ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Interviews DV 2018 » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #221  
Staro 16.11.2017, 19:44
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik doE0 Prikaz poruke
Pozdrav :-) mozes li da nam kazes kakve su greske bile u pitanju? Gde si pogresio?
Da ste samo malo energije ulozili da pretrazite Forum videli bi ovaj post.
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #222  
Staro 16.11.2017, 23:38
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Ja nekada stvarno mislim da oni tamo u Kentakiju uopšte ne proveravaju detaljno DS260 obrazac, već da on služi samo kao neka prijava za intervju i da tek ovi u ambasadi pred intervju to malo detaljnije pogledaju.

Evo imamo primer člana cp6, a nalazio sam pre i na stranim forumima / blogovima da su ljudi pravili i mnogo ozbiljnije greške (pogrešno ime / prezime, datum rođenja i sl., a da ne pominjem greške na onim da / ne pitanjima) i iskreno ne sećam se da sam pročitao da je neko imao problema zbog toga tj. da je odbijen na intervjuu i sl.
Reply With Quote
  #223  
Staro 17.11.2017, 00:09
doE0 doE0 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.10.2016
Poruke: 69
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik BetterFuture Prikaz poruke
Da ste samo malo energije ulozili da pretrazite Forum videli bi ovaj post.
Oprosti, zaista ne znam kako mi je promaklo :-P zahvaljujem na ulozenom vremenu, nadam se da ti nije tesko palo :-)
Reply With Quote
  #224  
Staro 17.11.2017, 19:01
Vani Vani je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.05.2017
Poruke: 36
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik misternice Prikaz poruke
Pozdrav,
Evo da se javim kako sam prosao.
Dobio sam vizu
Sve identicno kao u dosadasnjim pricama i iskustvima. Svi su vrlo ljubazni, nasmejani.
Stigao sam oko 8:10h na intervju koji je bio zakazan u 8:30
Rutinska provera na ulazu, ostavljam mobilni i sta su vec rekli na prijavnici a sa rancem i papirima idem u zgradu. Tu sam dobio broj i cekao nekih sat vremena dok me nisu prozvali iako sam bio jedini za useljenicku vizu. Na salteru 10 (u sobi) sam predao dokumenta, par recenica sa sluzbenikom (na srpskom, nas je covek) i onda nazad u cekaonicu gde su svi ostali salteri. Ponovo cekam nekih pola sata te me prozivaju na salter da platim 330$.
Nakon toga cekam jos nekih pola sata i onda na jedan od saltera na koji svi idu bez obzira na tip vize. Tu me je sluzbenik pitao par pitanja (na engleskom; prvo je pitao da li govorim engleski pa je onda nastavio sve na engleskom), vise onako usput - da li sam ikada putovao u US, cija je adresa koju sam ostavio na formularu DS260, cime se bavim, da li imam neke planove za zivot u US i da li sam zavrsio jos nesto sem gimnazije (predao sam i uverenje o diplomiranju ali mislim da nisu ni uzeli, ne secam se tacno), ostavio sam otiske prstiju i rekao mi je da je sve u redu, da on predlaze da mi se odobri viza i da sacekam jos neko vreme da mi vrate dokumenta.
Ponovo su me nakon desetak minuta prozvali na salter na kom sam i predao dokumenta i tu mi je covek rekao da ce viza biti gotova najkasnije za 2-3 dana a verovatno i ranije. Uzeo je moj broj telefona da me obavesti kad da dodjem u ambasadu po pasos.
Eto, to je sve. U 11h je sve bilo gotovo.
Samo da napomenem, mozda ce nekome biti od vaznosti a cisto da se ne nervira - ja sam inicijalni formular DV popunio sa slovom DJ (u prezimenu) a u pasosu mi stoji Đ (odnosno D) tako da sam DS260 popunjavao kako pise u pasosu, dakle razlikovali su se podaci. Apsolutno nikakav problem iako sam ja 6 meseci ziveo pod stresom da li ce me odbiti zbog toga.
Sve u svemu, vrlo prijatno iskustvo u ambasadi i sve pohvale divnom osoblju koje se prema vama u svakom trenutku ophodi sa postovanjem i kroz osmeh.
Srecno svima!!!
Cestitam buraz
Imam jedno pitanje ili neko ako zna ili ti da mi pomogne oko placanja za GC, interesuje me koju adresu popunjavamo iz ds 260 ili iz srbije nasu to mi najbolje nije jasno ?
Reply With Quote
  #225  
Staro 17.11.2017, 19:02
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Cool

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ikac89 Prikaz poruke
Ja nekada stvarno mislim da oni tamo u Kentakiju uopšte ne proveravaju detaljno DS260 obrazac, već da on služi samo kao neka prijava za intervju i da tek ovi u ambasadi pred intervju to malo detaljnije pogledaju.

