ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 30.12.2013, 02:12
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Siberian preseli se negde gde ima vise stranaca nego tu gde si sad. Sta ti smeta zapisi na papir napravi listu pa prouci ima li gde gde je lista sto kraca. Ja sam promenila 4 mesta stanovanja, i veruj mi tek na ovom cetvrtom mi je nekako postalo potaman. Prvo mi se nakon nekog vremena smucilo, odlepila sma bila, otisla u drugo, skontala da je prvo super.
Reply With Quote
  #12  
Staro 30.12.2013, 21:22
minimaxus minimaxus je offline
Drug član
 
Datum prijave: 29.10.2012
YU lokacija: Banja Luka, RS-BiH
Poruke: 96
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik siberian Prikaz poruke
ево да вам пожелим срећну нову годину форумаши зелене лутрије, вама је срећна мени сигурно није. свака част свима који су се снашли и били способни да клекну и прогутају понос да би напредовали, који гледају црнце и друге расе људи са осмехом као американци а у ствари гаде им се, који би змождоли и зрно у човеко зарад новца, јел новац је све!? људи наши из србије који мисле да су американци, а у ствари ни сами американци незнају ни да србија постоји, људи наши српски православци који су заборавили на славу или божић српски па сад мало славе и католички божић јер им је то исто ионако успут!? људи наши који раде целе године зараде доста пара а онда потроше још више него што имају јер поента овде је имати што више онога што немаш !? људи наши који живе изоловано као већина у америци и проведе лепо скоро свако вече уз телевизор и психоза вести о убиствима и силоватењима, какав живот. фантастика, нови имигранти добродошли у модерну замку капиталистичких кловнова. Welcome
нисам био у сад, али сам осјетио потребу да повучем паралелу између америке и бивше југославије, барем на овом потезу бих-србија. та прича о гутању поноса је постала синоним за напредовање у нашим земљама, само бих је ја назвао правим именом, увлачење у дупе. јасно ми је када људи не подносе цигане зато што просе и краду, али ако ти већ смета онај који чисти улицу или ради као доктор, то је озбиљан проблем. живиш у америци, имаш прилику да ствараш позитивно мишљење о србији и србима, барем у свом микро свијету. ако ћутиш, ти си гори од свих оних које прозиваш. ак оје неко славио славу или божић у отаџбини, не видим ни један разлог да тако не буде и у туђини. о католичком божићу је непотребно трошити ријечи, живиш у земљи у којој је то доминантан празник. имаш пријатеље који тај дан светкују и логично је да те неко позове на прославу истог. ако идеш на туђи празник, не значи да си своје заборавио. на крају, ниси ни радио на тај дан, да ли то нешто говори? потрошња је храна за капитализам, било гдје у свијету. звучи глупо када кажеш како се у дијаспори потроши оно што се нема, јер на прсте једне руке могу да побројим људе који немају по двије позајмице, кредите, два аута за која немају горива, кућу коју неће израдити никада и сл. на крају, моја омиљена тема, вече у кући и тв садржаји. не вјерујем да у свијету постоји земља у којој постоји толико ријалитија и генерално, шкарта најгоре врсте. питање је дана када ће на програму бити двије фарме или тв канал само са турским серијама. добродошао назад у било које доба, не брини за адапацију, ништа се није промијенило -
Reply With Quote
  #13  
Staro 31.12.2013, 04:50
Siberian's Avatar
Siberian Siberian je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: Florida - Orlando
YU lokacija: Beograd Srbija
Poruke: 94
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Siberian preseli se negde gde ima vise stranaca nego tu gde si sad. Sta ti smeta zapisi na papir napravi listu pa prouci ima li gde gde je lista sto kraca. Ja sam promenila 4 mesta stanovanja, i veruj mi tek na ovom cetvrtom mi je nekako postalo potaman. Prvo mi se nakon nekog vremena smucilo, odlepila sma bila, otisla u drugo, skontala da je prvo super.
jel si jos uvek u midwest ohio bese?, ili se nesto promenilo ?
Reply With Quote
  #14  
Staro 31.12.2013, 04:56
Siberian's Avatar
Siberian Siberian je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: Florida - Orlando
YU lokacija: Beograd Srbija
Poruke: 94
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik minimaxus Prikaz poruke
нисам био у сад, али сам осјетио потребу да повучем паралелу између америке и бивше југославије, барем на овом потезу бих-србија. та прича о гутању поноса је постала синоним за напредовање у нашим земљама, само бих је ја назвао правим именом, увлачење у дупе. јасно ми је када људи не подносе цигане зато што просе и краду, али ако ти већ смета онај који чисти улицу или ради као доктор, то је озбиљан проблем. живиш у америци, имаш прилику да ствараш позитивно мишљење о србији и србима, барем у свом микро свијету. ако ћутиш, ти си гори од свих оних које прозиваш. ак оје неко славио славу или божић у отаџбини, не видим ни један разлог да тако не буде и у туђини. о католичком божићу је непотребно трошити ријечи, живиш у земљи у којој је то доминантан празник. имаш пријатеље који тај дан светкују и логично је да те неко позове на прославу истог. ако идеш на туђи празник, не значи да си своје заборавио. на крају, ниси ни радио на тај дан, да ли то нешто говори? потрошња је храна за капитализам, било гдје у свијету. звучи глупо када кажеш како се у дијаспори потроши оно што се нема, јер на прсте једне руке могу да побројим људе који немају по двије позајмице, кредите, два аута за која немају горива, кућу коју неће израдити никада и сл. на крају, моја омиљена тема, вече у кући и тв садржаји. не вјерујем да у свијету постоји земља у којој постоји толико ријалитија и генерално, шкарта најгоре врсте. питање је дана када ће на програму бити двије фарме или тв канал само са турским серијама. добродошао назад у било које доба, не брини за адапацију, ништа се није промијенило -
Nisi bio u SAD tako da paralelu o kojoj pricas nemozes ni da obrazlozis a ni da kamoli povuces. sve sto si rekao zvuci kao od osobe koja nije nikad bila u SAD. Tako da tvoje sugestuje ovde su iz jednog ugla, ja sam u srbiji bio u maju na 2 meseca, pre toga sam bio 4 puta za zadnjih 5 godina. dok svo vreme zivim u SAD, rekao sam ono sto vecina srpskih imigranata oseca a prikriva ili nece da prizna da to oseca. o kakvom ti mikro svetu pricas i kakvom cutanju, razmisli pre nego sto povlacis bilo kakve linije jel gledas celu stvar jos uvek gledas sa balkana.
Reply With Quote
  #15  
Staro 31.12.2013, 05:01
Siberian's Avatar
Siberian Siberian je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: Florida - Orlando
YU lokacija: Beograd Srbija
Poruke: 94
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik snowflake Prikaz poruke
Ste ne razradis strategiju povratka i krenes na njoj da radis? Verovatno nista ne moze preko noci, ali...

