imao priliku da se šećkam južnije od Beograda, video sam koliko su ljudi nonšalantno naoružani, i to sa eksplozivnim napravama "da se nađe". Za novu godinu se puca isključivo iz automatskog oružja. Ovde imamo oružja dovoljno da se započne 5 novih ratova. Šta mislite, što su nas tukli 99te iz vazduha isključivo? Evo vest pre dan dva:
http://www.b92.net/info/vesti/index....&nav_id=775830

I mi konja za trku imamo, bez brige! U Srbiji vrlo lako možeš da naiđeš na veoma žestoke momke i na opasne grupe, i to ne na par klinaca sa tatinim TT.

Zdravstveni sistem jeste sranje koliko vidim, to bez sumnje. Ali ga barem imate. Ko od vas se nije lečio u Srbiji za bilo šta jače od prehlade može, da izvinite na agresivnosti, da se zavuče u rupu i samo ćuti. Ovo što mi imamo ovde je ruglo, a ne zdravstveni sistem... konstantno SMS poruke se traže za pomoć nekom detetu, očni pregledi se zakazuju za 3 godine, evo i stanje u KG:
http://www.b92.net/info/vesti/index....&nav_id=777074
Ja sam imao težu bolest u porodici, i to je bila horor avantura, zaista. Ne daj bože nikome. Naravno da je trebao keš pri ruci. Hteo sam da vadim krv pre 2 godine, zakazano mi je za 3 meseca kasnije.

Ne znam šta ko tačno očekuje od života u US, ali moraćete gadno da radite na tome da me ubedite da je lošije nego ovde. Juče su mi bili u poseti kućni prijatelji, muž i žena, iz Ohio-a. Otišli su kada je bilo ovde gusto, tamo se snašli i zaradili sebi lepu penziju, a sada su se vratili. Sinovi su tamo ostali da žive. Nemaju nikakvih kajanja, ali ovde su došli jer su dosta stariji bili kada su otišli i previše su ovde dugo živeli da se tako rastanu od ovog podneblja. To je, eto, jedan od razloga za povratak. Ali kao što sam rekao, imaju samo pozitivna iskustva... nažalost, kada su se vratili, nisu zatekli lepo stanje kod porodice i prijatelja. Mnoge nisu ni našli među živima.

Nemam ništa protiv razmene negativnih iskustava, i treba, da ne bude da tamo preko bare padaju zlatne žabe. Ali manite me tih "grass is greener on the other side" žalopojki, ovde je sve gore i gore.

Čitajuci tvoj post, a i mnogo drugih koda vidim opis stanja u Hrvatskoj.
Mi cemo jos malo morat uvozit politicare jer ce svi u zatvor....
Reply With Quote
  #126  
Staro 13.11.2013, 20:56
chicagopn's Avatar
chicagopn chicagopn je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 29.10.2008
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Srbija
Poruke: 200
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik TheNenad Prikaz poruke
Moraću da čitam kasnije, jer ste se baš lepo raspisali (svaka čast, zaista), ali ako želite da vidite lakmus papir Srbije, pitajte ove što su se vratili iz celog sveta (Evropa, Američki kontinent, Australija itd.) posle 5. oktobra, u nadi da će sve srediti i da će se sve vratiti u normalu.

K*ta, eto šta su dobili. Izgubili su vreme, poslovne veze, možda čak i pravni status. Sumnjam da ćete ikoga naći ko će da kaže da je prošao odlično.

Ne znam koliko u US možete nabaviti lošu hranu, ali kao neko ko ima oca koji je upućen u ove stvari, mogu slobodno reći da najgoru hranu možete naći ovde bez problema. Da vidite šta tek prelazi preko granice, jooooj... pa komotno mogu nalepiti nalepnicu "kereća radost" na svaki paket te hrane. Ja lično ne mogu da nađem u celoj jeb**oj Srbiji soja sos ovih dana! O čemu pričamo?

Vezano za manijake sa oružjem, dobro se zapitajte malo o Srbiji:
http://visual.ly/arms-control-activi...estern-balkans

Dok sam imao priliku da se šećkam južnije od Beograda, video sam koliko su ljudi nonšalantno naoružani, i to sa eksplozivnim napravama "da se nađe". Za novu godinu se puca isključivo iz automatskog oružja. Ovde imamo oružja dovoljno da se započne 5 novih ratova. Šta mislite, što su nas tukli 99te iz vazduha isključivo? Evo vest pre dan dva:
http://www.b92.net/info/vesti/index....&nav_id=775830

I mi konja za trku imamo, bez brige! U Srbiji vrlo lako možeš da naiđeš na veoma žestoke momke i na opasne grupe, i to ne na par klinaca sa tatinim TT.