Evo imamo primer člana cp6, a nalazio sam pre i na stranim forumima / blogovima da su ljudi pravili i mnogo ozbiljnije greške (pogrešno ime / prezime, datum rođenja i sl., a da ne pominjem greške na onim da / ne pitanjima) i iskreno ne sećam se da sam pročitao da je neko imao problema zbog toga tj. da je odbijen na intervjuu i sl.
Na neka da/ne pitanja u DS260 ne bi želeo da odgovoriš pogrešno
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #226  
Staro 17.11.2017, 19:07
Vani Vani je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.05.2017
Poruke: 36
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Tia Prikaz poruke
Koliko su vam rekli da se cekaju pasosi? Nama je konzul rekao 10-12 dana?Kao administrativno treba da se obavi nesto...proslo 7 dana i ja se vec tripujem. Jel neko naleteo na necije slicno iskustvo?
Hteo bih da Vas pitam nesto oko uplate fee za GC da li treba adrsu iz ds da upisemo ili kako?
Reply With Quote
  #227  
Staro 17.11.2017, 23:36
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Vani Prikaz poruke
Cestitam buraz
Imam jedno pitanje ili neko ako zna ili ti da mi pomogne oko placanja za GC, interesuje me koju adresu popunjavamo iz ds 260 ili iz srbije nasu to mi najbolje nije jasno ?
Na to pitanje je odgovoreno u drugoj temi Za Placanje Fee za izradu GC upisujete adresu u Usa jel ce vam na nju stici Gc. Procitajte vise ovde :

http://www.zelenalutrija.com/forum/s...ead.php?t=1822

http://www.zelenalutrija.com/forum/s...ad.php?p=65804

Ovaj donji link,procitajte od pocetka temu,tu cete se upoznati sa placanjem Fee za izradu GC

Pozdrav
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
  #228  
Staro 18.11.2017, 00:17
Tia Tia je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2017
Poruke: 78
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Vani Prikaz poruke
Hteo bih da Vas pitam nesto oko uplate fee za GC da li treba adrsu iz ds da upisemo ili kako?
Logicno, srpska adresa svakako nikoga tamo ni ne zanima. Mi odjavljujemo boravak svakako i adresu necemo ni imati u nasoj zemlji. O, bas zvuci radikalno.
Reply With Quote
  #229  
Staro 18.11.2017, 00:21
Vani Vani je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.05.2017
Poruke: 36
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Tia Prikaz poruke
Logicno, srpska adresa svakako nikoga tamo ni ne zanima. Mi odjavljujemo boravak svakako i adresu necemo ni imati u nasoj zemlji. O, bas zvuci radikalno.
Mozes li mi reci kako ste popunili? korak po korak? Da li moram kod nas da uplatim novac u nekoj banci ili mogu od drugarice tacnije sa njene kartice da platim ?
HVala jos jednom veoma mi znaci
Reply With Quote
  #230  
Staro 18.11.2017, 01:00
Tia Tia je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2017
Poruke: 78
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Vani Prikaz poruke
Mozes li mi reci kako ste popunili? korak po korak? Da li moram kod nas da uplatim novac u nekoj banci ili mogu od drugarice tacnije sa njene kartice da platim ?
HVala jos jednom veoma mi znaci
Nismo popunili Samo kada budemo popunjavali sledeceg meseca necemo imati adresu u RS. Ti ces izgleda mene da naucis Pise da moze bilo ko da plati taj fee,mada ja licno gledam da sve stvari vezane za GC obavljam sa sopstvene kartice, kompa, maila...sta god.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DV-2018: Školovanje SEEUSAIC Prijava na Lutriju 10 24.03.2021 22:14
Pomoc oko DS-260 DV-2018 simbad Uputstva za dobitnike 210 22.07.2018 12:47
Interviews DV2017 - Concise Version Magelan Intervju (interview) - Ambasada 80 27.09.2017 15:05
Interviews: I-134, Affidavit of Support (Macedonia) Instrukcije i Pojašnjenje SEEUSAIC Intervju (interview) - Ambasada 1 08.02.2017 20:18
Interviews DV2016 - Concise Version sfsgagi Intervju (interview) - Ambasada 52 25.04.2016 00:28

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 10:09.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.