snowflake strategija je vec tu blizu je ostvarenja
Reply With Quote
  #16  
Staro 31.12.2013, 05:20
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Siberian Prikaz poruke
jel si jos uvek u midwest ohio bese?, ili se nesto promenilo ?
Nisam vise tamo od leta 2012. Izguglaj mi lokaciju u potpisu, severnoistocno sam od tebe, isto na okeanu.

Meni vala prija da zivim u sarolikom okruzenju gde se ne busamo u prsa ko je veci ovaj ili onaj.

A sto se tice ovamo i tamo ja sam gostujuci profesor na jednom fakultetu u Srbiji, ne treba rusiti mostove nikad se ne zna kad ce zatrebati zlu ne trebalo.

A prosle godine sam dotakla i malo kako je biti beskucnik ovde nakon pozara u stanu. Ko ne zna o cemu pricam nek odgleda film, malo je mator ali sve je to isto i sad, zove se "Homeless". Ima na Netflixu videostreaming. Ko nema renters inssurance obavezno uzmite. U ovom drvetu nikad se ne zna. Treba uvek imati backup plan u slucaju da stvari krenu strmoglavo na dole.

Kakav ponos, kakvi bakraci, bitno je kako se covek gde oseca. Ja licno se ovde ponosim gde i sta radim, tamo kod nas sam radila isti posao samo nizi cin ali sam se uvek osecala ograniceno. Tek tamo ponos moze da bude recept za stagnaciju i neuklapanje pa na kub. Sve zavisi gde je ko od nas tamo i ovde radio. Ako su vrste poslova nebo i zemlja, i utisci se buti nebo i zemlja. Moji odavde dakako nisu isti mojoj sestri koja je ovde arbajtovala na minimum wage pozicijama u dva navrata preko work and travel programa.
Reply With Quote
  #17  
Staro 31.12.2013, 15:15
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik IgorMAD Prikaz poruke
Mi smo dosli u Greenfield, WI (Milwaukee) pre dve nedelje. Prvi utisak i utisak je bio odvratan, sve veliko, nesto na sta nismo navikli, neobican osecaj. Bas ono, SOK.