Zdravstveni sistem jeste sranje koliko vidim, to bez sumnje. Ali ga barem imate. Ko od vas se nije lečio u Srbiji za bilo šta jače od prehlade može, da izvinite na agresivnosti, da se zavuče u rupu i samo ćuti. Ovo što mi imamo ovde je ruglo, a ne zdravstveni sistem... konstantno SMS poruke se traže za pomoć nekom detetu, očni pregledi se zakazuju za 3 godine, evo i stanje u KG:
http://www.b92.net/info/vesti/index....&nav_id=777074
Ja sam imao težu bolest u porodici, i to je bila horor avantura, zaista. Ne daj bože nikome. Naravno da je trebao keš pri ruci. Hteo sam da vadim krv pre 2 godine, zakazano mi je za 3 meseca kasnije.

Ne znam šta ko tačno očekuje od života u US, ali moraćete gadno da radite na tome da me ubedite da je lošije nego ovde. Juče su mi bili u poseti kućni prijatelji, muž i žena, iz Ohio-a. Otišli su kada je bilo ovde gusto, tamo se snašli i zaradili sebi lepu penziju, a sada su se vratili. Sinovi su tamo ostali da žive. Nemaju nikakvih kajanja, ali ovde su došli jer su dosta stariji bili kada su otišli i previše su ovde dugo živeli da se tako rastanu od ovog podneblja. To je, eto, jedan od razloga za povratak. Ali kao što sam rekao, imaju samo pozitivna iskustva... nažalost, kada su se vratili, nisu zatekli lepo stanje kod porodice i prijatelja. Mnoge nisu ni našli među živima.

Nemam ništa protiv razmene negativnih iskustava, i treba, da ne bude da tamo preko bare padaju zlatne žabe. Ali manite me tih "grass is greener on the other side" žalopojki, ovde je sve gore i gore.

Vidi Nenade ,mlad si covek razumem te potpuno i razumem tvoju agoniju, ja sam bio u tvojim cipelama i uopste te ne krivim sto ovako pises, ali pazi jedno

manijake sa oruzjem neces nigde vise naci na nego ovde u Americi mislim da ovo ne mora da ti obrazlozavam Amerika trenutno trazi neko resenje sa ovim problemom.

ove drame upadi ,ispadi policija,FBI,SWAT ovde isto mislim da je previse da ti bilo sta pisem osim ako ne pratis u poslednju godinu samo sta se izdesavalo, Dragomir je veruj mi mala beba ,ali evo da ti ne bude dosadno popis za oktobar mesec ,samo zrtve ne pricamo o ranjenima
ovo je samo za Chicago

http://homicides.redeyechicago.com/date/2013/10/

i treca stavka sto ti zapala za oko je ta operacija kuka
to neznam kolko se ceka ovde verovatno ce biti pre 2022 mozda i gresim ali zato znam da za jednu posekotinu mozes cekati do 6-7 sati u redu
http://www.cnn.com/2011/HEALTH/01/13/emergency.room.ep/


tako da ove stavke sto ti paraju oci se nece nesto promeniti kad napustis Srbiju cak sta bice jos gore sa druge strane tako da nemoj da se razocaras.

stavke tipa da priustis sebi bolji auto,lakse kupiti kucu,videti svet iz drugog ugla to je ok, da radis dva posla i to je ok, to ovde mozes da uzivas.

ako mislis da u srbiji vlada ne radi kako valja onda ces tek videti kako radi ova ovde, piju ti jednostavno krv i samo racunaju kako da ne iziritiraju ljude potpuno nego da te drze taman zadovoljnog, i zapamti ovde najbolje prolazi sirotinja.

tako da moja agonija je jos veca od tvoje jer sam proziveo tamo a dozivljavam ovde,ali fala im za mogucnost da mozes da radis 14 sati legalno.

Nenade ceo svet je odlepio i otisao u K.... neko od nas samo ugrabi koji dolar vise inace pukli smo,mi kao ljudska vrsta kad nismo mogli u 21 veku izvini 4 milijardi godina da se izgradimo do te mere da bar svako ima kucu i hranu da pojede i da ode lekaru da se izleci bez 10 potpisa ,onda vidis da je problem u nama samima i da se samounistavamo.

Ako u jednom drustvu je bitniji healt insurance od samog healta onda mi nismo normalni gde teramo ,kraj.