Trajao je samo taj jedan dan (mozda se i vrati, nemam pojma), posle toga sve ovo sto gledamo nam se jako svidja. Nemamo uopste osecaj da smo daleko od Srbije (ne mislim na to sto ima puno nasih ljudi), samo sto je sve sredjeno za razliku od Srbije. Mada, ova drzava ima jako mali broj crnacke i latino populacije tako da je i to mozda prednost.
Mozda ceo Wisconsin i nema previse crne ili latino populacije, ali Milwaukee svakako ima. Bas malo juzno od tebe, U West Alice je meksicki centar, a ako krenes na sever, ka centru grada, videces da je sve crno. Kao sto sam vec rekao, Milwaukee nosi neslavnu reputaciju jednog od "the most segregated" gradova u USA. Vrlo smo visoko po stopi kriminala, srecom samo u getoiziranom centru, a za neverovati je i da smo u samom vrhu po broju umrlih beba. To je ovde podignuto na nivo sveopste medijske i zdravstveno - prosvetne akcije jer je samo prosle godine bilo vise desetina slucajeva da debele majke, verovatno nasmrkane ili nalokane, u snu legnu preko bebe sa kojom dele krevet i uguse je u snu. Sada se na svakom koraku propagira "Delite sobu, ne krevet".
Svakog cuda u Americi dragi Siberian, ali ako ne vidis dobre strane i zivot ti se vrti oko crnog i crnjeg, vreme je za novo podneblje. Puno srece i nade da ces naci ono sto trazis!
Svima - Srecna Nova godina!
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
Reply With Quote
  #18  
Staro 01.01.2014, 00:23
pedjolino pedjolino je offline
Drug član
 
Datum prijave: 12.10.2012
US lokacija: Milwaukee ili bili gde u USA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 48
Nepromenjeno

Srecna svima godina nova puno zdravlja i srece, preko bare da svako pronadje ono sto mu nedostaje ZIVI I ZDRAVI BILI ....
Reply With Quote
  #19  
Staro 01.01.2014, 06:34
IgorMAD's Avatar
IgorMAD IgorMAD je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.01.2013
US lokacija: ?
YU lokacija: Srbija
Poruke: 660
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dreadnot Prikaz poruke
Mozda ceo Wisconsin i nema previse crne ili latino populacije, ali Milwaukee svakako ima. Bas malo juzno od tebe, U West Alice je meksicki centar, a ako krenes na sever, ka centru grada, videces da je sve crno. Kao sto sam vec rekao, Milwaukee nosi neslavnu reputaciju jednog od "the most segregated" gradova u USA. Vrlo smo visoko po stopi kriminala, srecom samo u getoiziranom centru, a za neverovati je i da smo u samom vrhu po broju umrlih beba. To je ovde podignuto na nivo sveopste medijske i zdravstveno - prosvetne akcije jer je samo prosle godine bilo vise desetina slucajeva da debele majke, verovatno nasmrkane ili nalokane, u snu legnu preko bebe sa kojom dele krevet i uguse je u snu. Sada se na svakom koraku propagira "Delite sobu, ne krevet".
Svakog cuda u Americi dragi Siberian, ali ako ne vidis dobre strane i zivot ti se vrti oko crnog i crnjeg, vreme je za novo podneblje. Puno srece i nade da ces naci ono sto trazis!
Svima - Srecna Nova godina!
Bas sam pre neki dan prosao kroz sam severni deo centra, greskom Kao da je ratno stanje, preko prozora letve zakucane, putevi u rupama
Srecom pa je to mali deo grada, ali i onako nemam sta da trazim tamo, kad ni policija ne ulazi u taj deo
__________________

01.05.2013. Izvucen 2014EU00008xxx
21.05.2013. Poslati papiri u Kentucky
28.05.2013. Stigli papiri u Kentucky
13.09.2013. Zakazan intervju
13.11.2013. Obavljen lekarski pregled
21.11.2013. Intervju uspesno zavrsen
Od 12/13/2013 u USA
Reply With Quote
  #20  
Staro 01.01.2014, 13:48
MIRO's Avatar
MIRO MIRO je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.06.2013
US lokacija: Bilo gde..
Poruke: 59
Nepromenjeno

Svim clanovima srecna nova godina i da Vam se sve zelje ostvare...
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 19:26.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.