Last edited by chicagopn; 13.11.2013 at 21:02.
Reply With Quote
  #127  
Staro 13.11.2013, 21:07
Salec's Avatar
Salec Salec je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.05.2013
US lokacija: Phoenix
Poruke: 168
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik RenatoS Prikaz poruke
Čitajuci tvoj post, a i mnogo drugih koda vidim opis stanja u Hrvatskoj.
Mi cemo jos malo morat uvozit politicare jer ce svi u zatvor....
Nisam uspela da propratim - ali reci mi od kada ste u EU jel imate pravo da aplicirate za posao u EU kao I drugi gradjani EU?
__________________
DV 2014 – Case Number 46xxx - nismo stigli na red...
Reply With Quote
  #128  
Staro 13.11.2013, 21:39
RenatoS RenatoS je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.05.2013
US lokacija: pittsburgh
YU lokacija: Crikvenica
Poruke: 43
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Salec Prikaz poruke
Nisam uspela da propratim - ali reci mi od kada ste u EU jel imate pravo da aplicirate za posao u EU kao I drugi gradjani EU?
Vecinom su sve zemlje uvele visegodisnju odgodu zaposljavanja, otac mi je godinama radio po vani i sad ide u prije vremenu mirovinu jer i europa je u banani konkretno Italija, a svi gledaju prvo zaposlit svoje gradane pa onda ako ostane sta za nas...
Skoro svakodnevno pratim oglase za zaposlenje konkretno za Pittsburgh (tamo planiramo ici) posla ko u prici, ako nosi previse izbirljiv, samo pogledajte postove od Zvercice.
Reply With Quote
  #129  
Staro 13.11.2013, 21:49
Nikolaniko Nikolaniko je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2013
US lokacija: Scottsdale, AZ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 147
Nepromenjeno

Ja se izvinjavam, nisam sve pohvatao sta pisete... Sta ste rekli, posto su kokice u Americi (severnoj) ?
Reply With Quote
  #130  
Staro 13.11.2013, 21:58
TheNenad's Avatar
TheNenad TheNenad je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.09.2009
YU lokacija: True north of Serbia
Poruke: 241
Nepromenjeno

@chicagopn
Naravno da je dosta toga tačno što si napisao, ali ja nisam nameravao da predstavljam US kao Neverland, nego sam samo pokušao da predstavim ovu državu gde trenutno jesam na donekle realan način, jer u suprotnom možeš dobiti ono što nostalgični balkanac može da misli o njoj kada ga uhvati nervoza zbog poskupelog računa za Comcast. Refleksno u glavu upada gibanica, ćevapi, pivo uz društvo, komšije, stari prijatelji... a nikako da upada činjenica da i dalje nismo uređeno društvo u tolikoj meri i da ovde nema utopije isto kao ni na toj lokaciji gde se trenutno nalazi.

Sa zdravstvom se ne slažem... koliko god se čekalo u ER za takve neke gluposti, to nije ništa naspram naših. Prijatelj iz južne Srbije je morao da vadi majku iz bolnice i da je nosi negde drugde na operaciju oka jer su onako "usput" hteli da ga vade taj dan. Otac mi je zamalo umro od obične temperature zato što je doktora boleo q za sve u toku terapije, dok ga nismo nosili u Novi Sad gde je dobio redovnu. Pre par meseci otac od dobrog prijatelja bio poslat kući zbog bolova u stomaku, na kraju ispada da je proradio čir. Meni prepisali Bromazepam zbog želudačne kiseline... izabrana doktorica u dispanzeru se češe po glavi i pita "ko vam je ovo pisao?" jer misli da sam neki džanki. Pregledi se zakazuju za sledeću godinu, lomljene kosti se tretiraju kao posekotine, dermatološki slučajevi = nula. Jednostavno nema poređenja ovde. Mito na svakom koraku je još šlag na tortu u svemu tome.

Ljudi zaboravljaju ono što je loše često i sećaju se dobrog, i to je normalno, inače bi poludeli. Ali treba razmisliti pre nego što prođu kao moji poznanici što su se vratili posle 5. oktobra i njima sličnih koji vidljivo šize po internetu.

Još jednom, ne hvalim nijednu državu nego pišem kako je ovde, a inače nisam taj koji voli da se žali.

Vezano za Hrvatsku:

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Cr...f_Movement.svg

Zelene države = ravnopravni uslovi za zaposlenje
Crvene države = nema ravnopravnog zaposlenja još min. 2 godine, posle toga još +3 godine AKO država tako izglasa, i još +2god max ako postoje teški ekonomski udari koji se mogu opravdati. tkzv. 2+3+2 sistem.

Može se zaposliti u tim crvenim državama sa radnom dozvolom koju traži poslodavac. Kretanje u EU je naravno apsolutno dozvoljeno i neograničeno, samo zaposlenje je ograničeno.
__________________
DV2012 - Has not been selected
DV2013 - Has not been selected
DV2014 - Has not been selected
DV2015 - Has not been selected
DV2016 - Has not been selected
DV2017 - Has not been selected

Last edited by TheNenad; 13.11.2013 at 22:09.
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Diretkan let za Ameriku iz Srbije Mitkoni Vaša strana 12 14.03.2016 11:13
Međunarodna vozačka dozvola Srbije u SAD Tomislav1970 Vodič za emigrante 19 14.03.2015 16:32
Pronalazenje posla iz Srbije u USA Aristotel Vaša strana 23 11.08.2013 22:09
Profesionalni vojnik Vojske Srbije NinaLjuba Stare teme 17 21.09.2011 19:30
Prebacivanje novca iz Srbije za USA dmi Vaša strana 2 17.11.2009 14:28

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 19:43.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.